Şimdi Ara

Satış danışmanları araç başına ne kadar prim alıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
5.032
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Araba başına 500 tl alıyolar dedi bir arkadaş aslı varmıdır?

• Turkforce T kullanıcısına yanıt
    T Turkforce demiş ki;
    Mesajı Yerinde Gör
    quote:

Orijinalden alıntı: Turkforce

50-100TL mi Ayda 10-15 araç satan vatandaş 100TL'den olsa 1500TL'mi alacak.
    Hadi diyelimki 2500'de maaşı var etti 4.000.

O kadar satış yeteneği olan adam dışarda al sat yapsa 2 araçta bundan fazlasını kazanır.
    Hocam danışmanların abarttiginiz kadar yenetegini oldugunu sanmıyorum çoğu aracın izelliklerini bile bilmiyorlar 4000 binde az para değil yaptıkları işe göre
    quote:

Orijinalden alıntı: cnyttt

Hocam danışmanların abarttiginiz kadar yenetegini oldugunu sanmıyorum çoğu aracın izelliklerini bile bilmiyorlar 4000 binde az para değil yaptıkları işe göre

Alıntıları Göster
    Doğru söylüyorsun, danışman denilince birden aklıma gerçekten piyasanın içinde yetişmiş, işin kurdu olanlar geldi.
    Şimdiki konu mankenlerini unuttum.
  • Geçen hafta seatte bizim hatunun bir arkadaşı vardi. Sormustum. Bu aracı satarsan ne kadar prim alacaksın diye. Firmanın araçtan ettiği kara göre değişiyormus. 50-100 arasi gibi. Ama 50-100 mu? Bişey değilmiş demeyin. Adam ayda 10-15 araç satıyor.
    Direk distribütör de çalışmak daha iyiymiş.
  • 50-100TL mi Ayda 10-15 araç satan vatandaş 100TL'den olsa 1500TL'mi alacak.

O kadar satış yeteneği olan adam dışarda al sat yapsa 2 araçta bundan fazlasını kazanır.
  • quote:

• quote:

Orijinalden alıntı: cnyttt

Alıntıları Göster
    Doğru söylüyorsun, danışman denilince birden aklıma gerçekten piyasanın içinde yetişmiş, işin kurdu olanlar geldi.
    Şimdiki konu mankenlerini unuttum.
  • quote:

Hocam, çoğu bos onların. Dışarıda sakiz bile satamazlar. Çoğu torpille gelmiş adamlar. Çoğu yerde arabayı hatuna ben anlatıyorum çünkü bilmiyorlar.
    Yaptıkları işe, ortaya koydukları sonuca göre 4000 lira süper para. Bu şekilde calisacaksam ben çalışmak isterim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi birgarip2019 -- 12 Şubat 2019; 22:56:55 >
  • Konu ile ilgili bilgim var. Bahsedilen rakamlar(50-100) doğru. En çok satan bayilerde bile satış temsilcisi başına aylık en çok 30 araç falan düşüyor. Ondan da en fazla 3000 falan pirim alınıyor. Öyle denildiği gibi 500 falan alsalar bizim arkadaş şimdiye o bayiyi satın almıştı
  • quote:

Orijinalden alıntı: yeniuye

Konu ile ilgili bilgim var. Bahsedilen rakamlar(50-100) doğru. En çok satan bayilerde bile satış temsilcisi başına aylık en çok 30 araç falan düşüyor. Ondan da en fazla 3000 falan pirim alınıyor. Öyle denildiği gibi 500 falan alsalar bizim arkadaş şimdiye o bayiyi satın almıştı
    doğuşta, borusanda filanda böylemi acaba?
  • bence şu ortamda araç satan adama 2000 versinler direk, cidden başarılı bir pazarlamacıdır bu fiyatlara karlı araç satabiliyorsa
  • Bahsettiğim rakamlar vw bayileri içinde geçerli. Borusan hakkında bir bilgim yok. Diyelimki üst segment markalarda biraz daha fazla veriyor olsun ama bu kez de temsilci başına aylık kaç araç düşer? Bir de şu var ülkemiz koşullarında satış temsilcilerine aylık en fazla ne kadar verilebilir ki?
  • Merhaba, dönemine, markaya, bayiye, kazanca ve ek ürünleri satış oranına göre değişkenlik gösterebiliyor. 50 TL alan 'da var 500 TL alan da var. Ama bundan bize ne ? :)

Stresli bir hayat yaşıyorlar. Ne müşteriye ne şirket sahibine yaranamıyorlardır. Çok görmemek lazım.

Saygılar, sevgiler.

• Şu dönemde her türlü primi alabilirler :) ucu yok.

• Araç başına aldığı primden ne olur çakal gakerici bulup 2 araç bağlasa 20 bin atarlar önüne zaten
  • quote:

Orijinalden alıntı: kimbehicayy

Araç başına aldığı primden ne olur çakal gakerici bulup 2 araç bağlasa 20 bin atarlar önüne zaten
    Aynen
  • Marka modeline göre değişir ama genel olarak 100-250 TL arası ( vergiler dahil). 500 TL gibi rakamlar şu anki satı fiyatı 500 bin TL ve üstü araçlar için olur. Ayrıca aksesuar,ek satışdan da %5 civarında alır. Genel olarak hakkınızı veren bir iş yerinde çalışıyorsanız bir asgari ücret kadar da prim alırsınız. Çünkü aldığınız primlerin yarısına yakınını maalesef devlet vergi olarak alır. Zorlukları olsa da genel olarak güzel bir meslektir. Sadece çalışacağınız kurumun ( çok kurumsal veya bilindik olmasına gerek yok) düzgün bir yer olmasına dikkat edin yeterli.

• tofas.beni satis danismani atadi..ise gitmedim

milletle ugrasmak zor kavga edersin

bir arkadas yapmis o isi kavga etmis cikmis..misteri kildir

• Pompaci ile ayni primi aliyor desenize. 50 lira.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.