Şimdi Ara

Oyuncu Fareleri Karşıtları Birliği - PROTESTO

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
325
Cevap
1
Favori
21.816
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
168 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 4 dolarlık bir fareye 80-100 dolar verdiğin ve ardından çift tıklama sorunu ya da fonksiyonel sağ-sol tuş çakışması sorunu yaşadığın oldu mu? Olmadıysa muhtemelen garantisi bitmemiştir. Çift tıklama sorunu ürünün garantisi bitince başına gelecek. Bundan emin ol.
    Ve bu sorun kronik. markaya modele bakmaksızın bütün oyuncu ekipmanlarında başına gelecek. Tedavisi yok. Tek çözümü sana yeni ve daha pahalı başka ürün aldırmak. merak etme 24 ay o pahalı oyuncağınla mutlu olabilirsin. 25. ayda aynı sorun sana saç baş yolduracak.

Bu konu; Bize yıllardır kaliteli, sağlam, ergonomik, fonksiyonel ve estetik sloganları ile kazık fiyatına satılan ve birkaç yıllık kullanımın ardından çöpe giden oyuncu farelerine ve bunları üreten firmalara tepki amaçlı açılmıştır.
    Oyuncu fareleri, sloganlarda belirtilenin aksine özellikler taşır.

Öncelikle kaliteli değildirler. 24 ay sonra bozulma garantisi vardır ancak tamir garantisi yoktur.

Bu saydığım ekipmanlar sağlam olmak tabirinin yakınından bile geçemezler tam aksine narin ve kırılgandırlar. Kirden, pastan, darbeden çabuk etkilenir buluttan nem kapar ve hastalanırlar. Adamlar baştan bize hasta ve sıkıntılı ürün satmaktalar.

Ergonomik mi, yeni çıkan 25-30 liralık farelere bir göz at. Hepsi o sözde kaliteli oyuncu farelerine taş çıkartacak kadar ele ve mauspade iyi oturur.

Kullanamadıktan sonra fonksiyonel ve ışıklı olsa ne yazar!

Şu an önümde biri thermaltake threon (200-250 TL), diğeri razer taipan (270-300 TL) olmak üzere iki oyuncu faresi ve yanlarında 15 yıllık crea M8000 (5 TL) model ofis faresi bulunuyor. Bu üç maustan biri sorunsuz çalışmakta tahmin edin bakalım hangisi.

Evet tabi ki crea m8000.

"Aslansın, adamın dibisin, sen oyuncunun kralısın. Sana bu ürün yakışır" gibi tatlı sözlerle cafcaflı, pahalı ve kıytırık ürünlerini sana satan bu sahtekarların yalanlarına kulak asma.

Evet para senin paran ve pahalı oyuncuklar kullanmak senin hakkın. Ama 2 yıl sonra durduk yere bozulunca hakkını araman gerektiğini de unutma. Yenisini almak ve hakkından vazgeçmek işin kolay tarafı. Kolayına kaçma ve hakkını ara.

Gel kardeşim bu çağrıya kulak ver. Birlik olup tepkimizi koyalım. Türlü oyunlarla cebinden parası kıskıvrak alınanlar olarak tepkimizi koyma vakti gelmiştir.

Sorunlu oyuncu ekipmanlarını ve bu ekipmanları üreten markaları

PROTESTO EDİYORUZ

#Logitech, #Thermaltake, #Razer, #Corsair, #Steelseries...

Sen de düşüncelerini paylaşmak ya da sorun yaşadığın bir markaya "nalet girsin" demek istiyorsan mesajını esirgeme.

Ayrıca protestoyu sosyal medya ve paylaşım platformlarında paylaşalım ve sesimizi duyurmaya çalışalım. Ancak en iyi bu şekilde ses getirebiliriz.

• İlgisi var, ancak sen bağlantıyı kurmak istemiyorsun. İnternette aratırsan istisnasız her firmaya karşı açılmış sayısız sorun paylaşımları mevcut. bu paylaşımların olması, bütün mouseların aynı soruna sahip olduğu anlamına gelmiyor. sana kendimden örnek veriyorum. Hatta bir örnek daha vereyim. Meşhur logiech m185 mouse bilirsin. aldıktan 4 yıl sonra tuş ara sıra basıyordu. switchleri değiştirdim sorun düzeldi. şu an evde, halen kullanıyorum.
    Katılmıyorum. Logitech G300S Mouse vardı. 3.5 yıldır sorunsuz kullandım, benim kedi mouse ile ben evde yokken oynamış, masadan aşağı itmiş, yere düştü ve kırıldı. Şimdi G102 kullanıyorum.

Bunlardan da önce kullandığım, 17 liraya aldığım bir mouse vardı kablosuz. onu da sorunsuz kullandım. tek sıkıntısı alttaki plastik ayağı kopmuştu. ama çalışıyordu.

