Şimdi Ara

Öğrenci kredi kartı limiti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
2.897
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Çalışan sgklı ebeveyn kefil olursa limiti 3500-4000 civarı yapabilirler mi? Limit artışı istedim "yasal duzenlemeler geregi tum bankalardan alabileceginiz toplam kart limitine ulastiginizdan limit artis basvurunuz olumlu olarak sonuclandirilamamistir. Bilgi icin Subenizle gorusebilirsiniz' diye avucunu yala mesajı geldi. İmkânsız mı yani kefil ile bile?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• alamazsın.
  • O kadar limiti ne yapacaksın ?

• Limitini arttirmak icin aileni kefil gosterecegine ailenden o miktar kadar para al taksit taksit ode.

Kredi karti kullanmanin mantigi nedir anlamis degilim.

Her ay bankadan borc alip oduyorsunuz. Bir kere o parayi biriktirmis olsaniz donguden kurtulmus oluyorsunuz.

Haksizmiyim ??

• kredi kartı dipsiz kuyudur. ama Adalolunun ücra bir köşesindeyseniz kredi kartı çok işinize yarıyor. nasıl mı mesela burada mobilyacıd da bir bilgisayar koltuğu sordum dandik bir şeye 420tl istedi. hepsiburada com da daha iyi koltuklar 170-200tl ye satılıyor. bu durumda peşin parayla yerel mağazadan almaktansa kredi kartıyla internetten alış veriş yapmak daha karlı oluyor.
  • O kadar limit vereceklerini sanmiyorum senin adina olacak karta.Bende 2500 lira limitli kart var ogrenciyim ama ek kart olarak cikarttilar.Ve minimum 2500 olarak cikiyor,dedigin rakamlari da verebilirler.Ailende limit sikintisi olmayan bir kart varsa ona ek kart olarak cikartmayi dene derim.

• ozbey08 kullanıcısına yanıt
    Onun için kredi kartına gerek yok .Bazı banka kartlarıyla internetten alışveriş yapılabiliyor.
  • Benim de 1300TL ve artmıyor. Aylık 2.5-3bin harcayıp, günü gününe ödememe rağmen arttırmıyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nessqwe

Onun için kredi kartına gerek yok .Bazı banka kartlarıyla internetten alışveriş yapılabiliyor.

Bazı değil neredeyse tüm banka kartlarıyla internetten alışveriş yapılıyor. Ziraat sorun çıkarıyordu, onu da çözmüşler herhalde.

• quote:

Orijinalden alıntı: ::Ashes::

Limitini arttirmak icin aileni kefil gosterecegine ailenden o miktar kadar para al taksit taksit ode.

Kredi karti kullanmanin mantigi nedir anlamis degilim.

Her ay bankadan borc alip oduyorsunuz. Bir kere o parayi biriktirmis olsaniz donguden kurtulmus oluyorsunuz.

Haksizmiyim ??

Ya kredi kartı ya evkur, kredi kartıyla taksitle 1500 lira olan ps4, evkurda 2200. Cihaz aynı kutu aynı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • şimdi almasan ölür müsün ?

biriktir paranı 500-600 lira biriktirdim de ailende 1000lira destek olur.
  • Hiç bir banka online işlemle smsle ya da müşteri hizmetlerinden limit arttırımı yapmaz (orta-düşük gelirli kişiler baz alınmıştır)
    Şubeye gitmeniz gerekmektedir. Ya da şans eseri sizi arayıp limitinizi şu kadar arttırıyoruz derse arttırabilirsiniz.

Öğrenci kartı limitleri düşüktür ama öğrenciyken yüksek limitli kart almak için part-time bir işe girerseniz maaşınızın yattığı bankadan yüksek limitli kart alabilirsiniz.
    Ben Üni2de 1000 lira limitli kart alamazken üni2 de kotonda işe başlayıp 4000 limitli kart almıştım.ordan çıktım limitimde düşmedi.
  • quote:

şimdi almasan ölür müsün ?

Psikolojik olarak kafa dağıtmaya ihtiyacım var ve evet, intihara yatkın olduğum söylenebilir. Ps yi 2 yıldır istiyorum ama biriktirme iradesi bende yok, biriktirmektense borcu düzenli ödemeyi daha rahat yapabiliyoeum borç korkusu sonuçta. Evkurdan 1900 liraya da alabilirim, arada 400 lira fark olacak piyasa değerinden ama emin değilim bimiyorum TV de gerekiyor daha. Ayrıca kendi başıma halletmek istiyorum, aileden yardım alamam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dantesneo -- 17 Şubat 2018; 17:38:58 >
  • Yas kac ?

