Şimdi Ara

PANASONİC ES LV 61 TRAŞ MAKİNESİ INCELEMESI(resimli) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
564
Cevap
24
Favori
71.542
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar yukarıda verilen firmadan buldum, 550 tl ye geldi. pahalı ama başka yerde yok. önce 599 idi, indirim yaptılar aklınızda olsun :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: denden22

arkadaslar apla pazarlama urunu zamaninda gondermeyi beceremedi, iptal ettim. cok saglam bir firma degil, tavsiye etmiyorum.

Çok pahalıya almışsınız zaten, ben 490a aldım 40-50 lira ucuza bulamadım diyordum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: denden22

arkadaslar apla pazarlama urunu zamaninda gondermeyi beceremedi, iptal ettim. cok saglam bir firma degil, tavsiye etmiyorum.

Ben sürekli alışveriş yapıyorum. Hem de son 6 senedir. Şahsen de yetkililerini tanıyorum. Çok ciddi, güvenilir ve konuya vakıf insanlar. Ne zaman yolum düşerse gidip uğrarım, alışveriş yapmasam da çay içmeye Bence sizin yanlışınız var. Belki de kargodan kaynaklı sorun çıktı bilemiyorum artık.
  • Herkese merhaba.
    Bende yakın zamanda traş makinesi almayı düşünüyorum.
    Kullanan arkadaşlara sorum olacak
    Şimdi bu aleti alınca ekstra bir masraf yapıyor muyuz?
    Demek istediğim şu.bakımı nasıl yapılıyor ve belli aralıklarla (2 sene de bir gibi) jiletini değiştirmemiz gerekiyor mu?
    yedek parçası pahalıdır diye tahmin ediyorum
    Yoksa sinek kaydı traş yapacağından eminim
    Herşey için şimdiden teşekkürler

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: s_g_m_s

Herkese merhaba.
    Bende yakın zamanda traş makinesi almayı düşünüyorum.
    Kullanan arkadaşlara sorum olacak
    Şimdi bu aleti alınca ekstra bir masraf yapıyor muyuz?
    Demek istediğim şu.bakımı nasıl yapılıyor ve belli aralıklarla (2 sene de bir gibi) jiletini değiştirmemiz gerekiyor mu?
    yedek parçası pahalıdır diye tahmin ediyorum
    Yoksa sinek kaydı traş yapacağından eminim
    Herşey için şimdiden teşekkürler

Evet bu makinelerin bıçakları ve eleklerinin belli bir değişim süresi var.1,5 ile 2 yıl arasında Panasonic için elek ve bıçak fiyatı 50$ civarı(ebay vb sitelerde)
  • Cevabın için çok teşekkür ederim dostum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • çok iyiymiş bende düşünüyorum bunların gibi jiletle ala ala iyicene zapdedilmez oldu habirede tarhiş oluyor
  • Braun'un CT5cc denen yeni makinasını bekliyorum ben de arkadaşlar.
    Yeni bir makina alacağım ve hassas bir cilde sahibim. Üstelik her gün tıraş olmam gerekiyor.
    1) Panasonic ES LV 61
    2) Braun Series 7 790cc
    3) Braun CoolTec 5cc (Soğutmalı makina)
    4) Philips SensoTouch 3D RQ1260

Yukarıdakilerden birisini alacağım. Alınca inceleme yazarım buraya.
  • Herkese Selam.Bende uzun uğraşlar sonunda Panasonic ailesine katıldım.Yalnız ben bir alternatif sunmak istiyorum kararsız kalanlara.

Yaklaşık 10 gün önce Panasonic ES-LF 51 traş makinesini aldım arkadaşlar.LV 61 in 4 bıçaklı hali.İnanın sinek kaydı traş yapıyor.Islak kuru istediğiniz şekilde kullanabiliyorsun.Lineer motor aynı zamanda.Dediğim gibi tek farkı 4 bıçaklı olması.

Alternatif düşünen arkadaşlara kesinlikle öneririm.

