T

Yüzbaşı
04 Mayıs 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
4 üye
Görüntülenme
Toplam: 246 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Sevgili dh ana baba ayrı kardeşlerim yine bulgur kazanı gibi koca kafama bir soru geldi hemen sizlere sorup değerli fikirlerinizi almak istedim.

Koyunları biliyorsunuz uzun uzun anlatmaya gerek youk beslenip yağlarını kuyruklarında biriktiriyorlar. Bir kertenkele türü olan komado ****ride yağlarını kuyruklarında depo edip kuyruğunda biriktiriyor. Diyorum kine bu iki canlı acaba uzaktan yada yakından bir akrabalığı olabilir mi_?

Merhaba sevgili ana baba ayrı DH konu dışı kardeşlerim.

Böğün yani bu gün kafama dank etti bir eczanede himalaya tuzu gördüm içine lamba yerleştirmişler havanın iyonunu değiştiriyormuş filan , bu himalaya tuzunun sahetesini yapıp pazarlamayı düşünüyorum.

Şöyle yapacam şimdi benim ilgi alanım otomasyon ve eletrik olduğundan bu kısımd beni zorlamayacak tuz sıcak suda ve biraz basınç altında suda daha fazla çölzülür. Yanı bir litre su 500 gr tuz alırken sıcak ve basınç altında 700 800 gr olabilir.

Bir kapalı kap içinde sürekli su ve tuzu karıştıran bir pervene sonra basınç ile küçük 5mm serum hortumu ile devirdaim yaptıracam mağara içinde oluşan sarkık ve dikikler gibi yavaş yavaş damla damla tuzlu su yukardan aşğşa aktıkça suyun içindeki tuz katılaşıp kiristaleşecek.

Sistem oldukça basit basınç altında ve sıcak olan sürekli pervane ile karıştırlan aşırı tuza doymuş su küçük hortum ile yukardan aşşa damla damla verilecek

İzah etmesi biraz zor oldu , aslında ben bunu yazın doğrayıp tuzladığım dometes tabağın bulaştığında gördüm domates suyunda çözülmüş tuz tekrat kristal hale dönüşmüş enterasan olan tuz taneleri beşken şeklindeydi ....

Merhaba ana baba ayrı dh konu dışı kardeşlerim uzun zamandır foruma girmeye firsat bulamıyorum. Kıymetli vaktinizi bana ayırırsanız bir kaç dakikanızı alıp bir şey sormak istiyorum.

İlk defa yüzümü düş alma dışında sabunla yıkadım. Aslında banyo yaparken bile yüzüme sabun sürmekten çekinirdim. İlk defa bu sabah ayna karşısında gizlice kaçırdığıö dove güzellik savunu ile yüzümü köpürtüp yıkadım alın çene altı kulak arkası umduğumdan daha temiz bir hale geldi....

Sabunla yüz yıkamayı daha önce hiç denemedim bilmiyorum daha önce neden yapmadım acaba keşke hep sabunla yıksamıydım...

Yüzümü sabunla yıkama ihtiyacı bakımlı olma ihtiyacını neden duydum bilmiyorum neyse başınızı daha fazla arıtmadan sorumu sorayım...

Beyler yüzünü sabunla yıkamalı mı_?

Beylerin yüzünü sabunla yıkaması normal olmayan bir davranış mı_? Başkası tarafından yadırganır mı_?

Aranızda yüzünü sabunla yıkayan var mı_?

Yüz yıkamak için hangi savunu tavsiye edersiniz._?

Sevgili dh konu dışı anne baba ayrı kardeşlerim. Uzun zamandır foruma giremiyorum. Beni bulgur kazanı gibi kafam komado ejderi gibi boynum ile tanırsınız. Bende kendimi yeni yeni tanımaya başladım lakin insan insanın aynasıdır. Tutulan aynanın yansımaları ile içimi aydınlatıp en derinliklerde karanlıkta kalmış yönlerimi ortaya çıkardı. Kibir gurur yerini merhamet şefkat ihtiras biraz hüzün biraz karamsarlık aldı.... Başlıkta anlaşıldığı gibi birilerine telefon hediye etmeyi kendime kutsal bir görev gibi yerine getirmem icab etti. Sizlerle ile bu şekil de paylaşmak istedim...

