Binbaşı
27 Aralık 2009
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 53 (Bu ay: 1)
Gönderileri

Piyasa malum artık ayağı yerden kesicek araba bulmak git gide zorlaştı. Herkesin ağzında kuşlar şu kadar olmuş bu arabada bu kadar eder. Bende ayağı yerden kesecek keyifli bir araç arayışına başladım. Maksadım hergün beni taşısın değil. Devamlı arabaya ihtiyacım yok,hafta sonları çıkıp dolaşmak için lazım bana. 35 bin dolayında 2 tane integra baktım. İkisininde durumları pek iyi değildi. Ve tok satıcılar biri sanayici diğeri galerici anlaşmak zor oldu. İyikide anlaşamamışız. Sonrasında kısmet işte denk geldi ve 2. sahibinden temiz durumda bi integra buldum. Anlaştık sayılır pazartesi bi ustaya baktırıp alıcam aracı nasipse. Dikkat etmem gerekenler nedir? Anadolu yakasında bu arabayı ezberlemiş iyi bi esnaf, iyi bi usta bulabilir miyim diye sizlerden yardım almak istedim.

Biraz araştırdım kulaklıkları. İkisi içinde olumsuz bi öneri göremedim. Herkes çift driverdan dolayı övgüyle bahsetmiş. Ancak iki kulaklıkta birbirinin aynı görünmesine rağmen 2 katı fiyat farkı mevcut. Acaba hangisini tercih etmeli. Birde Awei G20 var bu kulaklıklar hakkında bilgisi olan varsa hangisini önerir?

https://www.hepsiburada.com/schulzz-Ipipoo-dp-1-mikrofonlu-bluetooth-kulaklik-p-HBV00000PGU4S?magaza=teknospace&wt_gl=cpc.68xx.shop.all.genel-all-products&gclid=EAIaIQobChMI15jjjKCw5wIVjIGyCh0vGAupEAQYASABEgKzO_D_BwE

https://www.hepsiburada.com/schulzz-awei-x670bl-dual-driver-bluetooth-mikrofonlu-kulaklik-v4-2-siyah-pm-HB00000GJK0Y

https://www.hepsiburada.com/awei-g20bl-dual-driver-bluetooth-v4-2-mikrofonlu-kulaklik-pm-HB00000GX1X5
Dün yani cumartesi günü 2 şeritli anayol üzerinde seyir ederken yan yoldan gelen bir araç bana sol tarafımdan çarptı. Çarpmanın etkisiyle bende şeritten çıkarak sağımda bulunan araca çarptım. Benim araç baya hasar aldı. Bana çarpan araç ise aşırı hızlıydı, kaldırımı aşıp yolun karşısına geçti ve elektrik diğerine çarpıp ters döndü. Ters dönen aracın şöförü biraz yaşlı biri ve sen çarptın dedi bana. Ben haklıyken adama geçmiş olsun dedim, adam bana neden çarptın diye çıkışmaya başladı. Tekrar geçmiş olsun Allah beterinden saklasın diyerek polemiğe girmedim uzaklaştım. Benim çarpmam mümkün değil zaten. Ki benim çarptığım araç şöförüde, bana diğer aracın çarptığı yönünde ifade vermiş. Yani büyük ihtimalle bana çarpan araç suçlu bulunacak.