Hepsiburada da ürünün fiyat 440 TL civarıydı stoklumarketten aldım.Resmi distrübitör garantili.

http://www.stoklumarket.com/asp/product/5301/Panasonic-ES-LF51-S803-Tiras-Makinasi

ES LV 61 e alternatif olarak almak isteyen arkadaşlar kesinlikle pişman olmayacaktır.Daha ucuz bir yerden bulursanız alın ama ben başka bir yerde bulamadım.

Herkese Saygılarımla.

• quote:

Herkese Selam.Bende uzun uğraşlar sonunda Panasonic ailesine katıldım.Yalnız ben bir alternatif sunmak istiyorum kararsız kalanlara.

Yaklaşık 10 gün önce Panasonic ES-LF 51 traş makinesini aldım arkadaşlar.LV 61 in 4 bıçaklı hali.İnanın sinek kaydı traş yapıyor.Islak kuru istediğiniz şekilde kullanabiliyorsun.Lineer motor aynı zamanda.Dediğim gibi tek farkı 4 bıçaklı olması.

Alternatif düşünen arkadaşlara kesinlikle öneririm.

Hepsiburada da ürünün fiyat 440 TL civarıydı stoklumarketten aldım.Resmi distrübitör garantili.

http://www.stoklumarket.com/asp/product/5301/Panasonic-ES-LF51-S803-Tiras-Makinasi

ES LV 61 e alternatif olarak almak isteyen arkadaşlar kesinlikle pişman olmayacaktır.Daha ucuz bir yerden bulursanız alın ama ben başka bir yerde bulamadım.

Herkese Saygılarımla.

İyi günlerde kullanmanızı dilerim, hayırlı olsun,tahrişsiz tıraşlar...

Ayrıca kullanımla ilgili özel değerlendirmelerinizi de paylaşırsanız hoş olur.

• an itibarı ile siparişimi vermiş bulunuyorum. ürün elime geçince hemen yorum yapacam.
  • Kendi kullandığım es-lf 51 modeli ile yaşadığım tecrübelerimi kısa kısa paylaşmak istiyorum

Öncelikle bende bu yola LV 61 alma düşüncesiyle başladım.Türkiye de ürünün fiyatı fazla geldi bana.Dubai de yaşayan abime modeli verdim ve fiyat araştırması yapmasını istedim.O da bulunduğu yerde panasonic LV-81 ve LF-51 olduğunu söyledi.Hatta kendisine LF-51 önermişler.LV-61 ile arasındaki tek fark biri 5 diğeri 4 jiletliymiş.Kendisine söylenen o.
    Velhasıl kelam.LF-51 benim gözümden kaçmış açıkçası nasıl kaçmış anlamadım bende.Sonra stoklumarketim de buldum ürünü.Siteyi hiç bilmiyorum.Aradım.Sağolsunlar yardımcı oldular.Panasonic yetkili satıcısı olduklarını söylediler.Distrübitör garantili olduğundan bahsettiler vs vs.Nihayetinde aldım ürünü.Dubaide satılan LF-51 den dahi daha ucuzdu fiyatı inanın.

Sonra ürün geldi.Made in Japan yazısını görünce içim rahatladı ne yalan söyleyim :)

Bu arada önceden bir süre remington r8150 kullandım.Ürün fena değildi.Fakat kullanmaya başladıktan sonra performansı düşüyordu.Tam şarjda sorun yok ama 1.kullanımdan sonra performans ciddi şekilde düşüyordu.Lineer motor olmamasından kaynaklıymış sonradan anladık tabii.Tecrübe ede ede öğreniyor insan :)
    Remingtonu sattım bir süre jilet mach3 kullanmaya başladım.Ama Ya Rabbi her traş işkence."Yok!benim traş makinesine temelli dönüş yapmam lazım" diyererek ES LF-51 sahibi oldum.

Arkadaşlar ürün gelir gelmez denedim.3 günlük sakalım vardı.bu arada sakalım sert ve sık.Jiletle ters düz kullanıyorum sıfır olsun diye.Ürün için ilk bir ay köpüklü kullanın yazıyordu."Lan nasıl olacak arkadaş köpük yapacam sonra makineyle traş olacam.Doğaya aykırı lan bu iş!"sersenişleriyle ilk traşımı oldum.

