Şimdi Ara

opel corsa 1.3 cdti hakkinda yorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
87.199
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ikinci el 2010-1012 arasi opel corsa 1.3 cdti almayi dusunuyorum.Opel hayranlari bu modeli tavsiye eder misiniz yakit cimrisi oldugu icin tercih ediyorum hiza gerek duymam.

yorumlari bekliyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bende 2012 1.3 cdti 75 beygir olanı var.

-Motor 75 beygir 190 tork fiat motoru. Alt ve üst devirler cansız. 1800-3000 devir arası canlı.
    -Motor biraz sesli ve titreşimli. Polonun dizelleri kadar rahatsız etmiyor ancak yalıtım zayıf olduğundan her devirde motor sesini duyuyorsunuz.
    -Vites oranları güzel ayarlanmış. 5. vites 2000 devirde yaklaşık 100, 3000 devirde 145 km hız yapıyor. Çok kısa oranlı olmadığından şehirler arası yolda ekonomiye uygun. Daha uzun oranları da bu motor kaldırmazdı zaten.
    -Debriyaj kavrama aralığı geniş, arabayı kaldırmak çok kolay.
    -Vites geçişleri hafif kemikli, yolları belirgin.
    -Direksiyon yumuşak.
    -Klima güçten belirgin şekilde çalıyor, yakıtı 0.5 l arttırıyor.
    -Euro 5 motorlarda partikül filtresi var. Sürekli şehir içi ve kısa mesafelerde kullanıyorsanız 500-1000 kilometrede doluyor ve motoru kapatmayıp devirli sürün diye uyarı veriyor. Yakıt artıyor. Bu sorun bu araca özgü değil euro 5 motorlu bütün araçlarda var. Corsalarda 2012 ve sonrası euro 5 motor.
    -İçi çok geniş değil ancak ön camın konsola uzak olmasından dolayı çok ferah bir hava var. F20 kasa 1.16 lardan daha ferah hissettiriyor.
    -Yalıtım iyi değil. Motor, yol ve rüzgar gürültüsünü alıyor. Sınıfındaki birçok araç gibi...
    -İç malzeme kalitesi fena değil. Her yer sert plastik ancak dayanıklı ve dokunma hissi güzel.
    -Düzgün ya da bozuk yolda anormal bir ses gelmiyor.
    -Kronik bir problemi yok, motoru sorunsuz ve az yakıyor, kullanımı kolay, içi ferah, fiyatını hak eden bir araç.
    Linea alın daha iyi.
    Motor aynı olmasına rağmen sırf markası opel diye daha pahalı,
    Adı opel diye periyodik bakımları daha pahalı,
    Adı opel diye parça ücretleri daha pahalı.linea nın arka stopların tanesinin orjinali sanayide 90 tl.daha ne olsun.

Kısacası işletim maliyeti olarak linea cep dostu diyebiliriz.

Hee kalite olarak illaki fark vardır ama benim gibi altımda aracım olsun,gideceğim yere beni görürsün mantığını taşıyorsanız tam size göre.
  • Linea alın daha iyi.
    Motor aynı olmasına rağmen sırf markası opel diye daha pahalı,
    Adı opel diye periyodik bakımları daha pahalı,
    Adı opel diye parça ücretleri daha pahalı.linea nın arka stopların tanesinin orjinali sanayide 90 tl.daha ne olsun.

Kısacası işletim maliyeti olarak linea cep dostu diyebiliriz.

Hee kalite olarak illaki fark vardır ama benim gibi altımda aracım olsun,gideceğim yere beni görürsün mantığını taşıyorsanız tam size göre.

• 2012 ve üstü bir model almaya çalışın euro 5 motor bulursanız daha iyi olur. Çok bi performansı yok aracın. Yokuşlarda sıkıntı yaratabiliyor ayrıca klima açınca yük biniyor araç toparlamıyor. Ayrıca servisi pahalı. Yalıtım olarak zayıf rüzgar sesi alıyor. Linea ile aynı sayılır ancak ona göre yol tutuşu ve manevrası daha iyidir.
  • Sehirici
    Yazin 5.5 kisin 6 litre yakar.

Sehir disi

90a sabitleyip sabredince 4 litrenin altinda yakar
    110-120 bandinda 5 litreyi goruyor.

Motor sesi oldugu gibi iceri geliyor muzik sesi bile bastirmiyor.

