Binbaşı
30 Ekim 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
8 üye
Görüntülenme
Toplam: 84 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Video oyun konsollarına 1 Ekim’e kadar uygulanacak olan %50 ilave gümrük vergisi bugünkü karar ile 3 ay daha uzatılmıştır. 1 Ocak’a kadar;
Yaklaşık 4.000₺ gümrük girişi olan oyun konsolundan;
2.000₺ Gümrük vergisi
1.200₺ ÖTV
1.296₺ KDV olmak üzere 4.496₺ vergi alınacaktır.
TMMOB/Şehir Plancıları Odası(ŞPO) Ankara Şubesi, Ankara Büyük Şehir Belediyesi’nin yanlış politikaları nedeniyle insanların temiz suya ulaşamamasıyla ilgili basın açıklaması yayımladı. ŞPO, yaptığı açıklamada Türkiye’de en pahalı suyun Ankara’da satıldığını belirtti.

Açıklamada, 4 kişilik bir ailenin Ankara’da suya yaptığı harcamanın 100 TL’ye yaklaştığını belirten ŞPO, “Asgari ücretin 1404 TL olduğu düşünüldüğünde asgari ücretli bir kişi bir ay içerisinde çalıştığı yaklaşık 2,5 günü sadece ailesinin ‘temiz’ su ihtiyacını karşılamak için çalışmaktadır” dedi.
http://sendika62.org/2017/08/ankarada-asgari-ucretle-calisan-bir-kisi-ayda-25-gun-temiz-su-icin-calisiyor/?utm_source=ReviveOldPost&utm_medium=Twitter&utm_campaign=ReviveOldPost
Tasarının her ne kadar kadın işçileri, ev içi emeği ve tarım işçilerini gözetmek için hazırlandığı ifade edilse de gerçek bundan bir hayli uzakta. Gerçeklikte Özel İstihdam Büroları aracılığı ile işverenlerin asıl iş koluna dahil olan işler için de işçi kiralayabilecekleri temelini taşıyor. Yani geçmişte asıl işkolunu kapsamayan taşeron sistemi sınırsızlaştırılıyor. Böylelikle asıl işverenle hukuki bir bağı kalmayan işçiler istendiği anda işten çıkartılabilecek ve işçilerin örgütlenme hakları da fiilen ellerinden alınmış olacak.
Emek örgütlerinin şu ana dek yaptığı araştırmalar sonucunda tasarının yasalaşması halinde Türkiye'deki kayıtlı istihdamın yarısı kiralık işçilik olarak kullanılacak. Bu durumda işçiler her an işten çıkartılabilecek, kıdem tazminatlarını kullanmaları mümkün olmayacak. Yıllık izinlerin kullanımı ise hayal olacak. Çalışanlar işveren tarafından kiralandıkları için keyfi işten çıkarmaların tüm zemini işverene sunulmuş olacak. Bunun sonucu olarak işçilerin sağlık sigortaları, gelirleri, SGK prim ödemeleri de düzenden arındırılacak. Her kiralanma aralığında işçiler devlete sağlık pirimini ödeyecek. Emeklilik hayal olacak.
Prof.Ramazan Kaan Kurtoğlu hocamızın dile getirdi pek çok konuya devlet adamların hızla el atması gerekir diye düşünüyorum


SELF DETERMİNASYON İLKESİNİN AZINLIKLAR
AÇISINDAN DEĞERLENDİRİLMESİ
http://webftp.gazi.edu.tr/hukuk/dergi/12_36.pdf KANUNDA VAR ŞUAN BU HAKLARI

Azınlıklara bu hakların verilmesi ileri'de ülkeyi büyük kuşatma içesine alabilir
telefon numaramı değiştirmek istiyorum nasıl onaylancak
http://www.elektrikport.com/teknik-kutuphane/14-yasindayken-bir-fuzyon-reaktoru-yaptim!--nukleer-fuzyon-ted-hikayeleri/8892#ad-image-0


Bizde siyaset diye diye birbirimizi yiyelim olan gene halka olsun birilerinin cebine paralar dolsun.... Türkiyede yapsan böyle bişey hayatın boyunca hapisten çıkamazsın....
güzel reklam olmuş paylaşıyım dedim

1970'li yıllarda ortalama 750 kilogram olan bir aracın ağırlığı 2000'li yıllarda 1500 kilograma ulaşırken, bu süreçte pek çok farklı faktörün ağırlığın artmasına neden olduğu görülüyor. Araçların güvenliğinin arttırılması çabası, daha fazla sac parça ve destek braketi kullanımını beraberinde getirirken, konforu arttırmaya yönelik çalışmalar, örneğin daha kompleks koltuklar, daha fazla ses izolasyonu malzemesinin kullanımı ya da daha kompleks süspansiyon sistemlerinin araçlara eklenmesine yol açtı.