Vay Arkadaş.Lanet olsun bu makinesiz geçirdiğim tüm traş deneyimlerime deyip bu işi özetliyorum.
    Sıfır tahriş,Sürekli kanamasından dolayı Jiletle tam alamadığım boyun altı bu makineyle sıfır.Çene sıfır.Ya her yer sıfır.Tam anlamıyla sinek kaydı bir traş.bu arada Lineer motorun keyfi ayrı.Her traş aynı performans.

LV-61 alanın da LF-51 alanın da asla pişman olmayacağına eminim.Son kuruşuna kadar parasının hakkını veriyor bu cihazlar.

Bu arada bayağı uzun yazmışım farkında değilim.Okuma zahmetinde bulunan dostların gözüne sağlık ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi s_g_m_s -- 1 Temmuz 2013; 12:20:26 >

• quote:

Kendi kullandığım es-lf 51 modeli ile yaşadığım tecrübelerimi kısa kısa paylaşmak istiyorum

Öncelikle bende bu yola LV 61 alma düşüncesiyle başladım.Türkiye de ürünün fiyatı fazla geldi bana.Dubai de yaşayan abime modeli verdim ve fiyat araştırması yapmasını istedim.O da bulunduğu yerde panasonic LV-81 ve LF-51 olduğunu söyledi.Hatta kendisine LF-51 önermişler.LV-61 ile arasındaki tek fark biri 5 diğeri 4 jiletliymiş.Kendisine söylenen o.
    Velhasıl kelam.LF-51 benim gözümden kaçmış açıkçası nasıl kaçmış anlamadım bende.Sonra stoklumarketim de buldum ürünü.Siteyi hiç bilmiyorum.Aradım.Sağolsunlar yardımcı oldular.Panasonic yetkili satıcısı olduklarını söylediler.Distrübitör garantili olduğundan bahsettiler vs vs.Nihayetinde aldım ürünü.Dubaide satılan LF-51 den dahi daha ucuzdu fiyatı inanın.

Sonra ürün geldi.Made in Japan yazısını görünce içim rahatladı ne yalan söyleyim :)

Bu arada önceden bir süre remington r8150 kullandım.Ürün fena değildi.Fakat kullanmaya başladıktan sonra performansı düşüyordu.Tam şarjda sorun yok ama 1.kullanımdan sonra performans ciddi şekilde düşüyordu.Lineer motor olmamasından kaynaklıymış sonradan anladık tabii.Tecrübe ede ede öğreniyor insan :)
    Remingtonu sattım bir süre jilet mach3 kullanmaya başladım.Ama Ya Rabbi her traş işkence."Yok!benim traş makinesine temelli dönüş yapmam lazım" diyererek ES LF-51 sahibi oldum.

Arkadaşlar ürün gelir gelmez denedim.3 günlük sakalım vardı.bu arada sakalım sert ve sık.Jiletle ters düz kullanıyorum sıfır olsun diye.Ürün için ilk bir ay köpüklü kullanın yazıyordu."Lan nasıl olacak arkadaş köpük yapacam sonra makineyle traş olacam.Doğaya aykırı lan bu iş!"sersenişleriyle ilk traşımı oldum.

Vay Arkadaş.Lanet olsun bu makinesiz geçirdiğim tüm traş deneyimlerime deyip bu işi özetliyorum.
    Sıfır tahriş,Sürekli kanamasından dolayı Jiletle tam alamadığım boyun altı bu makineyle sıfır.Çene sıfır.Ya her yer sıfır.Tam anlamıyla sinek kaydı bir traş.bu arada Lineer motorun keyfi ayrı.Her traş aynı performans.

LV-61 alanın da LF-51 alanın da asla pişman olmayacağına eminim.Son kuruşuna kadar parasının hakkını veriyor bu cihazlar.

Bu arada bayağı uzun yazmışım farkında değilim.Okuma zahmetinde bulunan dostların gözüne sağlık ;)

Hayırlı uğurlu olsun güzel günlerde kullanın, bende 61 i ilk kullandığımda bu şoku yaşamıştım.

