Şimdi Ara

Oto kokularına çok paramı harcıyorsunuz (Vanilya sevenler içeri)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
94
Cevap
33
Favori
52.444
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bir arkadaşımın arabasına bindiğimde yoğun bir koku karşıladı beni. O kadar güzel geldiki koku. Hemen markasını sordum.
    Markası yok dedi.
    Nasıl yapacağını anlatayım dedi

200 ml. tütün kolonyası.
    4 tane çubuk vanilya

Tütün kolonyasının içerisine uzunlamasına 2 ye böldüğün ve tohumları ortaya çıkan vanilya çubuğunu parçalara ayırıp atıyorsun 3-5 saat sonra oto parfümün hazır.

Vanilya kokusunu sevenler kesinlikle bayılacak.
    Tütün kolonyası ile vanilya kokusu birleşince ortaya muhteşem bir koku çıkıyor.

Vanilya çubuklarını herhangi bir aktardan alabilirsiniz.

50 ml. ye 1 çubuk olacak şekilde kendiniz ayarlayabilirsiniz.

Oto kokularına çok paramı harcıyorsunuz (Vanilya sevenler içeri) Oto kokularına çok paramı harcıyorsunuz (Vanilya sevenler içeri)

• Master_Evil kullanıcısına yanıt
    Master_Evil demiş ki;
    Mesajı Yerinde Gör
    quote:

Orijinalden alıntı: Master_Evil

bana yeni araba kokusu lazım

Yeni arabaya hakim olan koku plastiklerle sentetik döşemelerin kokusu. En çok da PVC, ve Styrene plastiklerinin kokuları... PVC'de hakim olan hafif klor kokusudur periyodik cetvelde aynı gruptaki iyotla benzerlik gösterir. Styrene de (ABS plasitği, yeni elektronik eşyalar) potasyum permanganatı andırır.

Oran çok önemlidir. Çamaşır suyu (hipoklorik asit) seyreltik halde güzel kokar, tendürdiyot da aynı şekilde. Ancak derişik halleri fena kokar, hatta çok derişik olurlarsa yakıcıdır. (Gül, çilek kokusu derişik halde çöp suyu gibi kokuyor, çam, limon, turunçgil kokusu ise orana göre değişmiyor)

Temizilikte potasyum per manganat kullandığımda araba yeni gibi kokuyordu. Yalnız çok çok seyreltik olmalı, yoksa kumaşları ağartabilir.

- - -

Vanilya ve tütünü tahmin edemiyorum, merak ettim gerçekten. Kokularla biraz ben de oynadım. Evde kalmış, eski altın damla v.s. seyreltilince çok farklı olabiliyor. Çam, terebentin, iyot (tentürdiyot), bergamot esansı (çaya eklenen) çok çok az eklenmek kaydıyla kokuyu "taşıyor" ve başka bir hali oluyor.
  • Rahmetli dedemin arabasina her bindigim de vanilya kokardi. Eskiden boyle kokularda yoktu paspaslarin altina vanilya ozuyle birseyler seperdi leke vs de olmuyordu fakat arabanin ici mis gibi kokardi.

Yazinizdan onu hatirladim.. :)
  • Musait olunca denerim. Tesekkurler bilgi icin
  • alternatiflerini de bekleriz
  • Guzel bilgi deneyecegim
  • Hazır kokularda o kadar çok kimyasal var ki.. Bunu denemek lazım..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aytürk

Hazır kokularda o kadar çok kimyasal var ki.. Bunu denemek lazım..
    Denemek lazım ha
  • quote:

Orijinalden alıntı: Toygun_ank

Guzel bilgi deneyecegim
    Limon kolonyası ile nasıl olur acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: mrmst

Limon kolonyası ile nasıl olur acaba

limon kolonyası ilede yapmış

Limon kolonyasında vanilya kokusu belli oluyormuş ayrıca daha hafif olmuş.

Tütün kolonyasında ikisinin kokusu karışınca farklı bir koku çıkıyor ortaya.