• quote:

Orijinalden alıntı: ecconiet

quote:

Psikolojik olarak kafa dağıtmaya ihtiyacım var ve evet, intihara yatkın olduğum söylenebilir. Ps yi 2 yıldır istiyorum ama biriktirme iradesi bende yok, biriktirmektense borcu düzenli ödemeyi daha rahat yapabiliyoeum borç korkusu sonuçta. Evkurdan 1900 liraya da alabilirim, arada 400 lira fark olacak piyasa değerinden ama emin değilim bimiyorum TV de gerekiyor daha. Ayrıca kendi başıma halletmek istiyorum, aileden yardım alamam.

Bak benimde ayni sekildi. Kyk kredisi aliyorsan soyle yapmistim ben.

470 tl yatan kyk ya dokunmadim hic , 850 tl ye 2.el garantili ps4 slim aldim.vestelden kartsiz taksitle 800 tl ye 24 inc full hd tv aldim kyk ile her ay 150 tl ye odedim bitirdim. Hatta ustune biriktirdim 800 tl ye thrustmaster t150 direksyon seti aldim 2. El.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sabri a.k.a Hayalet

quote:

quote:

470 tl yatan kyk ya dokunmadim hic , 850 tl ye 2.el garantili ps4 slim aldim.vestelden kartsiz taksitle 800 tl ye 24 inc full hd tv aldim kyk ile her ay 150 tl ye odedim bitirdim. Hatta ustune biriktirdim 800 tl ye thrustmaster t150 direksyon seti aldim 2. El.

TV için 850 lira bütçe ps4'e yetti mi peki? Almışken tam almak istiyorum yani oyunları kasmadan lag yapmadan oynamak. 1300 liraya kartla rahat alınır ama ıvır zıvır sürekli çıkıyor hali hazırda 450 lira taksit borçları var zaten ama zaten haziran gibi almayı düşünüyorum en erken. İkinci ele de güvenemiyor insan, burası Türkiye sonuçta

http://www.evkur.com.tr/sony-playstation-ps4-500-gb-3-oyun-horizon-zero-dawn-god-of-war-3-uncharted-4-

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dantesneo -- 17 Şubat 2018; 18:24:29 >

• aylık gelirinden fazla limite özenmeyin
    aslında mumkun mertebe kullanmayın
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Sabri a.k.a Hayalet

quote:

quote:

TV için 850 lira bütçe ps4'e yetti mi peki? Almışken tam almak istiyorum yani oyunları kasmadan lag yapmadan oynamak. 1300 liraya kartla rahat alınır ama ıvır zıvır sürekli çıkıyor hali hazırda 450 lira taksit borçları var zaten ama zaten haziran gibi almayı düşünüyorum en erken. İkinci ele de güvenemiyor insan, burası Türkiye sonuçta

http://www.evkur.com.tr/sony-playstation-ps4-500-gb-3-oyun-horizon-zero-dawn-god-of-war-3-uncharted-4-

Butce yetti tv icin. 24 inc yetti bana baya hem kucuk oldugu icin input lag da yok. Tum arkadaslarim 2. El aldi ps yi forumdan falan bulursan sikinti olmaz zaten saglam makina ps .

• Öğrenci kartları max bin tl olsa gerek. Kartınızda yüksek limit olsa bile bu bir borctur ve ödenmesi gerekir, odeme zamanı geldiğinde sağdan soldan borç aramak yerine ihtiyacınız olmayan şeylere yonelmeyin. Ogrenciliginde kredi kartını odeyemeyip icralik olan ve yıllar sonra yüklü bir borçla karşı karşıya kalan yığınla insan var biride siz olmayın.

• Öğrenci kredi kartları için belirli bir limit oluyor ve özellikle Garanti bankasının öğrenci kartını kullanmıştım bir zamanlar taksit seçeneği bile yoktu. Yani Öğrenci kartları genellikle risk düşük sekilde veriliyor, en yüksek limitlerde Yapı Kredi ve Akbank'tan veriliyor diye biliyorum güncel
    Aktüel
    Öğrenci Kredi Kartı Limiti ve Özellikleri!. » Aktüel
    https://aktuel.net/ogrenci-kredi-karti-limiti
    bilgilerine buradan bakabilirsiniz.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.