Şimdi Ara

!!! oyunları takılmadan akıcı bir şekilde oynamak için (@30p FPS) optimize etmek artık mümkün ! :) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
125
Cevap
11
Favori
10.900
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bazı oyunlar akıcı oluyor ama bazıları olmuyor ayrıca ben 30 hz seçtiğim oyunlar gene yüksek FPS değerlerine ulaştı 30'da sabitlenmedi :S ama aslen bir yararı var gibi bilmiyorum tam çözemedim eskiden de ultra takılıyordu şimdide takılıyyor fakat Most Wanted'da bir artık söz konusu sanki ama ondada windowed modundan çıkamadığım için o testte tam sayılmaz.
  • i veya p ayari nvidia kontrol panelde nerededir? benim monitor displayport destekliyor durum buyken optimizasyon mumkun mu acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: playstyle

şu an teknik olarak bu konu başlığını 1000 kişi okumuş bu şu demek oluyor !

1000 kişi en az 100 dollarlık ekran kartı alma süresini aksatması sayesinde

hem Nvidia ya hemde AMD ye net 100,000 $ geçirdik arkadaşlar :D

yıl başında yeni ekran kartı almak için gelen ve bu yazıyı okuyanlar sayesinde
    bu rakam 1,000,000 $ kazanım kaybına ulaşacak gibi :) :D

ulan hacker olsaydık bile kapitalimize bu kadar zarar veremeyiz yaw ! :D

Bu mümkün değil. Çünkü sadece ben mesela, konuya en az yazılan mesaj sayısı kadar bakmışımdır. Benim gibi de birkaç kişi olmuş olsa, teorin baştan çürüdü bile.
    Açtığın konulara muhalefet etmeyen nadir kişilerdenim bak bir de üstelik.

• Dün Hitmani oyundan ve masaüstünden 1080p 24 hz olacak şekilde denedim,oyun full detay olabilecek her ayar açık ve sonda akıcılık rezaletti.Masaüstü 1080p 24 hz oyun içinden 1080p 60 hz denediğimde ise ilginç şekilde masaüstü 1080p 60hz'e göre oyundaki akıcılık arttı.Hitman bu şekilde öyle zevkli bir hal aldıki 2 saate yakın oynadım.Kullandığım kartın karşılığını almış olmaktan mutluluk duydum.Hayırlısı akşam eve gidince diğer kasan oyunları (far cray 3,assassins creed 3)bu yöntemle deneyeceğim.
  • Ben bu olayi 4 sene önce test edip denemistim. Lcd tvler 25p cıkıs sinyalini 50i yapiyor yani hizi iki kart arttiriyor. Bizim amcaogluna bu akili ben vermistim. 2 sene boyunca tvden bilgisayara girip oyunlari oynadi tvde 2 senesi dolduktan sonra mefta oldu. Allahtan garantisi vardida son anda tamire gönderdi. Tamir edilmedigini söylediler. 700 eurosunu tekrar gönderdiler oda simdi Lg lm860 v serisi aldi. 940 euroya iyide oldu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: playstyle

quote:

Orijinalden alıntı: icphedia

sürekli 50p, 30p 24p vs yazıp durmuşsunuz. Nedir buradaki p nin anlamı? @24p ne demek?

buradaki "p" tanımı HDMI çıkış anlamıyla kullanıyoruz !
    bunun yerine "i" tanımınada kullanabilirdik mesele konunun rahat anlaşıla bilinmesi !

@50p, @30p @24p tanımları ise ekran kartı ayarlarına göre HDMI çıkış formatlarıdır.

en sonunda doğru bir konu açtın, güzel gidiyordun.ama yine fail oldun be dostum.

hertz'i progressive scan kısaltmasıyla belirtmen fail.hadi onu geçtim daha da ileri gidip yine hertz'i interlaced scan kısaltmasıyla belirtiyorsun.

hertz'i belirtmek için @60, 60hz; çözünürlükle belirtmek için 1080p60 gibi kullanmak makbuldür.

ayrıca görüntü kalitesi olarak progressive scan, interlaced scan'e göre daha üstündür.

o yüzden interlaced yerine progressive (örn:1080i yerine 1080p) indirmemeye dikkat edin

• Allah 60 fps den mahrum birakmasin beni

PS3 u satmamda ki en buyuk nedenlerden birisi 30fps olayiydi. 60 fps oyunlarda var ama cogu 30fps belki 45.

Gercekten 60 fps nin akiciligi bir baska. Heleki 120 inanilmaz oluyo.
  • bende lct tv kullanıyorumv eşuana kadar oyunalrd hiç sorun yaşamadım.genelde vga da oynuyoprum.hdmı girşinde yazılar bile seçilemiyor birbiirne giriveriyor.acaba sizde de böyle mi?altın uçlu hdmı kablo deidkleir şeyin gerçekten bi getirisi var mı?
  • Ve bunu bulan ilk zeki kişi sensin öylemi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: furkanxtr

Ve bunu bulan ilk zeki kişi sensin öylemi?