Araç performansındaki artış beklentisi ise motor ve güç aktarma sistemlerinde yenilikleri ve yine aracın ağırlığının artması gerçeğini beraberinde getirdi. Ancak 2000'li yıllarla birlikte otomotiv sektöründe büyük bir gelişme ve ilerleme kaydedilirken, çevre ile ilgili konularda ise endişeler de artmaya başladı.

KARBONDİOKSİT MİKTARI ARTTI

2000'li yılların sonunda otomotiv sektöründe araç üretimi 1990 yılına oranla yüzde 58 oranında artış gösterirken yapılan araştırmalar, doğaya salınan karbondioksit miktarının yüzde 40 arttığını ortaya koydu. Çevresel etkilerin yanı sıra, daha önce kullanılmayan, düşük yoğunluklu ve yüksek mukavemetli kompozit ya da alaşımlı alüminyum gibi alternatif ileri teknolojilerin malzemelerin kullanımı sayesinde ve tasarım optimizasyonu ve şehirleşmeyle trendi ile birlikte ortaya çıkan farklı mobilite ihtiyaçlarını da karşılamaya yönelik üretilen daha kompakt araçlar otomotiv sektörünün üretim anlayışını tamamen farklı bir yöne sevk etti. Sektöre yön veren tüm bu yeni eğilimler ve ihtiyaçların giderilmesi çabası, araç ağırlıklarının azaltılmasına yönelik iyileşmeleri de beraberinde getirdi. Günümüzde iklim değişiklikleri ile mücadele hız kazanırken, araç üretimindeki yenilikler de daha çevreci araçların piyasaya sürülmesini sağlıyor.

ARAÇ BAŞINA 5 KİLOGRAM

Bu noktada daha çevreci araç için araç ağırlıklarının azaltılması en kritik konu olarak karşımıza çıkıyor. Son olarak sektörde mekanik birleştirme teknolojilerine alternatif olarak geliştirilen çözümlerle ağırlıkta azaltma hedefleniyor. Otomotiv firmaları bu konuda çalışmalar yaparken ABD'li dünya inovasyon devi 3M firması da araç trim parçalarını hızlı ve güvenilir bir şekilde birleştirmek için çift taraflı 'Dual Lock' isimli akrilik köpük bant sistemi geliştirdi. Araç başına 3-6 kg aralığında hafifleme sağlayan bu 'Cırt cırt' bantlar şu an bir çok uluslararası firma tarafınan kullanılmaya başlandı. Bir araçta yaratılacak ortalama 5 kg'lık ağırlık azaltmanın yılda doğaya 11 kg daha az CO2 salınımı sağladığı düşünülürse, 5 kg'lık bir hafifleme 1 ağacın kurtarılması anlamına geliyor. Bir yılda tüm dünyada üretilen motorlu araç sayısı göz önüne alındığında ağırlık azaltmanın ne kadar büyük bir önemi olduğu daha da net ortaya çıkıyor.

Birleşme noktalarında paslanma sona eriyor

Otomotiv endüstrisine 95 yıl önce zımpara kâğıdı ve çift renkli otomotiv boyama işlemleri için maskeleme bandı icat ederek giren Amerikalı inovasyon devi 3M, bugün araçların karoserden boyasına, tasarımından üretim süreçlerine kadar pek çok uygulamada tüketiciyle buluşuyor. 3M'in son icadı olan 'Dual Lock' birleştirme sistemleri ise cıvata kullanımına gerek bırakmadan araç içi parçaları için daha iyi bir görünüm, hızlı ve kolay birleştirme sağlıyor. Hızlı ve kolayca takılıp sökülebilme özelliğinin yanı sıra cıvata ve somun kullanılmadığı için ürünün uygulandığı alanda zamanla paslanma meydana gelmesinin önüne geçerek araç ömrünü uzatan ürün, hatalı uygulamalara karşı yüzeye zarar vermeden tekrar tekrar pozisyonlandırılabiliyor. Yüzeye güçlü yapışan kuvvetli yapıştırıcısı ve mantar şeklindeki bağları birbirine kilitlenen ürün, metal, cam ve birbirinden farklı plastik türü ve boyalı yüzeylere yapışabiliyor.

