Şimdi Ara

YASAL UYARI ( SMS GELDI )

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.688
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    IMEI NUMARASI KLONLANMIŞTIR , CIHAZ 30 GÜN İÇİNDE KAPATILACAKTIR.

SATIN ALDIĞINIZ YERE BAŞVURUNUZ

şimdi böyle bir sms geldi , ben bir anlam çıkaramadım...

kullandığım telefonun imei numarasına baktım hiç alakası yok yukarıdaki imei numarasıyla falan...

acaba niye yolladılar ?

• hocam seninkinin imei siyle bi alakası yoksa karışıklık olmuştur büyük ihtimal. Yine de bir telefoncuya gitmekte fayda var
  • kardeşimede aynı sms geldi , şimdi kontrol ettik imei numarası kardeşimin telefonuna ait çıktı....

telefon 1 ay önce AVEA bayiisinden alınmıştı ve o günden itibaren hiç bir yere teknik servise falan verilmedi....

ne gibi bir yasal hakkımız vardır acaba ?
  • IMEI sana ait değilse daha önce hattını taktığın başka bir telefona ait olabilir.
  • en iyisi bir telefoncuya götür sen..forumda 1 kişi daha böyle yazmıştı.
  • banada o mesajdan, 8 yıl once faturalı alınmıs nokia 5110 marka telefon icin geldi. Mus.Hizmetlerini aradım faturasıyla bayiye basvurun dedi ama faturasının kayıp oldugunu soyledim o zaman yapılabilecek bişe olmadıgını telefonun kapanacagını soylediler.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Antor

IMEI sana ait değilse daha önce hattını taktığın başka bir telefona ait olabilir.

+1 yiğenimede oldu aynısı gittim tanıdık bi telefoncuya ... eski bozuk bi motorolam vardı onun imei numarasını diğerine klonlattım
  • Bu Çin malı telefonlara sağlam IMEI bulabilmek için, daha bayiide satışa hazır durumda bekleyen ve kullanılmaya başlanmamış telefonların IMEI'lerini bile çalabiliyorlar.

En garantili dediğiniz yerden bile sıfır telefon satın almak risk taşıyor.
  • Telefonun faturasıyla beraber aldığınız bayiye gidin. Büyük ihtimalle size telefonun imei numarasını bu hatta tanımlayacağız diyecekler. Bunu yaparlarsa o telefonu sadece tanımladıkları hatla kullanabilirsiniz. Bunu kabul etmeyip yeni telefon isteyin.. Eğer veremeyiz filan derlerse tüketici heyetine gideceğinizi söyleyin, eğer yine yapabileceğimiz birşey yok derlerse tüketici heyetine gidin. Daha önce bu tür sorunlarla karşılaşanlar tüketici heyetinin kararı ile telefonlarını değiştirdiler. Büyük ihtimalle siz de değiştirebilirsiniz..
  • ok teşekkürler
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.