Şimdi Ara

Oyuna bağlanma hızının yavaş olması veya hiç açılmaması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
1
Favori
800
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar , 2009 yılında çift çekirdek bir masaüstü almıştım.

2.50 ghz , 4 gb ram ddr2 1 gb nvdia ekran kartım var. pc ye en son format attım . pcde şuan lolden başka bir oyun yok. öyle kastıracak ahım şahım bir programda yok. neyse konumuza gelelim. ttnet binamıza henüz telefon kutusu koymadığından bende vınn aldım ve oyunu kurdum. son 2 3 gündür oyuna giriyorum. oyun bulunup karakter seçtikten sonra hani lol logosu geliyor ya , işte ne oluyorsa ondan sonra oluyor. ya 1 2 dakika siyah ekranda mause imleci dönüp duruyor ya da şampyionların gözüktüğü yerde inanılmaz yavaş doluyor. 4 5 oyuna bağlanamadım bu yüzden düzeltemediğimden dolayı. leavebuster uyarısı da aldım anlayacağınız.

şimdi sorum şu oyuna bağlanırken bu derece takılı kalması bilgisayar sistemimle mi alakalı ?

yoksa vınn bilgiyarı mı kastırıyor.

vınn ile oyuna girdğimde 80 90 ping ile oynuyorum. fbs 50 lerde.

yani sistemimin kötü olduğunu düşünmüyorum ki ben 2010 larda deli gibi lol oynuyordum bu bilgisayarda.

en son az 22.15 de varus seçtim giremedim. oyunu onar yapıyorum.

yorumlarınızı bekliyorum. teşekkürler.

• Ekran kartında En son bakılacak şeylerden birini söylemişsiniz Model verseniz iyi olur ama kesinlike GPU CPU Kaynaklı değildir büyük ihtimal.
    Yüklenme Ekranı HDD ile alakalı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vahocan

Ekran kartında En son bakılacak şeylerden birini söylemişsiniz Model verseniz iyi olur ama kesinlike GPU CPU Kaynaklı değildir büyük ihtimal.
    Yüklenme Ekranı HDD ile alakalı.

hocam ekran kartı geforce 9400 gt .

yeni hdd mi almalyım ? 280 gb hdd var şuan pc de yalnız bu durum bence vınndan kaynaklıymış gibi geliyor. vınnı takmadan önce pc de en ufak bir takılma bile olmadı. klasörler saliseler içinde açılıyordu. şuan tarayıcıdan oyuna oyundan tarayıcıya geçmek işkence. görev yöneticisini bile açmakta zorlanıyor makine.

onarma işlemi bittikten sonra tekrar girdim. yeni oyuna girdim derken yine aynı şey oldu. açılmadı. 2 3 kere kapatıp açtım launcherı . görev yöneticisinden kernel ini iptal edip.

en son 15 dk da %99 a kadar geldi ama yine masa üstüne atıp yeniden bağlan yazısını görmeme vesile oldu.

sanırım kanser olucam :S:S:S

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chiman -- 5 Ocak 2014; 23:52:09 >

• Benim de modem eskiydi , her oyunda loading ekranında 20-30 sn bekledikten sonra firewall uyarısı çıkardı hemen yeniden dediğimde millet %100 olmuş beklerken ben yeni doldururdum.Wireless için modem değiştim , loading ekranına şak diye giriyor yeniden dene uyarısı yokoldu , aylardır her maça başlarken o lanet yeniden dene butonuna tıklamaktan kurtuldum.Modemin eskiyse değiş demiyorum tabi ben de değişmeyecektim sonuçta pingsiz oynuyodum ama wireless için modem alınca o sorunum da bitti.

Modem değişmeden önce de günlerimi firewall ayarlarına ağ ayarlarına izin vermelere modem port ayarlarına vs. harcamışlığım vardı modem değişti sorun bitti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HonanımDaber

Benim de modem eskiydi , her oyunda loading ekranında 20-30 sn bekledikten sonra firewall uyarısı çıkardı hemen yeniden dediğimde millet %100 olmuş beklerken ben yeni doldururdum.Wireless için modem değiştim , loading ekranına şak diye giriyor yeniden dene uyarısı yokoldu , aylardır her maça başlarken o lanet yeniden dene butonuna tıklamaktan kurtuldum.Modemin eskiyse değiş demiyorum tabi ben de değişmeyecektim sonuçta pingsiz oynuyodum ama wireless için modem alınca o sorunum da bitti.