şuan 3. kattayım ve penerenin aşağısı beton zemin.istersen seni burdan atabilrim.küçük laf sokma çaban bitti ise verecek cevabın varsa ver yoksa bilen birileri cevap versin.
  • Hdmi altin uclu olayi tamamen efsaneden ibaret. Ayni sorun 50hz tv ile fx5700 gibi oldukca eski bir ekran karti bilesimi ile basima gelmisti.

Bu arada playstyle dogru yanlis akil yurutuyor bazen yaniliyor bazen kesfediyor. Ben kendisini keyifle takip ediyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ya plystyle iyi hoş her şey güzel vallahi takdir ediyorum da o ünlemler nedir bir kurtul artık şunlardan
  • 720p/30 hz ve 720p/24 hz ayarlarda yarın bir deneme yapayım.

HD5670 ve HD6370m var, an itibariyle idare etseler de ikisi de "yeni nesil" geldikten sonra hakkın rahmetine kavuşacak olan kartlar. HD5670'i yakın zamanda gönderme niyetim var aslında ama 6370 uzun süre benle, benden sonra da kardeşimle olacak. Olumlu sonuç biraz daha yaşatır bu kartı.

Bu arada test yapacağım tv; Philips 37PFL3007H. Umarım 24 ve 30 hz modlarını destekliyordur.

Ekleme; İşin bir de kartların bu tazeleme hızlarını destekleyip desteklemediği olayı var tabi. Yarın ola hayrola.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Serpico. -- 15 Aralık 2012; 1:30:41 >
  • BU KONUYA DONANIMHABER EL ATSIN VE BURADA ANTILANLARI BİZZAT TEST EDİP ONAYLASIN.
  • 102 ekran lcd tvye gtx560'lı pc bağlı.Olayı tam anlamadım ama bir deneyeceğim.Mesela Hitman'i ortalama 24 fpsde oynuyorum ve bu bana yavaş geliyor .Bakalım 24p yapınca akıcı gelecek mi.
  • zaten yüksek frame in yüksek çözünürlüklerde daha çok ihtiyaç duyulduğunu hep söyledik konsolların avantajıda oyunları düşük çöz. çalıştırması ancak pc de 60 fps ye alışmaş adamı kesmiyor yinede işte
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Big Boss

Rage konsollarda 30 fps'ten sonrasını okumadım . Çünkü oyun konsollarda nadir 60 fps çalışan oyunlardan biri , ayrıca oyunları 30 fps oynamak istiyorsanız nvidia kart kullanıcıları için nvidia control panelde vsync olarak ''adaptive half fresh rate '' onu seçerseniz oyun 30 fps'e kitler kendini 60 hz monitörlerde.

Adam haklı, nvidiacılar dağılabilir.
  • -Kullanılan gpu HD6370m. (Asus K52JT-i5 480m)
    -12.10 sürücü, windows 8 enterprise üzerinde çalışıyor.
    -HDMI bağlantı formatını bilmiyorum, hem bilgisayarın hem de tv'nin manuellerine şöyle bir göz attım internetten ama detaylı bilgi yok, 3d özellikli bir televizyon olmadığına göre 1.4 değil, orası kesin.
    -Kullanılan TV Philips 37PFL3007H(full hd, 100 hz'e kadar destekliyor)
    -Sonuç ise hüsran. 720p/60 hz ile medium ayarlarda ne fps alıyorsam, 720p/50/30 ve 24 hz ile de aynı fps'i aldım oyunun(hitman absolution) aynı sahnesinde, değişiklik yok.. Görüntüde titreme vs. olmadı. Hatta benim görebildiğim kadarıyla görüntüde hiçbir değişiklik olmadı. Yalnızca masaüstünde de 24 veya 30 hz ayarladığımda fare imlecinin akıcılığını kaybettiğini hissettim o kadar, ama 50hz'de sorun yok hiçbir şekilde.
  • Beynim sulandı
    @playstyle açtığın konulara baktım cogu bu sekilde. Donanım üreticileri bizi kazikliyor diye mantıkları var. Tamam,güzel bişeyler buluyorsun,insanlara yardımcı olmaya çalışıyorsun ama üslubun çok sınır bozucu. Daha sakın bir dille yazsan diyorum?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Adamlar bir anda çok verimli kart çıkarırlarsa o karttan sonra yıllarca yeni kart satamayacakları için ar-ge yapmazlar insanlık gelişemez(oyun alanında). Bu sebeple verimsiz kartlar çıkarıp sürücüleri hatalı veriyorlar.(hatta belli bir süre sonra kartların kendini imha ettiğini söyleyenler var ama AMD mi Nvidia mı Intel mi bilemem)
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.