Şimdi Ara

Ön cam değişimi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
20.968
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ön cama taş gelmesi sonucu çatlak oluştu, kaskodan değiştireceğim,

daha önce hiç ön cam değiştirmedim,

bir yere sorduk bir günde hallederiz sabah bırak akşam al dediler,

başka bir yer sabah bırak ertesi gün al sağlam olsun dedi,

başka bir yer ise havalar malum, kar buz ve çok soğuk en az 3 gün kapalı ve çok soğuk olmayan bir yerde durması gerekiyor dedi.

kimin söylediği doğru ?

• yetkili serviste değiştir derim.
  • İşin içine siyah silikon giriyorsa 5C derece gibi bir sıcaklığın üzerindeki bir ortamda birkaç gün beklemesi iyi olur.
  • konuyla alakası çok yok ama birşey sormak istiyorum, benim ön camdada 15-20 cm lik bi catlak var muayeneden geçebiliyormu? bilginiz var mı? teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: forbidden_man

konuyla alakası çok yok ama birşey sormak istiyorum, benim ön camdada 15-20 cm lik bi catlak var muayeneden geçebiliyormu? bilginiz var mı? teşekkürler.

Catlak cizgi seklindeyse hafif kusurlu olarak geciyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BARKU

quote:

konuyla alakası çok yok ama birşey sormak istiyorum, benim ön camdada 15-20 cm lik bi catlak var muayeneden geçebiliyormu? bilginiz var mı? teşekkürler.

bilgi için teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kara_eylül

ön cama taş gelmesi sonucu çatlak oluştu, kaskodan değiştireceğim,

daha önce hiç ön cam değiştirmedim,

bir yere sorduk bir günde hallederiz sabah bırak akşam al dediler,

başka bir yer sabah bırak ertesi gün al sağlam olsun dedi,

başka bir yer ise havalar malum, kar buz ve çok soğuk en az 3 gün kapalı ve çok soğuk olmayan bir yerde durması gerekiyor dedi.

kimin söylediği doğru ?

Kuruması için 8 saat yeterlidir. (Siyah silikon kullandıklarını varsayıyorum.)
  • kaskodan değişek cam için öncelikle poliçedeki şartlara bakmak gerekir. bazı poliçelerde serviste değişim istenirse "muhafiyet" söz konusu olabiliyor...

geçen yaz aracımın camını değiştireceğim; siğortayı aradım.
    -bizim yönlerdirdiğimiz yerde yaptırabilirsiniz(doraglass). ama serviste yaptırısanız %15 muhafiyeti mevcut dedi.

servisi aradım orjinal logolu cam 780TL. doraglassı aradım logosu olmayan yan sanayi cam 350TL.

camla ilgili konuları okudum ve cam hatalarından bahsedilince, camı serviste yaptırmaya karar verdim.

sök-tak 20 dakika, yerinde bekleme süresi minimum 2 saat. 24 saat araç yıkanmayacak.

kış aylarında şartlar değişecektir...
  • quote:

Orijinalden alıntı: onboardx

yetkili serviste değiştir derim.

Lüzum yok. Cam orijinal olduktan ve usta da becerikli ise aynen ilk günkü gibi olur. Ki benim gittiğim yerdeki ustalar doğuştan daha iyi.

Ön camı değiştim, on numara oldu.
  • Orjinal cam taktirmanizi oneririm. Kaskonuzda herhangi bir marka kisitlamasi yoksa, orjinal cam konusunda diretin, aksi halde dogrudan yerli camcilara yonlendiriyorlar.
  • Üst kısmında UV ışınlarını kırıcı şerit olan cam olursa iyi olur dikkat edin bence...
  • Geçen hafta Emre'nin Bravosunun ön camını değiştirttik Fiat Kavaklıdere Serviste.

Camı Fiat çalışanları değil, anlaşmalı cam servisinin yetkilileri taktı.

Eskiden aracı en az 1 gece bekletiyorlarmış kapalı bir yerde ama artık buna gerek olmadığını söylediler ve 2 saat kadar oradan ayrıldık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BARKU

quote:

Benimde ön camda boydan boya ve yukarıdan aşağı çatlak var kusur bile yazmamışlar

Onrjinal 300 TL yan sanayi 150 TL ye yaparız demişlerdi.
  • yetkili servisten orjianlini taktırmanızı öneririm , dandik camlar görüşte problem yaratıyor benimde başıma gelmişti, forumdada böyle bir şikayetle ilgili konu vardı .
  • Konu ön cam ise mutlaka orijinal olan ile değiştirin. Yan veya arka cam neyse de ama ön cam önemli. Çünkü sürekli gözünüzün karşısında. Göz sağlığıaçısından mutlaka orijinal cam taktırın.
  • havalar soğuk ..taktıktan sonra ...bir gün bekletin..
  • Ön cam tipinizi doğru öğrenip iyi bir yere gittikten sonra 2 saat içinde aracınız hazır hale gelir. 4-5 saat de tazikli su ve darbe almazsa tamamdır. Daha yeni değiştirdim sayılır ama yine taş geldi. Çatlak değil ama toplu iğne başı kadar taş izi oldu camda. Otocamcılarında orjinal cam, orjinalin aynı kalitesi fason cam bir de kalitesiz ucuz cam olarak 3 tip olur ( sensörlü ve UVli tipleri es geçiyorum aracın 1-1 orjinal modeli olarak 3 tip olur. Yoksa UVlisi, renklisi diye liste uzar ). Oto alsatcılar en kalitesizi takar geçer. Binici varsa orjinali yoksa ya da aradaki fiyat farkı uçuksa fasonu taktırır. Karar size kalmış kalitesi hariç diğer 2si de başa dert açmaz. Bir de peşin para verecek olursanız sıkı pazarlık yapın 40-50 liraya varan fiyat değişimi oluyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.