2. Vitesi yokuslarda gucsuz kaliyor, 1'e atinca da fazla bagiriyor.

Uzun yolda sollarken de arkaya iyi bakmak lazim. Sollayana kadar arkanizda trafik olusabilir :)

Sehirici icin ideal.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende 2012 1.3 cdti 75 beygir olanı var.

-Motor 75 beygir 190 tork fiat motoru. Alt ve üst devirler cansız. 1800-3000 devir arası canlı.
    -Motor biraz sesli ve titreşimli. Polonun dizelleri kadar rahatsız etmiyor ancak yalıtım zayıf olduğundan her devirde motor sesini duyuyorsunuz.
    -Vites oranları güzel ayarlanmış. 5. vites 2000 devirde yaklaşık 100, 3000 devirde 145 km hız yapıyor. Çok kısa oranlı olmadığından şehirler arası yolda ekonomiye uygun. Daha uzun oranları da bu motor kaldırmazdı zaten.
    -Debriyaj kavrama aralığı geniş, arabayı kaldırmak çok kolay.
    -Vites geçişleri hafif kemikli, yolları belirgin.
    -Direksiyon yumuşak.
    -Klima güçten belirgin şekilde çalıyor, yakıtı 0.5 l arttırıyor.
    -Euro 5 motorlarda partikül filtresi var. Sürekli şehir içi ve kısa mesafelerde kullanıyorsanız 500-1000 kilometrede doluyor ve motoru kapatmayıp devirli sürün diye uyarı veriyor. Yakıt artıyor. Bu sorun bu araca özgü değil euro 5 motorlu bütün araçlarda var. Corsalarda 2012 ve sonrası euro 5 motor.
    -İçi çok geniş değil ancak ön camın konsola uzak olmasından dolayı çok ferah bir hava var. F20 kasa 1.16 lardan daha ferah hissettiriyor.
    -Yalıtım iyi değil. Motor, yol ve rüzgar gürültüsünü alıyor. Sınıfındaki birçok araç gibi...
    -İç malzeme kalitesi fena değil. Her yer sert plastik ancak dayanıklı ve dokunma hissi güzel.
    -Düzgün ya da bozuk yolda anormal bir ses gelmiyor.
    -Kronik bir problemi yok, motoru sorunsuz ve az yakıyor, kullanımı kolay, içi ferah, fiyatını hak eden bir araç.

• bigiler icin cok tesekkur ederin genelde sehir ici kullanilacak linea tarzi arabalari. goruntusunu begenmiyorum birde yakit cok onemli az yakasi....peki corsa 1.3 cdti klasmaninda ayni sekilde az yakan baska tavsiyeniz olur mu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darnglove -- 27 Mart 2016; 19:31:40 >
  • Hocam 2,5 sene İstanbul da 2012 corsa 1,3 enjoy kullandım. Hız ile aram olmadığı için araba benim hemen hemen her ihtiyacımı karşıladı. Araçda hız sabitlemesi de bulunduğundan ara sıra uzun yola da çıktığım oldu. 100km sabit şekilde 4-4,5 lt lerde gezerek gayet güzel dolanabilirsin.

Ha evet moturu biraz sesli çalışır.
    Ha evet klimayı açınca malesef hantallaşır.

onun dışında gayet ferah ve kullanımı rahat olan bir araç.
  • coolbro kullanıcısına yanıt
    tesekkurler zateb ilk tercih sebebim yakit cimrisi olmasi , bu yakit degerlerine bu fiyat araliginda ulasan baska arac var midir bildiginiz

• bende yakıt cimrisi şehir içi uzun ömürlü kullanabileceğim bir araç arıyorum, Golf BlueMotion 1.6 TDI 110 PS Manuel ve opel astra 1.6 Dizel 110 HP arasında kaldım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: darnglove

bigiler icin cok tesekkur ederin genelde sehir ici kullanilacak linea tarzi arabalari. goruntusunu begenmiyorum birde yakit cok onemli az yakasi....peki corsa 1.3 cdti klasmaninda ayni sekilde az yakan baska tavsiyeniz olur mu

207,208, c3, corsadan az yakar ve kullanımları daha keyiflidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sonofisiris

quote:

Orijinalden alıntı: darnglove

bigiler icin cok tesekkur ederin genelde sehir ici kullanilacak linea tarzi arabalari. goruntusunu begenmiyorum birde yakit cok onemli az yakasi....peki corsa 1.3 cdti klasmaninda ayni sekilde az yakan baska tavsiyeniz olur mu

207,208, c3, corsadan az yakar ve kullanımları daha keyiflidir.

