Şimdi Ara

Bulaşık Makinası Su Almıyor - Vestel DW 2005

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
1
Favori
3.992
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Vestel DW 2005 model bulaşık makinası program seçiminden sonra start'a basılınca hiç bir hareket yapmıyor. Elimizle ilerleme kademeli çevirmeyi döndürdüğümüzde içerde motor sesleri geliyor. Ancak kapağın içi hep kuru duruyor.

Su giriş valfini söküp dışardan suya ve elektriğe bağladım. Elektrik verilince su valfi açılıp çalışabiliyor.

Sirkülasyon motorunu söktüm tertemiz hiç bir kalıntı yok, dönmesi stabil akıcı.

Kondansatörü ölçemedim sadece ohm kademesinde kontrol ettim. Sorun yok gibi ?

Sonra herşeyi tekrar topladım. Program başlattıktan sonra kapağı açıp içeriye 5 lt SU ekledim. Sirkülasyon su fiskiye sesleri geldi program ilerlemesi adım adım gidiyor.

Ancak bazı kısımlarda kalıyor. Bunun su alma tarafında SU YUMUŞATMA tarafında takıldığını düşünüyorum.

Bu parçanın arızaları nelerdir? Tıkanmış olabilir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi skypol -- 1 Ekim 2018; 10:5:46 >

• program başladığında ilk önce tahliye pompası çalışır, doğrudan su alma başlamaz.
    hiç tahliye edebiliyor mu makine
  • iyigun kullanıcısına yanıt
    Onu farketmedim ancak suyu ben bidonla doldurduğumda işlemler devam edip yarım saat kadar sonra suyu tahliye edip bitiyor yıkama. İşlem sonunda içerde hiç bir su kalıntısı bile kalmıyor.
  • hocam sen tavsiyeforumu.com da ado hoca var ona danış.Kendisi yılların vestelcisi konu aç yardımcı olabilir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Öncelikle şunu söylemek istiyorum. Makinenizin üretimi çok ama çok eski. Yedek Parça bulmanız imkansız bir şey. İşaretle gösterdiginiz şeyin ismi su cebi. Alttaki tuz kabı. Valften gelen su önce tuz kabına gelir suyu yumuşatır sonra su cebine gelir. Su cebinin işlevi makinenin ne kadar su alması gerektigini ölçüp yeterli su geçince valfin enerjisini kesmek. Sizin sorun ya su cebinde ya da kontrol panelinin ordaki devrede. Vestel bulaşık makinelerinin çalışma prensibini anlatayım. START verildiğinde önce tahliye pompası çalışır. Sonra valf çalışır. Tuz kabından geçen su ordan su cebine gelir. Ordan da kuvete dolar. Su cebinden yeterli su geçince valf durur. Sonra yıkama pompası çalışır ve makinenin içindeki suyu döndürür.

Bu işleyişi düşününce su cebi arızalı gibi görünüyor. Eger alttaki Tuz kabından su cebine su çıkmıyorsa tuz kabı tıkanmıştır. Yılların makinesi neticede kütleleşmiş tuz artıgı birikimi olabilir. Çıkarıp bir şekilde çözdürmekten başka çaresiniz yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muxo -- 20 Ekim 2018; 20:34:5 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.