Şimdi Ara

Nissan QashQai Sürüş Deneyimim (6. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
173
Cevap
1
Favori
211.838
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 450 indirttim.. deri koltuk 1300 e falan yapıyorlarmış,1000 e yaptırdım..
    Maltepe,Gülsuyu kavşağı,Bostancıoğlu otomativ.

http://www.4shared.com/file/59438028/a9ea335b/nqas-a-18062008_004_.html

Bostancı tren istasyonunun orada..arabanın resmi..
  • arabayı ilk defa bugün canlı görmek nasip oldu içine bindim galeride ama test sürüşü yapmama imkan olmadı açıkcası bu yazıları okumadan önce pek içime sinmemişti ama okuduklarım fikrimi baya bi değiştirdi, sanırım alacağım araba bu olacak, düşündüğünm model 1,5 dizel tekna, 60.000 Ytl fiyat verdiler ama şunu söleyeyimki bu yazılanları okumasaydım bu arabayı almazdım kesinlikle

yanlız müzik konusunda kötü şeyler söylenmiş gerçekten çok kötü mü müzik sistemi çünkü benim için arabada müzik kesinlikle çok önemlidir, kullananlar müzk konusunda biraz daha bilgi verirlerse çok sevinirim

sanırsam inşallah yakında aranıza yeni katılmış bi kaşkaycı olcam
  • bende 2.0 dci var
    radyosu ses olarak iyi ama sanki alıcısı veya anteni yetersizmiş gibi zaman zaman hışırtı yapıyor.
    cd changer iyi. koltuk altında veya torpidoda olmasından daha iyi, istediğin zaman yeni cd çıkartıp takabiliyorsun.
    bas tiz ayarı ve 3 adet önceden ayarlanmış equalizer var. ( çok basit )
    hoparlörlerde bası veya tizi kaldırmama gibi bir durum görmedim. yüksek sesde performası iyi. Ama hoparlörün markasını araştırmaya değecek kadar iyi bir ses değil (hala bilmiyorum). vay be dedirtmiyor adama. dinliyorsun yetiyor
    cd çalarken parça ismini göstermiyor (track 1 ) demekle yetiniyor.
    cd player karışık çalma fonksiyonu güzel ( 6 cd içinden karışık çalabiliyor)
    direksiyondan ses kumada tuşları çok saçma bir yerde. sol elinizi direksiyondan ayırmak zorunda klıyorsunuz.
    sorusu olan varsa cevaplarım.

bence 10 üzerinden 6.5 eder
    7 veremiyorum

bu yazıyı eleştireceklere bilgi.
    evimde müzik sistemim var. ses nedir biliyorum

selamlar

• quote:

Orjinalden alıntı: EXTREMETE

http://www.whatcar.co.uk/news-article.aspx?NA=228187

QQ nin rulo sactan yaratılışı

Güzelmiş izledim baştan sona

• quote:

Orjinalden alıntı: farmerintown

Bu ayın sonunda 2 yıldır biriktirdiğim paramla Ford Fiesta Cool 5K 1.4 TDCi alacağım.Fiyatı 31.000 ytl.Çok araştırdım ve bu sonuca vardım.Bu araç ful bir araç. Donanım dersen donanım,motor dersen motor ve daha birçok özellik.

Şimdi bir düşünün, Nissanla arasındaki fiyat farkı:41000-31000=10000 ytl.Bu bu paraya ölene kadar fiseta'ya yakıt alıp binerim.Satmak istesem istediğim fiyata satarım.1 saat elimde durmaz.

Herkese sevgiler,saygılar...

Selam,

Arkadaşım 2 yıl para biriktirmişsin birde ford fiesta alacaksın ...

Bence araştırmalarını biraz bu işlerden anlayan arkadaşlardan fikir alarak yap çünkü yanılmak üzeresin ..

Yok ben illada fiesta alıcam diyorsan yine 2008 model olan 15-20 binde 1.6 olanını 26-27 bin YTL ye al, kalan 4-5 bin YTL ile 20 bin km binersin arabana.

Not: En son kelimeler senin mantığına uygun olsun diye öyle oldu yanlış anlama sakın ..

