Şimdi Ara

!!! oyunları takılmadan akıcı bir şekilde oynamak için (@30p FPS) optimize etmek artık mümkün ! :) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
125
Cevap
11
Favori
10.900
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • sürekli 50p, 30p 24p vs yazıp durmuşsunuz. Nedir buradaki p nin anlamı? @24p ne demek?
  • @playstyle:

Oyun firmalarının oyunlarını deşifre etmen sebebiyle hayatın tehlikede artık. Adamların ekmeğine kan doğradın çünkü.
  • Zamanında hd 5970 kart kullanırken Crysis direk 24p modunda açılılıyor ve rezalet bir oyun deneyimi veriyordu.Bende çeşitli hilelerle kartı 60 açması için zorluyordum.Tabi 60 ile açsam dahi akıcı bir deneyim elde edemiyordum.Bir gün Atinin yeni çıkan bir driverini yüklemiş ve oyunu yine 24p olarak sanki sabit 60 fps onuyormuş gibi oynamaya başlamış ve oyunu bu şekilde bitirmiştim.Daha sonra çıkan driverlerde Amd anlamsız bir şekilde sanki oyunu 24p optimize ettiğine pişman olmuşcasına bu olayı bozdu.Hayatımda ilk ve son defa 24p ve yağ gibi akıcı bir oyun oynadım.Şu an 30 olsun 50 olsun kesinlikle o driver ve 5970 ile oynadığım o 24p yi tutmaz.Şu an Hitmani çok merak ettim ve akşam eve gidince 24p olarak muhakkak deneyeceğim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: playstyle

Bence tanımda bir terslik var. 1080p 720p veya i farklı şeyler. sizin burada bahsettiğiniz 1080p24 farklı şey. 24p derseniz yanlış anlaşılıyor. 1080p 30hz denir, 1080p@30 denir ama 24 30p vs olmamış.
  • Hocam 25hz 24hz 50hz vs hepsini denedim ekran zaten tir tir titriyor bitek 50 sorun çıkarmadı masaüstün de oyunda tamam titreme yok hiçbirinde ama oyun menüse titriyor gene bunun dışında 30 limit mi koyduk ben anlamadımda BF hala 50 60 80 gidiyor.
    Dediğiniz gibi eskiye oranla daha rahat oynuyor Ulrta ayar ama oyunda %10 yerlerin çok ufak titrediğini görebiliyorum ha sorun mu ekran kartı yetmeyenler için böyle LOW'da eskiden oynayamayıp şimdi akıcı oynamak %10 kayıp hiç bişi değil nimet nimet..

Fakat bu Single modu sonucu idi MP de saçma sapan bişi oldu server bulamadım tarayıcıda hepi topu 5 server buldu :S enteresan.

Most Wanted denedim eskiden GPU Load kısmı %60 sabitti ve takılırdı şimdi %90 lara çıkmış ayrıca 50 de bile takılırken şimdi 50 akıcı oynuyor :s yani bi iyileşme var gibi ama kaliteden ödün verildiği aşikar fakat Most Wanted Full Detayda yer yer 22 FPS iken şimdi 50 sabit min 40 çok iyi GPU Load'dan da anlaşışlıyor zaten eskiden 60 ı aşamazdı şimdi 95 resmen kart sattırma çabaları bunlar burdan da bunu anlıyoruz.

Ayrıca normalde oyun full ekran açar fakat şu anda windowed modunda açtı ve alt + enter yemiyor resmen yaasaklamışlar gibi sanki çok enteresan 60hz'de yiyor ama 30 25 24hz'de alt + enter işlemiyor..

Most Wanted'da windowed modunda çıkanın başka yolu var mı arkadaşlar tam test yapamıyorum bu vesileyle pixeller gözüküyor off adi herifler saçma sapan işler yapıyorlar yahu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esTFyz -- 13 Aralık 2012; 13:09:30 >

• Anladığım şey şu (yanlışım varsa düzeltin) xbox ve ps3'te oyunları akıcı oynarken(ona göre optimize ediliyor çünkü)aynı oyunu pc de donmalar olarak,kasım kasım kasılarak oynuyoruz.Siz de buna çare arıyorsunuz.Aslında yapımcıların pc'ye iyi optimize edememelerinin bir sebebi var.Oda korsan piyasa.Yada yeni ekran kartı alalım diye yapıyorlardır bunu.
  • zaten şöyle birşey var, genellilkle PC de oyun oynayanlar hatta benim gibi yüksek fps yi sevenler PS3 başına geçince bu oyun niye takılıyor hissine kapılıyor.. tecrübeyle sabit kardeşimde ps3 var gow uncharted serisi hariç mesela crysis 2 de bildiğin takılıyor yahu bundan daha açı kbişey yok.. ama işin garibi kardeşime öyle gelmiyor ! alışmış.
  • Aynen öyle hocam kuzenim var PS'cidi yıllardır Uncarth mıdır nedir onu oynuyor bazı pozisyonlar FPS olarak 40 45 e düşüyor göümle görüyorum ama onlar alışmış olduğundan ve yapacak bişi olmadığından el mahkum bişi demiyoarlar onlara standart olarak dayatılmış bu olay... Hiç akıcılık görmeyen birine bu oyun takılıyor derseniz saçma olur öyle değil mi :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: esTFyz

