Şimdi Ara

Regülatör Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
10.309
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Voltaj Dalgalanmasından dolayı Trifaze regülatör almaya karar verdim. 10 kva yerli olur mu yoksa 15 kva mı almalıyım birde hangi marka daha iyidir. Triblex daire için kullanılacak.

Şimdiden Teşekkürler

• Bildiğim kadaıyla trifaze regülatörler 3 fazlı sistemlerde kullanılır.
    yani 3 fazdan elektrik alıyorsanız 380 V gücü talep edebilirsiniz. yani trifaze regülatör alabilirsiniz.
    bununla ilgili voltaj hesaplamaları yapmalısınız
    ihtiyacınız elektrikli cihazlarınız oranında karşılanır
    örneğin evde fazlaca elektrikli cihaza sahipseniz ( güçlü bir klima, elektrikli şofben, elektrikli ısıtıcı vs) o zaman 15 Kva, 20 Kva dolayında bir ihtiyacınız da doğabilir.
    bununla ilgili regulatorsatis.com, cetinkayaregulator.com gibi siteleri incelemenizi tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Class34

Merhaba Arkadaşlar

Voltaj Dalgalanmasından dolayı Trifaze regülatör almaya karar verdim. 10 kva yerli olur mu yoksa 15 kva mı almalıyım birde hangi marka daha iyidir. Triblex daire için kullanılacak.

Şimdiden Teşekkürler

Amacınız ani voltaj değişimlerine karşı mı regülatör kullanmak yoksa sürekli düşük gerilim sorunu mu yaşıyorsunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: alpernbugra

quote:

Merhaba Arkadaşlar

Şimdiden Teşekkürler

Amacınız ani voltaj değişimlerine karşı mı regülatör kullanmak yoksa sürekli düşük gerilim sorunu mu yaşıyorsunuz?

Genellikle düşük voltaj oluyor.
  • quote:

quote:

quote:

Merhaba Arkadaşlar

Şimdiden Teşekkürler

Servo regülatör almalısınız. Saygılar.

• Bilen arkadaşlara yardımcı olursa sevinirim
    Mahallemizde elektrikler çok kesilmekte neredeyse her gün ve evdeki elektronik aletler de etkilenmekte, kombi başta olmak üzere korumak için regülatör almak istiyorum tavsiyelerinizi bekliyorum sadece kombi girişine mi almalıyım yada mümkünse sigorta kutusundan mutfak hariç diğer kısımları koruyacak şekilde regülatör alsam. Tavsiyesi olan arkadaşlar nelere dikkat etmeliyim, sargıları alüminyum olmayan iyi regülatör istiyorum açıkçası.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Merhaba Arkadaşlar

Şimdiden Teşekkürler

Servo regülatör almalısınız. Saygılar.

tunçmatik 1kva regülatörüm var
    baktım max akım 4.5 A yazıyor
    46 inch led tv. müzik seti, laptop, 2 adet uydu receiverı, media player bağlı. 4.5 A yı geçip geçmediğini nasıl anlarım?
    geçerse ne olur ?

2 sene içinde bu regülatöre bağlı 2 plazma tv ve 1 led tv arızalandı ve değişim oldu. diğer aletler arızalanmadığı için benim şanssızlığımda tv ler arızalanıyor heralşde diye düşündüm.
    siz ne dersiniz?

http://www.tuncmatik.com/?page=/tec/urunler/id/42/reguline-1-2-3-5-kva-roleli-regulator.html

teşekkürler cevap için

• Konuyu biraz hortlatmak gibi oldu ama Xbox One X cihazım elektrik kesintisi çok olunca en sonunda arızalandı ne tavsiye edersiniz regülatör tarzı bişey mi yoksa akım korumalı priz mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Weycell 61 kullanıcısına yanıt
    yaw kardeşim bu regülatör zımbırtılarında, ufak birkaç elektronik eleman ile voltajın belli bir seviye üzerine çıkması yada nadiren düşmesi de engelleniyor hepsi o.

