DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Portal arayüzümüz herkese açık ALFA sürümüne girmiştir, siz de bu deneyime davetlisiniz. Gizle Detaylar ve Geri Bildirim
Özel Üniversitede Tıp Okusak Nasıl Olur?
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
135
Cevap
3
Favori
17.450
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> Özel Üniversitede Tıp Okusak Nasıl Olur?
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      1082 Mesaj
      26 Haziran 2011 20:58:37 Konu Sahibi
      İyi yönleri kötü yönleri nelerdir? Durumumuz çok iyi değil zorluk çeker miyim? İngilizce olmasının çok ayrı bir önemi var mı?

İnsan kahkahalarla güldüğü zaman, kabalığı ile tüm hayvanları geride bırakır.
      Köleler, gerçek yaşamdaki güçsüzlüklerini unutmak için, bir ideale veya bir kurmaca tanrıya gerek duyarlar.
      Gür ırmaklar kendileriyle birlikte bir çok çakıl ve çalı çırpıyı da sürükler; güçlü ruhlar da bir çok aptal ve mankafayı.

• Yarbay
      3779 Mesaj
      26 Haziran 2011 20:59:49
      Durumunuz iyi değilse bulaşma derim, hayat bu şundan 2 yıl sonra nerede olacağın belli olmaz ki Tıp dediğin 6 yıllık bir eğitim. Bir dönemin sınavını veremezsen otomatik olarak uzuyor. İyi düşünmek, hesap kitap yapmak lazım.

"Türkiye Cumhuriyetinin, özellikle bugünkü gençliğine ve yetişmekte olan çocuklarına hitap ediyorum: Batı senden, Türk'ten çok geriydi. Manada, fikirde, tarihte bu böyleydi. Eğer bugün batı teknikte bir üstünlük gösteriyorsa, ey Türk Çocuğu, o kabahat da senin değil, senden öncekilerin affedilmez ihmalinin bir sonucudur. Şunu da söyleyeyim ki, çok zekisin! .. Bu belli. Fakat zekânı unut! .. Daima çalışkan ol..."
      Mustafa Kemal ATATÜRK
    • Yarbay
      2450 Mesaj
      26 Haziran 2011 21:00:19
      Süper olur forumda arastir yazmistim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

2014 BMW F20 1.16i
      ASUS Zenbook UX32VD // Apple Mac Mini i5
    • Binbaşı
      1082 Mesaj
      26 Haziran 2011 21:00:59 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: AnotheRDie

Durumunuz iyi değilse bulaşma derim, hayat bu şundan 2 yıl sonra nerede olacağın belli olmaz ki Tıp dediğin 6 yıllık bir eğitim. Bir dönemin sınavını veremezsen otomatik olarak uzuyor. İyi düşünmek, hesap kitap yapmak lazım.

Burslu giremiyorum zaten, parasını ödeyecez eşşek gibi.

Dediğim gibi durum çok iyi değil ama birikmiş var, babam karşılarım diyor. Zorluk çeker miyim?

@MINERVAL sana zahmet link verirsen, çok iyi olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NuTeRX -- 26 Haziran 2011; 21:01:24 >

Köleler, gerçek yaşamdaki güçsüzlüklerini unutmak için, bir ideale veya bir kurmaca tanrıya gerek duyarlar.
      Gür ırmaklar kendileriyle birlikte bir çok çakıl ve çalı çırpıyı da sürükler; güçlü ruhlar da bir çok aptal ve mankafayı.

• Binbaşı
      1678 Mesaj
      26 Haziran 2011 21:02:14
      Özel hastanede çalışırsın.

• Yüzbaşı
      259 Mesaj
      26 Haziran 2011 21:02:52
      Şikeyle şampiyon olmak gibi bişey bana göre. Ha tabi normal ile özel ünilerin tıp bölümleri arasındaki puan farki nedir onu bilmiyorum, eğer az ise ilk yazdığım otomatikman geçersiz

• Binbaşı
      1082 Mesaj
      26 Haziran 2011 21:02:59 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: Alper_Srt

Aslında sorun orda, özel hastaneye bu diplomayla girebilir miyim? Yoksa babasının parasıyla okuyan aptal gözüyle mi bakarlar.

• Yarbay
      2450 Mesaj
      26 Haziran 2011 21:03:31
      Bilime git en iyisi ve ucuzu o 27 bin tl hazirlik yok ama parayi 9 taksitte çatir çatir alirlar 1 ay gecikse ilisigin kesilir okulla.
      Edit:hocam linki bulamam simdi mobil surumdeyim, finalim bitsin detayli anlatirim sana bu arada ben devletteyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MINERVAL -- 26 Haziran 2011; 21:05:22 >

2014 BMW F20 1.16i
      ASUS Zenbook UX32VD // Apple Mac Mini i5
    • Yarbay
      3779 Mesaj
      26 Haziran 2011 21:04:11
      Tam olarak nasıl işlediğini bilmiyorum ama Yurt dışı denklik olan üniversiteleri düşündün mü ? Ya da araştırdın mı ? Türkiye'ye göre daha ucuza geliyor diye duymuştum tabii yanlış da olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AnotheRDie -- 26 Haziran 2011; 21:04:29 >

