DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
Renault Yeni Çift Kavramalı Otomatik Vitesi 'EDC' ~ Türkiye'de
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
110
Cevap
0
Favori
21.891
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Otomobil Genel >> Otomobil ve Otomotiv Dünyası Genel >> Renault Yeni Çift Kavramalı Otomatik Vitesi 'EDC' ~ Türkiye'de
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
Mesaj
  • Yarbay
   11679 Mesaj

   Android Beta Tester
   30 Haziran 2010 17:29:10 Konu Sahibi


   RENAULT ÇİFT KAVRAMALI YENİ OTOMATİK VİTES KUTUSU : Efficient Dual Clutch (EDC)


   Otomatik vites kutularının rahatlığı, manuel vites kutularının tutumluluğu ve tepki gücü

   Renault, klasik otomatik vites kutularına kıyasla net tüketim ve CO2 salım düşüşleri (%17’ye kadar tüketim düşüşü, kilometre başına 30 g düşük CO2) düzeyleri sergileyen yeni bir EDC (Efficient Dual Clutch) altı ileri otomatik vites kutusu sunuyor.

   Bu sonuca varmak için aşağıdaki teknik tercihler yapıldı:
   Elektrikli iticilerle kumanda edilen kuru çift kavrama (dünyada ilk),
   Tüketim kontrolüne yönelik ayarlama.
   Bu EDC vites kutusu ilk kez Mégane ailesinde 2010 yılı ilkbaharında gamın can damarı olan dCi 110 FAP versiyonlarında kullanılmaya başlanacak. Azaltılmış CO2 salımlarıyla, bu Mégane’lar ve Scénic’ler Renault eco2 imzasını taşıyan ilk otomatik vites kutulu versiyonlar olacak.


   Son yıllarda, pazarda performans / kullanım konforu / tüketim ve CO2 emisyonları dengesi anlamında sürekli iyileşme sağlayan yeni tip otomatik vites kutuları çıktı. Çift kavramalı otomatik vites kutuları bunların arasında yer alıyor.


   EDC otomatik vites kutularının üstünlükleri:

   Renault’nun yeni EDC kutusu otomatik vites kutuları ailesine ait. Debriyaj pedalı yok ve vites kumandası otomatik tipte (PRND) ve tek dokunuşlu (+/-) kumanda modu da var. İdeal aktarmayı seçen bir işlemcinin kumanda ettiği vites geçişleri otomatik ve rahat gerçekleşiyor.
   Verimi ve tüketimi optimize etmek amacıyla Renault EDC vites kutusu için « kuru » çift kavramalı teknolojiyi tercih etti. Bu vites kutusu iki kavrama içeriyor : Birincisi tek viteslere (1., 3. ve 5.), ikincisi ise çift viteslere (2., 4., 6.) ve geri vitese ayrılmış bulunuyor. Dişliler dört mil üzerinde taşınıyor: İki adet konsantrik birincil mil (her biri bir kavramaya bağlı) ve iki adet ikincil mil. Vites seçimi, aynı manuel vites kutusunda olduğu gibi senkromeçlerle yapılıyor. Bir işlemcinin kumanda ettiği elektrikli iticiler senkromeçlerle kavramaları yönetiyor.


   > Manuel vites kutulu otomobillerde elde edilenlerle kıyaslanabilir tüketim değerleri ve CO2 salımları

   Bu hedef Renault mühendislerinin çeşitli teknik tercihlerine yol gösterdi:
   Bu hedef Renault mühendislerinin çeşitli teknik tercihlerine yol gösterdi:
   « Yaş » kavrama disklerinde veya klasik otomatik vites kutularının konvertisörlerinde bilinen parazit sürtünmelerin sınırlandırılmasını sağlayan « kuru » çift kavramalı teknoloji.
   Enerji tasarrufu sağlayan elektrikli iticilerle iki kavramanın ve senkromeçlerin yönetimi.
   Minimum tüketim amacıyla optimize vites geçiş yasalarına göre ayarlar: Sistem, belirli bir hızda en yüksek viteste olacak şekilde hızlı vites artışı sağlıyor, bu ise tüketimin ve CO2 salımlarının kontrol altında tutulmasını mümkün kılıyor.
   EDC vites kutusu düz vites kutularınkine benzer bir verim düzeyine sahiptir.