Çarpmanın etkisiyle kafamı çarpmışım cama. Allah tan kemer takılıydı. Ben bayılmışım o an. Araç devam edip kendi kendine durmuş yolun kenarında. Ambulans geldi beni hastaneye götürdüler. Sonrasında araç polis tarafından çekiciye yüklenip otoparka çekilmiş.
Şimdi bir sorum olacak. Araç şirket aracı ve kaskolu. Ancak çekici hizmeti kasko tarafından değilde polis tarafından sağlandığı için bana herhangi bir ücret yansıtılır mı? Ve otopark ücreti istenecektir muhakkak. Pek bilgim yok bununla ilgili. Şimdi yarın aracı servise çektiricem ama benden çekici ve park ücretini tahsil edicekler mi acaba? Bu konuda ne gibi haklarım bulunuyor.
Dün yani cumartesi günü 2 şeritli anayol üzerinde seyir ederken yan yoldan gelen bir araç bana sol tarafımdan çarptı. Çarpmanın etkisiyle bende şeritten çıkarak sağımda bulunan araca çarptım. Benim araç baya hasar aldı. Bana çarpan araç ise aşırı hızlıydı, kaldırımı aşıp yolun karşısına geçti ve elektrik diğerine çarpıp ters döndü. Ters dönen aracın şöförü biraz yaşlı biri ve sen çarptın dedi bana. Ben haklıyken adama geçmiş olsun dedim, adam bana neden çarptın diye çıkışmaya başladı. Tekrar geçmiş olsun Allah beterinden saklasın diyerek polemiğe girmedim uzaklaştım. Benim çarpmam mümkün değil zaten. Ki benim çarptığım araç şöförüde, bana diğer aracın çarptığı yönünde ifade vermiş. Yani büyük ihtimalle bana çarpan araç suçlu bulunacak.

Çarpmanın etkisiyle kafamı çarpmışım cama. Allah tan kemer takılıydı. Ben bayılmışım o an. Araç devam edip kendi kendine durmuş yolun kenarında. Ambulans geldi beni hastaneye götürdüler. Sonrasında araç polis tarafından çekiciye yüklenip otoparka çekilmiş.
Şimdi bir sorum olacak. Araç şirket aracı ve kaskolu. Ancak çekici hizmeti kasko tarafından değilde polis tarafından sağlandığı için bana herhangi bir ücret yansıtılır mı? Ve otopark ücreti istenecektir muhakkak. Pek bilgim yok bununla ilgili. Şimdi yarın aracı servise çektiricem ama benden çekici ve park ücretini tahsil edicekler mi acaba? Bu konuda ne gibi haklarım bulunuyor.
Dün başıma talihsiz bir olay geldi. Şantiyenin aracıyla devamlı kullandığım güzergahta kaza yaptım. Normalde bizim çalışma bölgemiz olmasına rağmen yol çalışması yapılacağına dair bizim firmaya hiç bilgi verilmedi. Viraj olan kavşak alanda son anda görebildim yolun kapandığını. Önümdeki araca vurmamak için sola doğru kaçtım ve kaldırıma çıktım.

Olay buraya kadar kaza gibi görünüyor. Ama bu olay kaza falan değil. Çünkü çalışma yapan firma, adı lazım değil karadeniz bölgesini ele geçirmiş bi hükümet yandaşı firma, burada milletin canıyla oynamakta. Saçma sapan bi kavşak yapıp, daha sonrasında keyfi o yolu kapatıp hiç bir uyarıcı levhada koymuyorsa.. Bu kaza değil cinayete teşebbüstür. Ben kaza yapmadan önce ve yaptıktan sonra bi çok kişi kaza atlattı. Çoğunuda elimle
gelenleri yavaşlatıp uyardım. Yola bi tane duba koydum millet görebilsin diye. Ama nafile, millet virajın içini göremeyip son anda kurtardı.

Olay buradan itibaren başladı. Polis çağırdım. Orada yolla ilgilenen firmanın şeflerinden biri geldi. Polis fotoğraf çekerken bu bana sataşmaya başladı. Suçlu benmişim, kendilerinin hiç suçu yokmuş gibi bana yürümeye başladı. Bende ona yürüyünce geri vites yaptı gitti. Polisinde olayla çok ilgilenmemesinin altında bi çapanoğlu aradım. Bütün açılardan fotoğrafladım. Yolda hiç bi önlem alınmadığı fotoğraflarda belli. Bugun gittim karakoldan tutanağı almaya. Verdi elime sevimsiz polis memuru tutanağı. Okumamla şok olmam bir oldu. Çünkü yolda bütün önlemler alınmış, tek suçlu benmişim gibi yazılmış tutanağa. Ben karakola giderken o firmanın şefide oradaydı. Anladım zaten bi olaylar döndüğünü. Memura çıkıştım tabi elim ayağım sinirden birbirine girdi. Utanmıyomusun o firmayı tutmaya dedim. Neyin tutması falan dedi sanki haberi yokmuş gibi. Dedim o yolda sen geldiğinde hiç bir tabela yoktu. Bunu sana elli kere söyledim ve seni zaten o yüzden çağırdım ben. Tabelalar vardı dedi sen yanlış hatırlıyosun. Dedim fotoğraflar var elimde, göster dedi. Aklı sıra elimde kanıt var mı yok mu onun derdinde. Fotoğrafların olduğunu görünce kendi çektiklerine baktı. Şaşırmış gibi aa doğru yokmuş dedi. Ben tutanağı düzenler seni ararım yarın gelip alırsın..

