Şimdi Ara

oy kullanmamanın cezası (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
82
Cevap
1
Favori
14.801
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bir insanın oy kullanmaması hiç bir mantığa sığmıyor ne yazık ki.
  • Ceza iktidara yariyo yine
    nolcak

Edit:ayrica oy kullanma kisiye taninmis haktir bunu degerlendir bence

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dersinizEMRE -- 21 Ocak 2014; 3:13:50 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • oy kullanmaya üşeniyorum kim gitcek ya sırada bekliyeceğim birde hiç bir partiyi sevmiyorum para felanda vermem ceza olarak geçen seçimde hikaye bunlar
  • Ceza var ancak uygulanmıyor. Oy kullanmak vatandaşlık görevidir, kendi irademizi belirlemek adına, ülke yönetimine, geleceğine zerre kadar katkı sağlamak adına oy kullanmak gereklidir.

• 40 Kırbaç
  • Bu nedir ya ? Yarım saat için bilgisayarınızın başından kalkmak zor geldi herhalde. Gidin atın oyunuzu, desteklediğiniz bir parti yoksa 4'lü haricinde rastgele bir partiye verin.
  • Oy kullanmayanın şikayet etmeye de hakkı yoktur. Ben olsaydım oy kullanmayan adamın bir dahaki seçimlere kadar tüm sosyal hak ve güvencelerini elinden alırdım. Benim için "oy kullanmıyorum" demek bu ülkenin vatandaşı değilim demek. Vatandaş olmayanın vatandaşlık hakkı da yoktur. Bu ülkede beni temsil edecek hiçbir insan yok diyebilirsiniz; bu durumda "boş oy" kullanırsınız.

Bu arada an itibariyle uygulanmsada kanunda oy kullanmamanın para cezası var. Uygulanmıyor diye göz ardı edildiğini düşünmeyin. Kimin oy kullanıp kimin kullanmadığını kayıt altına alıyorlar. Bundan seneler sonra bir sebeple uygulamaya konulduğunda yıllar önce kullanmadığınız bir oy çoktan faizlenmiş olacak ve ödemediğiniz için haciz olarak kapınıza dönecektir.
  • Cezasi bu sekilde yonetilmek

• quote:

Orijinalden alıntı: Alkolog

Cezasi bu sekilde yonetilmek

• quote:

Orijinalden alıntı: Eostre

Bu nedir ya ? Yarım saat için bilgisayarınızın başından kalkmak zor geldi herhalde. Gidin atın oyunuzu, desteklediğiniz bir parti yoksa 4'lü haricinde rastgele bir partiye verin.

kardeşim işimi gücümüz sınavımız var heralde. ne bilgisayarı? insanları bilip bilmeden yargılamayın.
  • Bende kullanmayı düşünmüyorum. Üşengeçlikten ziyade kime oy vereceğimi bilmiyorum, hepsi aynı al birini vur ötekine.
  • Devlet 4 yılda bir de olsa seni adam yerine koyup fikrini soruyor (sözüm forumdaki birine değil), bunda da cevap vermemenin mantığını anlayamıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Citizen

Devlet 4 yılda bir de olsa seni adam yerine koyup fikrini soruyor (sözüm forumdaki birine değil), bunda da cevap vermemenin mantığını anlayamıyorum.

büyüksün başkan
  • quote:

Orijinalden alıntı: Citizen

Devlet 4 yılda bir de olsa seni adam yerine koyup fikrini soruyor (sözüm forumdaki birine değil), bunda da cevap vermemenin mantığını anlayamıyorum.

" Seçim düzeni değiştirebilseydi yasal olmazdı .... "

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi [F][u][r][k][a][n] -- 21 Ocak 2014; 16:37:43 >
  • sicile işliyor mu suç olarak?
  • Bazı tanıdıklarım uzun zamandır oy vermiyor ve şuana kadar bir şey olmadı. Bir yaptırım olduğundan haberdar değilim.
  • Hiçbir şey olmuyor,ama bu sizinle vicdanınız arasında olan bir şey.
  • quote:

+1

Cezası 5 lira. Düşük olduğundan dolayı posta masrafını karşılamıyor diye kesilmiyor diye biliyorum.
  • quote:

+Sonuna kadar...
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.