   > Güvenli akıcı sürüş

   Hızlı ve akıcı otomatik vites değişiklikleri
   Tüm otomatik vites kutularında olduğu gibi, vites geçişleri « tork altında » gerçekleşiyor : Vites geçişlerinde motor ile tekerlekler arasında tork aktarmasında kesintisi oluşmuyor.
   Vites değiştirme dışındaki sürüş fazlarında, kavramalardan biri kapalıdır (motor torkunu geçirilmiş olan viteste aktarır, diğeri ise açıktır ve bir sonraki geçirilecek vitese bağlı kalır). Uygun anda vites geçişi bir kavramadan diğerine geçerek gerçekleştirilir : Birinci kavrama açılırken, ikincisi aynı anda kapanır, bu da vites değişikliği (« tork altında ») sırasında sürekli çekiş olmasını sağlar.
   Vites geçişleri esnek ve sarsıntısız oluyor ve rahat ve güvenli seyahatler için akıcı bir sürüş sağlıyor.


   Sürücünün komutlarına anında cevap :

   6 ileri vites ve kısaltılmış geçiş süreleriyle (290 ms), yeni otomatik vites kutusu EDC büyük bir tepki gücü sergiliyor ve gerek otomatik ve gerekse dokunmatik moda mekanik vites kutularınkine benzer bir sürüş keyfi sağmıyor.
   Otomatik modda, İşlemci çeşitli sürüş parametrelerine bağlı olarak ideal vitesi seçiyor. Tam ihtiyacı olduğunda uygun gücü derhal vermek suretiyle sürücünün komutlarına anında cevap veriyor. Sürücü her an tek dokunuşlu (tiptronik) modu seçerek sistemin kumandasını tekrar eline alabiliyor

   Daha akıcı sürüş için optimum « sürüklenme ». Klasik bir otomatik vites kutusunda olduğu gibi, rölantide fren pedalı serbest bırakıldığında otomobil aşamalı şekilde harekete geçiyor. Bu sistem özellikle sıkışık trafikte veya park manevraları sırasında yararlı oluyor.   Yokuşta kalkış yardım sistemi

   Yokuşta kalkışlarda sürücü fren pedalını bıraktığında, otomobili birkaç saniye hareketsiz tutmak için sistem tekerlekler üzerindeki fren basıncını sürdürüyor. Sürüklenme önleme sistemi ile birleşen bu sistem otomobilin geri hareketinin önlenmesini sağlıyor ve rampada güven içinde kalkışları garanti ediyor.

   Bu yeni EDC vites kutusu ilk olarak 2010 yılının birinci çeyreğinde Renault Mégane ailesinin 1.5 dCi 110 FAP diesel versiyonlarında kullanılacak. Bu otomatik vites kutusu ile donatılmış olan Yeni Mégane Hatchback sadece 114g CO2/km salım değerine sahip olacak. Bu versiyonlar Yeni Mégane’da Renault eco2 imzası taşıyan ilk otomatik vitesli versiyonlar olacak.

   DÜŞÜRÜLEN CO2 SALIM DÜZEYLERİ

   Renault, ikisi 100 g CO2 / km sınırının altında Renault eco2 yaklaşımının bayraktarları olan Euro 5 uyumlu beş model sunuyor
   Twingo dCi 85 Renault eco2 94 g CO2 / km
   Clio dCi 85 Renault eco2 98 g CO2 / km
   Mégane HB dCi 110 EDC Renault eco2 114 g CO2 / km*
   Scénic dCi 95 Renault eco2 125 g CO2 / km
   Laguna dCi 110 Renault eco2 122 g CO2 / km


   * Mégane HB dCi 110 EDC Renault eco2 6 ileri manuel vites kutulu Mégane HB dCi 110 ile aynı CO2 salım düzeyine sahiptir.   CO2 salımlarındaki bu azalmalar motor ve otomobilde yapılan çeşitli değişiklikler sayesinde elde edildi.
   MOTORDA : Vites oranlarının tüm aktarmalarda uzatılması ve motor ve vites kutusu arasındaki sürtünmelerin azaltılması (düşük viskoziteli yağların kullanılması ve hareketli çekiş ve aktarma parçalarının geometrisi ve kaplaması ile ilgili yapılan çalışmalar). Bu geliştirmeler tüm 1.5 dCi Euro 5 motorlarına yayılacak.
   OTOMOBİLDE : Aerodinamiğin iyileştirilmesi (ön tampon altında esnek lama, çamurluk paçalıkları, bazı durumlarda arkada rüzgâr karteri) ve yuvarlanma sürtünmelerinin azaltılması (düşük tüketimli lastikler, artık frenaj torkun azaltılması ).