Ee güzel kardeşim. Sen bu dünyada menfaat için millete yanaşırsın, kendi avantanı alırsın belki. Ama hiç mi Allah korkun yok, hiç mi insanlıktan nasibini aldın, yarın öbürgün çoluk çocuğundan çıkar diye düşünmüyorsun. Benim için değişen bişey yok. Araç şirketten, kaskolu zaten. Yapılır serviste olur biter. Diğer şirket aracını kullanıyorum benim açımdan problem yok. Ama Rabbimden isteğim. Bunlar gibi işini doğru düzgün yapmayıp milletin canını tehlikeye atan şerefsiz soyunun en büyük acıları yaşaması, aynı şeylerin kendi başlarına gelmesidir.

Bugün bi bakiyim eniştenin dobloya zam gelmiş mi acaba diye. Fiyat listesi güncellenmektedir diyor. Çok şükür bugünüde boş geçirmedik.

Geçtiğimiz günlerde aracın klimasında problem olması sebebiyle servise bıraktım. İkame araç olarak Clio HB Joy paket araç verdiler. Baz model diye kol dayama koymamışlar diye düşündüm. Bi bakiyim full paketlerde kol dayama elektronik park freni nasıl diye. Rs pakete baktım yok. Dedim spor araç diye konfora önem vermemişler heralde. Gt line pakete baktım onda da yok icon pakette de yok. Sen kalk 90 bin ver kol dayama olmasın. Çok garipsedim açıkcası.

Acaba sebebi maliyet kaygılarından dolayı mı yoksa farklı bir nedeni var mı? Çünkü bi keresinde clio hb için bayiye gidip aracı incelemiştim. Bundan 2 sene önce baz model 55 bin gibi bi fiyatı vardı. Arka camlar otomatik değil çevirmeliydi. Şuanki araçta öyle ya neyse. Danışman bayana sorduğumda ise, yurt dışında güvenlik için bunlar tercih ediliyor. Nasıl yani dedim. Dediki suya düştünüz otomatik camlar kilitlenir ve açılmayabilir. Ancak bunları kolayca açabilirsiniz. Biz dedim zaten hergün denize uçuyoruz araçla çok mantıklı bir açıklama. Ee peki önler niye otomatik onlarıda çevirmeli yapsalarmış dediğimde kadının suratındaki ifadeyi hala unutamıyorum
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-mazzini..clio-rs..bayii..225-hp..f1..sedef-sari..hatasiz-455335695/detay
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-metal-2017-clio-gt-line-edc-1.5-dizel-90-hp-otomatik-hatasiz-455870986/detay
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-o-km-2017-renault-clio-hb-15-dci-icon-edc-90-bg-dizel-otomatik-422207078/detay
Bugun tam bi felaketler günü oldu resmen tüm aksilikler üst üste gelirken daha ne olabilir diye düşündüm ve bu kaza oldu. Maslakta benzinlikten bişeyler almak için durdum. Tam geri geri çıkarken etrafımı kontrol ediyodum ve bi anda araç belirdi. Hiç farkına varamadım. Birisi çıkabilir diyede temkinli bi şekilde geri geri gelirken oldu. Diğer araç hiç mi fark edemedi anlamadım. Neyse suç bende diye düşündüm adamdan özür diledim. Güvenlik arkadaşlar geldi geçmiş olsuna, fotoğrafları çektikten sonra araçları park ettik. Ben abiyle oldukça güzel bi şekilde anlaşma yoluna gitmeye çalıştım. Çünkü önümüzdeki ay aracın sigorta kaskosu yenilecenek. Masraf çıkmasın 100-200 hallolur dedim. Orada da beyfendi ustasını aradı fiyat aldı 200 gibi bi kelime çıktı. Yanımda 150 lira vardı başkada param yok zaten. Daha yeni işe girdim dedim 100 lira sizin olsun 50 bende kalsın dedim. Üzerini hallederiz sorasında. Tamam dedi devam ettik. Sorasında aradı beni ve bi yere gösterdim 400 lira diğer yer 350 lira dedi. Dedim biraz vakit verin ben dönüş yapıcam. Düşününce o arkadaşında suçu var kazada gibi geldi bana. Tutanak tutmaya zaten çok yanaşmadı. Aramızda halletmeye gönüllüydü anlıycağınız. Sizce ne yapmam lazım. Kendi tanıdığım ustam yok. Birinden fiyat alamam. Ben kararımı değiştim tutanak tutalım desem sonuç ne olur hiç bilgim yok. Bu konularda aydınlatabilirseniz çok sevinirim..

