Şimdi Ara

NVIDIA RTX 3000 Serisi [ANA KONU] (1397. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
46.007
Cevap
245
Favori
2.619.495
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
97 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13951396139713981399
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • beyler konu dışı ama yurtdışından monitör getirmenin maliyeti nedir? ücret+kargo dışında? vergi olarak?

• nnoottrr kullanıcısına yanıt

Disaridan monitor getirilmez.

Yani ilk vereceginiz kargo ucreti zaten yuksek olacak. Onu goze aldiniz diyelim monitor bir CPU degil. Yuksek bir ihtimalle sorunlu bir urun gelecek. BLB, deadpixel vs. Iade etmek cok buyuk bir maceraya donusur.

• lemartes kullanıcısına yanıt

Valla zamaninda 50 euro ustu bedava kargo zamani monitor almistim amazon de den turkiyedeki tecrübelerimden cok daha iyiydi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben de 2016'da asus 27" almıştım. ücretsiz kargo ile tr den yarı yarıya ucuza gelmişti. hala da onu kullanıyorum. şimdi 400-500 tl kargo bedeliyle kafadan kaybediyor. anca çok çok pahalı bir monitor alırsanız arada fark oluşabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GUERRA -- 27 Kasım 2020; 19:52:19 >
  • kargodan ziyade ben vergilendirme kısmındayım. ne kadar vergi ekleyecek? ürün trde yok çünkü. piyasaya çıkalı 1-2 ay falan oldu

• nnoottrr kullanıcısına yanıt

Avrupaysa %18, amerika ya da çin ise %20. Yalnız bu konunun yeri burası değil.

• Zotac'lar hala satılmadı bu arada. Almayı düşünenler için linki tekrar paylaşayımda biran önce bitsin bizimde kafamızı karıştırmasın NVIDIA RTX 3000 Serisi [ANA KONU] 

5.968TL Twin Edge OC

https://www.bizdehesapli.com/zotac-gaming-zt-a30700h-10p-rtx3070-twin-edge-oc-8gb-ddr6-256bit-hdmi-dp-urun-ZT-A30700H-10P

• No Way Out kullanıcısına yanıt

Görünüşe göre 3060 ti bekleyeceğim 2 aralıkta çıkıyor zaten gelecek hafta stoklarda olur. 3070 beklediğimden çok daha pahalı geldi ama şu zotac 3070 i almamak için zor tutuyorum kendimi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • RDR2 'de ne var ne yok tüm ayarları açarak 2k'da benchmark yaptım, 3080 ağladı NVIDIA RTX 3000 Serisi [ANA KONU] 

Min. 28 fps average 36 fps max. 48 fps

• okanbagiscan kullanıcısına yanıt

Ben Gigabyte kart almayı düşünüyordum ama arkadaşlar fanlar çok ses yapar gürültülüdür dediği için vazgeçtim.

Bu 3000 serisinde de aynı sorunları devam ediyor mu diye merak etmiştim. Kasa benim yanıbaşımda masanın üstünde eğer ki hızlı çalışırken gürültü yapıyorsa sıkıntı olur, hele mikrofonum da kasanın yanında olduğu için...

Yüksek devirlerde çok bariz gürültü yapıyor mu onu öğrenmeye çalışıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: egnosa

Ben Gigabyte kart almayı düşünüyordum ama arkadaşlar fanlar çok ses yapar gürültülüdür dediği için vazgeçtim.

Bu 3000 serisinde de aynı sorunları devam ediyor mu diye merak etmiştim. Kasa benim yanıbaşımda masanın üstünde eğer ki hızlı çalışırken gürültü yapıyorsa sıkıntı olur, hele mikrofonum da kasanın yanında olduğu için...

Yüksek devirlerde çok bariz gürültü yapıyor mu onu öğrenmeye çalışıyorum.

%100 'de sessiz ekran kartına ben denk gelmedim. Biradere aldığım 3080 Gigaybte gamning oc'de %100'de uçak motoru gibi çalışıyor. Oyunlarda işlemci fanından duyamıyorum gerçi, yeni soğutucum gelmedi bir türlü. Birazda CW var malesef.

• ekran kartı ses ve soğutma performanslarına takılmamak için sıvı soğutmaya geçin. İlk etapta maliyetli gözüksede sonradan her ekran kartı değişiminde strix, ftw3 vs üst modeller yerine en alt seviye kartı uyguna alıp blok takarak kullanabilirsiniz ve bir daha ekran kartı fanı sesi duymadığınız gibi oyunlarda ortalama 45-50 derecelerde takılırsınız.

• Aorus TR az önce facebook sayfasından paylaştı sol alttaki kutulara dikkat TR'ye bile gelmiş halen duyuru yok NVIDIA RTX 3000 Serisi [ANA KONU] 

NVIDIA RTX 3000 Serisi [ANA KONU]

Kaynak:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ReflexAction -- 27 Kasım 2020; 20:44:54 >

• ZvAnA kullanıcısına yanıt

Benim kasa küçük, CPU zaten sıvı soğutma, 2. radyatöre yer yok malesef :D

• Galax kart geldi açtım 8 pin konnektor 1 tane :( resimlere baktım mutlaka 2 olmasi lazım geri göndereceğim bu ürünü çok üzüldüm
  • nosfecagri N kullanıcısına yanıt

3070 mi almıştınız?

• Brıght memory rtx on :) başarılı oyun olmuş

• Gigabyte 3070

https://www.computeruniverse.net/en/gigabyte-geforce-rtx3070-eagle-80-gb-enthusiast-graphics-card

Türkiye seçince Almanya kdv si düşüp 516€ oluyor. Gümrükten geçerken DHL ye %18 kdv ödersiniz. 35€ da posta ücreti var.

650€ civarına geliyor.

• DeGetBe kullanıcısına yanıt
    Evet, vallahi çok üzüldüm geri göndereceğiz değişim yaparlar mı acaba...
  • nosfecagri N kullanıcısına yanıt

Kart bunlardan biri galiba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeGetBe -- 27 Kasım 2020; 21:42:10 >

• 
Sayfa: önceki 13951396139713981399
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.