Aktardan vanilya çubuğu alırken dikkat edilecek nokta ise;
    Vanilya çubuklarının kurumamış olması. Eğer kuru olursa alacağınız koku daha az olur.

Ayrıca Manolyalı kolonyayada çok yakışıyormuş. Tütün sevmeyenler deneyebilir.

edit: vanilya çubuklarının tanesi 2-3 tl arası fiyatı var. Pahalı bir bitki olduğunu 4 çubuk alınca anladım :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karaumut22 -- 20 Temmuz 2014; 17:41:46 >
  • Oo güzel bilgi.sağol deneyelim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dharma Initiative

Oo güzel bilgi.sağol deneyelim.
  • quote:

0 araba kokusu olur mu?
  • clio 1.2 16 v C kullanıcısına yanıt
    satılan dükkan lazım olur
  • karaumut22 kullanıcısına yanıt
    Hocam bu terkibi neyin içinde yapıyoruz, kolonya şişesi mi yoksa farklı bir kap mı?
  • quote:

Yeni arabaya hakim olan koku plastiklerle sentetik döşemelerin kokusu. En çok da PVC, ve Styrene plastiklerinin kokuları... PVC'de hakim olan hafif klor kokusudur periyodik cetvelde aynı gruptaki iyotla benzerlik gösterir. Styrene de (ABS plasitği, yeni elektronik eşyalar) potasyum permanganatı andırır.

Oran çok önemlidir. Çamaşır suyu (hipoklorik asit) seyreltik halde güzel kokar, tendürdiyot da aynı şekilde. Ancak derişik halleri fena kokar, hatta çok derişik olurlarsa yakıcıdır. (Gül, çilek kokusu derişik halde çöp suyu gibi kokuyor, çam, limon, turunçgil kokusu ise orana göre değişmiyor)

Temizilikte potasyum per manganat kullandığımda araba yeni gibi kokuyordu. Yalnız çok çok seyreltik olmalı, yoksa kumaşları ağartabilir.

- - -

Vanilya ve tütünü tahmin edemiyorum, merak ettim gerçekten. Kokularla biraz ben de oynadım. Evde kalmış, eski altın damla v.s. seyreltilince çok farklı olabiliyor. Çam, terebentin, iyot (tentürdiyot), bergamot esansı (çaya eklenen) çok çok az eklenmek kaydıyla kokuyu "taşıyor" ve başka bir hali oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Karbon 12

quote:

- - -

Alıntıları Göster
    Nasıl tatbik ediyrsunuz parfüm şeklinde mi yoksa şişe kokular gibi bir köşeyemi yerleştirdiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: wehrmacht

Nasıl tatbik ediyrsunuz parfüm şeklinde mi yoksa şişe kokular gibi bir köşeyemi yerleştirdiniz?

Ben karışımı hazırladım,kolonya şişesinde birkaç saat beklettim. Sonra tülbentle süzdüm.İçine boşalttığım Fısfısla kullanıyorum

@Mazotşist

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karaumut22 -- 20 Temmuz 2014; 22:40:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mazotşist

Hocam bu terkibi neyin içinde yapıyoruz, kolonya şişesi mi yoksa farklı bir kap mı?

Kolonya şişesi içinde yaptım ben
  • quote:

Orijinalden alıntı: karaumut22

quote:

Orijinalden alıntı: Mazotşist

Kolonya şişesi içinde yaptım ben

Alıntıları Göster
    fikir için tşk.ler hazır satılan sıvı kokular petrol türevi olduğu için kanserojendir. onun için bu koku daha doğal
  • quote:

Orijinalden alıntı: sile

fikir için tşk.ler hazır satılan sıvı kokular petrol türevi olduğu için kanserojendir. onun için bu koku daha doğal

Alıntıları Göster
    eski istanbul taksicileri paspas altına dökermiş vanilyayı, eskide keşfedilecek güzel şeyler var...

Oto kokularına çok paramı harcıyorsunuz (Vanilya sevenler içeri)
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.