Şimdi Ara

Olumlu Geçen İş Görüşmesi ve Henüz Dönüş Yapılmaması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
33.119
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Sizlere bir sorum olacak, açıkçası bir derdini paylaşacağım. Umuyorum burada IK'cılar da vardır.

Şubat ayında bir firmadan videolu mülakat daveti aldım ve mülakatı gerçeleştirdim. 1 hafta sonra olumlu geri dönüş oldu ve Ankara'ya firmanın bölge müdürlüğünde, pozisyonun bölge müdürü ile görüşmeye davet edildim. Gayet sıcak bir ortamda sohbet havasında 1 saat görüşmemiz oldu bölge müdürüyle. Bana kravatımı çıkarttırdı, çaylar geldi gitti felan görüşme bitti. Sonra tekrar arandım sürecin olumlu devam ettiğini söylediler ve İstanbul'a genel merkeze davet ettiler. Sabah saat 08:00'da görüşme başladı. Önce IK/İşe alım sorumlusu ile klasik bir mülakat gerçekleşti, daha sonra beraber vaka çalışması yaptık kendisiyle her şey bittikten sonra saat 09:30 oldu ve pozisyonun Türkiye Direktörü ile görüşmeye alındım. Kendisi ile görüşmem yine samimi bir ortamda gerçekleşti yaklaşık 30-45dk civarında sürdü ve görüşme bitti. Görüşme bittikten sonra IK'cı ile el sıkışırken bana hayırlı olsun dedi ve binadan ayrıldım. Aradan 5dk geçmedi telefonum çaldı ve başka bir IK'cı ile de görüşmem olduğunu söylediler ben de yakınlarda olduğumu söyledim ve geri döndüm. Diğer IK'cı ile de 15-20 dakika görüştükten sonra kişilik testi ve genel yetenek testi yapıldı. Saat 12 olmuştu hepsi bitti. Birkaç gün sonra haberleşeceğimizi belirtti kendileri ki öyle de oldu ertesi gün sürecin olumlu olduğunu ve daha önce çalıştığım yerlerden 2 kişi-yönetici pozisyonunda olmak şartıyla- referans istediler. İstedikleri referansları da verdim ve her iki referansımı da aynı gün aramışlar. Referanslarımla konuştuğumda her ikisi de olumlu geri bildirim verdiklerini söylediler. 1 hafta telefon ve mail bekledim dönüş olmadı. Ben artık çok olumlu bakıyordum duruma çünkü referans kontrolü aşamasına gelmiştik. Birkaç gün içinde olumlu-olumsuz geri dönüş yapacaklarını söylemişlerdi-ki görüşmeden sonra evet aradılar olumlu deyip referans istediler- ama iş teklifi için dönüş olmayınca ben aradım. Sürecin devam ettiğini başka adaylarla da görüşmelere devam ettiklerini söylediler. Biz size dönüş sağlayacağız zaten dediler. O gün bugündür hala bekliyorum. 3 hafta bitmiş durumda 4. haftaya girmiş bulunuyoruz. Yani her şey böyle olumlu ve güzel devam ederken neredeyse 1 ayı bulacak olması ister istemez insanı endişelendiriyor.

Sizce ne olmuş olabilir arkadaşlar?

• burası türkiye alışırsın et insan bol...senden daha iyisini bulmuşlardır küçük süre içinde geri donmemişlerdir okadar basit...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 11 Nisan 2016; 12:23:08 >
  • Sana oyle gelmis olumlu gecse yerinde duramazdin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yalnız arkadaşlar burası global bir firma ve bu kadar aşamadan geçip referans kontrolüne gelmiş olmak nedir? Benim bildiğim işe alınması yüksek ihtimal olan kişilerin referansları aranır. İşe almayı düşünmedikleri kişinin neden referansını arasınlar. Önce müdür ve ik'cılarla görüşmeden sonra testlerden sonra olumlu diyip üstüne referans isteyip dönüş olmamasına ben de anlam veremiyorum. Lakin dediğiniz gibi olabilir benden daha iyi biri çıkmış da olabilir o zamanda bir olumsuz yanıt gelse bari de rahatlasam artık. Ayrıca Ankara'ya ve İstanbul'a gidiş dönüş yol paralarımı da karşılayacaklarını söylemişlerdi ilk başta ama ben haber gelmeden talepte bulunmayım dedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kahaan -- 11 Nisan 2016; 12:31:18 >
  • işte o yüzden yerimde duramıyorum ya.
  • Umarım yakın zamanda olumlu dönüş yaparlar.Ne desem bilemedim hocam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tyler Durden- kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim iyi niyetin için dostum.

Bir şey daha belirtmek istedim ilgili ilanları hala bir kariyer sitesinde yayında. Bu Perşembe yayından kaldırılacağı belirtilmiş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kahaan

işte o yüzden yerimde duramıyorum ya.

Normalde mutlaka geri bildirimde bulunurlar biraz daha sabret hocam baktin donus yok yardirirsin bu arada is ne uzerine merak.avi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beyaz eşya sektöründe bulunan bir Alman firmasının Bayi Satış Yönetmenliği hocam. :)
  • Biz seni arariz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • baskasini bulmuslardir yada eleme yapcaklar gelen adaylar arasinda

• referans isteyip referanslarımı da aramasalardı bu kadar ümit etmezdim. başkasını da alıp bana da olumsuz dahi olsa dönüş yapmıyorlarsa firmanın insana ne kadar değer verdiğini gösterir ve firmanın imajını zedelerler. ayıp ederler ayıp. :(
  • Ne oldu hocam geri döndüler mi merak ettim?

• quote:

Orijinalden alıntı: Kahaan

referans isteyip referanslarımı da aramasalardı bu kadar ümit etmezdim. başkasını da alıp bana da olumsuz dahi olsa dönüş yapmıyorlarsa firmanın insana ne kadar değer verdiğini gösterir ve firmanın imajını zedelerler. ayıp ederler ayıp. :(

Bu konuyu sanki ben açtım yahu bu kadar benzer olur konu, yazıların. Şuan sizin yazdığınız durumdayım sonuç ne oldu sizin acaba?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.