Şimdi Ara

PANASONİC ES LV 61 TRAŞ MAKİNESİ INCELEMESI(resimli)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
565
Cevap
24
Favori
71.540
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Öncelikle en başta hayatımda ilk kez makine kullanmaya başlayacağım için bir sürü soru işaretim olduğunu söylemeliyim.
    Son dönemdeki cildimdeki jilet tahrişi fazlalaştığı için makineye yöneldim.
    Sakalım ise çok sert ve sık.

PANASONİC ES LV 61 alma maceram; benim her elektronik eşya almadan önceki ritüelim ile başladı,

Araştırma
    Sorgulama
    Kullanıcı yorumları
    Yurtdışı site ve incelmelerin tamamının elden geçmesi

Belli sitelerin testleri karşılaştırmaları biraz reklam alma/sponsorluk/gizli sponsorluk vb nedenlerle çok objektif olamayabiliyor.
    Bu sadece traş makineleri için değil genel olarak elektronik malzemelerde böyle.
    Ben de yıllardır bir alışkanlık oldu eğer deneyemiyorsam mümkün olduğu kadar çok yurtiçi/yurtdışı kullanıcı yorumu okuyarak karar veriyorum.

Bu noktada da ben alım yapmadan önce çok fazla kullanıcı yorumu okudum. yaklaşık bir ay sadece okudum.
    Okuduklarım sonucu hem braun 790 cc hem de panasonic es lv 61 kullanmış olan birçok kişi ile karşılaştım özellikle tüketim çılgını amerika da.
    edindiğim özet bilgi Panasonic es lv 61 farklı bir ligte ve o ligte yanına daha bir oyuncunun katılamadığı, braun un ise çok başarılı olduğu ancak Pana lv 61 ile kıyaslamanın çok farklı özellikleri nedeni ile çok sağlıklı olmadığı yönünde. Hatta birisi bir benzetme yapmıştı, Braun 790 cc mercedes olarak pana lv 61 i rolls royce olarak tanımlayabilirim diye!

Bende deneyemediğim için yorumları okuyarak bir sentez çıkardım;

psikolojik;
    -made in japan takıntım
    -En iyisini alma takıntım
    -havalı 5 bıçak söylemi

maddesel;
    -kullanıcı yorumlarında en iyi sinek kaydı traşı yaptığına dair ortak kanı
    -Jiletten ilk kez makineye geçenlerdeki memnuniyet
    -Braun u da kullananların karşılaştırmalı yorumları
    -ıslak kuru seçme özgürlüğü
    -temizlik setine sürekli para vermeme özgürlüğü

nedenleri ile pana lv 61 e karar verdim. Ancak braun da seçseydim çok üzüleceğimi sanmıyordum zaten,

Gelelim ürünümüze;

Ambalaj;

Üürn kutuları benim için çok önemlidir yeni ürün kutusunu açmanın mutluluğu bambaşkadır.
    Kutu çok büyük ve havalı değil, ancak üzerindeki gümüş baskı biraz hava katarak kaliteli yorumuna yardımcı oluyor.
    Kutu son derec rijid ve sllandığında tıkırtı vb çıkarmıyor.

Kutuyu açtığınızda;

Traş makinesi
    Kullanım kılavuzu
    Şarj cihazı
    Temizleme fırçası
    Küçük bir şişe yağ
    Saklama kılıfı

Burada dikkat çeken saklama kılıfının son derece kötü gözükmesi, suni deri ve üzerinde hiç birşey yazmıyor.
    Makine de ise kocaman harflar ile made in Japan yazısı dikkat çekiyor.

Ürünü elinize aldığınızda son derece kaliteli bir makine olduğunu hemen anlıyorsunuz son derece sağlam, rijid ve kaliteli bir his veriyor, biraz abartırsam bana mücevher
    hissi verdi!

Favori aparatı/trimmer güzel çalışıyor ama mükemmel değil.

Gösterge paneli ise çok çekici bir mavi ışık ile aydınlanıyor ve çok hoşuma gitti. Tüm bilgileri buradan alabiliyorsunuz.

-%şarjı kaldığını
    -Traşı kaç dk da yaptığını
    -Temizlenme süresi geldiğini
    -Bıçak değişimi gerektiği vb
    -Kodu farklı bir model ama gösterge aynı

Gelelim Traşına;

Daha önce de belirttiğim gibi,
    Öncelikle hayatımda ilk kez makine kullanıyorum.

