Binbaşı
14 Ocak 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
36 üye
Görüntülenme
Toplam: 1162 (Bu ay: 7)
Gönderileri

Herkese selam. Geçenlerde Morio MR55900 55" 140 Ekran Uydu Alıcılı 4K Ultra HD Smart LED TV aldım şimdi neden aldın diye soranlar olacaktır :D fiyat uygun olduğu için tabi ki yani ne kadar kötü olabilir ki diye düşündüm işte. Şimdi sorum şu TV yi PC ye bağlıyorum sadece 1080p de 60hz seçebiliyorum 2K ve 4K da sadece 30hz aktif oluyor hani kablo sorunludur diye düşündüm ve HDMI 2.0 destekeleyen bir kablo aldım oda aynı sonucu verdi. Acaba benmi bir hata yapıyorum yoksa TV nin özelliği sadece bunlarımı destekliyor? TV den anlayanlar yanıtlarsa sevinirim.

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/ac/45/ec/ac45ec15345bd51c1fb1e926551c0dcf.jpg&t=0&width=480&text=1
Merhaba bugün Gametech Galaxy model bir kasa aldım. Kasanın ön tarafında 2 tane 14cm argb, egzoz fanı olarak da 12cm argb fan mevcut. Bu fanların kontrolcüsünde 5v 3 pin çıkışıda mevcut ama anakartın üzerindeki argb girişine bağladığım halde renkleri yazılımdan yönetemiyorum. Eksik yaptığım bişey mi var acaba?

Merhaba uzun süredir kullanmadığım, yeni kullanmaya başladığım PSU hakkında aklıma takılan bir durum var. ECO modunu açık halde kullanıyorum. Dün bişey dikkatimi çekti ortalama 2 saat oyun oynadım elimi psu'nun arka taraftaki ızgaralarına değdirdiğimde bayağı ısındığını farkettim kontrol ettim fanın bu sıcaklığa rağmen dönmediğini gördüm acaba fan, dönme sıcaklığına ulaşmadığı için mi dönmüyor? Yoksa ECO modu bozuk olabilir mi diye kafama takıldı. ECO modu aktif değilken fan sorunsuz çalışıyor. ECO modu sağlamlığını test edebilmemin bir yöntemi var mı acaba?

PSU modeli EVGA Supernova 750 P2.
Selam i7 10700 düz işlemci almayı düşünüyorum. Bildiğimiz üzere base olarak 2.9GHz Turbo olarak ise 4.8GHz frekans hızları sağlıyor. Benim merak ettiğim konu B460 yada H470 gibi O.C. yapılamayan anakartlarda frekansı 4.5GHz ye sabitleyebilir miyim? Yani zaten turbo olarak kendisi 4.8GHz'ye çıkıyor. Bilgilendirirseniz sevinirim teşekkürler.

ARCADE oyunlarını ONLINE olarak beraber oynamak isteyen arkadaşlarımız varsa uzun çabalar ve denemeler sonucu en iyi kailera versiyon olarak düşündüğüm "Mame Plus Plus Kaillera 0.133u4 x86" paylaşacağım herkes aynı versiyonu kullanırsa sorunsuz bir şekilde multiplayer takılabiliriz. İsteyen kaillera'daki herhangi Ping değeri düşük server'da beraber oynayabilir.

MAME İndir:https://www58.zippyshare.com/v/UuhSaWGA/file.html

-İsteyenler olursa diye Hamachi üzerinden kendi Serverini kurup Hamachi üzerinden beraber oynama yönergelerini paylaşacağım.

