Şimdi Ara

Osmangazi Köprüsünü kullanırmsınız ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
99
Cevap
0
Favori
3.229
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki

(En Son Oy Tarihi: 15.6.2020)
Giriş

Şuan itibariyle Osmangaziden geçiş en ucuz 1 sınıf için ​117,90​​ Tl .

Osmangaziyi geçmek yerine aşağıdaki şekilde körfezi dolanma durumunda 85 km farkediyor !

85 km * Ortalama benzinli araç 40 krş yaksa = 34 tl yakıyor.
    85 km * Ortalama Dizel araç 30 krş yaksa = 25 Tl yakıyor.

Yani 117 tl vermek yerine ortalama 30 tl fazla yakarak aynı konuma gelebilyoruz.Zaman kaybı ise tatile gidiyorsam açıkcası pek umrumda olmaz 1 saat geç gitmekle.

Siz ne düşünyüorsunuz ? Bu fiyatla kullanırısmınız ?

• pazartesi bursaya gittim kullanmadım
    Cumartesi yine gideceğim yine kullanmayacağım

Köprüye vereceğim parayı kestaneye gömüyorum hiç değilse 1 ay ağzımız şenleniyor.
  • Hiç kullanmadım ama ödüyorum Boyle de delikanliyiz iste

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheCaliph_ -- 11 Haziran 2020; 19:39:43 >
  • Orhangazi de köyümüz var. İstanbul'dan hafta sonları geliyoruz bazen. Eğer teksem kendi aracımla körfezden geliyorum. Aile ile geldiğimde çocuklardan dolayı köprü. Diğer gişeler dahil istanbuldan orhangaziye mazot hariç köprü ve gişeler sonucunda 150 ₺ ye geliyorum. Kendi aracım Fluence 1.5 dizel :) onunla aynı güzergahta körfezden 90-120 arası kullanımda 50, 120-160 arası sert kullanımda 55-60 ₺ ye geliyorum. İki katından daha az evet. Zaman satın alıyorsunuz. Köprüden 50 dk, körfezden 2 saat.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frknsysl -- 11 Haziran 2020; 19:31:14 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1 kere kullandım 117 lira ödedim, bi daha kullanmadım ama her ay düzenli olarak ödüyorum ne kadar ilginç değil mi?

Böyle devrin izzeti ikramını sevim

• Feribotcuyum ben çayımı da alır kafa dinlerim
  • Eskihisar'dan Topçular'a geçerken şurada bi' köprü yapılsa da geçsek derdim. Yapıldı yapılalı bir kere geçtim. Bi' daha da geçersem başkalarının dönemi olur inşaallah.

Ben her iki seçeneği de pek kullanmayıp Pendik ya da çoğunlukla Eskihisar'dan geçiyorum.

• hiç geçmedim ama ücretini ödüyorum, bu durumda ben de kullanmış sayılabilirim
  • Orhan Hoca kullanıcısına yanıt
    Hocam ölmezsek geçeriz başkalarının döneminde bu köprüler firmalara 50 yıllık yap işlet sözleşmede veriliyor. Torunlarımız artık geçer. :)
  • 50 lira bile olsa köprüyü kullanmam...

Çok acelesi olan kullanabilir...

Arabalı vapur daha güzel, çay tost deniz harika...

Hava bozuksa da körfezi dolanırım..

Direk istanbul-yalova için de ido biletlerine bakarım yenikapıdan...

• izmire giderken kullandım
    emeği geçenlerden allah razı olsun 3 saatte izmir ve bomboş yol ne güzel şeymiş
  • Müthiş bir yapı...

12 Euro mu ne ödemiştim. Burada o ölçekte bir yapıdan en az 50 euro para alırlar!

Gerçekten müthiş bir hizmet. Özellikle de kolaylığını falan geçtim, geçerken o muhteşem manzaraya baktıkça ne kadar büyük bir devletimiz var daha net görülüyor. Eskiden olsa bir çöp sorunu bile halledemeyen bir ülkeden nereye geldiğimizi daha net görüyorum. InsAllah bir daha geçmek nasip olur.

Geçen ziyaretimden çektiğim güzel bir kare. Şu güzelliğe bakar mısınız?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ibrahim Akca -- 11 Haziran 2020; 20:49:38 >
  • 3 kere geçtim hepsinde başkasının arabasında yolcuydum.

Köprü ve sonraki yol gerçekten muazzam kalitede.

Ama kendi arabamla geçermiyim? Çok pahalı..
  • Zaten kullanıyorum durduğum yerde ödediğime bakılırsa

• Geçmeden ödüyorum maalesef.

Bir Askerlik dönüşü otobüs o yoldan geçti o zaman gördüm bidaha da görmem herhalde.

• 200 kere rahat geçmişimdir valla benim suçum değil hanım bursalı geçeceksin diyor geçiyoruz çocuk falan rahat oluyor çok neyse yol kaymak miss bomboş valla evet çoook pahallı bende isyandayım ama el mahkum ne feribot ne körfez kullandım açıldığından beri Kadıköy den kemalpaşaya 1.5 saat körfezden dolaşırken en az 3 3.5 saat oluyordu gölcüğü karamürseli yalovası orhangazisi nefret ediyordum ful şehiriçi ışık dur kalk

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ibrahim Akca

Müthiş bir yapı...

12 Euro mu ne ödemiştim. Burada o ölçekte bir yapıdan en az 50 euro para alırlar!

Gerçekten müthiş bir hizmet. Özellikle de kolaylığını falan geçtim, geçerken o muhteşem manzaraya baktıkça ne kadar büyük bir devletimiz var daha net görülüyor. Eskiden olsa bir çöp sorunu bile halledemeyen bir ülkeden nereye geldiğimizi daha net görüyorum. InsAllah bir daha geçmek nasip olur.

Geçen ziyaretimden çektiğim güzel bir kare. Şu güzelliğe bakar mısınız?

Orası neresi bilmiyorum ama klasik gurbetçisin belli. Gel kardeşim burda yaşa ozaman, asgarî ücret alıp bol bol geçersin. Yalnız dikkat et dönüşe paran yetmeyebilir

• Yarın yine İzmir'den İstanbul'a gideceğim ve yine köprüyü kullanmayacağım. Körfezden devam.

Eski Türkiye'de vergilerle yaptıkları köprü 8-10 TL.

Yeni muhteşem Türkiye'de vergiler peşkeş çekilerek yaptıkları köprü 117 TL.

Bu tabloyu öven trol beyinler paha biçilemez.
  • Feribota da iyi zam getirdiler kısa süre içinde.
  • Köprüyü %90 çoğunlukla kullanmıyorum. Körfezi dolanmakla da uğraşamam. Neden?

Çünkü köprüye kadar yakacağım benzin ve vereceğim köprü parası toplamından daha ucuza ya da yaklaşık aynı maliyete Yenikapı-Mudanya hızlı feribot bileti alınabiliyor (Avrupa yakasında oturuyorum). İstanbul’dan çıkış trafiği yok, yol gitmek yok. Pat diye Marmara’nın karşı tarafındasın, tertemiz.

Dönüşlerim de genelde aynı yöntemle olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rst78 -- 11 Haziran 2020; 21:37:48 >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.