Şimdi Ara

Otomatik - Yarı Otomatik Otomobil Arayışı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
756
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Eşimin de kullanabilmesi için LPG'li Palio aracımızı satıp dizel otomatik/yarı otomatik bir araç almak istiyoruz.

Aracın yokuşta geri kaçırmaması, dizel olması, aktarma sisteminin sorunlarıyla bizi ekonomik olarak zor durumlara sokmamasını istiyoruz. Bunun dışında asgari güvenlik koşullarını (ABS, hava yastığı , mümkünse ESP, vb...) sağlamasına da önem veriyoruz.

Ancak hangi markanın hangi aracını alacağımızı bilemedik. Aşağıdaki ilanda yer alan araç nasıl sizce;
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-mihmandar-tiptronic-2009-megane-1.5dci-masrafsiz-bakimli-orjinal-366505200/detay

Bunun dışında Opel, Citroen, Peugeot, belki eski Volkswagen ve Seat'larda da istediğimiz gibi araçlar olabilir mi? Bunların çift kavramalı olmayan şanzımanlarından hangisi ocağımıza incir ağacı dikmeden işimizi görür? Tecrübeli, bilgili arkadaşlardan destek bekliyor şimdiden teşekkür ediiyorum.

Not: Bütçemiz çok fazla değil. Palio'yu kaça satabilirsek üstüne 15 bin TL civarı koyacağız. Araç günde 40 km kullanılacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yigit105 -- 12 Mart 2017; 13:25:13 >

• Eşime alacağım diyorsan ufak araba lazım,

Yarı otomatik viteslidir, geri kaydırma yapar ama el freni yardımıyla kalkamadığı yokuş yoktur,
    https://www.sahibinden.com/mitsubishi-colt?utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&sorting=date_desc&a5_min=2009&price_max=36000&utm_source=DonanimHaber

3 yıldır 2005 model kullanıyorum , nasipse 2012 model alacağım tavsiye olunur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MESUT52_34 -- 12 Mart 2017; 13:42:6 >

• MESUT52_34 kullanıcısına yanıt
    Bu araç hem çok öneriliyor hem ikinci eli yok deniyor
  • Bir iki konu asagida ariza istatistikleri konusu var colt b segmentinde yillardir en az ariza cikaran arac avrupada.

Temiz bir colt isinizi gorecektir. Butceniz 40 a yaklasirsa 2014 attrage da bakabilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eşim de kullanacak ben de. İleride Colt bize küçük gelecektir ailemiz büyürse. Ama değerlendirebiliriz yine de. Ama geri kaçıracaksa çok da espirisi yok bence. Zaten sorunun büyüğü o kısımda. Bir de bunlar benzinli değil mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: yigit105

Eşim de kullanacak ben de. İleride Colt bize küçük gelecektir ailemiz büyürse. Ama değerlendirebiliriz yine de. Ama geri kaçıracaksa çok da espirisi yok bence. Zaten sorunun büyüğü o kısımda. Bir de bunlar benzinli değil mi?

O zaman butceyi arttirip attrage bakin, tam otomatiktir, 6 havayastigi esp asr ne ararsaniz vardir. Kocamanda bagaji vardir. Geri kaydirmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: tasshelhoff

quote:

Orijinalden alıntı: yigit105

Eşim de kullanacak ben de. İleride Colt bize küçük gelecektir ailemiz büyürse. Ama değerlendirebiliriz yine de. Ama geri kaçıracaksa çok da espirisi yok bence. Zaten sorunun büyüğü o kısımda. Bir de bunlar benzinli değil mi?

O zaman butceyi arttirip attrage bakin, tam otomatiktir, 6 havayastigi esp asr ne ararsaniz vardir. Kocamanda bagaji vardir. Geri kaydirmaz.

Teşekkür ederim. Bütçe arttırmak gibi bir olanağım yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fasakasa

Bu araç hem çok öneriliyor hem ikinci eli yok deniyor

Piyasa olmaması alırken avantaj satarken sıkıntı çıkarabilir ama bir araç temiz ve ederi kadar fiyatla satılığa çıkarsa her zaman satar.
  • Palionun kac lira edecegini soyleseniz biraz daha veri olacak elimizde.

Ne kadar butceniz var tam hesaplayamadim.

30 mu 35 mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: tasshelhoff

Palionun kac lira edecegini soyleseniz biraz daha veri olacak elimizde.

Ne kadar butceniz var tam hesaplayamadim.

30 mu 35 mi?

Palio 15 eder. 30 civarında yani bütçemiz.
  • Malesef bu piyasada 30bine dizel otomatik bulamazsiniz. Hic yormayin kendinizi

Buldum sandiklarinizda ya agir kazali yada cok yuksek kmli sizi sanayiden cikarmayacak araclar olacaktir.

Benzinli otomatige yonelmenizi oneririm.

Japon araclarina oncelik verin.

Hayirli gunler.

• Bu bütçe ile 2009 ve üzeri colt dan başka mantıklı araç yok, sahibinden de süzme yaparsanız zaten en çok ilan bu araç da çıkacakdır.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.