Şimdi Ara

Özel Üniversitede Tıp Okusak Nasıl Olur? (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
137
Cevap
4
Favori
27.693
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • @NuTeRX Hocam dersler nasıl? Özeldeki eğitim nasıl (kadavra bulabiliyor musunuz)? Hocalarınız ilgililer mi? Hiç üst dönemlerle konuştun mu stajlar nasıl, vaka görebiliyorlar mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Anticitizen One

@NuTeRX Hocam dersler nasıl? Özeldeki eğitim nasıl (kadavra bulabiliyor musunuz)? Hocalarınız ilgililer mi? Hiç üst dönemlerle konuştun mu stajlar nasıl, vaka görebiliyorlar mı?

Derslerim gayet iyi. Geçen dönem 3.57 yaptım. 2 adet kadavramız var, çok da büyük bir etken değilmiş kadavra aslında pek takmamak gerek. Hocalar ilgililer, öğrenci sayısı zaten az istediğin herşeyi sorabilme imkanın var. Üst dönemlerle stajlar hakkında pek konuşmadım açıkçası seneye gidip kendim görürüm artık. Olay sende bitiyor yalnız, çabalarsan herşeye sahip olabilecek imkanı sunuyorlar. Okulun çok büyük bir etken olduğunu düşünmüyorum, olay cidden insanın isteğine bağlı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NuTeRX -- 18 Mart 2013; 18:16:06 >
  • Durumum iyi olsa hic dusunmeden ozelde okurdum bana gore devlet universitesinin zor kazanilmasi iyi egitim verdiginden degil hemde hic alakasi yok aksine ozel uniler daha Zor sonucta para kazanan kurumlar gerci turkiyede sinav sistemi bastan bozuk ya oda ayri konu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben gürcistanda okuyorum. tıp seçmedim ama fizyoterapistlik okuyorum. tıp okuyan Türk arkadaşlarım da var. senelik 2.500 $ :)
  • Biraz okudum konuyu,200 bin liradan falan bahsediliyor.Bu tarz paraları tıp okumak için harcamak benim için çok saçma.Ha zenginsindir cüzdanındaki parayı bilmiyorsundur istediğini yap ama babanın bir şeylerden kısarsak okula vermesi bana çok uzak geliyor.İlla eğitime para harcayacaksan mühendislik okurken kendi geliştirmek için kullanabilirsin.Sonuçta tıpta herkes tus puanına göre iş yapıyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: entrika888

ben gürcistanda okuyorum. tıp seçmedim ama fizyoterapistlik okuyorum. tıp okuyan Türk arkadaşlarım da var. senelik 2.500 $ :)

Niye bu kadar ucuz ?
  • Hangi okula yerleştin?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Armelin

quote:

Orijinalden alıntı: entrika888

ben gürcistanda okuyorum. tıp seçmedim ama fizyoterapistlik okuyorum. tıp okuyan Türk arkadaşlarım da var. senelik 2.500 $ :)

Niye bu kadar ucuz ?

Her sene fiyat artıyor. Geçen sene Hazırlığa 2bin$ ödemiştim. 30-40 öğrenciydik. Bu sene patlama oldu resmen Türk-Suriye-Irak bayağı öğrenci geldi. 2.500$'e çıkardılar. Sanırım artar zamanla ama en fazla 3bin $ olur. Bir cacık değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DDS Emmesen

Hangi okula yerleştin?

İbü.
  • hocam biraz bilgi verir misin ? yeditepe tıpta burssuz okumak istiyorum. İngilizcem orta seviye. İmkanlar, sınıfta kalma ve sonradan kazanılan burslar hakkında bilgi verir misin ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: K U N

Biraz okudum konuyu,200 bin liradan falan bahsediliyor.Bu tarz paraları tıp okumak için harcamak benim için çok saçma.Ha zenginsindir cüzdanındaki parayı bilmiyorsundur istediğini yap ama babanın bir şeylerden kısarsak okula vermesi bana çok uzak geliyor.İlla eğitime para harcayacaksan mühendislik okurken kendi geliştirmek için kullanabilirsin.Sonuçta tıpta herkes tus puanına göre iş yapıyor.

aylık 75 bin tl kazanan doktorları duyunca pek saçma değil..bir aile doktoru aylık maaşım 10 bin tl deyince insan hesap ediyor 2-3 yılda amorti ediyorsun..
  • NuTeRX kullanıcısına yanıt
    Hhocam pm atarmsnz müsayitsenz

• quote:

Orijinalden alıntı: Grymstche

Hocam pm atarmsnz gürc tıp meselesini sorucam profiliniz kapalı.

• Hocam naptınız ben de bu yola girmeyi düşünüyorum. Girdikten sonra not ortalamasına göre burs kazanma olayları falan nasıl oluyor?

• Mallık olur.

• benim babamın birikmiş 200.000 tl si varmış Adam bana ilerde ev araba alıverecekti bana geçen sene tercih döneminde sordu , oğlum sana ev mi alayım meslek mi alayım diye...

Akıllı bir insan bu soruyu düşünmez bile .

Ben uzmanlığımı Yurtdışında yapmayı düşünüyorum ( özellikle Kanada da ) ,

şu an gittiğim Bahçeşehir üniversitesi 3 yıllık tıp müfredatını 2 yıla sıkıştırarak 3. Sınıfta ABD de uzmanlık için gerekli olan USMLE sınavına bizleri hazırlıyor . İ.

Hedefinizi düşük tutmayın sen o okula verdiğin parayı bir kaç yılda çıkartırsın kardeşim merak etme geçen sene ben çok araştırdım çok tereddüt ettim ama şimdi hiç pişman değilim için rahat olsun buralarda kötü yorum arayıp kendimi üzme

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.