Şimdi Ara

Ölüm orucundaki Grup Yorum üyesi Helin Bölek hayatını kaybetti (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
120
Cevap
0
Favori
6.861
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: JaCKiE_BrOwN

suçun tanımını yapar mısınız? türk dil kurumu ve türk ceza yasası suç ve suç kapsamı konusunda ne diyor?
    Sizin vicdanınız el veriyor mu sadece onu söyleyin ?

Ayrıca;

Fikir özgürlüğü sandığınız, terör örgütüyle aynı fikirleri savunup fiile geçmemek size göre suç olmasa da suçtur.

713 sayılı Terörle Mücadele Kanunu’na göre propaganda suçu; söz, yazı veya slogan atma yoluyla işlenebileceği gibi pankart, resim, video vb. görseller kullanılarak da işlenebilir. Suç, insanlarla yüz yüze iletişim yoluyla veya toplantı ve gösteri yapmak suretiyle işlenebileceği gibi televizyon, radyo, gazete, dergi, kitap gibi kitle iletişim araçları veya internet üzerinden de işlenebilir. Özetle, propaganda suçu serbest hareketli bir suçtur.

Banka soyma örneği vermişsiniz, bunu fiile dökmeyen birine nasıl ceza verilir demişsiniz.

Muhtemelen halkı kin ve düşmanlığa sevk içine alınır bu da...

Yazdığınız şeylerin savunulur tarafı yok, ayrıca neden ilk mesajınızı düzenlediniz :) İlk mesajınızda terör örgütüyle aynı fikirlere sahip olmanın suç olmadığı yazıyordu, buyrun yapın madem suç değil noluyor görelim

Edit: Yazım hatası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Anarchist Reaper -- 5 Nisan 2020; 11:36:52 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Anarchist Reaper kullanıcısına yanıt
    "Türkiye'de intihar eylemi yapabilecek kişilerin belli bir listesi, şeyi dahi var" dedi. Davutoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: "Biliyorsunuz bu, bir eylem hazırlığı içinde ama bunu gerçek bir eyleme dönüştürmedikçe veya elinizde o eylemin olabileceğine dair bir veri olmadıkça tutuklayamazsınız. Türkiye, demokratik bir hukuk devleti. Dese ki savcı, 'Elinde ne delil var'. Bir saat sonra da serbest bırakılabiliyor. Bunda kimse hukuku da suçlayamaz çünkü Türkiye sebepsiz yere insanların tutuklanabileceği bir ülke değil"

Dönemin Başbakanı Ahmet Davutoğlu..

Şimdi biz hangi türkiye olmak istiyoruz ası sorun bu. Hukukun siyasallaştığı, hakimlerin cumhurbaşkanının önünde önünü iliklediği bir türkiye mi istiyoruz? yoksa evrensel hukuk normlarının uygulanacağı bir türkiye mi?

Üstelik bu insanların albümleri kültür bakanlığı tarafından bandrollenerek satılıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JaCKiE_BrOwN -- 5 Nisan 2020; 14:30:11 >

• hocam sanırım yanlış anladınız. Kimse Kürt bir ırk değildir demedi.
    Kürt Alevisi dediğimizde aleviliğin "kürtlere özgü ve bir cemaattir, kürtler bir cemaat biçimidir ırk değildir dediğimizimi sandınız

Öyle bir imamız ve iddiamız yok.
    ---

mesajınız kendi içerisinde çelişiyor.
    Alevilik için ehlibeyt soyundan gelenler olabilir diyorsunuz
    Anne ve babanın alevi olması için onlarında anne babasının alevi olması gerekir ve onlarında anne babasının böyle gider, yani ehlibeyt soyu olmazsa olmaz(Aynen bu şekilde yazdınız)

peşinden Aleviler Türkler ve Zazadır diyorsunuz. Ne zazalar nede Türkler ehlibeyt soyundan değildir. Bakın bu bir çelişkidir, kendi kendinizle çelişiyorsunuz.

Ehlibeyt soyundan gelenler Araplardır ve Alevilikte Arap kökenlidir. Peki Arap alevileri neden görmezden geliyorsunuz. Üstelik anne baba formülüne göre gerçek alevi onlar.
    (Alevilik için anne ve babanın zorunlu olması aleviliğin farklı bir ırka geçmesini engeller, hatta biraz araştırırsanız Aleviliği cemaaten çok bir ırktır diye tanımlayan tarihçiler/yazarlar olduğunu görebilirsiniz)

Öte yandan günümüzde Türk, Kürt, Zaza, Ermeni Rum ve tüm dünyaya yayılmış onlarca farklı milletten kendini Alevi diye tanımlayan insanlar var.
    Erzincana, Tunceliye, Karsa gidin Ermeni Alevilerle tanışın. İzmire Muğlaya Aydına gidin Rum Alevilerle tanışın, Edirneye gidin Roman Alevilerle tanışın vs.