PLASTİK AĞIRLIĞINI CAM KÜRECİKLE DÜŞÜRÜYOR

3M'in son dönemde dikkat çeken otomotiv ürünlerinden biri de 'Cam Kürecikler.' Ağırlık azaltmada ve enerji tasarrufunda önemli gelişme sağlayan bu ürün içi boş camdan ve kalsiyum-sodyumdan üretiliyor. Düşük yoğunluklu olan Cam Kürecikler, plastik parça ağırlıklarını yüzde 30'a varan oranlarda azaltıyor. Başta otomotiv sektörü olmak üzere, plastik parça kullanan tüm endüstriler, Cam Kürecikler ile ürettikleri ürün ve çözümler ile hem maliyet tasarrufu sağlayıp hem de çevrenin korunmasına katkıda bulunuyor. Cam Kürecikler, araç içi ve dışı tüm plastik parçalarda kullanılabiliyor.

TÜRKİYE'YE 500 MİLYON DOLAR YATIRIM

Otomotiv sektörüne ilişkin yeni çözümler üreten ABD'li 3M, geçtiğimiz yıl 500 milyon dolar yatırımla Çorlu'yu 31 ülkeyi kapsayacak 'Super Hub' (Süper merkez) yapma kararı aldı. Yapımı devam eden ve 2013 sonunda faaliyete geçecek tesisin 1 milyar dolara yakın satış hacmine ulaşması bekleniyor. Bin kişiye ek istihdam sağlanacak tesisten 500 milyon dolarlık ihracat yapılacak. 3M, Çorlu'da bulunan Avrupa Serbest Bölgesi'nde hayata geçirilecek fabrikada bir çok yeni ürün üretecek. Bu ürünler arasında otomotiv sektörüne yönelik yeni ürünlerin de olması bekleniyor.

3.4 SANİYEDE 10 KM HIZ

İtalyan Lamborghini, yeni Gallardo LP 570-4 Squadro Corse ile yarış pistlerinin heyecanı doğrudan doğruya yollara taşıyor. Yüksek performans sağlayan yeni model, motor sporlarının büyülü dünyasını sokak ve caddelere getiriyor. Gallardo serisinin bu yeni ve en ekstrem modeli, dünyanın en hızlı tek model yarış serisi olan Lamborghini Blancpain Super Trofeo'da başarıyla yarışmış olan Gallardo Super Trofeo'nun tasarımını esas alıyor. Alüminyumun yanı sıra karbon fiber malzeme yeni Gallardo'nun yeni üst modelinin son derece hafif tasarımının arkasındaki etkeni oluşturuyor. Gallardo LP 570-4 Squadra Corse'nin gururla sunulan özelliklerinden biri 1340 kilogramlık kuru ağırlığı. Zaten hafif olan Gallardo LP 560-4 modeline göre 70 kg daha hafif olan bu ağırlık, Squadra Corse'ye beygirgücü başına 2,35 kilogramlık şaşırtıcı bir güç/ağırlık oranı ve bu sayede nefesleri kesen bir performans sağlıyor. 0-100 km hızlanmasını sadece 3.4 saniyede tamamlayan bu model, 200 km hıza ise sadece 10.4 saniyede ulaşıyor.

Alıntı:http://www.focushaber.com/cirt-cirtli-otomobiller-h-350095.html
Hakkında
Konum: Kırklareli
İlgi Alanları: BASKETBOL
Forum İkinci El İmzası:
yusuf_MV =çok dikkat edin çok yalancıdır bu şahıs kaann34 alakası yoktur
chevanton _alışverişimiz benim yüzümden olmadı ama çok anlayış bi insan
vkfkbr- tehlikeli
Sistem ve Tercihleri
Ses Sistemi
Ses Sistemi
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 3 yıl
Mesaj Sayısı: 1.618
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 5.682
İkinci El Bölümü Mesajları: 1.011
Konularının görüntülenme sayısı: 25.063 (Bu ay: 618)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 157 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.