Şimdi Ara

OPEL ASTRA 1.6 CDTİ 136 HP YAKIT TÜKETİMİ (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
134
Cevap
4
Favori
88.515
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bana fazla geldi değerler. Bu arada güle güle kullanın güzel bir araç.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Astra ağır bir araç+ bu ağırlıkla dur kalk+ havaların soğuması+ araca yeni alışıyor olmanız ve de eğer ki kısa mesafe kullanıyorsanız çok normal.

• Ortalama hız kaçı gösteriyor ???

• Turbo_Şevket kullanıcısına yanıt
    Şevket abi öyle deme dur birazdan birkaç gün kullanıp 4 litre yaktıranlar gelir (-:
  • quote:

Orijinalden alıntı: kulilka azadi

Şevket abi öyle deme dur birazdan birkaç gün kullanıp 4 litre yaktıranlar gelir (-:

Tmm hocam, zaten yakit meseleleri çok göreceli pek de yorum yapmak istemiyordum. Ama aşırı ısrar ve talep olunca kiramiyorum kimseyi. Ama.hayir demeyi ögrenmeliyim artik sanirim.

• 2011 jetta ile istanbul da 5.8 litre ile dolaşıyoruz. Dizel otomatik. Sizin yakit tuketimi bence fazla.

• Bir hafta ve 1700 km dir 136 bg sport sedan kullanıyorum. Şu an yakıt verileri topluyorum resmen. Pek az yakan bir araç değil. Ama o performans karşılığı yaktığı normal. Bu aracı sakin kullanmak çok zor.

• bu aracin kac yaktığı tamamem kullanisiniza bağlı sakin kullanimda az yakıyor. ama bu motorla pek sakin kullanmak mümkün değil

• 1. araç d sınıfıyla aynı ağırlıkta
    2. güçlü motoru var
    3. araç yeni daha ilk bakımına girmemiş
    4. kış mevsimi

bunların her biri için fabrika verisinin üstüne 0.5 lt eklerseniz 7.0 lt tüketimi elde edersiniz .
  • Astra'nın aktarmasında hiçbir sıkıntı yok sadece ağırlığı sınıfına göre 150-200 Kg fazla bu arada yakıt değeriniz normal kış mevsimindeyiz +136 HP Güçlü motor ve aracın yeni olması eklenince gayet normal yaz aylarında ve aracınız 10.000 km'yi geçtiği zaman tüketimi en az 1 lt düşecektirBu arada 1 hafta önce 136 Hp sport HB Astra kullandım epey güzel yürüyordu ve iyi yol tutuyordu sürüş keyfi C Sınıfına göre kalbimi fethetti diyebilirim
  • Gecenlerde test ettim ve yazmistim ayni guzergah ve benzer ortalama hizda 122 dsg passatimla hmn hmn ayni yakti arac agir manuelinin aktarma soruni yok gidisi atmosferik benzinler gibi tork homojen td havasi yok cosmo arti stil pk sedan 80000 hic ma.tikli degil manuel benzin sport stil hatc arac fp acisindan iyi opelin otomatik benzinlileri yakiti iciyor turbo hissi benzinlide dahi yok oto viteste d ve s modu yok devri surekli yukarda tutuyor s mod gibi buda yakiti artiriyor

• buyrun beyler

OPEL ASTRA 1.6 CDTİ 136 HP YAKIT TÜKETİMİ
  • Temmuzda aldığım 9xxx km de ki 1.6 136 hp sport HB astra ile gördüğüm en düşük ortalama yakıt tüketimi 6.7 lt/100 km kullanım Ankara şehir içi ortalama hız 35.1 km/sa. Bu değerleri de çok sakin bir kullanımla shift yanar yanmaz vites atarak 1500-2000 devirler arasında kullanarak elde edebildim ya ben çok yanlış kullanıyorum arabayı yada gerçekten bir sorun var
    .
  • berkaydj kullanıcısına yanıt
    bu şehiriçi mi oluyor:)
  • hocam Gaziantep trafiği de küçümsenecek bir trafik değil. yolların darlığı olsun, ışıkların sıklığı olsun, tramvay yüzünden dakikalarca ışıkta kuyrukta beklemek olsun çok sıkıntılı bir trafiğe sahip. bir de suriyelilerin araçlarının da şehirde yarattığı kalabalığı hesaba katarsak siz düşünün gerisini. babamlarda 1.6 tdi skoda superb var, geçen yıl yağmurlu bir kış gününde şehir içi 10 l/100 km tüketim ortalaması gördüm yol bilgisayarında ve oha dedim. o sebeple ben tüketiminizin normal olduğunu düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: boraycan

bu şehiriçi mi oluyor:)

Akıcı şehir içi trafik

• quote:

Orijinalden alıntı: berkaydj

buyrun beyler

OPEL ASTRA 1.6 CDTİ 136 HP YAKIT TÜKETİMİ

ortalama hız 43km yapılabiliyosa
    çok yakıyo denen i30 otomatik 6,5 Lt, 1.4 TSİ motor bile 7 Lt yakalar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi he_man -- 18 Aralık 2014; 11:55:57 >
  • 3 yıldır astra j 1.3 dizel kullanıyorum, ilk zamanlar ben de 7 lt ortalama yakıyordum, bir süre sonra biraz azaldı, ilk bakım öncesi tekrar 7 lt'leri buldu bakım sonrası 6,0 lt'ye düştü, artık çok dikkatli takip etmiyorum, ama aşağı yukarı hala bu civardadır. 1,6 motor daha yeni bir motor belki küçük bir miktar (kullanıma göre) biraz daha az yakabilir.
  • berkaydj kullanıcısına yanıt
    O ortalama hızlarda benim çok yakıyor denilen tam otomatik i30 6 lt yakar:) şehir içi denince 20 km altı ortalama hızlardan bahsediyoruz...

• quote:

Orijinalden alıntı: boraycan

O ortalama hızlarda benim çok yakıyor denilen tam otomatik i30 6 lt yakar:) şehir içi denince 20 km altı ortalama hızlardan bahsediyoruz...

ortalama hız 20 lerde fln 6.5 yakıyor
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.