Şimdi Ara

Oda Arkadaşımın Leş gibi kokması (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
238
Cevap
7
Favori
39.860
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
253 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ülke genel olarak leş. Özellikle toplulukla ilgili bir şeyin içerisindeyseniz daha iyi anlıyorsunuz. Fakat muhit çok önemli bu konuda. Refah seviyesi yüksek yerlerde çok güzel kokular gelebiliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nyanko Sensei

Ülke genel olarak leş. Özellikle toplulukla ilgili bir şeyin içerisindeyseniz daha iyi anlıyorsunuz. Fakat muhit çok önemli bu konuda. Refah seviyesi yüksek yerlerde çok güzel kokular gelebiliyor.
    Sadece kyk yurtlarını gezin ve gençlerin içler acısı durumunu görün.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fenyapamayansayısal

Sadece kyk yurtlarını gezin ve gençlerin içler acısı durumunu görün.

Alıntıları Göster
    Zamanında gezmiştim hatta kız öğrenci yurtları daha pis bu konuda.
  • küçükken tuzlanmamıştır siz onu tuza gömün

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MeganeCC

küçükken tuzlanmamıştır siz onu tuza gömün
    Ahahahhaha

• quote:

Orijinalden alıntı: por favor

Küçük köyden gelmiş, cümle kuramıyor diye aşağılamaya çalıştığınız kişilerin ferasetinin sadakası sizin beyninizi dondurur. Kokuyor diye aklınızca aşağılamaya çalıştığınız kişinin pek çok niteliği de eminim size tur bindirir. En azından kendisini savunma imkanı olmayan o arkadaş sizin gibi tanımadığınız kişilere karşı rezil etme çabası içinde olmamış.
    Utanın diyeceğim ama utanmanız olsa küçük köyden gelmiş, cümle kuramıyor, kokuyor diye bir rezillik içinde olmazdınız.

Alıntıları Göster
    Yazdıklarınıza katılıyorum. Bu tür aşağılamalar bu şekilde konu açmalar falan son derecede gereksiz. Bu konuyu açan arkadaşta narsist kişilik bozukluğu olduğunu düşünüyorum. İnsanların ne koşullar altında yaşadığını, geçmiş deneyimlerini falan göz önüne almadan bu tür yorumlar yapmak son derece düşüncesiz bir yaklaşım.

• Benim sınıf arkadaşım kokuyordu leş sanki haşre kemirmiş gibi

• Vay arkadas demek beni ispiyonladin he? Ben oda arkadasin? Ben seni bi gelip dovmem simdi.

• Hangi memleketten geldiğini yazarak tüm artvinlileri hatta tüm lazlari tüm karadenizlileri zan altında bırakıyorsun.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • hocam aynı sorunu ben de yaşadım bir süre kyk da kaldim.Temizlikci kokudan dolayı odayı temizleyemiyordu.

• Artvin'in küçük köyünden gelmiş diyerek bölgesel ayrım yapıyorsun arkadaşım. sen belki sinemada kafede gezerken o insan memleketinde ailesine fayda sağlamak için hayvan peşinde gezmiş olabilir. tarla sürmüş olabilir.ailesine belki senden kat kat fazla fayda sağlamış olabilir. o küçümsediğin insanın nasıl bi hayat yaşadığını bilmeden arkasından konuşmak seni onun karşısında daha küçük düşürdü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cheryl Mason

Hocam köylü müsünüz? (Aşağılamak için sormadım, meraktan soruyorum)
    İzmir, Karşıyaka doğumluyum. Üniversiteyi Kanada'da okudum, toplam 11 yıl y.dışında yaşadım.
    Keşke ülkemin sıradan bir köylüsü olsaydım, hiç sorun olmazdı. Bu ülkeyi ayakta tutan o aşağıladığınız kişilerdir.
    Kişisel nitelikler doğduğun, yaşadığın yerin büyüklüğü veya mezun olduğun okul ile belirlenmez.
  • quote:

İzmir, Karşıyaka doğumluyum. Üniversiteyi Kanada'da okudum, toplam 11 yıl y.dışında yaşadım.
    Keşke ülkemin sıradan bir köylüsü olsaydım, hiç sorun olmazdı. Bu ülkeyi ayakta tutan o aşağıladığınız kişilerdir.
    Kişisel nitelikler doğduğun, yaşadığın yerin büyüklüğü veya mezun olduğun okul ile belirlenmez.

Alıntıları Göster
    Arkadaş yahu ne duyar kastın ne duyar kastın .. Dışarda köylü görsen yüzüne bakmazsın burada duyar kasıyor ...

• quote:

Alıntıları Göster
    Dalga geçme amacıyla sormadığımı söyledim. Babam da köylü zaten, sonradan şehre taşınmışlar. Boş duyar
  • Şu insancıl ayakları takılan tipler kadar gereksiz tipler yoktur.Arkadaşa gereksiz yere ''Sen oda arkadaşını aşağlamışsın'',''Sen köylü diye onu hor görmüşsün'',''Sen ona tepeden bakmışsın'' gibi laflar edilmiş.Eminim bu tipler hayatlarında bir kere bile olsun bu tür insanlarla karşılaşmamış sevgi pıtırcıklarıdır.Umarım birgün bu tür insanlarla baş başa olacağınız bir yer olur da içinizdeki o sevgi pıtırcıklarını o zaman sergilersiniz.