• Eyvallah dostum benim

Çok şükür bu dertten kurtulduk.Darısı diğer dostların başına
  • quote:

Kendi kullandığım es-lf 51 modeli ile yaşadığım tecrübelerimi kısa kısa paylaşmak istiyorum

Bu arada önceden bir süre remington r8150 kullandım.Ürün fena değildi.Fakat kullanmaya başladıktan sonra performansı düşüyordu.Tam şarjda sorun yok ama 1.kullanımdan sonra performans ciddi şekilde düşüyordu.Lineer motor olmamasından kaynaklıyz, bende ne güzel okudummış sonradan anladık tabii.Tecrübe ede ede öğreniyor insan :)

ne güzel yazmışsınız, bende ne güzel okudum. ellerinize sağlık.

bende geçen pazar hediye çekleri kredi kartı indirimi ile kendime hepsiburada adlı siteden sipariş veridm. ortalama sipariş süresi 5 gün diyo ve yarın beşinci gün hala bir tık yok. eğer fazla uzatmadan benim makineyi yollalrsa bende burda yorum yapacağım

bu arada benim sakalda çok fena. hem sert hem her yöne doğru çıkıyor. bir keresinde berberin biri beni traş etmek istememişti, o kadar yani...

• Dostum hayırlısıyla gelir inşallah.
    Hepsiburada için de merak etme yollarlar.yalnız 5 günü geçtikten sonra halen yollamamışlarsa mesaj at mutlaka haberda et.eğer süre uzarsa ve hala yollamazlarsa şikayetvar.com a yazarsın.

Bir defasında hepsiburadadan ürün almıştım.tedarik süresi 3 gün olmasına rağmen 1 hafta geçti yollamadılar.bu süre zarfında sürekli mesaj attım aradım bir çare etmedi.şikayetvar.com a yazdım.Dostum benim aynı gün hepsiburadadan e-mail geldi.özür diliyoruz aldığınız ürünün bir üst modelini size aynı fiyata teklif ediyoruz ya da para iadesi gerçekleştiriyoruz diye.Demek istediğim mutlaka çözüme ulaştırırsın.
    Tabii önemli olan erken gelmesi.

Ben hayatım da 4 kere berber de traş oldum.4 ü de sıfır kesemedi.sakalım sert benim de.kesinlikle makineye çok güveniyorum ve kesinlikle memnun kalacaksın emin ol dostum benim

• s_g_m_s kullanıcısına yanıt
    ben iptel ettim siparişi. şu an hizlial.com da 499 tl. bir de BKM indirimi var 40 tl. birde 12 taksit bu fiyata.
  • s_g_m_s kullanıcısına yanıt
    inşallah bende memnun kalırım. çok teşekkür ederim.
  • Fiyatı fena değil dostum benim.

Hayırlısıyla gelir inşaallah.

Merak etme memnun kalırsın
  • quote:

Fiyatı fena değil dostum benim.

Hayırlısıyla gelir inşaallah.

Merak etme memnun kalırsın

az önce jel traş köpüğü ile oldum. epey uzun sürdü. birde acemilik var tabi. ama kuru traş ile arasında fark yok gibi. zamanla ben makineye makine de bana alışacak.

ben hizlial.com dan bkm indirimi ile panasonic lv61 modelini 460tl ye 12 takside aldım. ilk oalrak kuru traş oldum. bence gayet başarılı. benim gibi kılları her yöne çıkan ve sert kılları olan biri için mükemmel diyebilirim. [jillette iki perde(2. si ters olmak kaydıyla) ki banyoda en az 30 dk sıcak suyla banyo yaptıktan sonra ara verip traş olurdum, kanama çok olunca tekrar banyoya devam edip sonra çıkardım banyodan.] jiletle kıyaslarsam jilet puanı 100, makine puanı 99. ama 10 dk traş olmam gerekiyor en az.

dediğim gibi bunlar acemi dönemlerim. zaman geçtikçe erimi aktarırım.

bu arada kullanma klavuzunda ilk kullanımlarda en az 3 hafta köpükle traş olun diyor. ama köpük çok zahmetli. siz ne yaptınız bu konuda?

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.