Şimdi Ara

OPEL ASTRA 1.6 CDTİ 136 HP YAKIT TÜKETİMİ (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
133
Cevap
4
Favori
88.563
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • sport tourer (sw kasa) 1.6 136 beygir sport donanım kullanıyorum. 3 ayda 8000 km yaptım. ortalama 6,9 yakıyor. Şehir Kayseri.

Aşağıdaki araçları 3 yıl 150 bin km kullandım. Tüketimleri;

Fluence 85 beygir 6,2 lt.
    Megane 2 80 beygir 5,7 lt.
    Focus 2 109 beygir 6,7 lt.
  • bendeki astra hb sport 136 cdti da şuan kış şartlarından mıdır bilinmez ama 8,6 yakıt ortalaması var yaşadıpım yer edirne bu aralar havalar - derecelerde seyretmesinin ve 1 km kısa kullanımların de etkisi var ama normalde 7 litre gibi yakıyor şehir içi kullanımda ,sizin tukettıgnız rakam da normal geldi bana açıkcası kış ayında oldğumuzu düşünerek .
  • http://www.youtube.com/watch?v=Jed1XsbI1XM

Bu benim tüketimim araç hem performanslı hem de tüketim değerleri oldukça mantıklı.
  • eski kasa 1.3 cdti bile ş.içinde aşağı yukarı bu kadar yakıyo. (kullanmadım, kullanıcı yorumlarından söylüyorum). Ve herkes aracın gitmediğinden şikayetçi. yeni kasa, herkül gibi bir motor. 7 litre feda olsun. Kafanızı takmayın, keyfinize bakın;)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: samet2234

bendeki astra hb sport 136 cdti da şuan kış şartlarından mıdır bilinmez ama 8,6 yakıt ortalaması var yaşadıpım yer edirne bu aralar havalar - derecelerde seyretmesinin ve 1 km kısa kullanımların de etkisi var ama normalde 7 litre gibi yakıyor şehir içi kullanımda ,sizin tukettıgnız rakam da normal geldi bana açıkcası kış ayında oldğumuzu düşünerek .

Bence aracınızı servise götürün. Tüketiminiz çok fazla diyecek ve moralinizi bozacaklar😃 aracınız normal. Siz bu foruma bakmayın Edirne'de kış mevsiminde o soğuklarda aracınız gayet normal değerler veriyor. Bu forumda çevreyolunda gidip video çeken arabam çok az yakıyor diyor😃 edirnede 5 yıl yaşadım. Bacanın orada oturuyordum. Bu forum yüzünden az kalsın arabamın motorunu söktürüyordum. O zamanlar bende 1.4 hdi motor citroen vardı😃 piyasanın en az yakan dizel motoru. burada verilen yakıt verilerine göre benim araç 2 kat fazla yakıyordu😃 şimdi bende modaya uydum😃 çevreyolunda 40-50 km hızla giderek aracıma az yaktırarak kendimi mutlu ediyorum... Bu foruma bakma sen bu forumdakilerin araçları yakıt tüketmez üretir!

• quote:

Orijinalden alıntı: gokselelkn

sport tourer (sw kasa) 1.6 136 beygir sport donanım kullanıyorum. 3 ayda 8000 km yaptım. ortalama 6,9 yakıyor. Şehir Kayseri.

kayseri trafiğini iyi bilirim. Her geçen gün daha da beter oluyor. Adım başı ışık, adım başı dönemeç, sürekli dur kalk. Eğer organizeye vb gidip bi düzlük yakalayamazsanız tam bi ş.içi trafiği. Değerle kayseri trafiğine göre çok iyi, maşallah.

• quote:

Orijinalden alıntı: boraycan

quote:

Orijinalden alıntı: samet2234

bendeki astra hb sport 136 cdti da şuan kış şartlarından mıdır bilinmez ama 8,6 yakıt ortalaması var yaşadıpım yer edirne bu aralar havalar - derecelerde seyretmesinin ve 1 km kısa kullanımların de etkisi var ama normalde 7 litre gibi yakıyor şehir içi kullanımda ,sizin tukettıgnız rakam da normal geldi bana açıkcası kış ayında oldğumuzu düşünerek .

Bence aracınızı servise götürün. Tüketiminiz çok fazla diyecek ve moralinizi bozacaklar😃 aracınız normal. Siz bu foruma bakmayın Edirne'de kış mevsiminde o soğuklarda aracınız gayet normal değerler veriyor. Bu forumda çevreyolunda gidip video çeken arabam çok az yakıyor diyor😃 edirnede 5 yıl yaşadım. Bacanın orada oturuyordum. Bu forum yüzünden az kalsın arabamın motorunu söktürüyordum. O zamanlar bende 1.4 hdi motor citroen vardı😃 piyasanın en az yakan dizel motoru. burada verilen yakıt verilerine göre benim araç 2 kat fazla yakıyordu😃 şimdi bende modaya uydum😃 çevreyolunda 40-50 km hızla giderek aracıma az yaktırarak kendimi mutlu ediyorum... Bu foruma bakma sen bu forumdakilerin araçları yakıt tüketmez üretir!

Bende bacanin oraya cok yakin oturuyorum . Simdi hangi sehirdesjiniz :) Havalar baya soguk gidiyor ama yinede fazla geldi bana benzinli olsa bana 15 litre yakar heralde moralim bozuluyo yakit tüketimine bakinca istanbulda bundan az yakiyodu resmen . Gecen sene octavia 3 tdi ile 8.4 yakmistim bu aylarda babamn arabasiyla normal diyip gecicem artik

• BojanBogdanovic B kullanıcısına yanıt
    Tesekkurler. Genelde organize vaya eski sanayi taraflari.