"Türkiye Cumhuriyetinin, özellikle bugünkü gençliğine ve yetişmekte olan çocuklarına hitap ediyorum: Batı senden, Türk'ten çok geriydi. Manada, fikirde, tarihte bu böyleydi. Eğer bugün batı teknikte bir üstünlük gösteriyorsa, ey Türk Çocuğu, o kabahat da senin değil, senden öncekilerin affedilmez ihmalinin bir sonucudur. Şunu da söyleyeyim ki, çok zekisin! .. Bu belli. Fakat zekânı unut! .. Daima çalışkan ol..."
      Mustafa Kemal ATATÜRK
    • Yüzbaşı
      810 Mesaj
      26 Haziran 2011 21:04:20
      quote:

Orijinalden alıntı: Alper_Srt

Eğer insanlar sadece cezalandırılmaktan korktukları ya da ödüllendirileceğini umut ettikleri için iyi kalplilerse; o halde gerçekten çok acınacak haldeyiz.
      Steam : Tıkla.
      Diablo 3 : Tıkla.

19 kişinin blok listesindesiniz.
    • Yüzbaşı
      546 Mesaj
      26 Haziran 2011 21:05:35
      hocaların bilerek bıraktığını falan duymuştum. okuyan arkadaşlarım var. eğitim olarak nasıl olur bilmiyorum. ama ben tavsiye etmem

• Binbaşı
      1082 Mesaj
      26 Haziran 2011 21:05:41 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: AnotheRDie

Tam olarak nasıl işlediğini bilmiyorum ama Yurt dışı denklik olan üniversiteleri düşündün mü ? Ya da araştırdın mı ?

Hiçbir bilgim yok. Bilgi alabileceğim güzel bir kaynak var mı?

• Teğmen
      129 Mesaj
      26 Haziran 2011 21:06:46
      Ortalama 200 bin TL tıp eğitimi. İyi düşünmek gerek.

• Binbaşı
      1082 Mesaj
      26 Haziran 2011 21:07:54 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: SudKaiDo

Şikeyle şampiyon olmak gibi bişey bana göre. Ha tabi normal ile özel ünilerin tıp bölümleri arasındaki puan farki nedir onu bilmiyorum, eğer az ise ilk yazdığım otomatikman geçersiz

Dediğin doğru, puan farkı bayağı var. Biz de Ben girmesem başkası girecek bari ben giriyim.

• Binbaşı
      1807 Mesaj
      26 Haziran 2011 21:08:49
      Özelde dahi olsa tıp kazanmak kolay değil sanırım en azından 25 bin falan yapman gerekiyordur.
      Ki teknik ünilerde müh. var o puanlara ayrıca tıp bitirince kimse sana aptal gözüyle bakmaz.
      Merak etme

• Binbaşı
      1082 Mesaj
      26 Haziran 2011 21:12:14 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: ChaosFİre

Ortalama 200 bin TL tıp eğitimi. İyi düşünmek gerek.

200 bin TL tamam da sonrasında sıkıntı çekmek istemiyorum. Yani onu verdikten sonra fazla para harcayamam e burayada ensesi kalın adam gidiyordur heralde.

• Yarbay
      3617 Mesaj
      26 Haziran 2011 21:12:40
      quote:

Orijinalden alıntı: NuTeRX

Alıntıları Göster

Aslında sorun orda, özel hastaneye bu diplomayla girebilir miyim? Yoksa babasının parasıyla okuyan aptal gözüyle mi bakarlar.

Özel Üniversitelerde okuyanların kendi parasıyla mı okuduğunu düşünüyorsun hocam ? :D Merak etme kimse bir şey demez..D

Üç gözlü bir karganın üç gözü olmalı. Bunun sadece bir gözü var, o da kırmızı. Bran, meşale ışığında bir kan gölü gibi ışıldayan gözün onu izlediğini hissedebiliyordu. Lordun diğer gözünün olması gereken yerde ince ve beyaz bir kök büyümüştü. Lordun göz çukurundan çıkan kök, adamın yanağına inmiş ve boğazına girmişti.
      "Sen üç gözlü karga mısın?" -Bran Stark
    • Yarbay
      4713 Mesaj
      26 Haziran 2011 21:19:36
      Bence kötü bir fikir. Harcamaların sonu gelmez. yurtdışında okumayı düşünürsen çok daha ucuza gelir. Avusturyayı araştır yüzlerce websitesi var

Kim ki, kendinden bir canavar yaratır,o zaman insan olmanın acısından kurtulur.
    • Yüzbaşı
      259 Mesaj
      26 Haziran 2011 21:25:24
      quote:

Orijinalden alıntı: NuTeRX

Alıntıları Göster

Dediğin doğru, puan farkı bayağı var. Biz de Ben girmesem başkası girecek bari ben giriyim.

Bak arkadaşlar konuya değinmiş, burası ile denk kabul edilen yurtdışında ki bir özel ya da paralı üniversiteyi düşünebilirsin. Bence bu konuyu da araştır, çünkü dışarıdaki üniler öğrenciyi sağılacak koyun olarak görmüyorlar para alıyorlar ama hakkınıda veriyorlar yani, ya da şöyle diyeyim kalite eğitim verdikleri için karşılık istiyorlar.(ücretli olanlar için konuşuyorum)

• Yarbay
      5262 Mesaj
      26 Haziran 2011 21:34:50
      Babana 200.000 tl verdirceğine 1 sene daha eşşekler gibi çalış git bir tıpa. İlla en en iyilerine gitmene de gerek yok. İlk 7-8 bine girmeye çalış. Neden olmasın

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.