Şimdi Ara

Osmangazi Köprüsünü kullanırmsınız ? (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
99
Cevap
0
Favori
3.229
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki

Osmangazi Köprüsünü kullanırmsınız ?

(En Son Oy Tarihi: 15.6.2020)
Giriş
  • Ayda bir git gel geçiyorum mecburen , benmi köprüden geçiyorum , köprümü benden geçiyor anlayamıyorum . O gişe kısmı olmasa çok güzel olacak , sorun hep orda oluyor , ogs den çekilen rakamı görünce sanki koltuğun altından birşey dürtüyor sizi . Her geçişte daha sert . Ben hem geçerken ödüyorum hemde geçmediğimde ödüyorum .

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • benzinli arabada 84 tl fark yapıyor bide dönüşü say168 lira zenginseniz geçin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Almancılar kullansın, geçerken de Tayyibe bi dua etsinler, yol yabtı köprü yabtı ne güzel işte desinler... Biz Türkler için İzmit'in ayrı bir önemi vardır, onun için mutlaka içinden geçer de gideriz...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Test arabasıyla geçmiştim. Şahsi aracım ile körfezi dolanırım.

• daha yeni istanbul-fethiye-istanbul güzergahı yaptım hatta dün akşam döndük. yaptığım güzergah; bakırköy-sapanca-bozüyük-afyon-burdur-fethiye şeklinde. gidiş trafiksiz 8.45 sürdü, dönüşüm trafik yüzünden 9.15. bu güzergahı kullandığım zaman osmangazi'yi hiç tercih etmiyorum çünkü aşırı gereksiz derecede pahalı.

bakırköy-sapanca-bozüyük 3.5 saat sürüyor ve 280km.

bakırköy-osmangazi-bozüyük 2.45 sürüyor ve 260km.

45dk süre ve 20km için kimse kusura bakmasın 160tl para veremem. eğer zaman farkı 2 saat kadar olsaydı verirdim.
  • 1994 suzuki marutim var işimi görsün diye 7 bine almıştım geçen sene yıllık vergisi 110 lira felan köprüyü kullancağıma o parayla yıllık vergimi öderim açıkcası.Fakirlikten yürüyen tabut gibi arabalara biniyor halk napsın para yok 20 liralık gazı zor atıyorum içine yılda toplasan acil durumlar için 300-400 km yol yapıyorum işim yok köyde yaşıyorum devlet son 5 yılda belimi büktü artık ucuz diye bayat ekmek alıyorum bakkaldan takır takır onu ıslatıp yiyorum desem yalan söylemiş olmam.Zamanında cebimde para yoktu utancımdan kimseden isteyemedim bursa dan köye yürümüşlüğüm var (Otostop çekmiştim kimse almamıştı) askerden geliyordum devlet sağolsun sadece istanbula kadar ucak bileti aldı gerisini nabarsn yap dedi o zamanlar fakirlikten kırılıyordu ailem.Şuan olsa bu vatan için hayatta gitmezdim askere imkanım oldugu kadar ertelerdim boşuna -30 larda nöbet tutmuşum dağlarda karsta beni düşünmeyen bu hükümet için eziyet çile işkence çekmişim resmen.
  • Kullanmasam da hatta hiç kullanmayacak olsam da ödüyorum. Tıpkı hiç geçmediğim diğer YİD usulü yapılan tünel ve köprülerde olduğu gibi. İçimize köprü ve tünel açtılar hamdolsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: fatihburak95

Radar yok diyorlar doru mudu

Alıntıları Göster
    dooru sanırım
    zira 130 u geçmediğimi farkeden enişte
    olum 170 lirayı radar olmadığı için ödüyok zati bas gaza
    dedi

180 bastım sorun olmadı
  • ilk açıldığında geçmiştim. bedavaydı. daha da geçmem. gerçi geçsem de geçmesem de ödüyoruz parasını...
  • Oralara gitmiyorum ama gitsem elbet geçerim, reisimiz bize köprü yapmış 117₺ gibi çok cüzzi bir rakama geçiyoruz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Karşıda oturanlar için Pendik yalova, istanbul'da (avrupa) olanlar icin Yenikapı yalova... Ekonomik çözümler.