   Renault grubu otomobilin ömür çevriminin her etabında çevreye olan etkilerini azaltma yönündeki değişmez stratejisini simgeleyen (üretim, kullanım ve ömür sonu ) Renault eco² çevre programını sürdürüyor. Bunun yansıması olarak Renault çevreye saygılı ve geniş kitlelerin ulaşabileceği nitelikte araçlar sunmayı hedefliyor.
   Renault CO2 emisyonlarında 2015 ufkunda Avrupa’da liderliği hedefliyor ve bu amaçla iki temel eksene dayanıyor:

   Çıkarılan yeni teknolojiler sayesinde ürün gamındaki termik motorlu araçların CO2 salımlarının azaltılması
   Renault Cenevre Fuarında aşağıdaki yeniliklerini tanıtıyor:
   1. Yeni Efficient Dual Clutch (EDC) vites kutusu : Bu kuru çift kavramalı otomatik vites kutusu manuel vites kutularıyla elde edilenlere benzer tüketim ve CO2 emisyonlarının sergilenmesine olanak veriyor. Geçtiğimiz Frankfurt Fuarında tanıtımı yapılan bu vites kutusu ilkbaharda yeni Mégane ailesinde kullanılacak.

   2. Beş yıldız modelde net şekilde düşürülen CO2 salımları.
   Twingo dCi 85 Renault eco2 : 94 g CO2 / km
   Clio dCi 85 Renault eco2 : 98 g CO2 / km
   Mégane dCi 110 EDC Renault eco2 : 114 g CO2 / km
   Scénic dCi 95 Renault eco2 : 125 g CO2 / km
   Laguna dCi 110 Renault eco2 : 122 g CO2 / km

   Elektrikli motorlarda benzeri görülmemiş bir yatırım hamlesi
   Gelecekteki elektrikli modellerinde kullanmak amacıyla Renault-Nissan İttifakı aynı zamanda 15 kW - 70 kW (20 hp - 95 hp ) güç dilimini kapsayacak olan %100 elektrikli bir motor gamı geliştiriyor.

   Bu motorlarla 2011’den itibaren satışa sunulacak olan eksiksiz bir Sıfır Salımlı* araç gamı donatılacak.
   VİDEOLAR

   http://www.youtube.com/watch?v=YTsm68U7BLM&feature=player_embedded


   TEST VİDEO

   http://www.youtube.com/watch?v=gyWWbmEihps   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nike -- 9 Aralık 2010; 0:22:17 >   |
   |
   _____________________________


   نادي بشكتاش الجمباز

   "Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir." - Nikola Tesla

   "Zekanın gerçek göstergesi bilgi değil hayal gücüdür. İnsanlık umudunu yitirmedikçe ve hayal ettikçe başaramayacağı hiçbir şey yoktur."
   System.out.print("Beşiktaş JK");
  • Yarbay
   11679 Mesaj

   Android Beta Tester
   30 Haziran 2010 17:34:13 Konu Sahibi
   Test videosuna bakılırsa gayet iyi performansı DSG gibi pahalı olmazsa 110 HP lik yeni dizel DCi motorla satışları patlar Renonun.

   Videoları izleyemeyenler ktunnel.com'a kopyalayıp izlesin.   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nike -- 30 Haziran 2010; 17:36:15 >
   |
   |
   _____________________________


   نادي بشكتاش الجمباز

   "Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir." - Nikola Tesla

   "Zekanın gerçek göstergesi bilgi değil hayal gücüdür. İnsanlık umudunu yitirmedikçe ve hayal ettikçe başaramayacağı hiçbir şey yoktur."
   System.out.print("Beşiktaş JK");
  • Yarbay
   6303 Mesaj
   30 Haziran 2010 17:36:21
   Gerek Renault gerekse Ford çok geriden takip ettiler VW'i bu çift kavramalı şanzıman konusunda.

   Opel'in de yok sanırım daha duyamadık.
   |
   |
   _____________________________

  • Firma Yetkilisi
   8076 Mesaj
   30 Haziran 2010 17:39:28
   hadi bakalım vw nin tekeli kırılsında daha alınabilir hale gelsin
   |
   |
   _____________________________

   fiyatlar ve iletişim için http://www.fahrikuyumculuk.com email:ferhatde@hotmail.com 0535 619 77 30
  • Yarbay
   11679 Mesaj

   Android Beta Tester
   30 Haziran 2010 17:40:45 Konu Sahibi
   quote:

   Orijinalden alıntı: Duratorq

   Gerek Renault gerekse Ford çok geriden takip ettiler VW'i bu çift kavramalı şanzıman konusunda.