Bu durum kişisel kullanım nasılsa ona göre değişir. Sert kullanırsan, temiz kullanmazsan 1-2 sene anca dayanır zaten.
    Programlı eskitme her sektörde gittikçe daha büyük sorun haline geliyor zaten. İlginç olan da bunun en pahalı-üst model ürünlerde çok daha fazla ortaya çıkması.

Zira böyle ürünleri alanlar genelde ekonomik sıkıntısı olmayan veya bunu takıntı-amaç vb haline getirmiş yada marka-model-teknoloji fanatiği kesimler. Bu kişiler bozulunca tatava yapmazlar, gider yenisini alırlar. Hatta bozulmasını bile beklemeden model değiştirir-yükseltirler. Firmalar da bunu gayet güzel sömürüyor, züğürdün de çenesi yoruluyor.

Bunun aksine genelde F/P modeller veya ucuz modeller çok daha fazla dayanır. Zira bunlarda kar marjı oldukça düşüktür. Bozulup yenisinin alınması çok kazandırmaz. Bu ürünler çok kazanmak için değil bu pazar segmentinde ben de varım demek içindir.

Ayrıca ucuz veya F/P ürün alanlar parasını kolay harcamayan kesimdir ve genelde marka takıntıları da yoktur. Ürünün çabuk bozulması kolayca marka değiştirmelerine neden olur ve hiçbir marka bunu istemez. Çok kazandırmasa da az ama devamlı kazandıran segmenti (müşteriyi) kaybetmek istemezler.

İşte bu yüzden marka fanatiği değil F/P fanatiği olmayı öneriririm ben. Marka kazanınca cebimize para girmiyor, tersine çıkıyor. Bu tür ürünler alarak hem kendi kesemize ham de F/P ürünler üreten "Makul" firmalara destek sağlamış oluruz.

EDIT: İmzamdaki sistemde görünen Logitech klavye-fare ikilisi 6 yıllık filan olmalı.
  • Katılmıyorum. Logitech G300S Mouse vardı. 3.5 yıldır sorunsuz kullandım, benim kedi mouse ile ben evde yokken oynamış, masadan aşağı itmiş, yere düştü ve kırıldı. Şimdi G102 kullanıyorum.

Bunlardan da önce kullandığım, 17 liraya aldığım bir mouse vardı kablosuz. onu da sorunsuz kullandım. tek sıkıntısı alttaki plastik ayağı kopmuştu. ama çalışıyordu.

Bu durum kişisel kullanım nasılsa ona göre değişir. Sert kullanırsan, temiz kullanmazsan 1-2 sene anca dayanır zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi torkema61 -- 9 Ekim 2019; 9:49:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: torkema61

Katılmıyorum. Logitech G300S Mouse vardı. 3.5 yıldır sorunsuz kullandım, benim kedi mouse ile ben evde yokken oynamış, masadan aşağı itmiş, yere düştü ve kırıldı. Şimdi G102 kullanıyorum.

bunun kullanımla ilgisi yok.
    ben sadece kendi yaşadığım sorunu baz alarak konu açmadım. internette double clicking le ilgili açlımış milyonlarca konu varken bu ürünler sorunsuz diyemem.
    merak etme logitech sana çift tıklama problemini yakın zamanda hediye eder.
  • 2014 senesinden beri g300 kullanıyorum, bende de çift tıklama sorunu oldu, garantiden tamir edildi o gündür sorunsuz kullanıyorum,sadece tuşlar biraz ses yapmaya başladı ama o kadar olacak
  • ilgezer kullanıcısına yanıt
    İlgisi var, ancak sen bağlantıyı kurmak istemiyorsun. İnternette aratırsan istisnasız her firmaya karşı açılmış sayısız sorun paylaşımları mevcut. bu paylaşımların olması, bütün mouseların aynı soruna sahip olduğu anlamına gelmiyor. sana kendimden örnek veriyorum. Hatta bir örnek daha vereyim. Meşhur logiech m185 mouse bilirsin. aldıktan 4 yıl sonra tuş ara sıra basıyordu. switchleri değiştirdim sorun düzeldi. şu an evde, halen kullanıyorum.
  • Başlığı okuyunca ilk gerçek fare geldi aklıma. O kadar uzağım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-A112A26DD -- 9 Ekim 2019; 10:23:54 >
  • 8 9 yıl önce lise1de cs 1.6 oynuyordum diye a4tech x7 almıştım. Uniye gittim, bavula soktum çıkardım. Hâlâ kullanıyorum. Hiç bir sorunu yok

a4tech x7 bu arada kalitesi fena. Makine bu

https://store.donanimhaber.com/0f/e3/dd/0fe3ddc6c0d3c1428d78ae955c78be8f.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tw Scott -- 9 Ekim 2019; 10:32:48 >
  • 2013te aldığım razer deathadder mouse da hala çalışıyor. Ortadaki kaydırma tuşunda sorun var biraz ama içindeki pislikten olsa gerek açıp temizlemek lazım ama umursamıyorum.
  • Ayni sekilde rgb olan her seyi protesto ediyorum . Millet yakinda gotune rgb led takacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Madnessisme -- 11 Ekim 2019; 22:42:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: torkema61

