Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Nokia Lumia 1020 Kullananlar Kulübü | Ana Konu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: hasgesci Daha Az
1 Kayıtlı Üye, 3 Misafir Kullanıcı, 4 Masaüstü Kullanıcı
7.565
Cevap
39
Favori
202.761
Tıklama
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Windows Phone ve Tabletler >> Cihazlar Genel >> Nokia Lumia 1020 Kullananlar Kulübü | Ana Konu
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    7407 Mesaj

Sistem Özellikleri
  • UI: Metro Kullanıcı Arayüzü
  • CPU: Çift Çekirdekli 1,5 GHz
  • GPU: Adreno 225
  • SoC: Qualcomm Snapdragon S4 (MSM8960)
  • RAM: 2 GB

Şebeke Özellikleri
  • 2G: GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
  • 3G: HSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100
  • 4G: LTE 800 / 900 / 1800 / 2100 / 2600

Fiziki Özellikler
  • Boyutlar: 130,4 x 71,4 x 10,4 mm
  • Hacim: 96,9 cc
  • Ağırlık: 158 g

Ekran Özellikleri
  • Tipi: OLED
  • Ekran Teknolojisi: Puremotion HD+, ClearBlack
  • Koruma: Corning® Gorilla® Cam 3
  • Ekran Boyutu: 4,5"
  • Çözünürlük: (WXGA) 768 x 1280 piksel
  • En/Boy Oranı: 16:9
  • PPI: 334
  • Renk Derinliği: 24 bit
  • Dokunmatik: Kapasitif
  • Diğer Özellikler: Parlaklık denetimi, Nokia Glance(göz atma) ekranı, Gün ışığında okunabilirlik aksesuarları, Kolay temizlenir, Yüksek parlaklık modu, Lumia Renk tercihi, Yontulmuş cam (2.25D), Geniş görüntüleme açısı, Uyandırmak için çift dokunma, Süper duyarlı dokunuş

Görüntüleme Özellikleri
  • Ana Kamera
    • Fotoğraf
      • CMOS Sensör: 41 MP, PureView
      • Dijital Yakınlaştırma: 3x
      • ZEISS Optik: Evet
      • Sensör Boyutu: 1/1,5 inç
      • Diyafram Açıklığı: f/2.2
      • Odak Uzaklığı: 26 mm
      • Odak Aralığı: 15 cm'den sonsuza kadar
      • Flaş: Xenon+LED
      • Flaş çalışma mesafesi: 4.0 m
      • Diğer Özellikler: Otomatik ve Manuel Pozlama, Otomatik ve el ile Beyaz Dengesi, Coğrafi etiketleme, Fotoğraf Düzenleme Editörü, Dokunarak odaklama, Lens uygulamaları

• Video
      • Çözünürlük: 1920 x 1080 piksel
      • Kare Hızı: 30 FPS
      • Dijital Yakınlaştırma: 4x
      • Beyaz Dengesi Modları: Bulutlu, Akkor lamba, Floresan, Gün ışığı, Otomatik
      • Görüntü Kayıt: H264/AVC
      • Diğer Özellikler: Sürekli AF

• Ön Kamera
      • Fotoğraf
        • Sensör: 1,2 MP
        • Çözünürlük: 1280 x 720 piksel

• Video
        • Çözünürlük: 1280 x 720 piksel
        • Kare Hızı: 30 FPS

Hafıza Özellikleri
    • Dahili Hafıza: 32 GB
    • OneDrive Ücretsiz Bulut Depolaması: 15 GB
    • Harici Hafıza: Yok

Bağlantı Özellikleri
    • 2G: EGPRS MSC 12 - 236.8 kbit/s
    • 3G: HSUPA Cat 6 - 5.76 Mbit/s, HSDPA Cat 14 - 21000 kbit/s
    • WLAN: Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, Wi-Fi HotSpot, Wi-Fi Direct, DLNA
    • Bluetooth: Bluetooth 4.0 + LE
    • NFC (Yakın Saha İletişimi): Var
    • USB: microUSB v2.0
    • 3.5 mm Giriş: Var
    • USB OTG: Yok
    • HDMI: Yok