Hocam 25hz 24hz 50hz vs hepsini denedim ekran zaten tir tir titriyor bitek 50 sorun çıkarmadı masaüstün de oyunda tamam titreme yok hiçbirinde ama oyun menüse titriyor gene bunun dışında 30 limit mi koyduk ben anlamadımda BF hala 50 60 80 gidiyor.
    Dediğiniz gibi eskiye oranla daha rahat oynuyor Ulrta ayar ama oyunda %10 yerlerin çok ufak titrediğini görebiliyorum ha sorun mu ekran kartı yetmeyenler için böyle LOW'da eskiden oynayamayıp şimdi akıcı oynamak %10 kayıp hiç bişi değil nimet nimet..

Fakat bu Single modu sonucu idi MP de saçma sapan bişi oldu server bulamadım tarayıcıda hepi topu 5 server buldu :S enteresan.

Most Wanted denedim eskiden GPU Load kısmı %60 sabitti ve takılırdı şimdi %90 lara çıkmış ayrıca 50 de bile takılırken şimdi 50 akıcı oynuyor :s yani bi iyileşme var gibi ama kaliteden ödün verildiği aşikar fakat Most Wanted Full Detayda yer yer 22 FPS iken şimdi 50 sabit min 40 çok iyi GPU Load'dan da anlaşışlıyor zaten eskiden 60 ı aşamazdı şimdi 95 resmen kart sattırma çabaları bunlar burdan da bunu anlıyoruz.

Ayrıca normalde oyun full ekran açar fakat şu anda windowed modunda açtı ve alt + enter yemiyor resmen yaasaklamışlar gibi sanki çok enteresan 60hz'de yiyor ama 30 25 24hz'de alt + enter işlemiyor..

Most Wanted'da windowed modunda çıkanın başka yolu var mı arkadaşlar tam test yapamıyorum bu vesileyle pixeller gözüküyor off adi herifler saçma sapan işler yapıyorlar yahu.

hocam siz galiba tüplü monitör de deniyorsunuz ? lcd ekran titremez. ayrıca bu yöntem hdmi girişli monitör yada tv lerle olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: X-FI

zaten şöyle birşey var, genellilkle PC de oyun oynayanlar hatta benim gibi yüksek fps yi sevenler PS3 başına geçince bu oyun niye takılıyor hissine kapılıyor.. tecrübeyle sabit kardeşimde ps3 var gow uncharted serisi hariç mesela crysis 2 de bildiğin takılıyor yahu bundan daha açı kbişey yok.. ama işin garibi kardeşime öyle gelmiyor ! alışmış.

aynen katılıyorum. ps3 ler kaç fps bilmiyorum ama pc deki keyfi vermiyor. oynayanlar çok doğalmış gibi oynuyor ama ben bakınca resmen oyun donarak oynuyor diyorum. ama herkez "yoooo" diyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: X-FI

zaten şöyle birşey var, genellilkle PC de oyun oynayanlar hatta benim gibi yüksek fps yi sevenler PS3 başına geçince bu oyun niye takılıyor hissine kapılıyor.. tecrübeyle sabit kardeşimde ps3 var gow uncharted serisi hariç mesela crysis 2 de bildiğin takılıyor yahu bundan daha açı kbişey yok.. ama işin garibi kardeşime öyle gelmiyor ! alışmış.

Sen bir de GTA 4'ü görseydin PS3'de. Yer yer 15-20 FPS'ye kadar düşüyor oyun.
  • Zamanında Race drive Grid oyununda xbox360 sever bir arkadaşıma,pc ile arasındaki akıcılık farkını gösterene kadar göbeğim çatlamıştı.
  • Bende konu ile alakalı şöyle bir tespitimi paylaşayım.
    Bende 1440x900 monitör ve full hd 40" sony lcd tv'im var.Misal far cry 3 oynarken fps değerleri, çözünürlük değeri düşük olan monitörümde daha yüksek olmasına rağmen, full hd yani 1920x1080p çözünürlükde daha akıcı bir deneyim sunuyor.Herhangi bir ayarda yapmadım halbu ki.Burda ki ayarlarıda yapıp bir denerim.Bakalım ne oluyor.
  • mantıklı bir çözüm.hz olayı değiştirilebilen oyunlarda çok işe yarar. Grafik düşürmek zorunda kalmayız. 24p diye birşey yok ayrıca ekran yenileme hızı hz ile gösterilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: esTFyz

