Şimdi Ara

Overclock ta ANAKART TAVSİYESİ !!??!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
1.358
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selamlar -- Arkadaşlar oc(overclock) yapmayı hiç denemedim.Sebebi ise sistemim çok eski,bir türlü yenilemeye imkanım olmamıştı.Fakat pc de kendimi dahada geliştirmek istiyorum extreme overclock cu olabilirim hatta.Bu yüzden haf xb kasa bile ayarladım.Daha önce fx 8350 amd işlemci sistem kurucaktım fakat harcıyacağım fiyatla intel in daha mantıklı olucağını tavsiye ettiler.Ve işte Usta bilir kişilerden yardımcı olmalarını bekliyorum.
    1.Overclock ile ; anakart ın(pc nin) ne düzeyde hızı,performansı vs artıyor ?
    2.Overclock un pc ye zararı varmı ?Aniden voltaj patlamasına yani yanmaya sebep olurmu? (Bileşenlerin ömrünü kısaltırmı?)
    3.3ds max,after effects render işlevlerindemi,yoksa oyunlardamı etkili ?
    Overclock lu sistemim:
    Intel Core i7 4790k:::966tl
    MSI R9 290 GAMING GDDR5 4GB 512Bit AMD:::1250 tl
    MSI Z97 GAMING 3 Intel Z97 Soket 1150 DDR3 3200MHz(O.C.) HDMI&DVI Anakart:::435 tl
    CORSAIR 16GB (2x8GB) Vengeance Pro DDR3 1866MHz CL9 Ram:::578 tl
    Sistemi henüz satın almadım parça tavsiyesindede bulunabilirsiniz.

• O anakartdan buyuk bir sey bekleme gaming 5 mpower max ac veya maximus vii hero gaming 7 en az

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: holybody2000

O anakartdan buyuk bir sey bekleme gaming 5 mpower max ac veya maximus vii hero gaming 7 en az

Gamıng 5 core i3 uyumlu ama ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Shali

quote:

O anakartdan buyuk bir sey bekleme gaming 5 mpower max ac veya maximus vii hero gaming 7 en az

:D oyle bir sey yok en az i3 anlaminda i5 i7 de uyumlu onemli olan soket ve z97 ozelligi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1150 soket olan her anakarta takabilirsin işlemcini.
  • Hiç başlamadan bırakasım geldi
    İyiki sormusum işte :D Peki bikaç soru sormustum alt satır da overclock un farkı felan nedir acaba kısaca yazabilirmisin ?
  • Gaming serisi düşünüyorsanız Msi değil de Gigabyte almanız daha iyi olur. Msi optik çıkış ve sata ex çıkışlarını 3 ve 5 serilerinde kırpmış. En mantıklısı Gigabyte Z97 Gaming 5 almak olacaktır.
  • Shali kullanıcısına yanıt
    kardeşim bunu çok araştırabilirsin.

OC ' yi çıkış kapısı olarak görme hiçbir zaman çünkü fazla etmen var anakartın oc kapasitesi , işlemcinin takoz olmaması , oc ye yatkın olması , ürünün ömrünü kısaltması vs.vs. sen kaliteli bir ikili yap OC işini sonra yapılacak birşey olarak gör yani normal süre içerisinde kullan ondan sonra baktın yetmiyor o zaman OC yaparsın. kaldı ki intel sistem alacaksın sanırım yetmeme gibi bir durum söz konusu da olmayacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ***@rmour***

Gaming serisi düşünüyorsanız Msi değil de Gigabyte almanız daha iyi olur. Msi optik çıkış ve sata ex çıkışlarını 3 ve 5 serilerinde kırpmış. En mantıklısı Gigabyte Z97 Gaming 5 almak olacaktır.

Önerin için çok teşekkür ederim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: bjk__murat

OC ' yi çıkış kapısı olarak görme hiçbir zaman çünkü fazla etmen var anakartın oc kapasitesi , işlemcinin takoz olmaması , oc ye yatkın olması , ürünün ömrünü kısaltması vs.vs. sen kaliteli bir ikili yap OC işini sonra yapılacak birşey olarak gör yani normal süre içerisinde kullan ondan sonra baktın yetmiyor o zaman OC yaparsın. kaldı ki intel sistem alacaksın sanırım yetmeme gibi bir durum söz konusu da olmayacak.