Diğer Özellikler
    • FM Radyo
    • GPS: Var, A-GPS destekli
    • GLONASS: Var
    • Sensörler: Ortam ışığı sensörü, İvmeölçer, Yakınlık sensörü, Barometre, Cayroskop, Manyetometre

Güç Tüketimi
    • Batarya modeli: BV-5XW
    • Batarya kapasitesi: 2000 mAh
    • Batarya voltajı: 3,8 V
    • Çıkarılabilir batarya: Hayır
    • Bekleme Süresi: 16 gün
    • Konuşma Süresi: 19,1 saat
    • En fazla müzik çalma süresi: 63 saat
    • Kablosuz şarj: Evet, aksesuar kapağı ile
    • USB'den Şarj

http://www.nokia.com/tr-tr/urunler/telefon/lumia1020/
      http://www.nokia.com/global/products/phone/lumia1020/
      http://developer.nokia.com/devices/device-specifications/nokia-lumia-1020
      http://conversations.nokia.com/press/product/lumia-1020/

1 OlvidaMe

2 thunderbolt

3 Mene

4 TIMERIDER

5 mh.

6 badtrip

7 over and under

8 MentalGhetto

9 onurkillinc

10 Göttingenli Ethem

11 salihmutlukan

12 Alvarlı Efe

13 Achilleus86

14 Kyser Sozey

15 sccwestside

16 Vegola

17 _Shinku_

18 egemen_e

19 F-138

20 panpalı tüfek

21 Explorer79

22 Psiko27

23 katibim

24 esperer

25 _EsmeR

26 cinman

27 Fırtınam81

28 SemihBey45

29 svideoz

30 baybarut

31 ilyasucan1616

32 cihat6126

33 blackdiamond16

34 SERKAN BEY

35 garuda

36 mhrylmz34

37 starmaster

38 mert25

39 53*MURAT

40 kursatowen

41 c_a_l_99

42 ozgursencar

43. tayfn1907
      44. burak-82

Orijinalden alıntı: TIMERIDER

arkadaşlar biraz imza çalışması yaptım istediğiniz resmi imzanıza kopyala yapıştır yapabilirsiniz.

1-
      2-
      3-

1-
      [center][image]http://store.donanimhaber.com/f6/bc/51/f6bc519a3b3b16231a5adba8b132b2f8.jpg[/image][b][link=http://forum.donanimhaber.com/m_82687654/tm.htm]Nokia Lumia 1020 Kullanıcıları Klübü[/link][/b][center]

2-
      [center][image]http://store.donanimhaber.com/b9/62/15/b96215fe56e0c44ff3e67514bc6efedb.jpg[/image][b][link=http://forum.donanimhaber.com/m_82687654/tm.htm]Nokia Lumia 1020 Kullanıcıları Klübü [/link][/b][center]

3-
      [center][image]http://store.donanimhaber.com/35/49/07/3549071e92f507f2b58c13cc908f679b.jpg[/image][b][link=http://forum.donanimhaber.com/m_82687654/tm.htm]Nokia Lumia 1020 Kullanıcıları Klübü[/link][/b][center]

Nokia Lumia 1020 Kullanıcılar Kulübü

[center][image]http://store.donanimhaber.com/0b/5d/d2/0b5dd2c93b5e213291e76fad8c75fddb.jpg[/image] 

[link=http://forum.donanimhaber.com/m_82687654/tm.htm/]Nokia Lumia 1020 Kullanıcılar Kulübü[/link][/center]

http://alvarezphotography.com/

Ve daha fazlası...

www.flickr.com/photos/topolino70/

http://themobilephotographyblog.com/

Nikon D800e Vs. Nokia Lumia 1020

http://evan-theelectricalengineer.blogspot.in/2013/10/nikon-d800e-vs-nokia-lumia-1020.html

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eP_362 -- 6 Nisan 2015; 19:00:31 >

|
      |

• Lumia 1020 almayı düşünen herkes için fikirlerimi belirtmek isterim:

Maalesef artık bu telefonu almak için daha çok düşünmek gerek. Şöyle bir ikilem var: bu telefon benim en uzun süre kullandığım telefon, çünkü istesem dahi bırakamıyorum. Microsoft hayatında belki de ilk defa güzel bir şey yaptı Windows mobile ile, onu da batırdı.. Ama bırakamıyorum.

