Şimdi Ara

Olmayan OGS Gişesinden Geçiş ihlalleri ( FSM -15 Temmuz Ş. K. İstasyonu)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
916
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bugün Osmangazi den geçtim kontrol etmek için borçları sorgulayınca geçmişe dönük çok sayıda borç çıktı.

Ben hiç bir zaman ogs kullanmadım hep hgs kullandım gişe olan yerlerden de hep hgs den geçtim

Zaten cezaların çoğu FSM, gişeleri 2015 de kalktı yani ogs-hgs diye gişe yokken ben nasıl ogs den ceza yiyorum ?

Ayrıca 34 vz 5464 aracımın 2014 tarihinde cezası var ama ben aracı sıfır olarak 2017 de aldım
    Olmayan OGS Gişesinden Geçiş ihlalleri ( FSM  -15 Temmuz Ş. K. İstasyonu)Olmayan OGS Gişesinden Geçiş ihlalleri ( FSM  -15 Temmuz Ş. K. İstasyonu)

Telefonla arıyorum cevaplayan yok önerisi olan var mı ? ne yapmalıyım

GÜNCELLEME 22.03.2021
    Problemi yaşayanlar mutlaka cimere de yazsın 7 ay sonunda cimer üzerinden sonuçlandı borçların çoğu silindi
    Olmayan OGS Gişesinden Geçiş ihlalleri ( FSM  -15 Temmuz Ş. K. İstasyonu)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrcnd -- 22 Mart 2021; 17:11:16 >

• Bende de aynı sorunlar vardı. OGS kullanmamama rağmen sistem ogs üzerinden ceza çıkarmış. Telefonla onca denemeye rağmen bir türlü çözüm sağlayaladım. En son ogs@kgm.gov.tr'ye güzel anlaşılır ve sade bi şekilde mail yazıp yolladım. Ruhsat ıvır zıvırıda iliştirin hatta 2017 araçta 2014 cezası var diye. Büyük ihtimalle eski plaka sahibine yazılan bi ceza sistemden düşmemiş. Ruhsat ibraz ederek onu iptal ettirirsiniz. HGS etiketiniz eskimiş ise FSM'den geçerken OGS plakayı çekmiş olabilir. O dönem HGS'de para yüklüyse ceza iptal edilir. Yok değilse malesef cezayı ödemeniz lazım.

Koskoca KGM, deve yüküyle para kaldırıyorlar ancak gel gelelim berbat bi sistemleri, berbat bi müşteri ilişkileri var. 23 martta gönderdiğim maile 19 ağustosda cevap verebildiler.

• senged kullanıcısına yanıt
    Bende haftalık olarak takip edip HGS geçişlerini ödüyordum. Şimdi 1 ay önceki OGS geçişi olarak ceza göndermişler. Arıyorum bağlanamıyoruz, 60. sıradasınız deniyor.. Bu olayı nasıl çözümleyebiliriz sizin bir fikriniz var mı?
  • Simdi baktim gecen ay fsm den benim de bi kacak gecisim gozukuyor. Olmayan giseden kacak gecmisiz :) simdi ugras isin yoksa

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • brkprlk35 kullanıcısına yanıt
    Bende aynı şekilde etiket almaıyıp, geçiş yapmam gereken zamanda geçiş yapıp ertesi gün ödüyordum, son geçişimde kontrol ettiğimde geçişler gözükmedi müşteri hizmetlerini defalarca aradım, mailler bakın şu tarih şu saatte şu gişeden geçişim var ödemek istiyorum gözükmüyor sonra cezalı şekilde ödemek istemiyorum diye, çağrı merkezi geçisiniz gözükmüyor, gözükse bile hgs etiketi alırsanız cezasız olarak bakiyenizden düşer bla bla.. cevabı verdi, mailler keza aynı çözümsüzlük velhasıl 15 gün geçtikten sonraki sorgulamamda bir baktım benim geçişler gözüküyor hemde cezasız ödeme son günü(baktığım güne ğöre) dün olarak gözüküyor yani dört katı cezayı geçirmişler, tekrar mailler telefonlar vs. kopyala yapıştır anlamsız cevaplar sonuç olarak halen sistemde dönt katı cezalı durumda durmakta müsait olduğumda ödemeyi düşünüyorum artık