onun da akım limiti vardır akım limitine göre seçmelisin.

eğer senin derdin elektrik kesintilerinde hassas cihazlarının etkilenmemesi ise,hatta çalışmaya devam etmesi ise, benim tavsiyem ups al.yani kesintisiz güç kaynağı. kesintisiz güç kaynağını alırken dikkat etmen gereken en önemli şey hangi cihazlar bağlanacak. yani ne kadar akım çekeceksin. senin xbox ufak tefek bir oyun aleti sanırım. onun çekeceği maksimum 1 amperdir 220V'ta. yani bu durumda 1kVA ups yeterlidir ama sen elektrik kesintisinde şu da çalışsın, ya bu da çalışsın, elektrik kesiliyo telefonu şarj ediyom aga ehem ehem, kışın ısıtıcıyı da bağlayacam üşüdük yaw gibi olaylara girersen o ups i ele alırsın.telefon şarjı sıkıntı değil de, ısıtıcı bağlarsan ups sana pes artık ya diyebilir. ve ups seçiminde kullanılan bataryada önemlidir. batarya kaç Ah takılmış. bu çok önemlidir. bataryayı belli aralıklarla değişmek te gerekir. yani piyasada rahat bulunan bir batarya olmazsa iki gün sonra batarya ararken senden yeni ups parası isteyebilirler. genellikle 6V'luk batarya takarlar. ben senin yerinde olsam 1kVA ups alırım.para ganiyse ve elektrik kesintileri kabak tadı veren nitelikteyse, her kesintide bikaç saat elektrik yoksa o zaman 10kVA anca paklar seni.

• pakaji kullanıcısına yanıt
    Hocam sizin yazdıklarınızdan UPS işimi görür gibi anlıyorum.

Ben sadece Xbox için kullanacağım diğer cihazlarda hassas ama en çok sorun çıkartanı bu.

Önerebileceğiniz bir marka/model var mıdır uygun fiyatlı?

Teşekkürler.
    hocam piyasa zaten dandik çin malı dolu.
    gidip türk malı bile alsan, adı türk içi çin çıkar.
    satıcılara sorup piyasadaki yaygın bişey alırsan işini görür.
    marka belirtmek uygun olmaz, zaten sen şu marka almak istiyorum diye diretirsen satıcılar da ok onu da getiririz ama parayı görelim moduna girerler.
  • pakaji kullanıcısına yanıt
    https://www.hepsiburada.com/apc-bk500ei-yedek-ups-500-230v-p-HBV00000HGSHJ

Hocam bu ürün için ne dersiniz işimi görür mü?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Weycell 61 -- 15 Haziran 2019; 17:14:35 >
    evet iş görür. 1kvA'nın yarı gücünde bu. 1kVA daha iyi ama döviz kurundan dolayı türkiyedeki insanların alım gücü yerlerde olduğu için...1kVA al diye ısrar etmiyorum.

sadece xbox'ı bağlayacağın için maksimum telefon şarj edeceğin için sıkıntı olmaz.
    yalnız bunu şöyle kullan. elektrik küt diye kesilince xbox enerjisi kesilmeyecek. ups bip bip bip diye öter yani elektrik kesildi ama cihaz benim sırtımda haberin olsun diye bağırır. sen bu sesi duyunca gidip xbox'ın kapama düğmesine basıcan. o bipleme sesi ortalama yarım saat sürer ups de kullanılan bataryaya göre bu süre çok daha uzun da olabilir. batarya bitmeye başladıysa daha kısa da olabilir. sana düşen bipleme gelince xboxın kapama düğmesine basıp cihazı kontrollü kapatmış olacaksın. ben geçmişte 1kVA ups i pc kasasını beslemek için kullandım ve sorun yaşamadım.sık elektrik kesintisi yaşıyorsan tavsiye ederim.

çevrede elektronik malzemeler satan yerler varsa onlarla da konuş almadan önce bence.

• Eyvallah hocam sağol bi deneyeyim bakalım.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.