Kul hakkına önem veririm. Kimsenin hakkı bende kalsın istemem ama kendi hakkımıda sonuna kadar savunurum. Acaba çakallıp yapıp fazla para istemeye mi getirdi diye aklımdan geçmiyo değil. Millet kaza yaptıktan sonra ehliyetini vermez peşinde koşturup durur aylarca, biz iyi niyetli yaklaşınca keriz mi oluyoruz acaba?

😊
Bugun acil islerim vardi. Normalde 3.kopru kullanmaya tovbeliyim ancak bugun biraz hizli gidiyim diye orayi kullandim. Kullanmaz olaydim. Yaptigim en buyuk hatalardan biridir bu gune kadarki. 3 serit birden kapatilmis kopru ustunde ve tek seritten yol verilmis. Karsi serit bombos ama butun kamyonlar tirlar arasinda kalakaldim. Aracta tekim küçük yegenim arkada. Biraz oyaladim ama sıkılınca gectim emniyet seridine kopruye kadar geldim. Tabi bu arada 30 dkm yok oldu. Yol bos olunca 180 den asagi dusmedim. Tam cikisa geldim yine bi kuyruk. 3 tane gise var ama tek 1 tane çalışıyor ve kapi yapmislar. Yaklastim iyice, tabelada 21 lira yazdi ancak engel acilmadi. Cami actim gisedeki gorevli hgs onay vermedi dedi. Dedim icinde para var oyle sey mi olur. Nakit verin dedi. Tabi benim sinirler tavan yapti. Sacma bi hgs sistemi yaptilar ama o bile calismiyor. Bende yok para falan kaparim kontagi burda beklerim dedim. Arkada kuyruk beklemekte tabiki bu esnada. Adamda ben plakaya yaziyim 15 gun icinde odersiniz dedi. Dedim istedigin yere yaz ben odemem bunu hgsden duserse dussun dedim ve devam ettim. Bu nasil bi sacmaliktir arkadas aklim almiyor. Bi is yapip eline yuzune bulastirmak ancak bu kadar olabilir. Yaziklar olsun diyorum. Parayida odemeyi dusunmuyorum. Bu tutar hgsden duser mi yoksa 10 sene sora katlanip bi dağ edasiyla karsima dikilir mi?
Hakkında
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
MoNsTeR
Otomobil
Fiat
Mobil cihaz
LG
Operatör
Türk Telekom
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH’de
Nerede: Bir konuya bakıyor.
Son Giriş: 9 dk. önce
Son Mesaj Zamanı: 5 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 2.036
İkinci El Bölümü Mesajları: 52
Konularının görüntülenme sayısı: 51.677 (Bu ay: 687)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 3.520 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Motorlu Araçlar Dünyası
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.