Hamachi İndir:https://hamachi.tr.uptodown.com/windows
Kaillera server İndir:https://www58.zippyshare.com/v/taHK5UIh/file.html

HAMACHI AĞI ÜZERİNDEN MAME OYUNLARI KAPIŞMASI

SERVERE BAGLANACAKSAN

1- hamachiyi aç.
2- kapışıcacan kişinin hamachi ağ adı ve şifresini al.
a- hamachi'de: başka ağa katıll seçeneğini sec.
b- hamachi ye: kapışıcağın kişinin sana verdiği ağ adı ve şifresini gir.
3- mame emulatörünü aç.
4- mame emulatöründe: file/kaillera netplay/ i aç.
5- mame kaillerasrv (server) i açan kişi sana ip adresi verecek.
6- mame kaillera penceresinde enter ip yazan yere kapışıcagın kişinin sana verdiği ip adresini gir.
aynı serverde olmuş olucaksınız.. oyunu kur ve FIGHT.

SERVER KURACAKSAN.

1- Hamachi yi aç.
2- hamachi'de yeni ağ oluştur.
3- kapışıcağın kişiye: hamachi ağ adı ve şifreni ver.
4- kaillerasrv dosyasını aç.
5- mame emulatörünü aç.
6- mame emulatöründe file/kaillera netplay i seç.
7- kaillera penceresinde Enter Ip ye hamachi ip numaranı gir.
8- hamachi Ip numaranı kapışıcağın kişiye ver.
9- kapışıcağın kişi: mame emulatöründeki file/kaillera net play ı açsın.
10- kapışıcağın kişi: kaillera penceresindeki Enter Ip yazan yere ip NUMARANI girsin.
böylece server kurulmuş olur. oyunu kur ve FIGHT.

NOT:
- Hamachide ağ oluşturma: hamachi penceresinde üçgen simgeye tıkla, yeni ağ oluşturu seç. ağ adı ve ağ şifresini olustur.

- kaillerasrv dosyasını mame emulatör üzerinde değil, mame klasörünün içindeki dosyadan aç.

- IP numarası: hamachi penceresinin en üsteki büyük 59.127.123.255 gibi sayılar.

[image][/image][image][/image][image][/image]
Silinebilir
Merhaba Adobe premier Pro CC kullanıyorum ama yeni yeni öğrenmeye başlıyorum youtube'da vs çok aradım ama parçaladığım videoyu nasıl tek parça haline getireceğimi bulamadım. Ama istediğim şey "Nest" değil ayrı parçaları tek tek yan yana sürüklemek yerine kolay bi şekilde bir araya getirmek.

Çözüm: Sol üstteki menüde "Sequance" menüsünde, aşağıda "Closa Gap" tıklanacak.

Bu parçalanmış videoyu

Bu şekle getirmek
Herkese merhaba bugünlerde ingilizce kelime ezberlemeye çalışıyorum. İyi gidiyor ama bir sorun var. Gereksiz kelimeler ezberlemek istemiyorum. Aynı anlama gelen 3-5 kelime oluyor bu kelimelerden en çok kullanılan hangisiyse onu ezberlemek istiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.
Selam ben ingilizcemi geliştirme çabasındayım ve bence neyi keyifle yapıyorsam, ondan daha çok öğreneceğimdir. Dolayısıyla ben oyun oynamaktan çok keyif alıyorum ve günlük hayatta en çok konuşulan ingilizceye sahip bir kaç oyun arıyorum ki boş kelimeler öğrenmekle zaman geçirmeyeyim. Gramer bilgim yeterince iyi sayılır özellikle kelimelere yoğunlaşacağım sürekli aynı kelimeler karşıma gelirse daha çok aklımda kalıcı olacaktır.
MSI Z390 Tomahawk anakart ve i9 9900KF kullanıyorum. Turbo Boost teknolojisi sayesinde 5.0GHz ye kadar çıkıyor. Turbo Boost özelliğine limit koyabilir miyim. Mesela en fazla 4.5GHz ye çıksın istiyorum.
Hakkında
Meslek: Öğretmen
İlgi Alanları: Pc, Oyun, Müzik
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 8 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 7 gün
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 2.447
İkinci El Bölümü Mesajları: 924
Konularının görüntülenme sayısı: 291.118 (Bu ay: 5.124)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 487 (Bu hafta: 1)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: İkinci El
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.