Şimdi Ara

Oyuncu Fareleri Karşıtları Birliği - PROTESTO (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
325
Cevap
1
Favori
21.855
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
168 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu çift tıklama sorununun çözümü basit ki. Aliexpressden 1 buçuk dolara switch aldım iki lehim iki fıt fıt oldu yeni gibi.
  • 100lerce lira verilen klavye-mouselar için bir şey demiyorum da ucuz ürünleri övmeyin bari be.

Steelseries mouseum öldükten sonra idarelik Piranha bir mouse aldım, bileğimin içine etti, ergonomik olarak rezalet. Önceki mouseum yağ gibi akıyordu ve bileğimde hiç ağrı yapmıyordu.

Ayrıca geçen sene Microsoft bir klavye aldım. Bundan önce yine idarelik Dante mi öyle bir marka klavye kullanıyordum. Microsoft'a geçtikten sonra klavyenin nasıl bir şey olduğunu hatırladım. Diğeri ile yazarken her tuş basışımda efor sarf etmem gerekiyormuş gibi hissediyordum. Burada da ucuz ekipmanları övenleri kaliteli ekipman kullandıktan sonra görmek isterim Kaliteli olması için ille rgb'li olması ya da başında "gaming" yazısının bulunması gerekmiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Tw Scott

8 9 yıl önce lise1de cs 1.6 oynuyordum diye a4tech x7 almıştım. Uniye gittim, bavula soktum çıkardım. Hâlâ kullanıyorum. Hiç bir sorunu yok

a4tech x7 bu arada kalitesi fena. Makine bu

https://store.donanimhaber.com/0f/e3/dd/0fe3ddc6c0d3c1428d78ae955c78be8f.jpg
    Oyuncu Fareleri Karşıtları Birliği - PROTESTO

Ben alalı 1-1.5 sene olmuştur, sırf elime iyi oturuyor diye (avuç içimle tutmuyorum mouseu) razer mouse'u satıp bundan almıştım 10 numara mouse. Soyulan kısmı son zamanlarda oldu tırnağımla fazla dokunduğumdan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Asus gl702 -- 11 Ekim 2019; 22:21:9 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Tw Scott

8 9 yıl önce lise1de cs 1.6 oynuyordum diye a4tech x7 almıştım. Uniye gittim, bavula soktum çıkardım. Hâlâ kullanıyorum. Hiç bir sorunu yok

a4tech x7 bu arada kalitesi fena. Makine bu

https://store.donanimhaber.com/0f/e3/dd/0fe3ddc6c0d3c1428d78ae955c78be8f.jpg
    Ben de 8 seneyi aşkın süredir kullanıyorum. Orta tuş kaydırması bozuldu artık yeni mouse alma vakti geldi. Kral mousetu vesselam

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Saçma bir konu. Yaklaşık 3 yıl önce aldığım g403 halen sorunsuz çalışıyor. Tuşlara insan gibi basarsanız bozulmaz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mouse diye birşey yok Logitech var alıyorsun eriyene kadar kullanıyorsun

• quote:

Orijinalden alıntı: Eutropius Irmengard

kaliteli ürün alınca özenti olduk ya buna da şükür :)
    Kaliteli ürün aldın diye değil bir ürüne gereğinden fazla para verdiğin için özenti oluyorsun. :)
  • Benim Logitech mouse'u yanlış kodlamışlar, çift tıklama sorunu 1.3 sene sonra yaşadım. Yazdım Avrupa desteğe hani garanti bittikten sonra bu sorun ortaya çıkacaktı, ne bu rezillik? Diye. MHdeki konuştuğum kusura bakmayın arkadaş ayarlayamamis hemen kovuyoruz size de sıfırını gönderiyoruz özür dileriz dedi. 3 sene olacak hala bozulmadı.

• 100-300 lira aralığındaki tüm oyuncu fareleri yalnızca kullanıcıya maksimum performansı sunmak amaçlı üretilir. Dayanıklılık ve uzun ömür gözetilmeden sadece firmanın reklamını yapma amaçlı ürünlerdir bunlar. Bu farelerin çoğu hor kullanılmasa bile vadettikleri 10-20 milyon tıklama ömrüne erişemeden 1-2 yıl içinde tıklama sorunları yaşatır.

Çok temiz kullandığım bir rival 110(yere bile düşmedi, çoğunlukla ofis işlerinde kullanılıyor) farem var. 6 ay sonra sağ tık çalışmamaya başladı. Sorunun tamamen yazılımsal olduğunu düşünüyorum çünkü bazen 3-4 ay hiç bir sorun olmadan kullanmaya devam ederken bazen tekrar edebiliyor problem.

Malum bu fareler epey teknolojik ve hemen hemen herşey yazılımla kontrol ediliyor. Ben üreticilerin planlı eskitme yaptiklarını düşünüyorum. Sonuçta fare yazılıminın içine bir kod ekleyip bize çok rahat problemler yaşatabilirler.