Sadece kuru traş denedim, en yakın zamanda ıslak denemesi yaparak yorumlarımı eklerim.

Aslında en kısa yorum burada yapılabilir; Mükemmel.

Jilet ile hiçbir zaman bu kadar sinek kaydı yapamamıştım diyebilirim.
    Daha önce de söylemiştim, bir makinenin bir jiletten daha yakın traş yapması bana teknik olarak çok şaşırtıcı geliyor.
    Ancak jiletle sürekli tahriş olduğundan çok ta fazla üzerine gidemiyordum, bunun da etkisi olabilir.

Cildimdeki problemler ise azalmakla birlikte sıfırlanmadı, jiletten kalma sivilceler kısmen duruyor, onu da yok ederse!!!
    Makineye bir ay boyunca tam alışma sağlandığında bakalım neler olacak.

Şimdilik bu kadar zamanım oldukça konuyu geliştirmeye çalışacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi semsal01 -- 10 Mart 2013; 19:08:13 >

• Anlatım için teşekkürler.
    Ürünü nereden ve kaça aldınız acaba?
    Eski Braun 790cc kullanıcısı olarak almayı düşündüğüm bir ürün.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kontrolsuz_guc

Anlatım için teşekkürler.
    Ürünü nereden ve kaça aldınız acaba?
    Eski Braun 790cc kullanıcısı olarak almayı düşündüğüm bir ürün.

Rica ederim.
    Alinacak yer konusunda hem Panasonic Turkiye garantili hem en ucuz olarak sintech telekom tahtakale is merkezi 1.kat yada internet magazalari stoklumarket.com
    Olarak tespit ettim diger bircok yerde fiyat cok yuksekti.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: semsal01
    Rica ederim.
    Alinacak yer konusunda hem Panasonic Turkiye garantili hem en ucuz olarak sintech telekom tahtakale is merkezi 1.kat yada internet magazalari stoklumarket.com

Stoklumarket.com ben de düşünmüştüm ancak paralel ithalat diye biliyorum. Panasonic Türkiye garantisi var mı diye sormuştum ve gelen cevap "evet var" değil de "ürün distribütör garantilidir" şeklindeydi. O sebeple paralel ithalat olduğunu düşünmüştüm.

Ürünün içinden Panasonic Türkiye'ye ait bir garanti belgesi çıktı mı acaba?
  • quote:

quote:

Rica ederim.

Stoklumarket.com ben de düşünmüştüm ancak paralel ithalat diye biliyorum. Panasonic Türkiye garantisi var mı diye sormuştum ve gelen cevap "evet var" değil de "ürün distribütör garantilidir" şeklindeydi. O sebeple paralel ithalat olduğunu düşünmüştüm.

Ürünün içinden Panasonic Türkiye'ye ait bir garanti belgesi çıktı mı acaba?

Ben panasonic turkiye ofisini aradim oradan telsan iletisime ulastim ki orasi toptanci orasida sintech i tavsiye etti emin olmak icin kalktim tahtakaledeki yerlerinden aldim bana orada stoklumatket sitemiz dediler. Tum belge ve stickerlari panasonic Turkiye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi semsal01 -- 6 Ocak 2013; 21:30:28 >

• quote:

Ben panasonic turkiye ofisini aradim oradan telsan iletisime ulastim ki orasi toptanci orasida sintech i tavsiye etti emin olmak icin kalktim tahtakaledeki yerlerinden aldim bana orada stoklumatket sitemiz dediler. Tum belge ve stickerlari panasonic Turkiye.

O zaman başka yere bakmanın anlamı yok, oradan almak lazım. Ancak bana verdikleri cevap yüzünden ben almamayı düşünmüştüm

quote:

Soru : Panasonic tıraş makinelerinin garantisi Panasonic Türkiye altında mı yoksa paralel ithalat mıdır? Teşekkürler. 05.01.2013
    Cevap :
    sitemizde satılan tüm ürünler disbirütör garantili olup faturalıdır..iyi akşamlar.

• Panasonic Türkiye kişisel bakım ürünlerinde kullandığı ana dağıtıcıyı değiştirmiş ve telsiz telefonda başarılı olan dağıtıcılara vermiş dağıtımını o nedenle ürünler yakın zamanda daha kolay ulaşılır duruma gelecekmiş.
  • Ben de siparişi verdim bakalım ne zaman elime ulaşacak. Gelince yorum yaparım buraya.
  • quote:

Ben de siparişi verdim bakalım ne zaman elime ulaşacak. Gelince yorum yaparım buraya.