Modem değişmeden önce de günlerimi firewall ayarlarına ağ ayarlarına izin vermelere modem port ayarlarına vs. harcamışlığım vardı modem değişti sorun bitti.

vınn kullanıyorum malesef. ttnet henüz binamıza kutu koymadığından !.

neresinden tutarsan tu bir sorun var hep.

bu arada az önce tam 7 dakika bekledikten sonra loading ekranında girdim. tabi sonuç bozgun :( 7 dakika lan boru mu :(

• ve leavebuster'dan 1 günlük ban geldi. !! sanki ben keyfimden girmiyorum oyunlara. bir de bu leave buster saçmalığı çıktı başımıza.

evet beyler yok mu çözüm yolu bilen ? nasıl yaparız nasıl hızlandırırız bu durumu ?
  • beyler allahını seven üstüme toprak atsın :( harddiskten midir bunlar ? vınn ın kastırması mıdır ? ekran çözünürlüğünün bu işle alakası var mıdır? yoksa patch le alakalı bi durum mudur ? ben bu bilgisayarda senelerce lol oynadım çatur çutur. şimdi 1 siyah ekran olayı ya da çok yavaş yüklemesi ( 10 dakikada bi oyuna girmek ne demek anlatamam ) . bu işi çözene 840 rp benden hediye hadi bakalım.
  • Hocam ben 1Gb Ram le oynuyorum. Bence sorun donanimsal değil. İnternetten olabilir veya altta çalışan programları bir kontrol et derim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • aynı sorun bendede var pc külüstür çift çekirdek 2 ghz paylaşımlı ekran kartı ve 2 gb ram var her seferinde oyuna bağlanırken en az 2 kere yeniden bağlan butonuna basmam gerekiyor alt+tab yapa yapa zar zor bağlanıyorum ama bunada şükür
  • quote:

Orijinalden alıntı: Keikosh

Hocam ben 1Gb Ram le oynuyorum. Bence sorun donanimsal değil. İnternetten olabilir veya altta çalışan programları bir kontrol et derim.

hocam dediğim gibi sistemimde bi sıkıntı yok. kaldki ben bu makineyle skyrim ve gta 4 bile oynadım .

vınn dan mıdır ? patchten midir nedendir bilmediğim bi kasılma takılma oluyor.

arka planda çalışan uygulma yok ki :) pc yeni formatlandı. sadece lol yüklendi. onun haricinde driverlar ve gerekli 1 kaç program yükledim formattan hemen sonra.
  • quote:

Orijinalden alıntı: chiman

quote:

Orijinalden alıntı: Keikosh

Hocam ben 1Gb Ram le oynuyorum. Bence sorun donanimsal değil. İnternetten olabilir veya altta çalışan programları bir kontrol et derim.

hocam dediğim gibi sistemimde bi sıkıntı yok. kaldki ben bu makineyle skyrim ve gta 4 bile oynadım .

vınn dan mıdır ? patchten midir nedendir bilmediğim bi kasılma takılma oluyor.

arka planda çalışan uygulma yok ki :) pc yeni formatlandı. sadece lol yüklendi. onun haricinde driverlar ve gerekli 1 kaç program yükledim formattan hemen sonra.

Peki ısınma problemi varmı bilgisayarın? Belkide ısındığı için performansı dusuyordur

• aida64 ,le kontrol ettim ısınma yok. fanlar gayet iyi çalışıyor. sıcaklıklar normal değerlerinde
  • chiman C kullanıcısına yanıt
    Eskiden modem le mi oynuyordun ¿ muhtemelen vinn dan kaynaklidir , arkadsin da modemi pek iyi bisey degil onda da ayni sorun var , sende ki kadar cok degil ama 20 sn filan siyah ekran kaliyo onda da

• quote:

Orijinalden alıntı: kartalım

Eskiden modem le mi oynuyordun ¿ muhtemelen vinn dan kaynaklidir , arkadsin da modemi pek iyi bisey degil onda da ayni sorun var , sende ki kadar cok degil ama 20 sn filan siyah ekran kaliyo onda da

eskiden modemle oynuyordum evet. binayı mütahite verdik yeni bina yapıldı. telekom telefon kutusunu bağlamadığından internetsiz kaldım. bende vınn alıp değerlendireyim dedim. ama böyle absürtlüklere maruz kaldım bu sefer de.
  • Sırf bu oyun için HDD yi bırakıp SSD aldım, temiz formatla Windows 8.1 i kurdum, windows şak diye açılıyor. Load ekranında ilk %100 lerde genelde en başlarda ben oluyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Leroyy

Sırf bu oyun için HDD yi bırakıp SSD aldım, temiz formatla Windows 8.1 i kurdum, windows şak diye açılıyor. Load ekranında ilk %100 lerde genelde en başlarda ben oluyorum.

ssd de çok tuzlu be hacı :( benim kasaya uyar mı ki ?
  • quote:

quote:

Sırf bu oyun için HDD yi bırakıp SSD aldım, temiz formatla Windows 8.1 i kurdum, windows şak diye açılıyor. Load ekranında ilk %100 lerde genelde en başlarda ben oluyorum.

Yok ya hu ben de askerden sonra alırım diyordum, bi baktım vatan da 64 gb si 130 lira hemen kaptım bir tanesini. SATA3 istiyor en verimli kullanabilmek için ama benim mb SATA2. Erişim süresi çok çok kısa olduğundan dert etmeden kullanırım dedim, gerçekten de sata 2 olmasına rağmen çok iyi bir başarım elde ettim. Temiz format, lol ün yedeğini olduğu gibi kopyaladım ve bingo.

Derte etme benim anakart 1156 soket 4 sene öncesinin ürünü, işlemcim i5 750 ram 6 gb ekran kartı gtx 650ti boost. Battlefield 4 ü bile online oynayabiliyorum bu sistemle, mesele harddisk geçende arkadaşım isyan etmişti alt tab yaparken bile kalıyor makine diye. Yeni hdd almış o da memnun ama SSD bambaşka bir şey hacım.

Sana önerim windows 8.1 i edin, 32 gblik bir ssd al sadece lol ve windows orada olacak şekilde çok rahat oyun oynarsın. Ama ben 32 yi önermiyorum yine de. 64gb standart sistem diski için.

• quote:

quote:

quote:

Yok ya hu ben de askerden sonra alırım diyordum, bi baktım vatan da 64 gb si 130 lira hemen kaptım bir tanesini. SATA3 istiyor en verimli kullanabilmek için ama benim mb SATA2. Erişim süresi çok çok kısa olduğundan dert etmeden kullanırım dedim, gerçekten de sata 2 olmasına rağmen çok iyi bir başarım elde ettim. Temiz format, lol ün yedeğini olduğu gibi kopyaladım ve bingo.

Derte etme benim anakart 1156 soket 4 sene öncesinin ürünü, işlemcim i5 750 ram 6 gb ekran kartı gtx 650ti boost. Battlefield 4 ü bile online oynayabiliyorum bu sistemle, mesele harddisk geçende arkadaşım isyan etmişti alt tab yaparken bile kalıyor makine diye. Yeni hdd almış o da memnun ama SSD bambaşka bir şey hacım.

Sana önerim windows 8.1 i edin, 32 gblik bir ssd al sadece lol ve windows orada olacak şekilde çok rahat oyun oynarsın. Ama ben 32 yi önermiyorum yine de. 64gb standart sistem diski için.

İyi de arkadaşım senin sistemin hiç fena değil bana göre

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

eyvallah hocam yorumlar için. bende şuan hdd yi test etmek için c den lolü d ye aktarıyodum. anladım ki hdd ölmüş ağlayanı yok :(

ssd yolu gözüktü bize. en yakın zamanda ssd alıyorum. eyvallah hocam.

• quote:

Orijinalden alıntı: mavister

quote:

quote:

quote:

İyi de arkadaşım senin sistemin hiç fena değil bana göre

i3 ile başladım 2. elden i5 yaptım 2 gb ramle başladım 50 liraya sıfır ram buldum 4 gb, 6 ya tamamladım. GTX 460 768 Mb ile başladım GTX 470 SOC aldım ikinci ele, onu sattım bu dediğimi aldım.

Forum sağolsun bana en az 5 sene yetecek bir pc oluşturdu ikinci el sayesinde.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.