Şimdi Ara

Oda Arkadaşımın Leş gibi kokması (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
238
Cevap
7
Favori
39.875
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
253 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Olm sen üniyi bırak yazar ol koku betimlemelerin jack londonin görkemli kuzey betimlemelerinden daha başarılı kokuyu almayi gec koku kokusmus banyo terligi gibi ağzimdan iceri girdi midemde suan ALLAH BELANI VERMESİN

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşın it olabilir mi?
  • ortak arkadasınız yok mu o söyleyiversin uygun bir dille. yada nebilieyim hava temizliğinden kişisel hijyenden girin konuya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi technova -- 21 Ekim 2019; 22:17:31 >
  • CoolSnow kullanıcısına yanıt
    Trabzonda evde parti verirsen bir daha ömrün boyunca parti yapamazsın sanırım. Sizden çok gürültü geliyor diyen komşularına evde parti veriyoruz abi idare et mi diyecen?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Yo ben acımam.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CoolSnow

Ben başkalarını aşağılamak ve kazan-kaybet ilişkilerinin peşinde koşacak karakterde bir insan değilim. Aşağılamak istense burada çok daha ağır şeyler yazabilirim ama ben sadece yaşadığım bir sıkıntıyı dile getirdim. Kimi arkadaşlar da çok güzel fikirler verdi...
    Küçük köyden gelmiş, cümle kuramıyor diye aşağılamaya çalıştığınız kişilerin ferasetinin sadakası sizin beyninizi dondurur. Kokuyor diye aklınızca aşağılamaya çalıştığınız kişinin pek çok niteliği de eminim size tur bindirir. En azından kendisini savunma imkanı olmayan o arkadaş sizin gibi tanımadığınız kişilere karşı rezil etme çabası içinde olmamış.
    Utanın diyeceğim ama utanmanız olsa küçük köyden gelmiş, cümle kuramıyor, kokuyor diye bir rezillik içinde olmazdınız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Okula ilk başladığım sene dışında yurtta hiç kalmadım. O sene de 2 3 ay kalıp kaçtım sonra zaten. Yurtlara nasıl katlanıyorsunuz yahu? Berbat yemekler, çekmeyen internet, saçma sapan katı kurallar vs derken çekilecek çile değil. Bir de o da arkadaşların konudaki örnekteki gibi bir tipse...
  • por favor kullanıcısına yanıt
    Hocam köylü müsünüz? (Aşağılamak için sormadım, meraktan soruyorum)
  • Trabzonda ozel yurda 750 lira mi ben de trabzonda okuyorum kanuni yomra yurdunda iki kisilik odaya 280tl veriyorum, daha once kampusun icindeydim ama oda 4 kisilikti ve surekli havasizdi burada oda epey havadar ustelik balkonumuz var odanin icinde iki tane masa var yataklar baza baya luks yani kaldi ki arkadasim aparta 650 veriyor siz gercekten 4 kisilik odaya o fiyati mi veriyorsunuz

• İşte bunlar hep köy okullarının kapatılması yüzünden oldu.
    Siz bir de özel sektörü görün, odtülü itü lü adamlar, daha duş almakta aciz, 10k maaş alıp da ayak kokusunun, ter kokusunun farkında olmayanlar var
  • por favor kullanıcısına yanıt
    İnsanları yanlış anlıyorsun, bakış açın fesat yönde. Ve eylemlerimi yargılama hakkını sana vermiyorum. Hakkımdaki yargıların geçersizdir.

1. Küçük köyden geliyor demem onu neden aşağılasın? Bu ayıp bir durum mu? Veya hoş karşılanmayan bir durum mu? Siz öyle düşünüyorsanız bilemem. Benim tanıdığım pek çok kaliteli insan var, doğma büyüme iki bin, üç bin kişilik yerlerden gelmiş.

2. Cümle kuramıyor. Bunu istediğin gibi anla ama ben bir kişinin gerçek doğasından bahsediyorum. Anladığın aşağılamaksa evet onu aşağılıyorum. Kendimi, düşüncülerimi ifade etmemde utanacak ne var anlayamıyorum. Hatta utanma gibi bir duygunun dünya üzerinde olmaması gerektiği görüşündeyim.