Aynen öyle hocam kuzenim var PS'cidi yıllardır Uncarth mıdır nedir onu oynuyor bazı pozisyonlar FPS olarak 40 45 e düşüyor göümle görüyorum ama onlar alışmış olduğundan ve yapacak bişi olmadığından el mahkum bişi demiyoarlar onlara standart olarak dayatılmış bu olay... Hiç akıcılık görmeyen birine bu oyun takılıyor derseniz saçma olur öyle değil mi :)

Bazı oyunlar bunlardan müstesnadır.Özelliklede sony exclusiveler.Misal uncharted,god of war ve özelliklede killzone 2,3 baya akıcı.Hatta motorstorm 30 fps olmasına rağmen, 60 fps gibi akıcı oynanıyor.
  • playstyle genelde enteresan konular açar ama galiba bu konu yararlı olacak.
  • Şu konu ilk açıldığında okumuştum (@playstyle'nin takipcisiyiz)
    Her zamanki klasik playstyle konularından biri sandım tutacağınıda hiç düşünmedim ama okuduğum yorumlara göre gerçekten işe yarıyo helal olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MyCoDeR -- 13 Aralık 2012; 16:37:35 >
  • Bu olayı hdmi girişli monitörlerdede uygulayabilir muyuz acaba? Evet ise hdmi kablo alıp denemek istiyorum?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugurmurat360x

Zamanında hd 5970 kart kullanırken Crysis direk 24p modunda açılılıyor ve rezalet bir oyun deneyimi veriyordu.Bende çeşitli hilelerle kartı 60 açması için zorluyordum.Tabi 60 ile açsam dahi akıcı bir deneyim elde edemiyordum.Bir gün Atinin yeni çıkan bir driverini yüklemiş ve oyunu yine 24p olarak sanki sabit 60 fps onuyormuş gibi oynamaya başlamış ve oyunu bu şekilde bitirmiştim.Daha sonra çıkan driverlerde Amd anlamsız bir şekilde sanki oyunu 24p optimize ettiğine pişman olmuşcasına bu olayı bozdu.Hayatımda ilk ve son defa 24p ve yağ gibi akıcı bir oyun oynadım.Şu an 30 olsun 50 olsun kesinlikle o driver ve 5970 ile oynadığım o 24p yi tutmaz.

Enteresanmış.

Hangi sürücüydü peki bu, hatırlıyor musun? Aynı durum Nvidia cephesinde nasıl acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: DH Anonim

2012 yılında açtığımız bu konuyu en sonunda AMD mühendisleri anlayabilecek kapasiteye gelmişler :)
    https://www.donanimhaber.com/AMD-Dinamik-Kare-Hizi-Kontrolu-uzerinde-calisiyor--71229

oyunları takılmadan oynamak için @30p FPS ye optimize etmek artık mümkün ! :)

[ deneysel proje ]
    genelde PC oyunlar 1:1 zamanlama anlamıyla saniyede 60 fps verecek şekilde optimize edilmiştir.

ama özellikle Xbox ve Ps3 lerde ise aynı oyunlar takılma yapmasın diye
    1:1 zamanlı olarak saniyede 30 fps görüntü vermektedir.

örneğin " Rage, PS3'te 20-30 FPS'de çalışıyor "
    https://www.merlininkazani.com/rage-ps3te-20-30-fpsde-calisiyor-haber-25658
    ama PC de sürün sürün sürünüyor misali ! :(

ve PC de bir çok grafik işlemci Xbox ve Ps3 eşdeğeri veya üzeri GPU'su olduğu halde
    1:1 zamanlı 60/60 fps yetiştiremeyerekten oyunun yavaş çalışmasına sebep olmakta !

şimdi günün sorusu şu !

daha doğrusu şu an LCD panel ekrana veya TV ye sahip biri olmadığım için

sizden tek istediğim ekran kartı çıkış sinyal ayarlarından
    720i ve 720p modlarında bir oyun açmanız ( oyun için vsync kapalı bir şekilde )
    ve her 2 modda ekranda görünen fps oranlarını paylaşmanız
    aynı şekilde 1080i ve 1080p içinde elde ettiğiniz değerleri lütfen paylaşırmısınız !?
    @playstyle:

Bu anlattıkların, DVI veya display port kullanılarakta yapılabiliyor mu acaba? Bu konuda bilgin var mı? İlla HDMI mı olmak zorunda yani?

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.