Şimdi Ara

Ölüm orucundaki Grup Yorum üyesi Helin Bölek hayatını kaybetti (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
120
Cevap
0
Favori
6.866
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • #unutmadımaklımda #grupyorum

Madımak'a kadar sıkıntı yoktu. Vaziyet pkkye kadar uzanınca saflar değişti. Ve GrupYorum terörist.(bence de)
  • bize ateşi bol olsun demek düşer..
  • Memlekette ne çok terör sevici var. Bu başlığa bakmayan yönetim neye bakıyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Şanssız Herif

288 gün iyi dayanmış
    Ölüm orucu bu değil ki şekerli su filan içiyorlar bunlar. Yoksa dayanamazlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu kadın kürt değil mi ? neden cenazesi cemevinden kalkıyor ?

kürt başka alevi başka
  • Bu insanlar eline silah alıp devletin polisine, askerine mi sıkmış? terör örgütlerine lojistik destek mi sağlamış? orayı burayı mı bombalamış? tek yaptıkları bir ideolojiyi temsil eden içerikte müzik icra etmeleri. Hangi yasada yazıyor bunun suç olduğu? Birisi bana gösterebilir mi?

Dün Ahmet Kaya'ya yapılanın aynısı bu insanlara yapılıyor. Şarkı söylemesin diye dişleri kırılıyor, gitar çalmasın diye parmakları kırılıyor bu insanların. Eline silah alsın, askere polise sıksın gelin o zaman konuşalım ama bırakın şarkı söylesinler. Ben dinlemiyorum, yaptıkları müziği de beğenmiyorum ama beğenmeyen de dinlemesin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JaCKiE_BrOwN -- 4 Nisan 2020; 16:27:40 >
  • Hayatımda bundan saçma savunma görmedim, terör örgütü ile aynı fikirde olmak normal bir şey mi sana göre ?

O zaman pedofili olup bunu açığa vurmayanlar, insanları internetten taciz edip bunu fiile dökmeyenler de suçsuz sana göre ?

Edit: Mesaj editlenmiş :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Anarchist Reaper -- 4 Nisan 2020; 16:31:46 >
  • JaCKiE_BrOwN kullanıcısına yanıt
    Sonuçta fikirlerini destekliyor yani sempatizan. Yarın bir gün Allah korusun savaş veya olay çıksa bu şerefsizler eline silah alır merak etme önemli olan yılanın başını küçükken ezmek.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • gurup yorum tanımam etmem. Sadece isimlerini duydum.Dertleri nedir bilmem. Yurt dışında 40 sene yaşadığım için ifade ve düşünce özgürlüğünüm önemini bilirim. orada Cumhurbaşkanınada, kralada, başbakanada istediğin söyleyebilirsin. Suç değil. Hatta bazı insanlar kalabalık uyerde bir sandalyenin üstüne çıkıp bütün gün istediğine saydırıyor. Kimse bakmıyor bile. alışılmış.
    Bu insan neden ölmüş. sadece taşıdığı fikirler içinse maalesef suçluyuz. Bunun başka izahı yoktur.
    işidi seversin, fetoyu seversin. ne bileyim şeytana taparsın. Bunu sadece fikir olarak söylersen suç olmamalı. Mesela ben banka soymak istiyorum. ama sadece söylüyorum. Suç ne zaman bankayı fiilen soymaya kalkarken suç olur. İnsanları taşıdığı fikirler yüzünden hapse atamazsın
  • 2000watts kullanıcısına yanıt
    Boşuna uğraşma ortadoğululara ifade özgürlüğünü anlatamazsın. Daha çocukluktan itibaren saygı adına kendilerini özgürce ifade etmekten alıkonulmuş, yetiştirilmiş. Kendi yapamadıklarını başkaları yapınca kudururlar.

Şehit konusuna gelince. Bir tanrı varsa yukarda, nedeni ne olursa olsun birbirini öldüren insanlar şeyinde bile değildir eminim. Şehitlikmiş kutsallıkmış böyle şeylerle anca 3. dünya ülkelerinin cahil vatandaşlarını uyuturlar.

Dünyanın dört bir tarafındaki askeri mezarlıklar tanrının yanlarında olduğuna inandırılmış, beyni yıkanmış ölü askerlerle doludur.

[George Carlin]
  • Kürt alevisidir?
  • CSB yazmayan adam C kullanıcısına yanıt
    kürt alevisi diye bir şey yok

yüzyıl önceki nüfus mübadelesinde kürt köylerine giden sonradan kürtçe öğrenen ermenilerdir

diye düşünüyorum

dediğim gibi kürt ayrı alevi ayrı
  • quote:

Orijinalden alıntı: CSB yazmayan adam

Ölüm orucu bu değil ki şekerli su filan içiyorlar bunlar. Yoksa dayanamazlar.

Alıntıları Göster
    Sherlock Holmes TR şubesi detected

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Terörü destekleyen hangi kurum kuruluş olursa olsun cezasız kalmamalı.
  • 2000watts kullanıcısına yanıt
    Bizde de var. Mersinli Cihangir siyasilere saydırdı. Kimse oralı bile olmadı. Gülüp geçtik. Yurtdışında olanlar da bunun gibidir misal.

Kendi değerlerini hariç tutup başka şeylere sallamak özgürlük olamaz. Düşünsene yurtdışında ya da burada Atatürk'e saydırıyorsun. O soğukkanlılık bir anda biter. Derhal darağacı veya Fransız usulü giyotinler kurulabilir. Eleştiri olabilir, hakarete karşıyım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Savunmadım Çıkar Göster -- 5 Nisan 2020; 11:23:23 >

• Bu grup müslüman görünce yobaz diye üzerine atlar. Sonra kendilerinde nbirisi intihar edince şehit olduğunu söyler. Cehalet akıyor. Müslmanlıkta şahadet vardır. Bir din düşmanına şehit denemez. Diyen de şaşırmıştır. Hem devlete karşı yol güt. Hem terörirst olanları destekle. Sonra birisi ölünce içöinden şehit oluversin. Yok böyle dava.

Bir de milleti sokağa çağırmış garibim. Kimse senin kıytırık davan için sokağa çıkmaz. Anarşistler açlık grevi yapmaya devam etsin.

• Unideki kız arkadaşım hem Kürt hem Aleviydi. Annesi, babası, dedeleri, bildiği en eski akrabaları da bu şekildeler.

Memleketim olan sivasa 80 lerde doğudan göç eden kürtler için kurulan birkaç köy var. Hepsi alevidir(+kürtler).

7 yıl yaşadığım Erzincanın alevilerinin büyük çoğunluğu ermeni kökenlidir.

Bilindiği gibi ilk alevilerde araplardır.

---------

Konuya gelirsek;

Sonuçta kendi seçimiydi, bize düşen oksijen israfının daha az olacağını düşünerek sevinmektir. Doğa önemli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MaxPayne87

Allah rahmet eylesin...
    Allah inancı var mi bunlarda acaba? Cenazesinde bile bir tane dini bir nişan yok, gözlerini bile kapatmamislar olenin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.