Hızı güzel, kendisi güzel, ekranı özellikle çok güzel, göz atma ekranı vazgeçilmezim olmuş, arayüzün sadeliği, ciddiliği, güzelliği şahane, boyutları ideal, şarjı benim kullanımım ile gün sonunda yüzde 40 kalmış oluyor en az, yetiyor yani, dışarıya verdiği ses gayet yüksek ve net, kulaklık sesinden de çok memnunum, cihaz çok sağlam, klavye şahane, sistem stabil, kamerası rakipsiz... - ama artık destek görmüyor, eskidi, güncel oyun gibi dertleriniz varsa canınızı sıkar, her uygulama yok, olanlar da w10m için güncelleme veriyor, diğer işletim sistemlerinde çok işe yarayacak ya da ilginizi çekecek programlar varsa içinizde kalıyor vs vs. Yani telefonun tüm derdi işletim sistemi aslında! Kullanıma göre karar vermek gerek. Ayrıca kamera kullanımı hakikaten ayrı bir deneyim olsa da yavaş çalışmakta günümüze göre. Ne aradığınızı iyi bilerek alıp almamaya karar vermelisiniz. Benim cihazım arızalı gelmişti. 3 kere yolladım servise art arda ve nihayetinde öyle yapıldı. Servis sıkıntısı zaten vardı, şimdi hepten sıkıntı yaşanır çünkü üretiminin durmuş olması bir yana, durduğundan beri çok zaman geçti. Eski yani. Bu telefonu değiştireceksem eğer gerçekten farklı, özel bir cihaz arıyorum illa. Çünkü bu telefonu bıraktıktan sonra standart bir cihaza geçebileceğimi sanmıyorum. Iphone 6s ya da Samsung s7 edge ya da en son çıkan ne olursa olsun, bir türlü ilgimi çekmiyor. Çok garip bir alışkanlığa yol açtı bu cihaz bende ki; ben zırt pırt telefon değiştiren bir insandım Lumia 1020 alana kadar. 1 seneyi geçti çoktan ve hala kullanmaya devam ediyorum, bilmem anlatabildim mi? Camera grip de aldım, güzel bir tripod aldım, takılıyorum. Xenon flaş bile değiştirmeme sebebi hani. Gerçekten çok garip. Bakıyorum telefonlara, bir tek ilgimi çeken, ki hiç tahmin etmezdim, Blackberry Priv oldu. Ama o da sıkıntılı bir cihazmış araştırdığıma göre ve zaten aşırı pahalı. İlgimi çekme sebebi ise tamamen farklı ve sevebileceğim çizgilerde bir cihaz olması ve amoled ekranı.

Bu telefon alıp kurcalayabileceğiniz, oynayabileceğiniz, her istediğinizi yapabilip her yeni programı ya da oyunu kurabileceğiniz bir telefon değil. Ben mesela sadece whatsapp, mesaj, arama, fotoğraf ya da video ve müzik dinleme gibi basit işler için kullanıyorum. Sosyal medya olarak da sadece twitter ve 6tag (instagram) var. Oyun oynamıyorum çünkü her oyun zaten yok ve de çok şarj harcıyor ya da çok fazla ısınıyor oyundan oyuna değişse de. Bu bir nebze de iyi oldu aslında. Telefonla çok vakit harcamıyorum böylece, sadece ihtiyacım olduğunda kullanıyorum, sağlıklı oldu yani.

Ben Lumia 1020'mi kullanmaya devam edeceğim. İsteklerimi karşılıyor, kullanması en kolay arayüze sahip işletim sistemine sahip, kamerası şahane ve gün içinde gereksiz zamanımı almıyor. Ama kesinlikle güncel bir cihaz değil, kör tapa aldığı desteği bile alamayacak artık ve kesinlikle heves ettiğiniz ya da edebileceğiniz güncel/gelecek program ve oyunları deneyimleyebileceğiniz bir platforma sahip değil. Sadece kamerası için almak istiyorsanız da, kamerası bu kadar olmasa da gayet yeterli bir sürü güncel cihaz mevcut, ya da direk kamera alabilirsiniz. İsteklerinizi iyi belirleyip onlara göre hareket etmelisiniz. Saygılarımla.