• Aracım 9500 km civarlarında İzmir içi (Bornova trafiği), kısa mesafeli kullanım ve soğuk hava gibi kıstaslarla ortalama tüketimim 6,7 lt görünüyor, muhtemelen 7 lt üzerinde şehir içi tüketimim var. Uzun yıllar Hdi motorlu araçlar kullandıktan sonra biraz fazla gelse de, tüketimi kabullendim.
  • Aynısının 1.3 cdti olanı var bende. Millete bakarsan 5 litre ş.içi yakıyor ama reelde ben de 7 gibi yakıyorum kış şartlarında.
  • şehir içi 7 litre tüketmesi gereken jazz otomatik 10,5 litre yakıyor şehir içi kısa trafikte.kafayı takmayın kış ,kısa mesafe ve dur kalk hesapları altüst ediyor
  • tüketim normal. daha azını elektrikliler yakar.
  • ceyar27 C kullanıcısına yanıt
    Otomobil blogumda test etmek üzere birkaç ay önce aynı motorlu Zafira Tourer teste almıştım. Otomobille İstanbul içerisinde 4 gün geçirdim, 250km'yi aşkın yol yaptım. Aracı teslim ederken yol bilgisayarı 6.4litre/100km gösteriyordu.

Zafira ile kıyaslandığında ağırlık avantajı olmasına karşın Astra daha sportif sürüş pozisyonuyla daha performanslı kullanmaya teşvik ediyor. Motorun da performanslı kullanıma teşvik eden karakterini es geçmeyin. Bu da tüketime yansıyor haliyle :) Biraz dikkatli kullanımda ve otomobile alıştıkça kolaylıkla 6.5litre/100km seviyesine çekebilirsiniz ki bu da 1.6 dizel Astra için normal sayılabilecek bir değer..

Opel Zafira Dizel Testi

• alpkocakm A kullanıcısına yanıt
    Yaklasik 1200 km dir sehir ici ve disi kullanimim oldu. Agresif kullanmadim, sehir disi 120 yi gecmedim, hiz sabitleme kullandim. 6,5 lt tuketti. Tabi kisin.

Sehir ici sakinde kullansaniz , yazin 6,5 lt, kisin 7 lt. nin alti sanmiyorum.

Bulundugum sehir Kayseri.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gokselelkn -- 21 Ocak 2015; 0:34:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BojanBogdanovic

quote:

sport tourer (sw kasa) 1.6 136 beygir sport donanım kullanıyorum. 3 ayda 8000 km yaptım. ortalama 6,9 yakıyor. Şehir Kayseri.

kayseri trafiğini iyi bilirim. Her geçen gün daha da beter oluyor. Adım başı ışık, adım başı dönemeç, sürekli dur kalk. Eğer organizeye vb gidip bi düzlük yakalayamazsanız tam bi ş.içi trafiği. Değerle kayseri trafiğine göre çok iyi, maşallah.

Şehiriçi trafiği böyle olu zaten, ne bekliyodun.

Tem e, d100 e çıkıp yol alıyosun sonra tsi ile şehiriçinde 6lt yakıyorum diyosun.

Şu yukarıdaki listedeki dizel araçların bu yakıt verilerini yakaladığı yerde senin araç 8 i görürse öpte başına boy.

Gerçek şehiriçi budur.

• peki şehir dışında tüketimler kaç
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Division Bell

quote:

Orijinalden alıntı: BojanBogdanovic

quote:

Şehiriçi trafiği böyle olu zaten, ne bekliyodun.

Tem e, d100 e çıkıp yol alıyosun sonra tsi ile şehiriçinde 6lt yakıyorum diyosun.

Şu yukarıdaki listedeki dizel araçların bu yakıt verilerini yakaladığı yerde senin araç 8 i görürse öpte başına boy.

Gerçek şehiriçi budur.

Hocam başkasıyla karıştırdınız beni galiba. Tem, d 100 nerde deseniz haritada bile gösteremem.
    Tsi motorla olan yakıt tüketimlerime ilişkin paylaşımlarımda ortalama hızlar belli zaten, 25 km felan.
    122 hp olanları, jetta, passat gibi büyük kasa olanları bilemem, ama yeni kasa leon ve güncel tsi 'ın tüketimi çok Düşük. 20.000 km tecrübemle söylüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BojanBogdanovic -- 21 Ocak 2015; 15:21:38 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Astra 136 sport Araç 9500 km de Alındığından beri 1 numaralı trip bölümüne hiç dokunmadım ortalama yakıt 5.2 de. Ev ile okul arası 14 km şehir içi gidip geliyorum fazla ışık yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: berkaydj

buyrun beyler

OPEL ASTRA 1.6 CDTİ 136 HP YAKIT TÜKETİMİ

O ortalama hızla 5.0 yüksek bir değer. En fazla 4.4 falan olmalıydı.

Opeller fabrika verilerini tutturamama konusunda vw ile yarışır.

Yeni corsa da 1.3 75 hp 1256kg ağırlığı ve 0.33 cd rüzgar direnciyle ile ortalama 3.6 litre yakacakmış :) Kendisinden 150kg daha hafif, daha güçlü(daha ideal manasında), rüzgar direnci daha az olan rakiplerinden daha az yakacakmış. İnanalım mı?

Opel vw gibi markaların fabrika verilerine aldanmamak lazım. Bu araçları almak isteyen 1 gün kiralayıp test etsin, öyle alsın.

• ceyar27 C kullanıcısına yanıt
    Aynı aracı bacanağım aldı izmirde, durum ondada öyle ancak 5000km den sonra yakıtta gözle görünür düşüşler başlayacaktır fabrika verilerine mutlaka sizde yaklaşacaksınız merak etmeyin.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.