   Opel'in de yok sanırım daha duyamadık.
   Genede DSG ye rakip olması(geçte olsa) tüketiciler açısından yararlı.
   |
   |
   _____________________________


   نادي بشكتاش الجمباز

   "Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir." - Nikola Tesla

   "Zekanın gerçek göstergesi bilgi değil hayal gücüdür. İnsanlık umudunu yitirmedikçe ve hayal ettikçe başaramayacağı hiçbir şey yoktur."
   System.out.print("Beşiktaş JK");
  • Yarbay
   2906 Mesaj
   30 Haziran 2010 17:43:27
   quote:

   Orijinalden alıntı: hunter06

   hadi bakalım vw nin tekeli kırılsında daha alınabilir hale gelsin


   Bu şanzımanı insanların kabul edebilmesi-tanıması ve renault un çeşitli modellere yayması bence bi 2-3 sene zaman alır.
   |
   |
   _____________________________

  • Yarbay
   18944 Mesaj
   30 Haziran 2010 17:47:21
   Videoyu izleyemeyenler aşağıdaki metni host dosyasına kopyalasınlar ve DNS ayarlarını OpenDSN'ye ayarlasın, bilgisayarı açıp kapatsınlar.

   208.67.222.222
   208.67.220.220

   quote:

   Orijinalden alıntı: Nike

   Test videosuna bakılırsa gayet iyi performansı DSG gibi pahalı olmazsa 110 HP lik yeni dizel DCi motorla satışları patlar Renonun.

   Videoları izleyemeyenler ktunnel.com'a kopyalayıp izlesin.
   # Copyright (c) 1993-1999 Microsoft Corp.
   #
   # This is a sample HOSTS file used by Microsoft TCP/IP for Windows.
   #
   # This file contains the mappings of IP addresses to host names. Each
   # entry should be kept on an individual line. The IP address should
   # be placed in the first column followed by the corresponding host name.
   # The IP address and the host name should be separated by at least one
   # space.
   #
   # Additionally, comments (such as these) may be inserted on individual
   # lines or following the machine name denoted by a '#' symbol.
   #
   # For example:
   #
   # 102.54.94.97 rhino.acme.com # source server
   # 38.25.63.10 x.acme.com # x client host

   127.0.0.1 localhost

   127.0.0.1 activate.adobe.com

   74.125.43.103 youtube.com
   74.125.43.103 docs.google.com
   74.125.43.103 clients1.google.com.tr
   74.125.43.103www.youtube.com
   74.125.43.103 picasaweb.google.com
   74.125.43.103 lh5.ggpht.com
   74.125.43.103 lh4.ggpht.com
   74.125.43.103 lh3.ggpht.com
   74.125.43.103 lh2.ggpht.com
   74.125.43.103 lh1.ggpht.com
   74.125.43.103 lh6.ggpht.com
   74.125.43.103 lh7.ggpht.com
   74.125.43.103 lh8.ggpht.com
   74.125.43.103 lh9.ggpht.com
   74.125.43.103 lh10.ggpht.com
   74.125.157.99 id.google.com
   74.125.157.104 id.google.com
   74.125.157.147 id.google.com
   74.125.157.104 khm.google.com
   74.125.157.147 khm.google.com
   74.125.157.99 khm.google.com
   74.125.157.104 khm1.google.com
   74.125.157.147 khm1.google.com
   74.125.157.99 khm1.google.com
   74.125.157.104 khm0.google.com
   74.125.157.147 khm0.google.com
   74.125.157.99 khm0.google.com
   74.125.157.99 maps.google.com
   74.125.157.104 maps.google.com
   74.125.157.147 maps.google.com
   74.125.77.99 maps.gstatic.com
   74.125.157.104 mt0.google.com
   74.125.157.147 mt0.google.com
   74.125.157.99 mt0.google.com
   74.125.157.104 mt1.google.com
   74.125.157.147 mt1.google.com
   74.125.157.99 mt1.google.com
   74.125.157.104 mt2.google.com
   74.125.157.147 mt2.google.com
   74.125.157.99 mt2.google.com
   74.125.157.104 mt3.google.com
   74.125.157.147 mt3.google.com
   74.125.157.99 mt3.google.com
   |
   |
   _____________________________

  • Yarbay
   3566 Mesaj
   30 Haziran 2010 17:55:08
   Tebrikler renault'a... Kısa sürede dsg'yi dci'a adapte etmişler.

