Yarbay
18 Eylül 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
10 üye
Görüntülenme
Toplam: 106 (Bu ay: 2)
Gönderileri

Uzun yıllardır uydunet kullanıcısıyım. TV + Net hesaplı olduğu için tercih etmiştim. Aslında son bir yıla kadar, arada sırada patlasa da bezdirmemişti.

• Net günde 10 belki daha fazla kez kopuyor
  • Bazen net kopma işi düzeldiğinde modem online olamıyor, servisin gelip aşağıdaki kutuda "göz" dediği her neyse onun yerini değiştirmesi gerekiyormuş. Servis gelmezse günlerce net olmuyor
  • Bunlar yaşanırken TV hemen hemen hiç kesilmiyor
  • Sürekli aynı servis personeli geldiği için artık tanış olduk. Her şey düzgün modeminde sorun var dedi. Yeni modem kiraladım ama o da aynı. Hatta sürekli olarak "kablo takılı değil" mesajı verip kablolu interneti kullandırmıyor. Bir masa üstü, 2 laptopta denedim sonuç aynı.
  • Bugün gidip kiralık modemi iade ettim.

Sorum şu,

• Maltepe Küçükyalı tarafında sorunsuz ve çok kazık olmayan hangi operatöre geçmeliyim?
  • Eğer apartmandaki fiber tesisatı dandikse, yeni alacağım hizmet de aynı tesisatı mı kullanacak? Yani aynı hizmeti aynı dandiklikle başka operatörden mi alıcam?

Dun aksam pc yi kapattım. Hiç sorun yoktu. Sabah açmaya çalıştığımda ise açılmadı.

İlk açmayı denediğimde ekranda sinyal yok dedi. Kasayı kontrol ettiğimde ekran karti fanlarının ilk on saniyeden sonra durduğunu gördüm. Diğer tüm fanlar çalışır durumda.

Ekran kartını söküp monitoru anakarta bağladım. Siyah msi ekrani çıkıp programming auto repair yazısında kaldı

Bios pilini çıkardığimda biosa girmeyi başardım. Fakat kaydet çık deyince önce windows logosunda sonra da siyah ekranda takılı kalmaya devam etti

Sorun ne olabilir?

9700k

Msi z390a pro

Zotac rtx3070

Hp 750w bronze psu

27 inc full hd monitörü satıp 2k monitör almak istiyorum

eğer sistem kaldırmazsa bazı oyunları 1080p'de oynamak zorunda kalabilirim

bu durumda flu veya sağdan soldan sündürülmüş gibi dandik bir görüntü mü alırım?

Arkadaşlar a91 hızlı şarj veya vooc mudur nedir, bu devre dışı birakilabiliyor mu? Evetse nasıl?

Selamlar

Sistemim; MSI Z390A Pro / 9400F / Rtx3070 Zotac / 32 Gb ram / FSP Hydro 700w bronze Psu

Şu an mecburen 1080p idare ediyorum ama ileride 2k hedefim var.

İşlemciyi değiştirmek istiyorum, PSU zorlanma ihtimali ve cpu fiyat farkına göre aklım K olmayan versiyonda.

Ama K alırsam ileride OC yapabilirim.

Hangisini almalıyım?

Beyler

Elimde başlıktaki anakarttan var. Corsair Vengeance 8*2 ram var CMK16GX4M2D3000C16

Bunu 32 Gb ye çıkarmak istiyorum. Duyduğuma göre bazı anakartlar, bazı ramleri sadece 2 slot destekliyormuş. Doğru mu bilmiyorum. Şimdi ben bu anakarta bir çift daha 8*2 ram alsam desteklemez mi? Yoksa satıp 16*2 mi almam lazım?

Bir de CMK16GX4M2D3000C16 değerini bire bir aynı mı almam lazım?

6-7 aydır bu kasadan kullanıyorum. Şimdiye kadar sorun olmadı ama havalar ısındıkça sıkıntı çıkacak gibi. Oyun oynarken ekran kartı ve işlemcinin olduğu kısım ısınıyor. Pleksiye dokununca bariz hissediliyor.
Arkada 120mm fan, önde iki tane 120mm fan var. Fanlarda silverstone mıknatıslı toz filtresi var. Dolayısıyla tozu tuttuğu kadar hava akışını da olumsuz etkiliyor.
Üst tarafta 140lık fan yuvaları var.

* Buralara iki tane fan taksam faydası olur mu?
* Bu fanlar eksoz görevi mi görmeli içeri temiz hava mı basmalı? (öndeki fanlardan içeri yeterki kadar hava giriyor mu bilmiyorum. Girmiyorsa eksoz fanlar dışarı atacak bir hava bulamadığı için boşuna dönüp duracak)
* Anakartta o kısımda sadece bir tane 4 pin fan yuvası var. İki 140lık fanı nasıl oraya bağlarım? Bunun için çoklayıcı şart mı yoksa buna uygun ikili setler var mı?
* 2'si 200-250 TL civarı önerebileceğiniz bir set var mı?
* Anakart ile üst kısım arasında çok az bir boşluk var. Buraya fan rahat sığar mı? (anakart kablosu da oradan geçiyor, iyice sıkıştırıyor)
Asus 27" FHD monitor kullanıyorum. 2K'ya geçiş yapmak istiyorum, sizce linkteki ürün nasıl? ya da aşağıdaki 32 inch nasıldır? 2k için normal mi?
Bütçe önemli. the cheaper, the better :)
https://www.hepsiburada.com/samsung-lc27jg54qqmxuf-27-144hz-display-hdmi-2k-qhd-freesync-cercevesiz-curved-va-oyuncu-monitor-p-HBV00000K2I2O

https://www.hepsiburada.com/viewsonic-vx3276-2k-mhd-32-4ms-display-2xhdmi-wqhd-ips-tasarim-monitor-p-HBV00000AHLL5?magaza=Hepsiburada
Telefon numarası giriyorum, doğru diyor ama sms göndermiyor?
Hakkında
Forum İmzası:
Forum İkinci El İmzası:
ikinci el alışverişlerimin detayı için tıklayınız
casulities ile alışveriş yapmayın, detaylar için tıklayınız

Söz verip buluşma yerine gelmeyenler sebebiyle elden satışları sadece Küçükyalı'dan yapıyorum.
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
Simmer
Takım
Beşiktaş
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 5 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 3 hafta
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 7.490
İkinci El Bölümü Mesajları: 521
Konularının görüntülenme sayısı: 268.725 (Bu ay: 586)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 1.981 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Spor
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.