Şimdi Ara

Ford Transit Kamyonet

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
18
Cevap
1
Favori
105.497
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Ford Transit Kamyonet almayi dusunuyorum. Mobilya tasima icin kullanilacak. 2008 ya da 2009 model 330 ya da 350 modelinden alacagim. Merak ettigim konu ise; Bu araclarin yakit durumu nedir? Malesef Ford'un sitesinde bulamadim. Bulsamda su anki motor seceneklerinin degerleri yaziyordur. Bildigim kadariyla 330 olan 100 beygir 350 olan ise 120 beygir. Aralarinda ozellikle sehir ici kullanimda ne kadarlik bir yakit tuketimi farki vardir?

Tesekkur ederim.

• size tavsiyem renault master almanızdır sinopa ilk master kamyoneti biz getirdik şimdi birkaç esnaf daha transitleri satıp master a dönüyor

diyeceğim odur ki az yakan sağlam bir araç istiyorsan master
  • Ford transit kamyononet kesinlikle masterden daha sağlamdır ancak çok yakar. Masterin sağlamlığı bence yeterli, azda yakar...
  • Peki soruma cevap verebilecek yok mu? Ogrenmek istedigim 330 ile 350 arasinda ki yakit tuketimi farki.
  • HOcam kasaları aynı ise 120 lik olan daha az yakacaktır.
    Misal jumbo transitlerde 140 ve 200 beygirlik motorlar arasında 200 ps olan daha az yakıyor ki bunu fabrika verileri de desteklemekte. Saglamlık olarak da zaten piyasa biliyor aracı. Ama arkadasların dedigi gibi master daha az yakacaktır. Tabi saglamlıgını bilemem.
  • 120 lıgı tavsıye ederım. Arkadasım toptancı oldugundan az cok fıkır sahıbıyım. Illa daha az yaksın dıyorsanız masterıde dusunun. Saglam olmayan bır arac degıl.
  • 98 transit var bizde. bunun kitaba göre litre ortalaması 7.6 km.dir (2.5 turbosuz)
    yeni kasalar 2.4 olması lazım. en iyi şartlarda litrede 8km yol katedersin şehir içinde
  • bizdeki 15lt civari yakiyor 330 pickup
  • quote:

Orijinalden alıntı: burak7777®

bizdeki 15lt civari yakiyor 330 pickup

Hocam ne yaptin sen fazla degil mi bu degerler ya? Benim 200 ps jumbo bile istanbul trafiginde en fazla 13-14 litre yakıyor.
  • Bende 2011 Transit var.100 ps...henüz 14,000 km...ondan başka 2 tanede connect var...
    mecburi kalmadıkça transit''i yerinden oynatmıyoruz.
    Tamam sağlam ,, oturaklı,,konforlu,,seri,, ama çok yakıyor arkadaş...Masterları bilmem hiç binmedim
    ama birdaha transit zor alırım.Ticarette masraflar çok önemli sonuçta keyif için binmiyorsun...Connecler az mı yakıyor ??
    hayır..2011 connect 100 km 8 litreden aşağıya inmiyor şehir içinde...Fordların hepsi böyle..genlerinde amerika yok mu ???Hangi ABD menşeyli araç
    az yakıyor ki...
  • Merhaba
    Bende 2009 Model 350M kamyonet var motor 2,402 lt 120 beygir ve istanbul içinde genelde anadolu yakası trafiğinden çalışıyor.1 Km de 0,15 ile 0,16 Lt yakıyor yani 100 Km de 16 Lt diyebiliriz. oda 1 Km de şu anki fiyat ile 0,585 TL yapıyor. 100 KM de 58,5 TL yakıyor
  • arkadaslar bende 2008 model ford transit kamyonet var kısa 3 cu arabam meslek icabı kia yı hyundaiyi kullandım masterın 2011 bındım kesinlikle ticaride hiçbir marka fordu tutmazzzz şimdi sizden 350 l hakkında bilgisi olan varsa bilgi paylasa bilirmi
  • şimdi 2013 2014 model 350 L 155 beygir almayı dusunuyorum kullanan yada bılgısı olan çekişisi nasıl ve yuku aldıgında kasa hemen yatıor mu ortalama 3,5 ton
  • Bizde transitin minibüsü var tam dolu depo ile 650 km yol yapıyo 72 lt filan alıyo bu kmddn sonra ona göre hesap et bizdeki kısa minibüs 100 bg ama 120 bg arasında yakıtta çok fark yok bulursa ız 140t350 alın 350 nin kasası daha uzundur 330 a göre.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu transit minibuslerde kapı açıkken aracı vitese taktiginizda stop ediyor. Bunu nasıl iptal edebilirim. Yani kapı açıkken hareket etsin. Araç 2015 model okul paket diye geçiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: lvthsgm

Merhaba;

Ford Transit Kamyonet almayi dusunuyorum. Mobilya tasima icin kullanilacak. 2008 ya da 2009 model 330 ya da 350 modelinden alacagim. Merak ettigim konu ise; Bu araclarin yakit durumu nedir? Malesef Ford'un sitesinde bulamadim. Bulsamda su anki motor seceneklerinin degerleri yaziyordur. Bildigim kadariyla 330 olan 100 beygir 350 olan ise 120 beygir. Aralarinda ozellikle sehir ici kullanimda ne kadarlik bir yakit tuketimi farki vardir?

Tesekkur ederim.

Merhaba 2008 model 350M kasalı bende var, tavsiye etmem çok yakıyor mazotu su gibi içiyor, yeni modellere bak onlarda az yakıyormuş.
  • videuyu izle kararını ver https://youtu.be/gw54_C_F_Ps
  • Ford Transit 350m arka kabin paspas komple ara bölme çıkma var ihtiyacı olan iletişime geçebilir sıfır gibi

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.