Şimdi Ara

DEFROST ESNASINDA NE YAPMALI ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
8.485
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • beyler klimalar sık sık defrosta geçiyorsa ne yapmalı markalar arçelik ve beko duyduğuma göre cihaz defrosta geçtiğinde bir ısıtma sistemi kullanılıyormuş defrost esnasında klima ısıtmaya devam ediyomuş ama detayları konusunda hiçbir fikrim yok bu bilginin doğruluk payı nedir doğruysa burda bir rezistans mı yoksa başka birşeymi kullanılıyor ?

• quote:

Orjinalden alıntı: svideoz

beyler klimalar sık sık defrosta geçiyorsa ne yapmalı markalar arçelik ve beko duyduğuma göre cihaz defrosta geçtiğinde bir ısıtma sistemi kullanılıyormuş defrost esnasında klima ısıtmaya devam ediyomuş ama detayları konusunda hiçbir fikrim yok bu bilginin doğruluk payı nedir doğruysa burda bir rezistans mı yoksa başka birşeymi kullanılıyor ?

Sayın arkadaşım önce bir şunları oku istersen

--------------------------------------------------------------------------------

Arkadaşlar şunlara uymaya çalışalım

1- kullanma kulavuzlarına uyalım bunu uygulayalım oraya yazılanlar deneyimlerle yazılmıştır
    2-klimamızı yüksek dereceye ayarlamayalım çok soguklarda uzun çalışma sonucu hemen dış ünite defrosa girer bazı klimalarda bunu önleyen sistemler vardır mitsubishi havy'lerde oldugu gibi
    3- çok çok soguklarda mümkünse klimamızı kapatmayalım ınverter ise evden 1-2 saat çıkacaksanız asla kapatmayın ben 10 saatte olsa kapamam en normali bu, soguyan odayı ısıtmak daha maliyetli ve defros olayı daha çok olur
    4-çok soguk havalarda klimamızın derecesini kadameli artıralım mesela odamız 12 derece falan hemen 30 ayarlamayın bu hata 20 yapın .daha sonra 22 daha sonra 25 gibi daha fazlada artırmayın bu saglık açısındanda iyi degil diger odalarla arasında aşırı ısı farkı hasta eder birde gereksiz elektrik sarfiyatı
    5-gece yatarken mutlaka uyku modunda çalıştırın buda ekonomi saglar bunu gündüzde kullanabilirsiniz
    6-klimanızı programlı kullanmaya çalışın mesela ve gelme saatine yakın çaılışamay başlaması gibi derecesini düşük ayarlasınız hem defros olayı olmaz hemde sıcak eve gidersiniz

7-klimanızın hersene 2 defa bakımını mutlaka yaptırın dış ünitenin içi ve üzeri pislik dolarsa buda çalışmasını etkileraklıma gelenler bunlar şimdilikl

klima defrosa geçtimi ısıtmaya devam etmez bu 7-8 dakika sürer klima ters çerim yaparak dış üniteye sıcak göndererek dış üniteyi ısıtıp buzu karı çözer bu işlem bittikten sonra tekrar normal çalışmasına devam eder rezistans falan kullanmaz sizin klima

salon tipi klimalarda iç ünitede 3000 watt civarı rezistans vardır çok soguklarda bu devreye girer ama dış ünitedeki buzu karı bu degil ters çevrim çözer saygılar

• bunları zaten biliyorum bendeki klimalar diğer klimaların iki üç katı defrost yapyor zaten sorun kullanım kaynaklıda değil yapısal olduğu için sordum
  • quote:

bunları zaten biliyorum bendeki klimalar diğer klimaların iki üç katı defrost yapyor zaten sorun kullanım kaynaklıda değil yapısal olduğu için sordum

arkadaşım o zaman şunu söyleyim arçelik ve bekoda bu sene bu sorunlar var, benim sokaktada 3-5 klimada bunu gördüm ve servis gönderdim halledildi, bencede sizin sorunda aynıdır inşallah anlayan bir servis bulursun yapılmayacak sorun degil izmirdeyseniz ben size iyi bir servis göndereyim
  • hocam artık bakıcaz bi çaresine ben istanbuldayım yinede ilgilendiğin için teşekkür ederim.
  • quote:

hocam artık bakıcaz bi çaresine ben istanbuldayım yinede ilgilendiğin için teşekkür ederim.

önemli degil sande sagol
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.