Hediye ettiğim telefona güncelleme ve play store den watssap gibi programları yüklemek için qmal hesabımı girdim, telefon da açık şekilde kaldı. Qmail hesabından google üzerinden arama geçmişi görünür mü_? Başıma iş açar mı_?

Altı sekiz tane elinde teft "deft " olan kızlar bir yamaç gibi eski entik yer gibi bir yerde hem deft çalıp hem söylüyorlardı o kilibi arıyorum. Söyldikleri kürtçe olduğu için şarkısı sözünü bilmiyorum ama kişini.iyi hatırlıyorum.

Sevgili dh konu dışı kardeşlerim. Yaşadığım bir olayı değerli vaktinizi alarak size anlatmaya çalışacam.

Sokak çıkma yasağı başlamadan önce biraz gezip dolaşmak istedim. Bankta iki tane kız konuşuyordu kızın biri ara da sorada kaş altından oğrun oğrun bana bakıyordu. Bende süper kahraman duruşuna geçtim bir kişisel gelişim kitabında okumuştum, kişinin bekleme sırasında kendince belirlediği süper kahraman duruşunan geçmeliymiş .... Güzel iki kız bank ta oturup konuşuyorlardı

Aklımda beyendiğim kişiye yaklaşıp yanın daki kızı bana ayarlamasını istemeli düşüyordum yanı asıl hoşlandığım kendisi ama arkadışını bana ayarlayacaktı neyse

Her neyse bı kız bankta konuşurken ikisi birden bana baktılar. Biraz cesaret alarak kızlara bir kaç adım yaklaştım. Konuşmaları yakından daha iyi duymaya başladım. Beyendiğim kız diyerine " Eğer yalan söylüyorsam şu adam beni ****in " dedi oradan koşarak kaçtım.

Melekler hastalanmazlar. Allahın ya şafi ismini sıfatını melekler kavrayamazlar. Hastalık insanlarda görülür. Ya şafi ismi insanlarda mağna bulur.

Hasta olanlar yakını hasta olanlar. Bir farkındalık oluşması ve bu derin mağnayı düşünmelerini morel olmasını istedim.

Sevgili dh konu dışı özel kardeşlerim. Bir evlenme sürecin daha en başındayım. Da bir konu açıp sizlerin değerli yorumlarını almak istedim. Bir gelin adayın , adayın da biraz ötesinde asıllar siltesinin başında diğelim.

Belli başlı kaygıları nelerdir. Bu kaygılarını nasıl gidere bilirim. Bunun yanı sıra gereksiz kaygıları da olabilir. Şunu en başından belirtmek isterim ki sır tutmasını bilirim. Şu an bir kaç anllatığı sır. Mahremiyette diye bilirim.

Çünkü bulgur kazanı gibi kafam komado ejderi gibi boynum var ben tipsiz tip yok bende ....

Bir kızı yatakda sırılsıklam terketmek isterdim. Grip olup nane limon içip yatak da yerlercesine aynı yatak da aynı döşekte birlikte terleyip terim terime karışıp salamura turşuluk suyu gibi tuzlu tuzlu olmasını isterdim tuzlu terin tenimi yapmasını isterdim. Fotokopisi çekilmiş gibi terden yatağa izi çıkmasını isteridim ...

Ama bunların heç birini yapamam ben tipsiz tip yok ben de,

Asla bir kızlı terletemiyecem ,

Ancak bir kız beni gördüğün de soğuk soğuk ayakta terler asansöre yanlız bindiğim de bir dakika bakarmısın bayan dediğim de soğuk soğuk terler.

Bir kızla konuşurken kızın ıslanmasını isterdim. Ama asla bir benim için yerlemez ıslanmaz. Çünkü benden tip yok ben tipsiz.

Sevgili flah kardeşlerim, az önce kahvaltı yaparken bir şey fark ettim. Yazarken içinde peynir olan ekmek ekrana çarpınca ekran hareket etti. Sora ekmek içini beyaz kısmını alıp avucun içinde kalem şekline getirdim. Bu yazıyı bu kunuyu ekmek ile yaptığım dokunmatik kalem ile yazdım...

Hemen sizde yapıp deneyin.

Hakkında
Meslek: Elektrik
İlgi Alanları: Hayata dair her şey
Forum İmzası:
Her şeye canını sıkma ey gönül,
Ne bu dertler kalıcı ne ömür.
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 9 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 2 hafta
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 8.129
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 28.887 (Bu ay: 1.588)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 6.498 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.