Şimdi Ara

OPEL ASTRA 1.6 CDTİ 136 HP YAKIT TÜKETİMİ (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
134
Cevap
4
Favori
88.508
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: ppzrg

geçenlerde uzun yol yaptım. 102-112 arası farklı hızlarda sabitledim yol durumuna göre. ortalama hızım da 102-103 gibi bir şeydi yolda lambalara ve yavaş akan trafikli bölgelere takılmama rağmen. 4.2 litre tüketim yazıyordu gittiğim yere vardığımda. araçta kışlık lastik takılı ve basınçlar 40+ idi.

bilgi verirken biraz gerçekçi olun. 102-112 arası giderek 102 ortalama sürat elde edemezsizin ben 102 ortalamayı, duble yolda 150 ile, otobanda 130 ile giderken elde ettim. biraz ciddiyet.
  • Gayet normal hocam.. cdti,crdi ve bmw 1 serisinin dizel otomatiğini alan insanlar çoğunun çok tasarruflu olduğunu düşünüyor.. ben bu motor kombinasyonlu araçlarda

-ceed ( şanzıman etkisi, 7.3)

-astra k 1.6 cdti otomatik (7.5)

-bmw 1.16d otomatik (8,3)

Değerlerini gördüm istanbulda ve normal kullanırım, 110,120 yi geçmeden, milleti sıkıştırmadan istanbul şehir içi yakıt tüketimi bu..

Kendi aracım golf 1.4 tsi dsg istanbulda 9 litre yakıyor

Tassaruf c4,308 li hdi de var.. arkadaşımın 1 yaşındaki 308 dizel otomatiği 5.6 yakıyorz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Araç 1.6 cdti 136 hp manuel sedan

Şehiriçi ortalama hız: 27 km

Yakıt: 6.6lt/100 km

Klima açık ise 7.2 lt

• quote:

Orijinalden alıntı: entigin

Araç 1.6 cdti 136 hp manuel sedan

Şehiriçi ortalama hız: 27 km

Yakıt: 6.6lt/100 km

Klima açık ise 7.2 lt

pompa verisi icin 0.6/0.8 lt de siz ilave edin. ben 14 km ortalama hiz ile kişin 9.5 lt leri gordum.

• yakıyor arkadaş bu araba, dizel otomatik istanbul şehir içi ortalama hız 30 civarıyken 7,5 litre ortalama hız 27 civarıyken 8-8,2 litre yakıyor ki bu yol bilgisayarı verisi, gerçek değer 0,4 litre falan daha üstü
  • Dizel otm. 16 bin km de, ort. 5.8 lt, şehir izmir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sunshines35

Dizel otm. 16 bin km de, ort. 5.8 lt, şehir izmir.

5.8 16 bin km nin ortalaması mı? Sadece şehir içi kullanımda değeriniz nedir? Benim 26 bin km de, genel ortalama 6.2 litre ama yarısı şehir dışı kalanı istanbul. Direk şehir içi kısa mesafe kullanınca 9 litreyi bile buluyor...
  • Elite donanım almayı düşünüyordum ama bu facia yakıt tüketiminden dolayı vazgeçtim.

• benim de yarısı ş.içi, yarısı ş.dışı.
    ş.içi ayrıca ölçmedim.
  • Bu arabada az yakabilmek meziyet ister heralde. Araç çok güçlü ve sportif, yol tutuşu da çok iyi ve güven veriyor. Haliyle basıyoruz istemesek de. Şehir içinde 7'nin altına inemiyorum, ancak hanım kullanırsa 6,5'ları gördüğümüz oluyor. Pompa verisi zaten bilgisayar'a göre 0.4 daha yüksek çıkıyor.

Az yakan araçlarım da oldu, örneğin 2017 dizel megane otomatik ile şehir içi 6'dan az yakıyorum. 2007 1.3 dizel corsa'm vardı, 5.5 yakardı, ama gitmezdi. Gaza basınca sanki gaz bozukmuş da araba gitmiyormuş gibi olurdu. Ne kadar performans, o kadar ekonomi işte, yapacak birşey yok. Performanslı araçlarda yakıt sıkıntısı hep oluyor.
  • Merhaba arkadaslar Opel astra 2012 H kasa aracım var hız sabitleyici taktırmak istiyorum acaba internet sitesinden alsam hazırlığı varmıdır kendim takabilirmiyim yardım ederseniz sevinirim..

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • İstanbul şehir içi 7.5 civarı yakıyor , bence fazla . 2017 model dizel otomatik

• syntor S kullanıcısına yanıt
    Benzinli araçta 5.2 ortalama ile gidiyorsan sürtünmesiz bir ortamda gidiyorsun demektir.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.