Dediğini biçok kişiden duydum.Tabi dediğin doğru oc ürünü yıpratıyo.Tavsiyenden dolayı tesekkür ederim :)

• quote:

quote:

intel 1150 çipset nasıl sadece i3 uyumlu oluyo
  • quote:

Katılıyorum yetmedigi yerde oc yapılır ki bi i5 4590'ın yetmeyeceği yer yok abartmanında anlamı yok al msi z97 pc mate yanınada 4690k 4ghz 4.2ghz görür en takozu... gerek yok oyun oynuyorsan 4790kya boşa masrafa über anlamıyosan bu işlerden alacaksın z97 pc mate oc geunie programıyla oto oc yapacaksın 4.2ghz e falan tamam yeter aradaki fiyat farkına soğutucu alırsın :)

• quote:

Orijinalden alıntı: TAbutcuREis

quote:

quote:

intel 1150 çipset nasıl sadece i3 uyumlu oluyo

Yanlış bi anlaşılma oldu orda

• quote:

Orijinalden alıntı: cinayet13

quote:

Katılıyorum yetmedigi yerde oc yapılır ki bi i5 4590'ın yetmeyeceği yer yok abartmanında anlamı yok al msi z97 pc mate yanınada 4690k 4ghz 4.2ghz görür en takozu... gerek yok oyun oynuyorsan 4790kya boşa masrafa über anlamıyosan bu işlerden alacaksın z97 pc mate oc geunie programıyla oto oc yapacaksın 4.2ghz e falan tamam yeter aradaki fiyat farkına soğutucu alırsın :)

Render amaçlı ekran kartından QUADRO k4000 gibi bi parçayla oyun fps leri çok mu düşük oluyo ?

• quote:

quote:

Gaming serisindeki son rakamlar, anakartın dahil olduğu sınıfı belirler:

Gaming 3 = Giriş seviye

Gaming 5 = Orta seviye

Gaming 7 ve 9 = Üst seviye

Ancak tüm anakartlar Intel LGA 1150 yuvasına uyumlu Pentium, i3, i5 ve i7 işlemcileri destekler.
  • render vs yapacaksin sanirim , overclocklu islemci tabi daha sonuc verir , belirli voltaj araliklarinda yapilan overclock ile islemcinin omru kisalmaz , zaten limit uzeri overclock isine senin evdeki sogutucun yetmez , overclock yapacaksan orta karar bir anakart isini gorur , anakartdan evel islemcinin iyi cikmasi lazim diye dusunuyorum , yani bir ornek vermek gerekirse en son bi deneme yapmistik 4930k islemciyi 1.5v ile 5ghz yapamadim sivi sogutma ile yok olmuyor anakart rampage iv extreme idi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • edit:2 tane mesaji ayni nasil attim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Concerve -- 10 Ekim 2014; 3:11:35 >
  • render vs yapacaksin sanirim , overclocklu islemci tabi daha sonuc verir , belirli voltaj araliklarinda yapilan overclock ile islemcinin omru kisalmaz , zaten limit uzeri overclock isine senin evdeki sogutucun yetmez , overclock yapacaksan orta karar bir anakart isini gorur , anakartdan evel islemcinin iyi cikmasi lazim diye dusunuyorum , yani bir ornek vermek gerekirse en son bi deneme yapmistik 4930k islemciyi 1.5v ile 5ghz yapamadim sivi sogutma ile yok olmuyor anakart rampage iv extreme idi

• Concerve kullanıcısına yanıt
    bu 2-3 mesaj atma olayı bende de oluyor. neden bilemiyorum sapıtıyor bazen site.
  • MSI Z97 GAMING 5 Intel Z97 Soket 1150 DDR3 3200MHz(O.C.) DVI&DP Anakart al kardeşim bu senın işini görür.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.