Nissan QashQai için düşündüklerim ise,

O kadar parayı bir araca verip arazi performansı yaşayamamaktansa aynı paralara linkteki gibi bir aracı tercih ederim.

http://www.sahibinden.com/paris-dakar_in_kahramani_pajero_2_8_1999_dizelWQQaXQQ10345280WQQpXQQdisplayitem

Selametle ..

• ses sisteminin kötü olmasının sebebi reno olabilir mi?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Fantastic Light

quote:

Bu ayın sonunda 2 yıldır biriktirdiğim paramla Ford Fiesta Cool 5K 1.4 TDCi alacağım.Fiyatı 31.000 ytl.Çok araştırdım ve bu sonuca vardım.Bu araç ful bir araç. Donanım dersen donanım,motor dersen motor ve daha birçok özellik.

Şimdi bir düşünün, Nissanla arasındaki fiyat farkı:41000-31000=10000 ytl.Bu bu paraya ölene kadar fiseta'ya yakıt alıp binerim.Satmak istesem istediğim fiyata satarım.1 saat elimde durmaz.

Selam,

Bence araştırmalarını biraz bu işlerden anlayan arkadaşlardan fikir alarak yap çünkü yanılmak üzeresin ..

Yok ben illada fiesta alıcam diyorsan yine 2008 model olan 15-20 binde 1.6 olanını 26-27 bin YTL ye al, kalan 4-5 bin YTL ile 20 bin km binersin arabana.

Not: En son kelimeler senin mantığına uygun olsun diye öyle oldu yanlış anlama sakın ..

O kadar parayı bir araca verip arazi performansı yaşayamamaktansa aynı paralara linkteki gibi bir aracı tercih ederim.

http://www.sahibinden.com/paris-dakar_in_kahramani_pajero_2_8_1999_dizelWQQaXQQ10345280WQQpXQQdisplayitem

Selametle ..

dostum arazi performansı yaşayamayacağını nereden öğrendiysen hemen unut.

yürüyemeyeceğin kadar yapışkan bir çamurda, deneme sürüşü yaptım. ön panelde yanıp sönen bir sürü sarı ışık gördüm. arabadan her kaymada tuhaf sesler geldi. her an kalacakmışım gibi korku hissettim, ama araba bir kez bile yol çizgisinden çıkmadı savrulmadı, hatta aynı yolda kalan (çamura saplanan) bir temprayı çekerek çıkarttım. mükemmel bir tecrübeydi.
    bence bu araba arazi keyfini yaşatır.

• quote:

Orjinalden alıntı: redkid34

quote:

Orjinalden alıntı: Fantastic Light

quote:

Selam,

Selametle ..

dostum arazi performansı yaşayamayacağını nereden öğrendiysen hemen unut.

yürüyemeyeceğin kadar yapışkan bir çamurda, deneme sürüşü yaptım. ön panelde yanıp sönen bir sürü sarı ışık gördüm. arabadan her kaymada tuhaf sesler geldi. her an kalacakmışım gibi korku hissettim, ama araba bir kez bile yol çizgisinden çıkmadı savrulmadı, hatta aynı yolda kalan (çamura saplanan) bir temprayı çekerek çıkarttım. mükemmel bir tecrübeydi.
    bence bu araba arazi keyfini yaşatır.

Selam,

Ben arazi performansı yaşayamamaktan bahsederken QashQai 4x2 den bahsettim canım arkadaşım ..

• ozaman haklısın
    çükü bu aracın 4x2 sini almaktansa, hemen laguna 1.5 dci ye bakın derim.
    çünki qashqai de otomobil keyfi yok. gürültülü bir araba, motor sesi duyuluyor. bagajı D sınıfı araçlara göre küçük. hız yapmak istayanlara uygun değil, güvenli ir sürüş hissi vermiyor.