Lumia 1020'yi iki gündür kullanan biri olarak artık deneyimlerimi sunabilirim.

Kamera: ISO 50 veya ISO 64 ayarı yapılabilmesi gerekiyor. Böyle bir cihazda bunlar olmalı.
      Onun ötesinde bir şey demiyorum. Eşimin her zaman taktir ettiği fotoğraf makinesini aynı
      ayarlarda tam anlamıyla ezdi. Cep telefonu demiyorum, Çok kaliteli bir fotoğraf makinesinden
      bahsediyorum.

Kişiselleştirilebilirlik: Androidde launcer programlar olduğu sürece kişiselleştirilebilirlik konusunda
      android cihazlarla yarışamaz, Çünkü ekranda aklına gelen her şeyi yapamıyorsun. Ancak istediğin
      şeylerin hemen elinin altında olmasını istersen çok iyi kişiselleştirilebilirlik sunuyor. Win10 ile
      biraz daha mesafe katedilecek anladığım kadarıyla ancak bu sisteme launcher programlar şart.

Erişilebilirlik: Orta. Ben ana ekranda tek bir tuşla mobil veriyi açıp kapatabilmeyi veya 3g 2g
      geçişini sağlamak isterim. Tekrar söylüyorum, tek tuşla. Bu konuda gerekli widgetlara
      henüz erişemediğim için kendim zayıf buldum ancak bunda benim acemiliğim de var. Bu
      küçük durumlar dışında fena değil.

Ses: Stereo telefonlar (örneğin xperia z3) olmasın dış sesi hem kaliteli hem de yüksek.
      Ahize sesinde sıkıntı yaşamadım.

Program sayısı: Windows phone'da yeterli program olmadığı kanaati tamamen yanlış.
      İşime yarayacak neredeyse her türlü programı buldum. Dahası kanaatimce windows
      marketi tıpkı android market gibi program çöplüğü olma tehlikesi ile karşı karşıya.
      Ancak anladığım kadarıyla bu microsoft için bir sorun değil. Kullanıcı kitlesi toplam
      program sayısını nitelikli program sayısına tercih ediyor ne yazık ki. Bu eski zamanlarda
      yaygın olan daha yüksek megapikselli telefon daha iyi fotoğraf çeker kanaatine benziyor.

Genel sistem: Çok kişi bahsetmiş, stabilite çok yüksek. Ancak daha gelişmesi gerekiyor.
      Üstten çekince gelen bildirim menüsü bile anladığım kadarıyla win8.1 ile gelmiş. Dahası
      bu bildirim menüsünün biraz daha gelişmesi gerekiyor. (Win 10 ile birlikte bazı
      güncellemeler daha alacak görünüyor) Win8 zamanında bu telefon harbiden kullanılamaz
      durumdaymış. Ancak şahsen acelem yok. Sistem stabil şekilde gelişecekse isterse yavaş
      gelişsin. Şu an bile kafamı yüksek oranda rahat ettirdi. Sistem akıyor.

Batarya: Telefonu aldığımdan beri bu yana gerçek anlamda kafamı meşgul eden tek şek.
      Konumlama kapalı, mobil veri kapalı, wi-fi kapalı, pil tasarruf açık vb. 17 saat beklese şükür
      edeceğim. Bunlar olurken 3 gün önce yüzde 28 şarjlıyken bir kenara bıraktığım önceki
      telefonum Nokia n8 hala bildirim ışığı yakıp söndürüyor. Gerçi Nokia n8 gibi bir efsaneden
      hani telefona geçsem bazı yönlerden attan inip eşeğe binmiş olacaktım fakat bu kadarını
      beklemiyordum. Diğer taraftan Bataryanın zaman içinde daha fazla açılacağını düşünüyorum.
      Pil tasarruf modu geliştirilmeli, daha iyi optimizasyon yapılmalı şarj konusunda. Örneğin
      yukarda bir arkadaşın belirttiği gibi düşük ekran ışığı ayarı hiç de düşük değil. Düzeleceğini
      umuyorum. Ki düzeltmeler gelip duracaktır. Sonuçta tek akıllı biz değiliz.
      Bir de sanki bana yazılımı flash yoluyla atarsak veya varsa öyle bir seçenek fabrika
      ayarlarına bir defa olsun döndürmek şarj konusunda olumlu etki yapacak gibi geliyor.