3. Kokuyor. Kişinin kendisine saygısı yoksa benim neden ona olsun? Hatta koku gibi bir durumun farkında olması bu kişinin çevresine de saygı göstermediğinin bir göstergesi.

4. Bahsettiğim şahsı burada ne tanıyan var, ne de gören. Gerçek hayatta bu durumdan bahsettiğim ablam dışında insan yok. Bu noktada ben kimi kime aşağılıyorum? İnsanların arkasından konuşmam. Ve konuşmuş da olmadım.

Bu arada utanmıyorum, çünkü eylemlerimin tüm sorumluluğunu ele alıp sindirmekten korkmuyorum. Buradaki her şeyi kişinin yüzüne söylemekten çekinmiyorum bile. Çünkü saygı karşılıklıdır. Nokta!

• konunun sadece başını okudum evt insanlar nasıl koktuklarını farkedemezler yani bu mümkün değil sanırım o yüzden kibarca uyarmayı ihmal etmeyin çünkü gerçekten farkına varılabilen bir durum değil
  • O değilde iyi kahkaha attım okurken
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-9DB7A8DFB

Geçmiş olsun hocam. Üniversitenin ilk yılında 3 kişilik odada kalırken bizde de böyle bir pislik vardı. Ayakları berbat kokuyordu. Bu şerefsiz olmadığında bile oda ayak kokuyordu. Bizde odadaki diğer arkadaşla beraber dövmek zorunda kalmıştık elemanı
    Bir insanın ayağı kokuyor diyen dövülür mü sfsfafafavacacaczczcacxz

• Valla iki kere oda değiştesim toplamda (6 kişi ) arkadaşlarını da sayarsak 10 u geçiyor
    Hepsi kalitesiz yobaz gerizekalı insanlardı
    Haftada bie duş alan arkadaşım tıp okuyordu sakaryadan gidip geliyordu (kocaelinde okuyorum ) tüm hafta bekliyodu duş almak için ve eve gidince alıyodu

Bi tanesi yobaz işte kız akrabasıyla aynı odada yatamazmış faaln
    Biri koyu milliyetçi iqsu 100 yok
    Biri koyu komunist o da öyle

Valla türkiyenin gençliği çok kötü .. bu insanlarla aynı geleceği paylaşmak istemiyorum biri yardım etsin gidicem şu ülkeden

• Bu kasayı iyi bilirim. Tırnaklarının arası pislik doludur ve doritoslu elleriyle tv kumandası, bilgisayar faresi ellemekten çekinmez.

• Ee noldu hocam sonuç:)

• askerde sanırım 15 kişilik koğuşta yatardık. ığdırdan batmandan hep böyle köylü çocukları.. çobandı bazısı, bazısı Türkçe bilmiyordu. düşünün, onlarla beraber uyuduk hiçbirinden bir koku rahatsızlık duyduğumu hatırlamıyorum. yatarken ayak yıkarlardı dış fırçalarlardı. ve biz uyarmadık yani, kendileri yaparlardı.

sadece bizim 5 kısa dönemden biri (tapu kadastro memuruydu) davar gibi horlardı onu da gece silah bekçisi yaptık kurtulduk

şans meselesi

• Bir ben mi şanslıyım bu konularda anlamadım.

Oda arkadaşlarım öyle denk geldi ki benim nazarımda yurt şu anda ev konforunda gibi. Birkaç ufak tefek sorun var ama beğenmeyip değiştirsem bu anlattığınız tiplere denk geleceğim.

Sigara içen, leş gibi kokan barzo tipler olsa ben de kavga çıkarırdım herhalde.

Yurda yeni çıkan veya oda değiştirenlere tavsiyem, oda arkadaşlarınızla enseye şaplak seviyesinde takılmak yerine ağırbaşlı ve titiz olduğunuzu gösterin, çok dominant tipler değillerse zaten itaat edeceklerdir.
    Kardeş trabzonda özel yurda 750 çok değilmi ya ...ben pelitlide ev tuttum 500tl kira veriyorum 3+1 ev bi odası deniz görüyor ama doğalgazlı değil yağlı radyatör kullanacağım zaten bi odası bana yetiyor...bu arada öğrenci değilim çalışıyorum
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.