• quote:

Orijinalden alıntı: frknsysl

Orhangazi de köyümüz var. İstanbul'dan hafta sonları geliyoruz bazen. Eğer teksem kendi aracımla körfezden geliyorum. Aile ile geldiğimde çocuklardan dolayı köprü. Diğer gişeler dahil istanbuldan orhangaziye mazot hariç köprü ve gişeler sonucunda 150 ₺ ye geliyorum. Kendi aracım Fluence 1.5 dizel :) onunla aynı güzergahta körfezden 90-120 arası kullanımda 50, 120-160 arası sert kullanımda 55-60 ₺ ye geliyorum. İki katından daha az evet. Zaman satın alıyorsunuz. Köprüden 50 dk, körfezden 2 saat.
    Güzel cevap.
    Anahtar kavram “ zaman satın alıyoruz.”

Ne kadar paraya ne kadar zaman alıyoruz peki.

Hesaplayalım;
    Yaklaşık 1 saat kazanıyoruz köprüden.
    Daha fazla ama hadi 100₺ Fazla ödüyoruz diyelim.

Eğer mesleğinizde aylık 20.000₺ civarı kazanıyorsanız 1 saate 100₺ vermek sizin için pek sorun olmaz.

Ama aylık 5bin kazanıp 1 saat zamanı geri yada önceden satın almak için 100₺ vermek mantıklı değil.

Not: hesaplama basite indirgenmiştir. Çok değişken vardır, girmedim. Haftalık 40 saat çalışma baz alındı.

• O köprüyü kullanmayan ya fakirdir ya da cimri. Her gün geçmiyorsan yılda 1 kez 2 kez 60-70 lira için taa anasının gözünden dolaşmayı aklına bile getiriyorsan sıkıntı büyük. Çekilmez bir hayatta sana ve hayatındakilere başarılar derim bunu kim yapıyorsa😀 Ona o para verilir mi? Herşeyin en ucuzunu ara ama elinde patlasın. Para para para... Arkadaş bu kadar sineğin yağını bile hesaplayacak kadar ne yaşadınız siz? Bizde aç kaldık, borç ödedik ödüyoruz. Ama hayatta bazen küçük hesaplar yapmamak gerekir, huzur kaçırır...

• Witwickyyy kullanıcısına yanıt
    Yani 100 TL ye 85km ve iğrenç Körfez yolu
    Gölcük Değirmendere Karamürsel Yalova
    117 TL , 30 TL
    Hatta 100TL bile değil aslında 80-90 TL ye geliyor

Bakın 3 kuruşluk işi 13 kuruşa yapmak , müteahhit zengin etmek başka bir şey , başka bir tartışma konusu

Belki 2 sene önce bende sizin gibi düşünüyordum
    Temel de görüşlerim değişmedi
    Ama değişmek gerek , nasıl bazıları kendi çıkarını düşünüyorsa sizde düşünün
    Yolsuzluk yapmadınız , adam kayırmadınız , ülkenin kaynaklarını kullanmadınız , beğenmemekte beraber bir hükümetin yaptığı ülke şartlarına göre pahalı yolu kesenize uyuyorsa konforunuzu sağlıyorsa kullanın
    Kullanmayana da saygı duyarım özel nedenlerden ötürü

Ama neden maddi yani pahalıysa diyeyse pek mantıklı gelmiyor bana

• werneke W kullanıcısına yanıt
    Yol gerçekten pahalı hatta pahalı değil sıkıntısı PARALI olması, normalde zaten bordrolu çalışanım. Benim gibi sizler gibi milyonlarca sigortası vergisi ödenen çalışan var. Normal şartlarda zaten bizden alınan vergilerle bu yolların yapılması lazım. Ama böyle yapmışlar, yanlış mı çok yanlış. Ama bu durum, benim körfezi dolanmam için bir sebep değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Witwickyyy -- 14 Haziran 2020; 11:6:16 >
  • abuabuabu A kullanıcısına yanıt
    Ank-ist arası eski devlet otobanı fiyat uygun ceza uyguluyorlar. Yeni otobanlar pahalı olduğu için insanlar güç bela giriyor bu sebeple henüz ortalama hız uygulaması yap işlet devret otobanlarda başlamadı. Düşünsene ben Bursa izmir arası 150 tl ye yakın otobana para vericem birde hız cezası kesecek. O zaman girmem. Almanyada 2 şerit otobanda hız sınırı olmayan yerler var bizim otoban o yoldan iyi hız limiti koymasinlar giren olmaz.

• Aşırı pahalı. Kaç kere Yalova'ya gittim, köprüden geçmeyi bir kere bile düşünmedim. Cenaze ya da acil bir şey olmadığı müddetçe o fiyatlara hayatta geçmem.
  • Witwickyyy kullanıcısına yanıt
    mesele para değil prensip! benim vergilerimden yandaş müteahhit zaten zengin ediliyor, bir de köprüden geçip onlara kazandıramam.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.