4x2 almak pek anlamlı olmayabilir.

selamlar
  • bukadar kötümü bu araba cıvıc i satıp QashQai alacaktım
  • Bu araca 60-70 milyar vermek hiç akıl karı değil. Bunu alana kadar gider ya Santa Fe alırım yada Captiva alırım yazık o arabaya o parayı vermek. Sonuçta arada bir yerde bir araç ne jip ne otomobil ne otoyol için ne arazi için yapılmış ve konforda gerçekten vasat (Santafe ve Captiva ya göre)

ha deselerki bu araç dolu dolu 50 milyar okey.
  • C sınıfı bir hactbeak otomomilden biraz yüksek diye bu kadar pahalı satımasını birisi teknik verilerle açıklarsa çok sevinirim

Bence bu araç kesinlikle bu fiyatlar etmez...............
  • arabayı kullanan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim
    pazartesi günü bir qashqai almak üzereyim bikaç mesajı okuyunca içime kurt düştü güvenli sürüş hissi derken ne demek istediniz acaba yüksek hızlarda hemen savrulacakmış hissi mi veriyor
    bide sollamalardaki performansı nasıldır atiklik bakımından alacağım model 1.6 4x2 torkları karşılatrıınca megane 1.6 ve golf 1.6 lara yakın olduğu gözüküyor ağırlık olarakta pek fark yok sayılır acaba bu sonuçlar pratikte nasıl ben aracı denedim fakat çok kısa mesafede kullanma şansım oldu 3. vitesi göremedim aracı uzun zamandır kullanlardan yardım bekliyorum
    teşekkür ederim
  • quote:

Orjinalden alıntı: AO

Bu araca 60-70 milyar vermek hiç akıl karı değil. Bunu alana kadar gider ya Santa Fe alırım yada Captiva alırım yazık o arabaya o parayı vermek. Sonuçta arada bir yerde bir araç ne jip ne otomobil ne otoyol için ne arazi için yapılmış ve konforda gerçekten vasat (Santafe ve Captiva ya göre)

ha deselerki bu araç dolu dolu 50 milyar okey.

ama onları yaktı benzin fazla
  • Bu arabanın 6 aylık bandrolü ne kadar.
  • Valla bende ,2006 megan dcl arabamı 1,6 kaşkayi ile değiştirip lpg taktırmayı düşünüyordum.(Sırf cip merakım yüzünden)Ama sanırım pek akıllı bir iş olmayacak.
  • Bu araba türkiyede üretilse alınırdı ama Nissan gibi firmalar çok sık model ve kasa değiştiriyor bir kaç sene sonra kimse bunun yüzüne bakmaz.

Nissanın yedek parça servis ağı filanda ayrı bir sorun.

Yinede almayı düşündüğüm bir araba.

Önceki mesajımda yazdım ama cevap veren olmadı vergisi normal binek oto gibimi yoksa arazi araçları sınıfındamı.

Fuarda gördüğüm kadarıyla 4x2 olanların vergisi binek arabalar gibiydi 4x4 olanların vergisi yüksekti.
  • Vergisi tabi ki normal binek otomobil gibi,çünkü kendisi normal bir binek otomobil.4X4 ün vergisinin yüksek olmasının sebebi motorunun 2.0 lt olması.
  • arkadaslar iyi geceler bende nissan qashqai almayı dusunuyorum 1,6 tekna modelini bundan once 2008 sıfır honda civic kullandım fakat talihsiz bi sekilde buyuk bi kaza yaptım ve arabam pert oldu simdi tekrardan bi araba alıcam fakat gene honda civic mi alsam yoksa qashqai mi alsam karar veremedim ve internette bakarken sizin yorumlarınızı okudum aralarında guzel yorumlarda var fakat insanın midesini bulandırıcak yorumlarda var eger suanda kullanan arkadaslar bana qashqaiden memnun olup olmadıklarını ve sorunları neler yazarlarsa cok sevinirim sadece benm internette okudugum kadarıyla insanlar servisinden pek memnun degiller... ben arabayı istanbul anadolu yakasında selamicesmedeki yuzbasıogullarından almayı dusunuyorum.. eger beni bilgilendirirseniz cok sevinirim...
  • hangi modeli ile ilgileniyorsunuz ? Visia,tekna,tekna exc.,1.6 dci?Bu arada sanırım yüzbaşıoğlunda Murat Bey var dı.Haziran ayında bende onlarla görüşmüştüm.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.