Ufak tefek şeyler: Konum servisini kullanan bir programa girdiğinde konumlandırıcının otomatik
      açılıp programdan çıkınca otomatik kapanması hiç de fena olmazdı. Nokia n8'de böyleydi mesela.

Alınır mı? Bence şu sıralar bu fiyata alınabilecek en iyi telefon. Şarj sıkıntısını saymazsak
      akıyor sistem ve bir yandan Microsoft bir yandan Nokia sürekli güncelleme yayınlıyor.
      Ayrıca gelecek vaat ediyor bu sistem. Hiç pişman değilim. Olmuş bu cihaz.

Büyüklüğü hiç sorun değilse kesinlikle 1520 alın hocam.Daha uzun yıllar götüreceği aşikar 1520nin.Gpu-cpu güçlü , batarya çok iyi .1520 ninde kamerası oldukça iyi 20 mp grubundaki diğer telefonlarla karşılaştırırsak sony ile özellikle kesinlikle yerden yere çalıyor hepsini.Lumia denim ile gelen Lumia Camera 5 ilede daha iyi çekim yapar oldu 1520.Tabikide bir 1020 olamaz ama çok kaliteli çekimler yapacağınız ve daha uzun ömürlü kullanacağınız aşikar 1520 yi.

Arkadaşlar kim ne derse desin, telefonun kamerasını kullanmayı bildikten sonra öyle fotoğraflar çekiyoki

Bu arada fotoğraflar CS5 ile ufak tefek oynamalar yapılmıştır

Bu resmi daha önce paylaşmıştım, şimdi CS5 e soktum sonuç olarak böyle bir resim çıktı paylaşmak istedim

ağustos ayında çektiğim fotoğraflar :) makro lensten söktüğüm 2 adet lensi üst üste yapıştırıp kamera önüne ekleyip çektim :) yakınlaşmamı sağladı ama netlikten vazgeçmem gerekti yine de değdiğini düşünüyorum :)

• Yarbay
      3014 Mesaj
      Hayırlı uğurlu olsun

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

Eski çağlarda ejder, kaplana denk görülen tek yaratıktı.
    • Yarbay
      2762 Mesaj
      birkaç foto atın da bakalım neler yapılıyor 1020'yle.
      |
      |
      |
      |
      |
      |

Teşekkür Ederim. İNŞ Gelir
      |
      |
      Bahsedilenler: e-Militarist
      |
      |

diğer klasörü 2.4 gb idi :D şaşırdım
      kamerayı denedim iso 100de elimin üstünü çektim 30cm uzaklıktan flaşla. Kıl köklerine kadar sıkıntısız noisesiz inceleviliyor tabi buna bilgisayarda bakabilmek lazım telefon ekranı her zaman yetersizdir ve yetersiz kalacaktır bilgisayara göre.

fiyat gelişlerinin 1550 olduğunu düşünüyorum.

ve Türkcell hariç diğer yerlerde satışa çıktığında fiyatı 1749 bekliyorum kendi adıma

o zaman alacağım telefonu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

İstanbul Üniversitesi 2011
    • Çavuş
      80 Mesaj
      ilk kez ve sadece turkcellde diyolardı bence başka yerde satılmaz
      |
      |

İç mekan manuel ayar yaparak çektim....

İç mekan yakın çekim....

Dış mekan balkondan maksimum zoom ile çektim....

Gece balkondan çektim....

İç mekan,ışığın çok az olduğu bir yer salonun ışığı çok hafif bu bölgeye yansıyordu...

• Yarbay
      9342 Mesaj
      Hayırlı olsun vatana millete Nokia 1020 konumuz, Kurban Byaramına da denk geldi ki daha sırtı yere gelmez konunun .

Sağol e-militarist öncü olduğun için
      |
      |

Karmati Arman
    • Yarbay
      7376 Mesaj
      quote:

Orijinalden alıntı: thunderbolt

Merhaba arkadaşlar merak edenlere cihaz ile çektiğim birkaç resmi eklemek istiyorum....

