Binbaşı
27 Temmuz 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
149 üye
Görüntülenme
Toplam: 98 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Her yerde okuduğum için böyle bir konu açma ihtiyacı hissettim arkadaşlar, herkesin ağzında bir hipokrat yemini. Senin hipokrat yeminin yok mu gibi saçma sapan argümanlar ortalarda dolaşıyor.

İşte hipokrat yeminin orijinal hali:

Alıntı

metni:
Hekim apollon, asklepios, higiya, panacea üzerine ve bütün tanrı ve tanrıçaların huzurunda yemin ederim ki, yeteneğim ve gücüm elverdiğince bu and ve sözleri tutacağım:
Bu sanatta hocamı, babam gibi tanıyacağım, rızkımı onunla paylaşacağım, ihtiyacı olursa kesemi onunla bölüşeceğim, çocuklarına kardeşim gibi bakacağım ve öğrenmek isterlerse bu sanatı ücretsiz öğreteceğim; ilaç reçetelerini, şifai bilgileri ve diğer bilgileri sadece ve sadece kendi evlâtlarıma, hocamın çocuklarına ve hekimlik kurallarına uygun sözleşmeyle bağlı ve and içmişlere öğreteceğim.
Yeteneğim ve hâkimiyetim ölçüsünde hastalarımın iyiliği için tedaviler önereceğim ve asla kimseye zarar vermeyeceğim.
İsteyen hiç kimseye öldürücü bir eczayı ne vereceğim ne de bunu tavsiye edeceğim; benzer şekilde, bir gebe kadına çocuk düşürmesi için ilaç vermeyeceğim.
Hayatımın ve sanatımın saflığını koruyacağım.
İç organlarındaki taşı keserek almayı, hastalığı çok açık olan hastalarda bile, işin ehli olan (cerrah)lara bırakacağım.
Hangi eve girersem gireyim, bütün kasıtlı kötülük ve suistimallerden ve özellikle de ister hür ister köle olsun erkek ve kadınların vücudunu kötüye kullanmaktan kaçınarak, sadece hastaya yardım için gireceğim.
Gerek sanatımın icrası sırasında gerekse insanlarla gündelik ilişkideyken edindiğim bilgileri ortalığa saçmayacağım, bir sır olarak saklayacağım ve kimseye açmayacağım.
Bu yemine sadık kalırsam hayatımı ve mesleki uygulamalarımı insanların tümünden ve her zaman saygı görerek mutlulukla sürdüreyim, ama ona ihanet eder ya da çiğnersem tam tersini yaşayayım.

Gördüğünüz gibi yeminin hekimleri melek yapmak gibi bir amacı yok, hekimlik bir meslektir her şeyden önce. Buradaki gibi hekimlik uygulasaydık, sadece zengin kişilerin zengin çocukları hekim olabilirdi. Amerika'daki gibi çok çok pahalı bir tıp eğitimi de pahalı bir sağlık sistemi oluşmasına yol açardı.

Aslında çok da matah bir şey değil yani, ahlak meselesi kişinin kendisinde bitiyor.

.
CPU: Intel Core i5-4460
GPU: AMD R9 380
HDD: WD Blue 1TB (2012)
RAM: Corsair Vengeance DDR3 1600 C9 2x8GB
MBD: MSI H81M PRO-VD (MS-7846)

Bu şekilde bir sistemim var. SSD eklemek istiyorum öncelikle bunun dışında rx 580 almak gibi düşüncelerim var. Nasıl eklemeler yapmam daha mantıklı olur?
Beyler zamlardan sonra derya ton balığı ne kadar oldu? Alan varsa bilgilendirebilirse sevinirim.
Samsun Atatürk Anadolu Lisesi, yıllar boyu çok farklı kuruluşlara ev sahipliği yapmış bir bina. Yetimhaneden hastaneye, ilkokuldan ortaokula kadar farklı hizmetler için kullanılmış. Atatürkün "Öğretmenler yeni nesil sizin eseriniz olacaktır." sözünü söylemiş olduğu yerdir aynı zamanda. Şimdi ne için yapıldığı meçhul olarak şehirin dışına taşınmak iteniyor. Change.org kampanyasına katılarak destek verebilirsiniz.

Buradan
Bugün pcde oyun oynarken fps düşüşleri olduğunu hissettim. Dota2 de eskiden 120 fps stabil alırken şimdi 60 - 92 arası alıyorum. Cs go da 250 - 270 alırken şimdi 180 alıyorum. Aynı bilgisayardan elimde 2 adet var ve benchmark sonuçları tamamen aynı. Isı, saat hızı vs her şey aynı. Ancak biri dediğim gibi alırken diğeri normal sonuçlar alıyor. Format atıp driverları baştan kurmayı da denedim ancak başarılı olamadım. Sizce ne yapmalıyım ?

Şimdiden cevaplar için teşekkürler.

Sistemi yazmamşım :
Sapphire r9 380
i5 4460
h110m pro vd
8gb ram
çözünürlük : 1440x900 75hertz
Intel Core i5 4460 3.2 GHz 6MB 1150p HD 4600 VGA
Sapphire R9 380 NİTRO DUAL-X OC 4GB 256Bit GDDR5
MSI H81M PRO-VD DDR3 1600MHz S+V+GL+16X 1150p (uyumlu mu bilmiyorum tam olarak)
Ram,hdd ve ssd alınmayacak, elimde varlar.
Kasa ve psu arıyorum esasen.Anakarttan ise hiç emin değilim.
Fiyatta bir miktar esneme mümkün.

Şimdiden çok teşekkürler.
https://plug.dj/dhygslys2

Gelin de zaman geçsin.
Ygs:3K
Mat:40
Geo:21
Fizik:25-27 arası
Kimya:24-27 arası
Biyoloji:25-27 arası

Obp:93

ne olur?

En kötü ye göre bakalım da iyi gelirse sevinirim.
Şunu yapabilen çıkmadı daha.
Hakkında
Meslek: Doktor
Forum İmzası:

People will do anything, no matter how absurd, in order to avoid facing their own soul. One does not become enlightened by imagining figures of light, but by making the darkness conscious.
- Carl Gustav Jung

Steam: Lautréamont
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
PC
Mobil cihaz
LG
Operatör
Vodafone
ISS
TTNET
Takım
Beşiktaş
Steam
Steam
TV
LG
Ses Sistemi
Logitech
Dünyadan Futbol
Samsunspor
Basketbol
Miami Heat
İşlemci
Intel i5 4460
Anakart
MSI H110M Pro VD
Sabit Disk
Western Digital Blue
Ekran Kartı
Sapphire R9 380
Modem
Zyxel
Milli Takımlar
Turkiye
Formula 1
Ferrari
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 1 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 8 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 3.283
İkinci El Bölümü Mesajları: 8
Konularının görüntülenme sayısı: 165.914 (Bu ay: 670)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 595 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.