Şimdi Ara

Otomobil Lastiğinizi 4 tane takım olarak değil en az 30 bin km ara ile 2li 2li alın

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
1
Favori
1.206
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yarış yapmıyoruz arkadaşlar , lastikleri ön arka yapma derdinden kurtulmak ve daha güvenli sürüş için en güzeli 2şer 2şer almak. Zaten fren yaptığımızda en büyük yükü ön lastikler karşılıyor. O nedenle öne yeni lastiği takmak herzaman mantıklı olacaktır. kumho hs51, googdyear efficient grip 2, michelin primacy 4+ , conti premium 6-7 tarzı lastiklerin ömrü %50ye yakın daha fazla olacağından orada aralıkları uzatabiliyoruz onuda siz halledersiniz..

Arkada eskiyen lastiği öne takmamış oluyoruz böylece daha mantıklı bir sistem kurmuş oluyoruz. Arkada eskiyen lastikler kayma eğiliminde olacağından hem eskidiğini farketmeniz daha çabuk sürecek hemde ön tekerlerin daha iyi tutunacağından kontrolü sağlamanız kolay olacak dolayısıyla 4 tekerden savrulup tamamen kontrol kaybı yaşamayacaksınız. (Mutlaka ESPli araç önerimdir zaten teknoloji belli yerlere geldi)

Ortalama lastik ömrü 60 bin km, yukarda bahsettiklerim kumho, goodyear vb bazı markalar 70-80 binlere kadar çıkabiliyor hatta 90-100 bin km'de bile kuru zeminde iyi olduklarını zaten göreceksiniz...

Teşekkür mesajlarınızı alabilirim nasılsa aklı olan beni iyi anlayacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi treyturop -- 22 Mart 2024; 16:21:22 >

• 1) amaciniz kaza yapmamaktan ziyade hareket etmeye calismaksa tabii ki one takabilirsiniz lastiklerinizi ya da zincirinizi. ama sonra neden arabanin arkasini yanimda gordum diye konu acmayin buraya.

2) pahali diye guvenlikten odun verip, buna da "Çok talihsiz bir açıklama olmuş bence, Türkiye de yaşıyoruz." diyen zihniyet depremde gocuk altinda kalinca kader diyen zihniyet iste.

• Ön tarafta yeni arka tarafta eski lastik olursa aynen böyle olur.

𝕋𝕦𝕣𝕓𝕠-𝕏youtube
    Broadway yağmurlu havada fren testi ....
    https://www.youtube.com/shorts/KqMXuwGhJKM
  • lastik alamayacak durumdaysanız arabaya binmeyin bence.

• -Hardwell- - kullanıcısına yanıt

hiç alakası yok aracın ağırlığı öne biniyor abs de yok o araçta

• bende falken ziex ze310 var ilk 25bin km mükemmeldi şuanda 33binde ve tutuş kaybı inanılmaz hissettiriyor viraj ve fren yaparken. nasıl ortalama lastik ömrü 60bin oluyor? lastik çatlayıp eriyene kadar mı kullanıyorsunuz lastiği

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bellup -- 22 Mart 2024; 19:39:30 >
  • 2-2 lastik almak taksici işidir. Standart kullanıcı için hiçbir mantığı yoktur. 4 adet lastik alınıp zamanında rotasyon yapılırsa, maksimum km ömrüne dengeli şekilde ulaşılır. Virajlarda yaratacaği tutunma farkı, özellikle Espsiz araçlar için çok tehlikelidir. Ben, 2 lastik almak zorunda kaldığım bir araçta arkadan kopma yaşadım ve tövbe ettim. Kimseye tavsiye etmem.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bellup B kullanıcısına yanıt

aracınızın rot ayarı bozuksa lastikte erken bozulur. Her 10-15 bin km de rot ayarı yaptırmanız şart, girdiğiniz çukur sayısıda önemli ayar daha erken bozulur

• her zaman yeni/iyi lastik arkaya takilir.

forum okuyabildiginize gore internete girebiliyorsunuz demek ki, just google it

• treyturop T kullanıcısına yanıt

valla hocam tam hatırlamıyorum ama 7-8 bin olmuştur rot ayarında sorun yok denilmişti. çoğunluğu ön lastiklerde olmak üzere lastik yanaklarında dry rot denilen hafif çatlamalar da başladı. adanada yaşıyorum zaten her yer mayın tarlası çukurlardan kaça kaça schumacher'e döndük  

faturanız duruyorsa thh ne başvurun diş derinliğinide ölçermisiniz? Belki uygun saklanmamış olabilir bu lastikler bilemiyorum çatlak vs garip bir durum

Bende de aynı lastik var 6 bin km anca olmuştur.ölçüleri nedir 21 55 16 benim ve şuan için memnunum.

• labidu kullanıcısına yanıt

205 55 16

25-30bin kmye kadar memnun kalırsınız hocam zaten, sonra yavaş yavaş hissettiriyor sürekli girdiğiniz bir viraj içinde iken

Hocam normal bende kullandim o lastiği 30 bin km civari gayet yeterli petlas parasina almistik petlasdan 10 gömlek üstündü. Ama şuan gereksiz pahalı özellikle populer ebatlarda max omru 50 bin km olarak belirtilmisti orta sinif lastik olunca 2 seneden sonra sertlesme tutus kaybi.baslamasi normal. Premium kalitede degil eskiden fiyatida degildi

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Mhmmd.239 M kullanıcısına yanıt

aynen öyle hocam fiyatına göre çok iyi, özellikle ıslak havada tutuş ve frenleme mükemmel. 4 lastiği 1400'e almıştım. şuanda 2200 lira civarı sanırım tanesi. Continental PremiumContact 7 tanesi 2600 lira 4 lastikte 1700-1800 lira civarı fark olur falken almaya değmez

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bellup -- 23 Mart 2024; 18:35:57 >

falken iyi ama aynı fiyata kumho hs 51 varken almayın . tyreview diye bir site var zaten lastik ömürleri yazıyor kumhonun ömrü falkenden daha çok. Tabi o değerler ıslak kızaklama performansına göre ıslak zeminde yavaş sürmek kaydıyla 60 bin km ye dayanır lastikler sıkıntı olmaz ama sizin dediğiniz kmler bunların fabrikası türkiyedeymiş acaba tse standartlarına göre lastiklerin içine mi ettiler naotıalrsa bilemiyorum

• ozzy sen önden çeker arabaya karlı yolda zinciri arka lastiklere takıyorsun kesin :) mantığına hayranız

• Böyle gerek yok diyerek öteleyip almadığınız lastiğin önemini sabah vakti nem tutmuş bir virajda anlarsınız.

Cpc 7 le falken tutusta kıyaslanamaz bence zaten ki o farka degmez ömürden o fark kapanır zaten :)

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Beetle Juice kullanıcısına yanıt
    B segment araç için iyi bir yazlık lastik 15 20 bin TL. Kendi aracımın lastiklerini örnek vereyim 195 55 16r Michelin primacy 4 , 4000 5000 TL arası.
    Çok talihsiz bir açıklama olmuş bence, Türkiye de yaşıyoruz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1) amaciniz kaza yapmamaktan ziyade hareket etmeye calismaksa tabii ki one takabilirsiniz lastiklerinizi ya da zincirinizi. ama sonra neden arabanin arkasini yanimda gordum diye konu acmayin buraya.

2) pahali diye guvenlikten odun verip, buna da "Çok talihsiz bir açıklama olmuş bence, Türkiye de yaşıyoruz." diyen zihniyet depremde gocuk altinda kalinca kader diyen zihniyet iste.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.