İç mekan manuel ayar yaparak çektim....

İç mekan yakın çekim....

Dış mekan balkondan maksimum zoom ile çektim....

Gece balkondan çektim....

İç mekan,ışığın çok az olduğu bir yer salonun ışığı çok hafif bu bölgeye yansıyordu...

Hayırlı olsun cihazın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Binbaşı
      1847 Mesaj

Teşekkürler daha iyileri sizlerin olsun...
      |
      |
      Komi kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

siz hangi cihazdan buna geçmiştiniz ve bir sıkıntınız oldu mu şimdiye kadar ?
      |
      |
      thunderbolt kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Karmati Arman
    • Binbaşı
      1847 Mesaj
      quote:

Orijinalden alıntı: ali_ihsan21

LG G2 den bu cihaza geçtim,herhangi bir sıkıntı olmadı.Tabii bazı ufak tefek detaylar dışında örnğ; DNS numaraları android gibi değiştirilemiyor,flash içerikli sayfalar görüntülenemiyor...Bunların dışında kullandığım çoğu uygulamalar zaten mevcut...

Teşekkürler daha iyileri sizlerin olsun...

Daha iyisi yok dostum :)
      |
      |
      Arkadaşlar, efendiler ve ey millet, iyi biliniz ki, Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, meczuplar memleketi olamaz. En doğru, en hakiki tarikat, medeniyet tarikatıdır. M.Kemal ATATÜRK....
    • Yarbay
      9342 Mesaj
      quote:

quote:

LG G2 den bu cihaza geçtim,herhangi bir sıkıntı olmadı.Tabii bazı ufak tefek detaylar dışında örnğ; DNS numaraları android gibi değiştirilemiyor,flash içerikli sayfalar görüntülenemiyor...Bunların dışında kullandığım çoğu uygulamalar zaten mevcut...

flaş içerikli sayfaları görüntlemek için farklı yazılım mı yüklüyorsunuz ? Zaten androidte de görüntülenemiyor ki jelly bean'den sonra desteği kestiler, DNS meselesini biliyorum win8'te sorun.

thunderbolt LG G2'de çok yeni bir telefon ayrıca ekranı 1020'den daha güzel, foto meselesi kıyaslanmaz tabi ama neden 1020'yi beklemediniz de G2 aldınız anlamadım. Telefoncu musunuz yoksa ?

Karmati Arman

• Binbaşı
      1847 Mesaj
      quote:

quote:

quote:

flaş içerikli sayfaları görüntlemek için farklı yazılım mı yüklüyorsunuz ? Zaten androidte de görüntülenemiyor ki jelly bean'den sonra desteği kestiler, DNS meselesini biliyorum win8'te sorun.

thunderbolt LG G2'de çok yeni bir telefon ayrıca ekranı 1020'den daha güzel, foto meselesi kıyaslanmaz tabi ama neden 1020'yi beklemediniz de G2 aldınız anlamadım. Telefoncu musunuz yoksa ?

Hayır telefoncu değilim..Sitedeki incelemesinden sonra kamerası için güzel şeyler söylenmişti G2 ile ilgili..Ama maalesef ki bırakın 1020 yi 920 ve 925 e rakip bile olamaz..

• Yüzbaşı
      635 Mesaj
      E-militarist siz de bu telefondan almayı düsünüyordunuz. Bir fikir değişikliği oldu mu zamanla ?

|
      |

quote:

quote:

quote:

Hayır telefoncu değilim..Sitedeki incelemesinden sonra kamerası için güzel şeyler söylenmişti G2 ile ilgili..Ama maalesef ki bırakın 1020 yi 920 ve 925 e rakip bile olamaz..

Peki 1020 beklentilerinizi karşıladı mi

HızlıCevap
    Sayfaya Git:
    Sayfa:
    Reklamlar
    haberler
    google reklamları
    SEO
    üniversite
    Bu sayfanın
    Mobil sürümü
    Mini Sürümü

BR3
    0,547
    1.2.165

Reklamlar
    - x
    Bildirim
    mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.