"Gerçek Aleviler Araplardır geri kalan tüm milletler bektaşidir" deseniz tamam ama "Türkler ve Zazalar alevidir gerisi bektaşidir" demenizin hiçbir mantığı yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kazuya58 -- 5 Nisan 2020; 15:31:16 >

• kazuya58 kullanıcısına yanıt
    mantık mı ? yazarlar mı ?

hocam ben sizin gibi internetten bakıp yazmıyorum buraya

alıntı yaptığın mesajımı tekrar oku istersen harfiyen geçerlidir ve tartışılamaz

nedeni ise ben bu insanların içinde yaşıyorum onlarla beraber çalışıyorum komşuyum falan filan benden daha mı iyi bilceksiniz ?

pirler dedeler mürşitler v.s v.s daha çok detayı var ama kısaca yazdım

yani dediğiniz gibi ingiliz alevisiyim alman alevisiyim rum alevisiyim diye bir şey

onlar diyosada ancak tek başlık altında bektaşiler diye geçer yani sonradan bu yolu seçenler soydan gelmeyenler

türkiyede istediğiniz cemevine gidin bunu size sorarlar
  • Ölüp gitti sıradaki
  • quote:

Orijinalden alıntı: mavikıs

mantık mı ? yazarlar mı ?

hocam ben sizin gibi internetten bakıp yazmıyorum buraya

alıntı yaptığın mesajımı tekrar oku istersen harfiyen geçerlidir ve tartışılamaz

nedeni ise ben bu insanların içinde yaşıyorum onlarla beraber çalışıyorum komşuyum falan filan benden daha mı iyi bilceksiniz ?

pirler dedeler mürşitler v.s v.s daha çok detayı var ama kısaca yazdım

yani dediğiniz gibi ingiliz alevisiyim alman alevisiyim rum alevisiyim diye bir şey

onlar diyosada ancak tek başlık altında bektaşiler diye geçer yani sonradan bu yolu seçenler soydan gelmeyenler

türkiyede istediğiniz cemevine gidin bunu size sorarlar
    Elbette mantık, elbette tarihçiler yazarlar ve otorite kabul edilen din adamları alevi dedeleri vs.

5yildir yaşadığım site 39daire ve sadece 2 aile sunni. Çocukluğumda kapı komşumuz aleviydi, kısacası omrüm boyunca alevilerle iletişimim oldu. Sayamayacagim kadar çok alevi arkadaşım var, yüzlerce sefer cem evine gittim. Bu arada sunniyim ve Türküm.

Yani senin anlattıklarına kürtleri sevmeyen bir alevinin masalı diyebilirim, muhtemelen kürtlere aleviliği yakistiramiyor.
    Türk zaza alevi olur ama ermeni kürt alevi olamaz. Komedi resmen

Kendisine sorun, ehlibeyt haricinde alevi olunamiyorsa, Türk zaza nasıl alevi olabilir?
    Hala alevi olduğunu ve ehlibety dışında alevi olmadığının iddia ediyorsa arkadaşın araptir. Yada mantıksız iddialarının farkında değil.

Asil sorman gerken şu.
    Alevilik bir soybagimi yoksa gönül bağımı.
    Soybagi ise Arap dışında alevi yoktur, gönül bağı ise ermenide alevi olabilir kürt te.

Edit : mantık mi yazarlar mi diyerek aslında Aleviliğin mantısız olduğunu iddia ve kabul ettin. Bende mantığa inanmayan birine birseyler anlatmaya çalışarak mantıksızlık yaptım

Bu son mesaj, iyi eğlenceler dostum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kazuya58 -- 5 Nisan 2020; 18:20:31 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 2000watts kullanıcısına yanıt
    He he. Eminim tanımazsın ve dertlerini bilmezsin. Herkes masum zaten.
    Terörü, teröristleri övmek düşünce özgürlüğü olamaz. Bölücülük ne zamandan beri özgürlük oldu? ,
    Yemin ederim ki malum kitleden zerre kadar farklı değilsiniz. En az onlar kadar gözleriniz kapalı.
  • Vay be... Bir akşam yemekleri önlerine gelmediği zaman zırlayacak olan insanlar, 288 günlük açlık ile dalga geçiyorlar...

Grup yorumu tanımam etmem. Üniversitede bir arkadaşım, soluk bir ay dolanıyor diye bir şarkılarını söylerdi gitarla, oradan duymuşluğum var ve o şarkıyı çok severdim.

Şu hallerine bak ... Bu kadar iradeyi, motivasyonu nereden buldu acaba ? Ne acısı vardı bu kadar ? Hayatın en temel isteği olan besin alma ihtiyacı ile nasıl bu kadar uzun süre savaşa girmiş ?

