Şimdi Ara

opel corsa 1.3 cdti hakkinda yorum (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (3 Mobil) - 1 Masaüstü3 Mobil
5 sn
25
Cevap
0
Favori
87.451
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Lastiklerim çok eskidi yol tutuşum biraz zayıfladı makasa falan zaten girmem de girersemde savuracağını düşünüyorum onun dışında düz yolda virajda f/p açısından beklenen performansı veriyor.

En önemli özelliği yakıt. 100km hız ortalamasıyla Bursa- Bodrum 80tl'ye gittim.
    Şehir içi biraz daha yakıyor.
    Klima olayı söylenmiş zaten çok farkettiriyor yakıttan.

Yakıt için alacaksanız kesinlikle tavsiye ederim. Özellikle manuel olanını.

Yakıt Shell Nitro + kullanıyorum.
    Araç 90.000km'de.
  • quote:

Orijinalden alıntı: M.ERTEN

Linea alın daha iyi.
    Motor aynı olmasına rağmen sırf markası opel diye daha pahalı,
    Adı opel diye periyodik bakımları daha pahalı,
    Adı opel diye parça ücretleri daha pahalı.linea nın arka stopların tanesinin orjinali sanayide 90 tl.daha ne olsun.

Kısacası işletim maliyeti olarak linea cep dostu diyebiliriz.

Hee kalite olarak illaki fark vardır ama benim gibi altımda aracım olsun,gideceğim yere beni görürsün mantığını taşıyorsanız tam size göre.

Bende eşimin kullandığı 2012 95lik corsa var, şirket aracı ile kaza yapmıştım ikame araç olarak bir aylığına aynı motoru olan linea kullanmıştım, lineadan inip corsaya binince ohh be diyordum. Lineada kağıt üstünde iyi dursa da, koltuk ve amortisör yüzünden oldukça konforsuz bir araç.

Corsa tüm araçlarla karşılaştırınca
    Atrıları;
    1- Sıkışık trafikte dikkatsiz bile kullansanız 6.5 ten fazla görmüyorsunuz, şehirdışı 4 civarı yakıyor.
    2- Tipine göre geniş iç hacım,
    3- Sorunsuz motor.
    4- Direksiyon yumuşak, amortisörler çok rahat.
    5- Küçük araç, parketmesi kolay, direksiyon manevrası yüksek.
    Eksileri;
    1- Gürültülü motor, ilk aldığımda gaza basmaya çekinirdim. Rolentide tıkır tıkır sürekli rahatsız ediyor.
    2- 2012 lerde ESP yok, arka frenler kampana, virajlarda tedirgin ediyor.
    3- Motor alt devirler cansız, güç almak için 1800 deviri geçmek gerekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi funnel -- 2 Mayıs 2017; 12:25:19 >

• Kıralik olarak bindiğim corsada 80 km lik yolculukta sofor koltugunun yaninda oturdum ve ne bir konfor hissettim ne bir birşey arkanizdaki kişi dizi azcik koltuga degse cigerlerinize girmis gibi hissediyorsunuz ayrica arka koltukların acisida cok rahatsiz edici ve emniyet kemeri yuvaları bir yerlerinize batabilir egerki arkada seyahat ediceksiniz bilmiyorum ben hiç memnun kalmadim rahatlik konfor acisindan , hic tatmin etmedi belkide 192 olduğumdandir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • darnglove D kullanıcısına yanıt
    Clio 4 baktınız mı hocam

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.