Eğer problem yaşamayayım uzun yillar tepe tepe kullanayım diyorsanız A4-Tech in klasik bir faresi var. Lağım faresi gibi tipim Ondan alın uzun yıllar kullanırsınız. Bende var ikinci bilgisayarımda 9 yıldır kullanıyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• 2010 yada 2011 yılından beri razer deathadder v2 kullanıyorum taş gibi sadece skatezleri gitti onuda kendi bulduğum bir malzeme ile değiştirdim aynı işlevi görüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Asus gl702

Ben alalı 1-1.5 sene olmuştur, sırf elime iyi oturuyor diye (avuç içimle tutmuyorum mouseu) razer mouse'u satıp bundan almıştım 10 numara mouse. Soyulan kısmı son zamanlarda oldu tırnağımla fazla dokunduğumdan.

Alıntıları Göster
    görsel bana ait zannettim bir an aynı mouse pad ve mouse a sahibiz ve bende 11 senedir kullanıyorum.

• 80-100 dolarlık mouseu sen yap senden 4 dolar yerine 20 dolara alalım

• Logitech g602'yi 5-6 kişiye aldıralı (Kendim dahil) nerdeyse 5 sene oldu. Herkes hala çatır çatır kullanıyor. Tık demedi
  • quote:

Orijinalden alıntı: TulparHAN

Üretme ile alakası yok. Amerika ile iyi anlaşırsak her dediğini yaparsak dolar 2 tl ye bile inebilir.
    Türk Lirası Tedavüldel kalkar EURO'ya geçiş yaparsak yine problem ortadan kalkar.

Bak Türkiye şimdi savaş açtı euro muhtemelen 6-7 belki 8 tl ye kadar çıkabilir. Üretim ile alakalı bir konu değil
    Bence direk üretmekle ilgili. Cumhuriyet ilk kurulduğu yıllarda dolar 0,80TL filanmış. Aynı malı sen üretme benden al diye bize daha ucuza vermişler. Dünyayı sömürüp üretmişler. Bizim üreticiler başa çıkamamış batmış. Onların boşluğunuda yabancı sermayeler almış. Amerikanın her dediğini yaptığımız için geldiğimiz noktada 1 dolar 5.700.000 TL (altı sıfır atmak sadece göstermelik. Şimdi 1 tane daha sıfır atsak dolar 57 kuruş olacak ama değeri aynı kalacak)

Dolar 2 tl ye inmesi için abd yi besleyen muslukların kapanması lazım. Ürettiği malları satamazsa düşer. Şimdi abd tok satıcı. Bütün dünyaya sattığı coladan milyarlar kazanıyordur. Çoğu üründe tekeller. Bisürü markası var. Büyük ihtimal Japon ve kore markaları ilede gizli ortaklar. Çin in Huwai sinin başına gelenler samsung yada diğer markaların başına gelmedi.

Euroya geçsekte bişey değişmeyecek 3000TL kazanıyorken 500 euro kazanacaksın. Tabi bizim ülkenin çoğu serbest dolaşım ile avrupaya çalışmaya gideceğinden almazlar. Bir avrupalı garson 2000euro ya çalışıyorsa bizim türk gidecek 1000 euroya çalışırım diyecek.

Üretim yapabilecek zenginlerde yabancı sermayenin ortağı. Tek kurtuluş ithal mal almayıp para biriktirmek ve bu biriken para ilede üretim yapıp dünyaya satıp para kazanmak. Belki bunlar gibi 1 e üretip 10a satamayız ama ne kazansan iyidir. Gerçi bu düşünceyide sömüren jet fadıl gibiler yüzünden kimse al bu parayı fabrika kurda demez vatandaş.

Anlık krizlerdeki döviz artmaları bu işlerden para kazananlar yüzünden oluyor. Rahip olaylarında dolar 7lere kadar çıktı. Parayı vuran vurdu sonra eski seviyelerine geriledi.

İstersen abdnin avrupanın 1numaralı müttefiki ol. Onlar sırtından para kazanıyorsa sever. Rakip olmaya kalkarsanda vurular kırbacı...

• Bloody yi bilmeyenler, diğerlerini mouse sanıyor
    Bloody al 10 sene kullan

• torkema61 kullanıcısına yanıt
    Pazarda tutunabilmek isim yapabilmek için müşteri memnuniyeti çok önemli. Şimdi orda seni uğraştırsalar gider başka bir marka alırdın.

Yuh 70tl lik klavye yerine 250tl lik klavyemi gönderdiler. Aradaki farkıda diğerlerinden mi çıkartıyorlar diyorsun

Yoksa 70tl lik klavye ile 250tl lik klavye onlar için aynı değerdemi
  • 2 logitech aldım sol tık problemi yaşadım 2sinde de.
    Hemde ne zaman tahmin edin?
    2yıl garanti süresi dolduktan sonra oldu.

Şimdi gittim Trust marka mouse aldım logitech g300s ten gram farkı yok. İç malzemeleri kalite birebir aynı.
    kimse 2 led ışık, bir tırt logoya 200-300 tl vermesin bence.
    ama insan yaşamadan ögrenemiyor.
  • Bozulmasa 10 sene kullanabilsen adam nasıl para kazanacak

• 2013 yilindan beri sifir sorunla kullandigim Ouroboros faremi dusununce konu komik geldi.

• Oyun ile başlayan şeylerden uzak durmak lazım. Oyuncu kulaklığı mesela. O kadar parayı ona vereceğinize, Sennheiser'ın o fiyatlara çok daha iyi kulaklıkları var.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.