Ölüm orucundaki Grup Yorum üyesi Helin Bölek hayatını kaybetti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Antikaruh -- 5 Nisan 2020; 18:33:38 >

• Oruca söverler, davaları için oruç tutarlar. Oruç tut, sıhhat bul. Arkadaş yanlış yorumlamış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Askaparta -- 5 Nisan 2020; 18:40:4 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • gebersin

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-82AD9505E

He he. Eminim tanımazsın ve dertlerini bilmezsin. Herkes masum zaten.
    Terörü, teröristleri övmek düşünce özgürlüğü olamaz. Bölücülük ne zamandan beri özgürlük oldu? ,
    Yemin ederim ki malum kitleden zerre kadar farklı değilsiniz. En az onlar kadar gözleriniz kapalı.
    Aşırı empati sendromu

Ölüm orucundaki Grup Yorum üyesi Helin Bölek hayatını kaybetti

Sadece bu forumda bol bol var.

Argo olarak; "savaşmayalım, sevişelim"

Acaba Kurtuluş Savaşı'nda da aynı aşırılığı gösterebilecekler miydi?

+ Atam! Savaşmayalım, sevişelim!

Muhtemelen gelecek cevap:

- Önden buyur *bne. Senin gibi düşünmeyen düşmana, ailenle beraber bir tarafını s..tir.
    https://eksisozluk.com/asiri-empati-sendromu--5481477

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Savunmadım Çıkar Göster -- 5 Nisan 2020; 19:9:8 >

• Gördüğünüz gibi kilo vermenin en iyi yolu kaloriyi kısmak.
  • kazuya58 kullanıcısına yanıt
    sivaslı türk alevisi ve tuncelili zaza alevisi arasında bile farklılıklar ayrılıklar
    anlaşmazlıklar mevcut olabiliyor

adam yada kadın her neyse zazaca konuşuyor karşısındaki bilmiyor ki benziyor diye
    kürtçe zannediyor birisi sorduğundada kürt alevisi diye sallıyor

bende diyorum ki doğrusu 100 yıl önce yapılan nüfus mübadelesinde adam rum yada ermeni
    yani hristiyan kürt köyüne yerleştirilmiş sonradan kürtçe öğrenmiş

dininide saklamak için aleviyim diye yalan atmış olay kısaca bundan ibaret

insanları yanıtma

her canı isteyen aleviyim diyen semaha girebilir mi semah dönebilir mi cemevinde

tabiii hayır bilmiyosan öğren
  • CHP'nin sözde milletvekilleri gider taziyeye.

İmamoğlu dkpc'li kankası kanas cananı göndersin mesela.

• quote:

Orijinalden alıntı: Antikaruh

Vay be... Bir akşam yemekleri önlerine gelmediği zaman zırlayacak olan insanlar, 288 günlük açlık ile dalga geçiyorlar...

Grup yorumu tanımam etmem. Üniversitede bir arkadaşım, soluk bir ay dolanıyor diye bir şarkılarını söylerdi gitarla, oradan duymuşluğum var ve o şarkıyı çok severdim.

Şu hallerine bak ... Bu kadar iradeyi, motivasyonu nereden buldu acaba ? Ne acısı vardı bu kadar ? Hayatın en temel isteği olan besin alma ihtiyacı ile nasıl bu kadar uzun süre savaşa girmiş ?

gerizekalı değiliz demek ki böyle işlere kalkışmıyoruz.

gelmiş burda helüle helüle acıtasyon yapıyo dhkpc liye bak sen. terket bu forumu.

• MrT4ngo kullanıcısına yanıt
    Aman dhkpc li sayin uyelere laf etme admin uyariyor sonra

• quote:

Orijinalden alıntı: murat1981pls

Aman dhkpc li sayin uyelere laf etme admin uyariyor sonra
    onların dokunulmazlığı var zaten bu forumda. alıntı bile yapmamak lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: JaCKiE_BrOwN

suçun tanımını yapar mısınız? türk dil kurumu ve türk ceza yasası suç ve suç kapsamı konusunda ne diyor?
    Terörü ve teröristi övmek. SUçu ve suçluyu övmek suçtur. Anladın mı? anlamazsın ve anlamazsınız. Çünkü sizin gibilerin işine gelmez. İşiniz gücünüz acitasyon. Defolun avrupadaki abilerinize yapın belki yutarlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MrT4ngo

onların dokunulmazlığı var zaten bu forumda. alıntı bile yapmamak lazım.

Alıntıları Göster
    AYnen şikayet ettim. Aldığım cevap işlem yapılacak bir neden görülmemiş. Muhtemelen ben ceza alırım. DH nın durumu rezalet.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.