2016 şubat ayında aldığım g300s logitech mouse'a hala kullanıyorum. 3,5 yıldan fazla oldu. Ve sizin kediden daha beterini benim kedi yaptı ve kablosunu kemirerek kopartı. Kendim tekrardan bantla yapıştırarak çalıştırabildim ve hala çalışıyor. Ancak başka bir arkadaşımda çift tıklama sorunu olmuş, biraz şans meselesi sanırsam. g300s'den önce logitech m705 kullanıyordum ve o da 3 yıl sonra çift tıklama sorunu ve ivmeli hızlanma sorunu verdi.
  • engineer037 kullanıcısına yanıt
    bu durumun temel sebebi de dediğim gibi kullanma meselesi. adam akıllı kullanılırsa sıkıntı çıkmaz kolay kolay. çıktığı zaman da benim yaptığım gibi yaparsanız sorun çözülüyor. uygun switch ile değiştirebilirsiniz.
  • O farenin öyle çok tıklanıyor ki asansör dümesi olsa dayanmaz sizee
  • Kismen katilmiyorum, almananiz gerken adi cikmis bazi markalarin bazi urunleri var. Mesela internette cogu kisi razer mouselarda cift tiklamadan bahsediliyor, alinamasi gereken bi marka ama mouse urununde. Son 10 yilda razer ve logitech kullandim, logitech g303 mouse umu 5-6 yildir sorunsuz kullaniyorum. Kulakligim g633 ve aldiktan 3-4 ay sonra mikrofonu bozuldu, garantiden aninda yenisini gonderdiler, eskisini iade almadan. Onuda kardesime vermistim. Ama gelelim logitech klavyeme. G410 kullaniyorum 2,5 yildir ve son 6 aydir klavyenin sag tarafindaki tuslarin bazilari arada cift basiyor. İnternette arastirdigimda cogu kiside bu romer g switchlerde bu sorunun oldugunu gordum. Bir dahaki klavyem kesinlikle corsair veya razer olacak cunku gerek cevremden gerekse internetteki yorumlardan sorun yasayan gormedim. Ozet olarak her markanin her urunu iyi olmayabiliyor ve garanti konusunda logitech baya iyi.
  • Mânâlùx Râpérâ M kullanıcısına yanıt
    Logitech G502 kullanıyorum ve memnunum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tw Scott

8 9 yıl önce lise1de cs 1.6 oynuyordum diye a4tech x7 almıştım. Uniye gittim, bavula soktum çıkardım. Hâlâ kullanıyorum. Hiç bir sorunu yok

a4tech x7 bu arada kalitesi fena. Makine bu

https://store.donanimhaber.com/0f/e3/dd/0fe3ddc6c0d3c1428d78ae955c78be8f.jpg
    Hocam benim de 10 yıl olmuştur bu fareyi alalı, hala taş gibi. Tek sıkıntısı tekerinde, sayfa kaydırırken bazen fazla kayıyor. Onun harici çok memnunum, daha yıllarca gider gibi. Vaktiyle 30-40 TL di galiba
  • Bir klavyeye fareye 300-500tl nasıl veriyorlar. Gerçi böyle insanlar olmasa başkalarıda yatlara ferrariye nasıl binecek. Logitech M90 kullanıyorum yetiyor. Paran varsa al ama dişinden tırnağından arttırıp alanları anlayamıyorum...
  • kenbalx K kullanıcısına yanıt
    Benım Klavye ve Farem piyasa değeri 1.200 tl falan :)
  • TulparHAN kullanıcısına yanıt
    200e üretip 1200 e satmak nasıl bir duygu acaba. Adamlar çok zeki yaw... Lüks içinde yaşarken sizin gibi alıcılara bol bol teşekkür ediyorlardır...
  • İşin gücün yokmu birader
    4 dolarlik fareyle 50 dolarliği karşilaştirip birde çöp demişin 50 dolarliğa sensorlerden çiplerden tut gecikme sürelerine kadar anlatırdım sana ama bu zihniyete bir şey anlatılmaz
    Bu arada 3 yıldır razer kullaniyorum sadece üstü soyuldu hiç bir problemi yok başka
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jiraiya

Hocam benim de 10 yıl olmuştur bu fareyi alalı, hala taş gibi. Tek sıkıntısı tekerinde, sayfa kaydırırken bazen fazla kayıyor. Onun harici çok memnunum, daha yıllarca gider gibi. Vaktiyle 30-40 TL di galiba

Alıntıları Göster
    Ozamanlar ucuzdu. Steelseries felan yoktu bunlar zirveydi maşallah benimde dpi ara sıra takılıyor. Genelde kırmızı yeterli oluyor. Bazen geçmiyor yeşilden kırmızıya
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.