Hayirli olsun.Memnun kalirsiniz insAllah.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi semsal01 -- 7 Ocak 2013; 17:00:04 >
  • quote:

Ben de siparişi verdim bakalım ne zaman elime ulaşacak. Gelince yorum yaparım buraya.

Kullanabildinizmi urunu?

• Kullandım az önce. Bugün izin günümdü, biraz geç oldum tıraşı.
    İlk izlenimlerim şu şekilde, gerçi 3-4 tıraş sonunda kesin fikrimi yazmak isterim.

Tahriş sıfır (Braun ile hemen hemen aynı)
    Daha kolay tıraş olabiliyorsun (Braun tıraş olurken daha fazla zorluyordu)
    Sanki Brauna göre daha güçsüz gibi (Braun önüne sert kıl gelmiş yada boşta çalışmış motor sesi değişmezken bunda kesilen kıllara göre motorun sesi değişiyor)

Sonuç olarak ilk izlenimlerim tıraş olduğum makineler arasında Panasonic LV61 1 numara, Braun 790cc 2 numara.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kontrolsuz_guc -- 9 Ocak 2013; 13:19:43 >
  • quote:

Kullandım az önce. Bugün izin günümdü, biraz geç oldum tıraşı.
    İlk izlenimlerim şu şekilde, gerçi 3-4 tıraş sonunda kesin fikrimi yazmak isterim.

Tahriş sıfır (Braun ile hemen hemen aynı)
    Daha kolay tıraş olabiliyorsun (Braun tıraş olurken daha fazla zorluyordu)
    Sanki Brauna göre daha güçsüz gibi (Braun önüne sert kıl gelmiş yada boşta çalışmış motor sesi değişmezken bunda kesilen kıllara göre motorun sesi değişiyor)

Sonuç olarak ilk izlenimlerim tıraş olduğum makineler arasında Panasonic LV61 1 numara, Braun 790cc 2 numara.

Tesekkuler yorum icin sadece guc tarafi ilginc geldi belki devir sayisindaki farktan kaynaklaniyordur sakal uzerindeki farkli sesler (braun 10,000 devir pana 14,000 )

Sonuc olarak sizde yurtdisi kullanicilari gibi siralamissiniz
    1 pana
    2 braun

Guzel gunlerde kullanin.

• Sağolun, siz de güzel günlerde kullanın.
  • Sonunda lv 61 ın ıslak peformansını da denedim;

Köpük olarak arko berber sabunu ve standart fırça kullanıyorum, ama bazıları traşta jel daha iyi diyor ama daha jel deneyemedim.
    Jel konusunda bilgisi olan varsa bilgi verirse sevinirim.
    Özellikle nivea tahriş karşıtı için çok iyi diyorlar ama makine ile performansı nasıl olur ?

Öncelikle kuru traşa göre konfor inanılmaz artıyor yani bunu kuru traş acıtıyor rahatsız ediyor anlamında söylemiyorum ıslak traşı deneyince bu farkı anlıyorsunuz
    makine suratta yağ gibi kayıyor ve çok rahat bir traş sunuyor.
    Traş performansı kuru traş ile aynı geldi bana ama biraz daha denemek lazım ki tam anlamak için.
    Ancak süre bir anda min 6-7 dk lara ulaşıyor buda 3 dk kuru traşa göre ciddi bir artış ki temizleme ve yıkama süresini katmıyorum.

Islak Traşın

Artıları;

-Çok konforlu
    -Traş olduğunuzu bile hissetmiyorsunuz
    -Tahriş olma olasılığı sıfıra yaklaşıyor

Eksileri;
    -Süre
    -Makineyi temizleme ihtiyacı

Kullanım klavuzunda; ekranda temizleme işareti çıkınca yıkayınız, yıkadıktan sonra kurutun diyor.
    Eğer bu kurutma her ıslak kullanımdan sonra yapılacaksa biraz anlamsız
    çünkü başlık kısmını ve gövdeyi ayırıp ya bir bezle kurulamak yada açıkta kurumaya bırakıp sonraki traşta almak gibi makineyi ortada bırakmak anlamına geliyor ki bu çoçuk olan evlerde sıkıntılı bir iş.

Birde yağlamadan bahsediyor ama aralık vermemiş bu konuda bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim.
    Ne kadar kuru kullanımda bir yada ne kadar ıslak kullanımda bir yağlamak doğru olur acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi semsal01 -- 10 Ocak 2013; 9:13:28 >

• bununla göğüs kıllarını alamaz mıyız?