citroencisiniz sanirim , ama c3lerin ikinci eli pek iyi gitmiyor diye biliyorum corsayi elini opene satabilirsin sanirim birde corsanin ici biraz daha genis diye biliyorum.corsadan az yakar dediginiz c3 kac lt yakar , pejo hic dusunmem zaten

• 3ay corsa d 1.3ctdi 75bg,1senedir corsa d 1.2 otomatik kullaniyordum taki arkadasin 2011 fiesta 1.4tdcisini surene kadar,fiestayi kullaninca corsa kullanasim gelmedi,arabadan sogudum,satip imzamdaki araci aldim,cok cok memnunum,corsa saman gibi arabaymis

Ek olarak:corsa 2.vites dusuk devirde avans vurmaya basliyordu,fiestada arabada 3kisi varken bile 2.vites 10km hizdan alip goturuyor.

• metinTasci M kullanıcısına yanıt
    yakit kiyaslamalari nasil acaba ve genislik.sahibindende bir ilanda 14 lt yakit ile 250 km gittigini belirtmis sehir icinde , bu durumda 5.6 lt yakiyor yani corsadan biraz daha fazla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darnglove -- 31 Mart 2016; 12:35:59 >
  • darnglove D kullanıcısına yanıt
    Sehirici 1.4tdci biraz daha fazla yakiyor,corsada ozensiz kullanimda dahi 6ltyi gecmezken 1.4tdci 7leri buluyor ancak sehirici duzgun kullanildiginda 5litre yakiyor ancak 1.4tdci bana daha iyi geldi en azindan dusuk devirlerdeki gucsuzluk,gitmeme istegi yok
    fiestanin ici daha basik,corsadaki a sutunu baya kor nokta yapiyor,corsa direksiyonu daha yumusak ancak neredeyse hic his yok ve turu daha fazla,ses yalitim sanki corsa biraz daha iyi,corsa surus pozisyonu daha yuksek,fiestadan inip corsa kullaninca doblo gibi hissettieiyor,bi ford bayinde fiesta testi yapmanizi kesinlikle tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metinTasci -- 31 Mart 2016; 12:42:11 >
  • metinTasci M kullanıcısına yanıt
    detayli bilgi icin tesekkurler ancak yakit sarfiyati da cok onemli sehir icinde 7 leri bulabilme ihtimali varken bira daha dusunmem gerekebilir

Ozensiz kullanim dedigim yuksek devir+gaza abanma+hizli hizlanma seklinde,2000devir civarinda vites degisitirip gaza yumusak basarsaniz 5.5ltyi gecmez

Butceniz yetiyorsa +2013 1.5tdci bakabilirsiniz,cok guzel bir motor,sessiz,titresimsiz,1.4tdci a gore %10daha az yakiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metinTasci -- 31 Mart 2016; 13:27:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: metinTasci

Ozensiz kullanim dedigim yuksek devir+gaza abanma+hizli hizlanma seklinde,2000devir civarinda vites degisitirip gaza yumusak basarsaniz 5.5ltyi gecmez

Butceniz yetiyorsa +2013 1.5tdci bakabilirsiniz,cok guzel bir motor,sessiz,titresimsiz,1.4tdci a gore %10daha az yakiyor.

Maksimum 35 tl civarina bakiyorum paket olarak hangisini tavsiye edersiniz bu ara fiyatinda

35bin e cok rahat 2011-2012 1.4tdci titanium bulursunuz, X pakette karartmali arka camlar+elektrikli dikiz ayna var
    X+pakette sony muxik sistemi

• corsa D 1.3cdti
    artıları:
    1)Düşük yakıt tüketimi
    2)Ucuz bakım maliyeti(özel serviste).Nisan 2017 de mobil new life 0-40 yağ, filitreler dahil 200 tl yaptırdım.
    3)Triger zincirli, rüştünü ispat etmiş bir motor.
    4)Fiat grubu 1.3 dizeller ile hiç karşılaştırmayın motor kucağınızda gibi bir sürüş hissi yok.(daha sessiz)
    5)ön-arka baş ve diz mesafesi selefine kıyasla daha geniş
    6)direksiyon tüy siklet.
    eksileri:
    1)Düşük performans
    2)Zayıf yol tutuşu, makas atmak isterseniz savrulmanız kaçınılmaz.Fazla yerden yüksek.
    3)arka camlar elektrikli değil
  • Corsa 1.3 CDTI alacaksaniz 90 ya da 95 beygirliklerden alin. 75 beygirlerin nefesi cabuk kesiliyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.