Gelelim konuya...Öncellikle dostum bu yazdıkların kadar durum vahimse sen haklısın.Hiç burada insancıl takılan sözüm ona bu sevgi pıtırcıklarının sözlerini üstüne alma.Bir insan kokuyorsa,kendine bakmıyorsa ve çevresine de rahatsızlık veriyorsa dahası bunu ima ettiğin halde kendisine çeki düzen vermiyor ve inkar ediyorsa onun hiçbir değeri vs yoktur.Üstelik söz konusu şahıs üniversite öğrencisidir.Şimdiye kadar karşısında temizlik konusunda kendisine örnek olan birisi olmamışsa bile konuyu açan arkadaş pekala kendisine çok güzel örnektir.Onu görüp onun gibi davranması gerekirken hala daha pis dolaşıyorsa ve çevreye kendi pisliğini yayıyorsa bu insanla oturup konuşulmaz.Konuşulsa bile etki etmez.Zira bir atasözü vardır ''Ağaç yaşken eğilir'' diye.Bir insan daha küçükken bu tür temel temizlik kurallarını öğrenememişse geri kalan hayatında öğrenmesi de zor olur.Kokuyorsun dersin ''Ben korkmam'' der,''Çoraplarını yere atma'' dersin ''Sana mı soracam?'' der.Sürekli olarak kendisini savunmaya çalışır.Sizin aslında onunda iyiliğini istediğinizi de anlayacak kapasitede değildir.

Ben üniversite okurken çok şükür ailemin yanındaydım.Bu nedenle bu tür sıkıntılar çekmedim fakat okurken aynen buna benzer bir arkadaşla olan anım geldi anlatayım.O da aslında ailesiyle kalıyordu fakat köyden şehre göç etmişler sanırım.Uzun zamandır şehirde yaşamasına rağmen çok bariz köylü hareketleri devam ediyordu.Neyse bir gün arkadaşlarla çay bahçesine gittik.Henüz birinci sınıfız tabi kimin ne olduğunu bilmiyoruz.Benimde o an insanlık hali su dökme ihtiyacım geldiği için wc'ye yöneldim.Bu ise koşarak benden önce wc'ye girdi.Bulunduğumuz çay bahçesinde ise pisuvar vs yoktu yani bunun çıkmasını beklemek zorundaydım.Neyse dedim bekleriz sıkıntı yok sonuçta büyük yapmıyor sadece su döküp çıkacak.İşte ben kapıda bunun çıkmasını beklerken bu ''Sana bir süprizim var'' diyerek büyük bir gürültüyle osurdu.Herif wc'den çıktığında katıla katıla gülüyordu.Ben de aşırı sıkıştığım için tuvaleti hemen kullanmak zorunda kalmıştım.Leş gibi kokuyordu tuvalet.Çıktığım da iyi bir sövmüştüm sonrasında ise bunun ''insan'' olmadığını anlayınca iletişimimi kesmiştim.Mezun oluncaya kadar aynı davranışları çevresine sergilediğine de defalarca şahit oldum.Yakın arkadaşları bunu uyardığında ''Sanane'',''Benle arkadaş olmak istiyorsun beni böyle kabul et'',''Sana mı soracam?'' dediğini de gördüm.

Kısacası öyle''Git insan gibi konuş'',''Anlayışlı ol'' demek boştur.İnsanın fıtratı neyse odur.Bu tür insanlar eğitilemez ancak korkuyla baskı altına alınabilir.Mesela bazı arkadaşlar belirtmiş askerde böyle davranamaz diye.Evet,davranamaz zira askerde böyle pis olursa canının yanacağını bilir.Sadece canı yanacağı için orada temiz olmaya mecbur kalır.Sonra ise askerden dönünce belki askerden edindiği temizlik alışkanlığına devam eder fakat devam da etmeyebilir.

Sana tek tavsiyem hiç öyle konuşmaya filan yeltenme direk git sıkıntını yönetimle paylaş ve mümkünse odanı değiştir.Çünkü bu tür insanlar anlayışlı da olmaz.Sana kinlenebilir,düşman olabilir.O nedenle hiç konuşma ve mümkün mertebe en kısa zamanda odanı değiştir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Long Nightt -- 22 Ekim 2019; 13:49:28 >

• Kimse boşa duyar kasmasın şampuan alamıyorsan 5 liraya bir kalıp sabun alırsın 2 hafta köpük köpük banyo yaparsın üstüne de 5 liraya koltuk altı fısfıs temiz olmak bu kadar basit

Ama psikolojik rahatsızlığı vardır vs onu bilemem çünkü depresyonda ki insanlarda ilk göze çarpan kişisel bakımda eksikliktir.

Al karşına düzgünce tek tek anlat bakımına dikkat et vs bunları dile getir, psikolojik rahatsızlığı varsa doktora götür üniversitede psikolojik danışmanlık bölümleri oluyor.

• Sen elemana gizli aşk besliyorsun sanırım ...
  • büyük aşklar küçük anlaşmazlıklarla başlar
  • Çocuk artvinli demişsin. Dikkat et en cok üniversite mezunu ve is adamina sahip ildir artvin. Yarin öbürgün o adam yürür patronun olur o zaman pisman olma. Kokuya katlan ileriye yatirim yap derim :)

• ne çok boş yapan olmuş ya. çocuk yanınızda dursa bir dakika dayanamazsınız gelip edebiyat yapıyorsunuz.

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.