   Ellerinde de dci gibi bir motor varken çok rahat satarlar bu edc'yi...   @taner göde hocam;

   DNS devri kapandı. Artık autoproxy ile çözüyoruz sorunu. Diğer türlü birbir yasaklanıyor bu dns'ler.
   |
   |
   _____________________________

  • Yarbay
   11679 Mesaj

   Android Beta Tester
   30 Haziran 2010 18:01:26 Konu Sahibi
   Ülkemizde ise Megane 3 HB 1.5 110 HP Dci EDC Ekim-Kasım arasında gelmesi bekleniyor...
   |
   |
   _____________________________


   نادي بشكتاش الجمباز

   "Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir." - Nikola Tesla

   "Zekanın gerçek göstergesi bilgi değil hayal gücüdür. İnsanlık umudunu yitirmedikçe ve hayal ettikçe başaramayacağı hiçbir şey yoktur."
   System.out.print("Beşiktaş JK");
  • Yarbay
   3655 Mesaj
   30 Haziran 2010 18:05:08
   benzinli modellere gelcekmi acaba
   |
   |
   _____________________________

  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   30 Haziran 2010 20:16:02
   renault bor'un pazarına geç kaldı.vw bu dsg sayesinde piyasayı aldı götürdü zaten.öte yandan tabiki güzel bir gelişme.
   |
   |
   _____________________________

   Ne Oldum Değil , Ne Olacağım Demeli!!!
  • Uzman Mobil
   32040 Mesaj
   30 Haziran 2010 20:17:19
   quote:

   Orijinalden alıntı: Taner Göde

   127.0.0.1 activate.adobe.com
   Yukarda başka 1isi de dedi. Dizel motorlarına da gelince patlama yapabilir satışlar.


   @O.B.K: zaten DNS adresleri vermedi o da. IP adreslerini verdi.   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Reis-i Eagles -- 30 Haziran 2010; 20:18:46 >
   |
   |
   _____________________________

   beneath this mask there is more than flesh. beneath this mask there is an idea, Mr Creedy, and ideas are bullet-proof. - V

  • Yarbay
   6354 Mesaj
   30 Haziran 2010 20:45:13
   @Nike konu için teşekkür ederim fakat habere dair pek birşey okuyamadım yazılar çok iç içe çok düzensiz duruyor


   çift kavramanın yaygınlaşması güzelyakın geleceğin en iyi şanzımanları olacağını düşünüyorum   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi V.K. -- 30 Haziran 2010; 20:47:00 >
   |
   |
   _____________________________

   2016 VW Polo 1.2 TSI DSG Lounge // 2016 Mercedes C200d AMG
  • Binbaşı
   1467 Mesaj
   30 Haziran 2010 21:17:44
   EDC zaten bir süredir yurt dışında satışta.. Ülkemize kasım ayında Megane DCİ ile birlikte giriş yapması bekleniyor..Önümüzdeki yılın başlarında ise Scenic ile sunulacak.
   Çift kavramalıların giderek yaygınlaşması güzel bir şey..Fiat da Giulietta ile yeni çift kavramalı otomatiğini çok yakında bizlerle tanıştıracak..
   http://drivingspirit.com/ford-powershift-versus-volkswagen-dsg/ burda Powershift ile DSG kıyaslanmış, DSG'nin vites geçişlerinin daha hızlı olduğu sonucuna varılmış ( Fabrika verileri de bunu desteklemiş)..
   Renault'un ana sitesinde Scenic EDC'lerle manuel'leri arasında 0-100 değerlerinde 1 sn'ye varan farklar oluşmuş.. Yakıt tüketimleri-performans ve 0-100 verilerine bakarak kıyaslayacak olursak DSG hala lider gibi gözüküyor..
   1. DSG
   2. Powershift
   3. EDC
   Umarım "sorunsuzluk" başlığında bu sıralama tamamen tersine döner..   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi terapist70 -- 30 Haziran 2010; 21:20:15 >
   |
   |
   _____________________________

   GolfVII 1.2 TSİ Comfortline DSG Gece Mavisi
  • Yarbay
   6303 Mesaj
   30 Haziran 2010 21:22:12
   quote:

   Orijinalden alıntı: terapist70

   EDC zaten bir süredir yurt dışında satışta.. Ülkemize kasım ayında Megane DCİ ile birlikte giriş yapması bekleniyor..Önümüzdeki yılın başlarında ise Scenic ile sunulacak.
   Çift kavramalıların giderek yaygınlaşması güzel bir şey..Fiat da Giulietta ile yeni çift kavramalı otomatiğini çok yakında bizlerle tanıştıracak..
   http://drivingspirit.com/ford-powershift-versus-volkswagen-dsg/ burda Powershift ile DSG kıyaslanmış, DSG'nin vites geçişlerinin daha hızlı olduğu sonucuna varılmış ( Fabrika verileri de bunu desteklemiş)..
   Renault'un ana sitesinde Scenic EDC'lerle manuel'leri arasında 0-100 değerlerinde 1 sn'ye varan farklar oluşmuş.. Yakıt tüketimleri-performans ve 0-100 verilerine bakarak kıyaslayacak olursak DSG hala lider gibi gözüküyor..
   1. DSG
   2. Powershift
   3. EDC
   Umarım "sorunsuzluk" başlığında bu sıralama tamamen tersine döner..   Link paylaşımı için teşekkürler, aslında bu linki Türkçe'ye çevirip foruma koymak lazım.

   Dediğiniz gibi DSG hala önde ancak powershift ve EDC de potansiyel müşteriler için alternatif oldu, olacak.
   |
   |
   _____________________________

  • Yarbay
   3591 Mesaj
   30 Haziran 2010 21:23:36
   Cift kavramali manuel'ide cikarsalar bari manuel hastalarina !
   cift debrej gaz....
   Bu sanzıman haberlerini gördükce mutlu oluyorum kahrol boyun devrilsin manuel fites.
   İns bir sonraki aracim oto olur bende sadece gaza basarim.
   |
   |
   _____________________________

   Yanlayamayan Bmw.............
  • Yüzbaşı
   322 Mesaj
   30 Haziran 2010 21:29:19
   Yakın zamanda bir mercedes-reno-nissan ortaklığı haberi çıkmıştı:
   http://www.nethabercilik.com/haber/mercedes-renault-nissan-ortakligi.htm
   Bu anlaşmada bildiğim kadarıyla şu an, ortak platformda elektrikli araç üretme ve Merco'nun yüksek hacimli bir-iki motorunun Reno grubu tarafından kullanılması var.

   2-3 sene içinde bu gidişle Mercedes C'lerde 110 beygir DCI-EDC görürsek şaşmam. VW grubuna karşı ortak politika şart gibi
   Ateş olmayan yerden duman çıkmaz;)
   |
   |
   _____________________________

   2010 Mercedes C180 Fascination Beyaz
  • Yüzbaşı
   304 Mesaj
   30 Haziran 2010 22:49:44
   100 beygirlik araçta milisaniyelik erken vites değişiklikleri gerçekten bu kadar önemlimi, aynı paraya bunlar tercih edilebilir fakat daha fazla verip aynı araç için bu şanzımanı almak bana pek mantıklı gelmiyor.
   |
   |
   _____________________________

   Mustang GT owner
   4.6L - 260HP - 410NM
  • Yarbay
   2510 Mesaj
   30 Haziran 2010 23:03:23
   ms vites değişiminden ziyade bu sanzımanların manuel gibi yakıt tüketimi sunmaları yeterli bence..
   |
   |
   _____________________________

   Hyundai I30 7DCT Style Design Pack
  • Yarbay
   3591 Mesaj
   30 Haziran 2010 23:06:10
   quote:

   Orijinalden alıntı: zagor_1907

   100 beygirlik araçta milisaniyelik erken vites değişiklikleri gerçekten bu kadar önemlimi, aynı paraya bunlar tercih edilebilir fakat daha fazla verip aynı araç için bu şanzımanı almak bana pek mantıklı gelmiyor.


   Amac cift kavramada vites gecislerinin hissedilmemesi üzerine degil mi ?

   100 beygirlik arac sürücülerinin bu konforu yasama hakki var bence.
   |
   |
   _____________________________

   Yanlayamayan Bmw.............
Reklamlar
ses yalıtım malzemeleri
ses yalıtımı
SEO
modasor
izmir havalimanı transfer
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR2
0,359
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.