Şimdi Ara

OPEL ASTRA 1.6 CDTİ 136 HP YAKIT TÜKETİMİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
134
Cevap
4
Favori
88.146
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • mrb arkadaşlar 1 ay once opel astra 1.6 cdti 136 hp sedan araç satın aldım bi depoyu bitirmek uzereyım ortalama şehir içi kullanım 7.0 gıbı degerlerde bana fazla geldı açıçası fabrika verılerıyle arasında çok fark var kullanan arkadaşların yorumlarını beklıyorum

• Çevreden duyduklariyla.
    Örnek A şahsı ve B şahsi arkadaş..B şahsinda Passat var A şahsi ise hiç passata binmemiş. Samimi oldugu icin B şahsi A'ya "Allah belasini versin bu Dsgnin der" ve dert yanar. Ama dısardan birisine kullanici olarak yorum yaparsa, "Fites geçisleri harika der.

Yani B kendi içinde objektif ama dışariya arabasini savunur. A şahsi ise kullanmadigi halde arabanin detayini daha iyi bilir.
  • yaşadaığın yer istanbul ise gayet normal. başkalarının ortalama 3-4 litre yakıyorum demelerine bakma
  • zaferdurukan kullanıcısına yanıt
    g.antepte yaşıyorum istanbul gıbı deıl ama fabrıka verılerının yakalanmasıda ımkansız gıbı gelıyo bana
  • fAbrika verisinde ki şehir içi verileri buralardaki şehir içine göre test edilmiyor ne yazık ki.ayrıca kışın yakıt tüketimin bariz bir şekilde artar
  • Kullananlar yanlı yorum yapar, kullanmayanlarin fikrini alin bence.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • zaferdurukan kullanıcısına yanıt
    tabıkı kışın yakıt artıcaktır artı bıde rodaj donemı var ama eskı aracım octavia 1.6tdi yakıt tuketımı çok dusuktu.ama fabrıka verılerıne baktıgımda opelın octavıadan az yakması gerekıyo ben hiç zannetmıyorum kı opel octavia dan az yaksın :) daha düşük tüketım beklerdım açıkçası
  • Turbo_Şevket kullanıcısına yanıt
    ya bende kullanıyorum 1 ay oldu henuz alalı bance yakıt fazla ayrıca bastıkçada yakıyo :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Turbo_Şevket

Kullananlar yanlı yorum yapar, kullanmayanlarin fikrini alin bence.

Şevki arabayi kullanmayan adam nasıl yorum yapacak?

• Zamanla daha az yaktırırsınız şuan daha yenisiniz araca.

• quote:

Orijinalden alıntı: meganers

quote:

Çevreden duyduklariyla.
    Örnek A şahsı ve B şahsi arkadaş..B şahsinda Passat var A şahsi ise hiç passata binmemiş. Samimi oldugu icin B şahsi A'ya "Allah belasini versin bu Dsgnin der" ve dert yanar. Ama dısardan birisine kullanici olarak yorum yaparsa, "Fites geçisleri harika der.

Yani B kendi içinde objektif ama dışariya arabasini savunur. A şahsi ise kullanmadigi halde arabanin detayini daha iyi bilir.

• meganers kullanıcısına yanıt
    Tespitiniz altına imza atılacak değerde😄😄

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Umarim faydali olabilmişimdir.

• Aracın henüz yeni olmasının etkisi büyük hocam. Zamanla biraz daha düşecektir. Bu arada hayırlı olsun
  • tşkr ederim saolun
  • 2013 dizel dsg leon ortalama 27 km hızla 5.5-6 arası yakıyor. Sıkışık trafikte 6-6.5 arası. Arkadaşımın aracından örnek verdim. Bence astra için fazla. Opelin acilen kasadan 130-180 kg hafiflemesi ve aktarma olayını halletmesi lazım. Yoksa şu canım motoru mahvedecek.

• benim aracım 5500km de ilk zamanlar otalama şehir içi yakıt 7 litrelerde geziyordu geçen sıfırladım şehir içi 150-200 km arası yol yaptım ortalama 6.3 gösteriyor, ilk bakımdan sonra dahada düşeceğini tahmin ediyorum, bu performansa bu ağırlığa şehir içi 6-6.5 litre yakması bence normal hatta başarlı, kıçı kırık 1.6 100-110hp 1200-1300 kiloluk dizeller bile bu değerlerde geziyor.
  • bi süre sonra düşer daha yeni araç,herkes aktarma diyor ama testlerde çamur atan yok aktarmaya
  • Araç yeni zamanla düşer gibi bir beklentiniz olmasın, maksimum 0.5 litre düşersiniz. Yüksek tüketim büyük ihtimalle kısa güzergahtan dolayı. Hareket halindeki süreniz motorun normal sıcaklıkta kaldığı süreden farklıysa tüketim her araçta yüksektir.

Astranın aktarması kötü diyen kulaktanduymacılar 1200kg araç ile 1400 kg obez bir kasayı karşılaştırıp abi bunun 0-100'ü kötü diye haklı eleştiride bulunuyor. Kalkışlarda hiçbir astra j motoru hakkını veremiyor. Yeni astra k ile performans ve tüketim olarak 1.6 dizel ve 1.4t motorlar çok farklı bir yerde olacaklar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi madmax50 -- 13 Aralık 2014; 0:27:37 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: meganers

quote:

Çevreden duyduklariyla.

B şahsi belki DSG 10 nr der ama A şahsi forumdan bi anti VW cidir ve yorumu carpitip DSG rezaletmis arkadasimda var der. Demem o ki 3.cu kişiye ben olsam itibar etmem

• Astra dizele daha tork konvertorlu otomatik gelecek,o zamanda bu tur basliklar goruruz

Isin sakasi havalar soguk,motor ilk calistirmada fazla tuketiyor.Birde kis lastigi varsa etkiler.Mesafede kisa,dur-kalkli ise normal bu deger
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.