Şimdi Ara

Opel 1.6 CDTi ilk çeyrekte Astra Sedan ile Türkiye'de

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
65
Cevap
1
Favori
2.764
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  Opel 1.6 CDTi ilk çeyrekte Astra Sedan ile Türkiye'de

Opel’in yeni motor gamında yer alan 1.6 dizel motoru 1.6 CDTi motor seçeneğinin ülkemizde ne zaman satışa sunulacağı açıklığa kavuştu. Daha önce detaylarını vermiş olduğumuz motor Avrupa’da geçtiğimiz yılın sonlarından itibaren Zafira Tourer ve Meriva’nın ardından Astra’da da satışa sunulmaya başlanmıştı.

136 beygir maksimum güç ve 320 Nm maksimum tork değerlerine ulaşan 1.6 CDTi yakıt tüketiminde gücü azaltılmış 2.0 CDTi’dan %10 daha az yakıt sarf edebiliyor. Opel Astra’yı 6 ileri manuel şanzımanla 0′dan 100 km/s 10.3 saniyede ulaştıran motorun, ortalama yakıt tüketimi ise 3.9lt/100km olarak belirtilmiş.

Ülkemizde bu yılın ilk çeyreğinde Astra Sedan ile sunulmaya başlanacağı belirtilen 1.6 CDTi motorun, Astra HB ile yılın 2. çeyreğinde ülkemiz pazarına gireceği belirtiliyor.

Kaynak:http://yarimdebriyaj.com/haber/yeni-1-6-dizel-motor-astra-sedan-ile-turkiyeye-geliyor/

• cmshn kullanıcısına yanıt
    Yakıt tüketimi kağıt üzerinde süper ama manuel ile. Otomatikle ne veriyor onu görmek lazım. Ayrıca 3.9 lt yakıt tüketecek aracın, motoru ne kadar verimli, elastikiyet değerleri ne o da önemli. Yoksa sırf ekonomik diye sollama özürlüsü araç alıp kendine işlence etmenin manası yok.
  • Fiyatlandırmayi merakla bekliyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 73 Bin TL filan olur sanırım.
  • Opelin belirleyecegi fiyat, opelin kaderini belirleyecek turkiyede. Active select ile ne zaman kombinlerler o da belli degil.

• Bu 1.6 cdti motor hala bir 1.6 DCİ değil...Güç ve tork eğrilerine tüketimine 0-100 bakın araçların anlayacaksınız dediğimi....

Renault Dizel motorda Bir Üstad

Ayrıca Opel çok geç kaldı çok ,yüzü eskimiş baya eskimiş bir araca bu motoru getirmek demek sanırım yeni jenerasyonun gecikeceği anlamına geliyor ben buradan bunu çıkarıyorum....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rdiesel -- 9 Ocak 2014; 17:24:40 >
  • şu anki 2013 fiyatlarının üzerine bir 10 kağıt koyarsak muhtemel satış fiyatını buluruz gibime geliyor.
    mantık:5 bin lira 2014 model zammı, 5 bin de motor farkı...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rdiesel

Bu 1.6 cdti motor hala bir 1.6 DCİ değil...Güç ve tork eğrilerine tüketimine 0-100 bakın araçların anlayacaksınız dediğimi....

Ayrıca Opel çok geç kaldı çok ,yüzü eskimiş baya eskimiş bir araca bu motoru getirmek demek sanırım yeni jenerasyonun gecikeceği anlamına geliyor ben buradan bunu çıkarıyorum....

İmzamı atarım..

• quote:

Bu 1.6 cdti motor hala bir 1.6 DCİ değil...Güç ve tork eğrilerine tüketimine 0-100 bakın araçların anlayacaksınız dediğimi....

çok cesursun

hazırlan zırhını falan giy
  • quote:

gelir birazdan GM ciler taşa tutmaya seni hazırlıklı ol
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aytürk

quote:

İmzamı atarım..

Bir imza da ben atıyorum

• Astra classic'e koysalar 1.6 cdti yı yok satarlar.
  • Sorun şu ki Opel Türkiye dediğini yapan bir firma değil , sürekli haberler vaatler ama ortada bişey yok..
    1. Çeyrek diyorlarsa sene sonuna gelse iyi
    Korkum vergi sistemi değiştikten sonra gelip anlamını yitirmesi ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: canvarol

Astra classic'e koysalar 1.6 cdti yı yok satarlar.

Merak etmeyin hocam yeni jenerasyon çıktığında zaten bu kasa classic olacak (eğer OPEL Classic olayından vazgeçmez ise)
  • yine sütçü yine sütçü... 136 hplik dizel motor koy, ama 110 beygirlik kadar bir hızlanmaya sahip ol.. o yakıt tüketimi de eminim kolpadır..
  • quote:

Orijinalden alıntı: baboker

yine sütçü yine sütçü... 136 hplik dizel motor koy, ama 110 beygirlik kadar bir hızlanmaya sahip ol.. o yakıt tüketimi de eminim kolpadır..

105 ve yeni geliştirilen 110 bg TDİ dan daha iyi motor olduğu ortada....Lakin hiç biri bir 1.6 DCİ etmiyor,etmiyor
  • quote:

105 ve yeni geliştirilen 110 bg TDİ dan daha iyi motor olduğu ortada...

bunu yollara çıkmadan bilemeyiz... hele bir çıksın görelim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: baboker

quote:

105 ve yeni geliştirilen 110 bg TDİ dan daha iyi motor olduğu ortada...

bunu yollara çıkmadan bilemeyiz... hele bir çıksın görelim..

Ben şimdiden yine diyorum size bu motor 1.6 DCİ harici Honda'nın 1.6 i-DTEC, PSA-FORD'un 1.6 TDCİ-HDİ sini ,hepsi stok olmak şartıyla yollara gömer....
  • quote:

1.6 dCi de çok komplike bir motor Renault'un dediğine göre.Dizel motorların masrafları zaten tuzlu oluyor, bi de komplike bi sistem olunca acaba diyor insan.

Cicim seneleri geçtikten sonra da 1.5 dCi gibi rüştünü ispatlarsa çok iyi.

İnsanı kanser eden 65'lik dCi dışında diğer versiyonları iyi gidiyor az yakıyor ben seviyorum dCi motorları.

Bi dCi bi HDI zaten başka dizel motor var mı ki piyasada

• Azda olsa bi fikir verir.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.