• semsal01
    Yüzbaşı

[X]

6 Ocak 2013; 13:36:16

Öncelikle en başta hayatımda ilk kez makine kullanmaya başlayacağım için bir sürü soru işaretim olduğunu söylemeliyim.

PANASONİC ES LV 61 alma maceram; benim her elektronik eşya almadan önceki ritüelim ile başladı,

Araştırma
    Sorgulama
    Kullanıcı yorumları
    Yurtdışı site ve incelmelerin tamamının elden geçmesi

Belli sitelerin testleri karşılaştırmaları biraz reklam alma/sponsorluk/gizli sponsorluk vb nedenlerle çok objektif olamayabiliyor.
    Bu sadece traş makineleri için değil genel olarak elektronik malzemelerde böyle.
    Ben de yıllardır bir alışkanlık oldu eğer deneyemiyorsam mümkün olduğu kadar çok yurtiçi/yurtdışı kullanıcı yorumu okuyarak karar veriyorum.

Bu noktada da ben alım yapmadan önce çok fazla kullanıcı yorumu okudum. yaklaşık bir ay sadece okudum.
    Okuduklarım sonucu hem braun 790 cc hem de panasonic es lv 61 kullanmış olan birçok kişi ile karşılaştım özellikle tüketim çılgını amerika da.
    edindiğim özet bilgi Panasonic es lv 61 farklı bir ligte ve o ligte yanına daha bir oyuncunun katılamadığı, braun un ise çok başarılı olduğu ancak Pana lv 61 ile kıyaslamanın çok farklı özellikleri nedeni ile çok sağlıklı olmadığı yönünde. Hatta birisi bir benzetme yapmıştı, Braun 790 cc mercedes olarak pana lv 61 i rolls royce olarak tanımlayabilirim diye!

Bende deneyemediğim için yorumları okuyarak bir sentez çıkardım;

psikolojik;
    -made in japan takıntım
    -En iyisini alma takıntım
    -havalı 5 bıçak söylemi

maddesel;
    -kullanıcı yorumlarında en iyi sinek kaydı traşı yaptığına dair ortak kanı
    -Jiletten ilk kez makineye geçenlerdeki memnuniyet
    -Braun u da kullananların karşılaştırmalı yorumları
    -ıslak kuru seçme özgürlüğü
    -temizlik setine sürekli para vermeme özgürlüğü

nedenleri ile pana lv 61 e karar verdim. Ancak braun da seçseydim çok üzüleceğimi sanmıyordum zaten,

Gelelim ürünümüze;

Ambalaj;

Üürn kutuları benim için çok önemlidir yeni ürün kutusunu açmanın mutluluğu bambaşkadır.
    Kutu çok büyük ve havalı değil, ancak üzerindeki gümüş baskı biraz hava katarak kaliteli yorumuna yardımcı oluyor.
    Kutu son derec rijid ve sllandığında tıkırtı vb çıkarmıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: mu5tafa

bununla göğüs kıllarını alamaz mıyız?

O is icin farkli makineler var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi semsal01 -- 16 Ocak 2013; 8:58:26 >
  • Arkadaslar panasonic es lv 61 sahip sayisi gittikce artiyor. Sizden ricam lv 61 sahipleri burada tecrubelerimizi paylasalim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi semsal01 -- 18 Ocak 2013; 11:47:52 >
  • ilk soru benden gelsin o zaman;

islak traşta ne kullanıyorsunuz; jel, köpük, sabun, krem vb.?
  • Bende uzun arastirmalar sonunda aldim stoklumarketten aldim arkadasin tavsiyesi uzerine gercekten ilgililer aksam 5,30 da siparis verdim ertesi gun oglen elimdeydi.

Yalniz benim bir kac problemim var soyle ki
    1-killari tam almiyor daha once hic elektrikli tras makinesi kullanmamisdim alisma suresiyle alakalimi bilmiyorum
    2-tras olurken killarin ciktigi yondemi yoksa alsinda hangi yone olursa olsun vurmak mi gerekiyor ?
    3-islak trasi denedim sakal fircasiyla arko tras sabunuyla kopukledim trasa basladim ama nerdeyse hic almadi.
    4-icini temizlemek icin actim birazda denemek amacli cift bicaklari cikarttim geri takarken aklima takildi herhangi bir yonu var mi yoksa farketmiyor mu ?

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.