• cardigans78 kullanıcısına yanıt
    Bende aynı durumdayım HGS veya OGS alsak yine de cezalı olarak mı ödeyeceğiz? Ben mecbur bunlardan birini alacağım çünkü hep böyle problem çıkacak kesin..
    HGS de benzeri durum yaşamıştım. HGS müşteri hizmetlerine (PTT) ulaşınca durumu anlattım düzelttiler.
  • Akinci A kullanıcısına yanıt
    benim bahsettiğim tarihler geçen aydı artık çok geç :)

ayrıca benim yaşadığım sorunda kendi üstlerine düşen sorumluluğu vatandaşa atmak için de sayfayı güncellemiş ve okudum anladım butonu koymuşlar :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cardigans78 -- 28 Ağustos 2020; 14:49:15 >
    Aynen öyle bu uyarı yazısı önceden yoktu. İlla diyorlar gidin HGS alın sizinle uğraşamayız.
  • Devlet yine milleti soymaya and icmis

• Çözüme ulaşan var mı ?
    Mail attım dönen yok faiz işlemeye devam ediyor toplam borç 700 TL geçti şuan
  • Evet korktuğum başıma geldi

Araçlar şirketin üzerine kayıtlı olduğu için belli bir süre sonra borcu vergi borcu olarak yansıtıyorlarmış.

Şuan her bir geçiş ihlali 4 katı olarak yansımaya başladı

850 TL kusur olan borç vergi dairesine yansıyınca 3500 tl civarına kadar çıkacak. Ödenmez ise hesaplara e-bloke geliyor.

HGS dökümünü kontrol ettiğim de ilgili geçişlerin ödemesi hgs den çekilmiş.Saniyesine kadar tutuyor

Böyle bir soygun ne gördüm ne duydum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrcnd -- 24 Aralık 2020; 21:25:0 >

• Eylül ayında şehirler arası paralı yoldan geçiş yaptım. 1 hafta geçti baktım hala gözükmüyor sistemde biraz daha bekledim yine yok aradım hem pttyi hem karayollarını dedim ben su zamansa burdan geçtim sistemde yok. Mesaj gelmesini bekleyin dediler. Ara ara yine takip ediyordum. Sisteme işlemesi tam 3 ay sonra oldu ve ardından hemen mesaj geldi. Aradım hgsyi cezaya girmiştir karayollarına sorun diyor. Allah'tan cezaya girmeden bakiyemden düştüler. Takıp etmesek sağlam tokatlayacaklar.

• Korktuğum benim de başıma geldi. 31 Aralıkta İstanbul'a gittim bu sabah döndüm. Bu sabah dönüşümde gişe geçişim sisteme düştü ama gidişim henüz düşmedi. HGS kartım da OGS kartım da yok ama özellikle HGS gişesinden geçiyorum her zaman. Sonra da kgm sitesinden ödüyorum.

Şimdi bu geçiş sisteme girilmezse muhtemelen son ödeme tarihi geçecek ve cezaya düşecek.

• Cimere de yazmıştım

7 ay sonun da sonuçlandı borçların çoğunu silmişler

Faizi ile 900 TL ulaşan borç 250 TL düşmüş onuda ödedim gitti uğraşmadım

2016 da trafiğe çıkan araç için 2014 cezası kaldı sadece onu da ödemeyeceğim yine cimere yazdım uğraşsınlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrcnd -- 22 Mart 2021; 17:13:18 >

• emrcnd E kullanıcısına yanıt

Benim 50TL borcum çıkmıştı ki OGS kullanmama rağmen. Ödemiştim siz en iyisini yapmışsınız..

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.