Şimdi Ara

Nissan QashQai Sürüş Deneyimim (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
174
Cevap
1
Favori
211.820
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: EXTREMETE

hadiya yazık olmuş gıcır gıcır araba

hocam şöförlük ayrı konu.azıcık kar yağdımı bir yere toslayan çoğalıyor hemen.isveçte ne yapsın garipler
  • Arkadaşlar içimizden Qashqai kullanan var ise yakıt tüketimi hakkında bilgi verebilirmisiniz. Birde bu araca gümüş mü kara renkmi yakışır önerileriniz için şimdiden sağolun
  • ben kullanıyorum
    yakıt tüketimi bayramda balıkesir sındırgı istanbul yaptım araç yüklüydü yaklaşık 1000 km nin üzerinde yol yaptım şehir içi kullanım ve buradaki dağ yollarında yakılan da dahil ortalama 6.5 lt gibi bişey gösterdi araba ,daha motorun ilk 1000 i bundan sonra artarmı azalırmı bilmiyorum.
    renk konusuna gelince bu arabaya ençok yakışan renk siyah bence sonra gümüş
    ama siyah rengi temiz tutmak çok zor su bile tutsan suyun lekesini gösteriyor illa kurulamak vs şartlı şurtlu temizlik istiyor hersefer gümüş bu açıdan iyi
    siyah arabayı daha iyi gösteriyor
  • yüzbaşım yanıtın için sağol
  • önemli değil
    başka merak ettiğiniz varsa seve seve cevap veririm bende alana kadar "miki" ve "enistgok" u baya terletmiştim:)
  • 1.5 dci 106 bg 240 tork bu arabaya kafi ...1,6 benzinliden çok daha fazla performans sağlar
  • 4*2 olması şartıyla tabiki
  • İyi aksamlar teymenim;

Allah izin verir ise Temmuz ayında Tr dönüyorum. En geç Haziran ayına kadar Qashqai 1.6 EXE modelinden almayı düşünüyorum. Aslında 1.5 dizel TR gelse güzel olur ama henüz bir ses çıkmadı. Almanyada 1.5 DİZEL 1.6 benzinli arasında fark yaklayık 2 bin avro aynı farkı TR satış fiyatınada yansıtsılar benim alacağım model 53 bin ytl olur. Bütçemi aşabilir.

1.6 exe benzinlinin ikinci el fiyatlarını biliyormusunuz. İkinci el bakmak istersem internet sitelerinin dışında nereye sorabilirim bu konudada bilgi verebilirmisiniz.

Son bir sorum. İngilteredeki satışlarda 1.5 dizel olanı 6 vites. ALmanyadaki satışlardaki 5 vites. 5 yada 6 vites olması çok önemlimi
  • quote:

Orjinalden alıntı: sonfilika

İyi aksamlar teymenim;

Allah izin verir ise Temmuz ayında Tr dönüyorum. En geç Haziran ayına kadar Qashqai 1.6 EXE modelinden almayı düşünüyorum. Aslında 1.5 dizel TR gelse güzel olur ama henüz bir ses çıkmadı. Almanyada 1.5 DİZEL 1.6 benzinli arasında fark yaklayık 2 bin avro aynı farkı TR satış fiyatınada yansıtsılar benim alacağım model 53 bin ytl olur. Bütçemi aşabilir.

1.6 exe benzinlinin ikinci el fiyatlarını biliyormusunuz. İkinci el bakmak istersem internet sitelerinin dışında nereye sorabilirim bu konudada bilgi verebilirmisiniz.

Son bir sorum. İngilteredeki satışlarda 1.5 dizel olanı 6 vites. ALmanyadaki satışlardaki 5 vites. 5 yada 6 vites olması çok önemlimi

benim takip etiğim kadarı ile 2. elde iki tane QQ görmüştüm.1.6 motor ve tekna donanımdı.42 ve 43binYTL idi.

• arkadaslar araniza yeni katilanlardanim..
    bende qashqai test eden birisiyim.. öncelikle qashqai eski iran uygarliginda yasayan bir türk kavminin adiymis. bununla gurur duymaliyiz..araci test ettigim zaman ki izlenimlerimi sizinle paylasmak istiyorum
    * oturma pozisyonu cok iyi..disardan jeep gibi görünüyor ancak icinde compact sinif bir aractaymis gibi hissediyorsunuz
    * görüs acisi olarak bir sorunu yok
    * öyle büyük ve agir göründügüne bakmayin agirligi opel vectra kadar bile degil.
    * performansii bekledigimden kötü..cünkü aracin 110 hp oldugunu söylüyorlar ancak ben 110 hp yi hissedemedim bir türlü galiba tork degerlerinden kaynaklaniyor.
    * aracin donanimi cok iyi.iscilik kalitesi, kullanilan malzemeler kalitesiz hissi vermiyor.
    * sehir icine girdiginizde bakan bir daha baksin diyorsaniz tavsiye edilebilir bir arac :)
    * genel olarak aracin agirligina ve heybetine konforuna ve donanimina karsil1k hem yakit degeri hemde piyasa degeri oldukca iyi..

ama sonucta benzinli bir nissan.. nissan bunu hep yapiyor.tipki almera ve primera modellerinde oldugu gibi bu aracin degerininde kisa sürede düsecegini tahmin ediyorum.

• belki dizelde torktan dolayı 6. vites işe yarayabilir dizel konusunda çok fikrik yok
    uzun yolda 6. vites daha ekonomik kullanım sağlayabilir ama benzinlide sürekli vites değiştirmek gerekir sanırım çünkü benzinlide diğer vitesler çok üzmüyor ama 5. vites çok performanslı değil
  • ikinci el sitelerine düşmeye başladı
    ama bu ilanı verenler öylesine satılırsa satılsın diye verenlerden olabilir..
    http://www.araba.com/ara.php?action=search&powerrubrik=23&powersubrubrik=1461
  • resmi sitesindekı fotolarla suan piasada satılan qashqai lerin inanılmaz farkı var bence
    en basta gozume carpan panaromik cam tavan ve yol bilgisayarı.... yanlıs mı acaba araabayı denıenler aydınlatırsa sevınırım tesekkrler...
  • yol bilgisayarı ile sanırım sat-nav ı kasdediyorsun o navigasyon ekran ve geri kamera ekranı resimlerde olmasına karşın ingilterede donanıma dahil değil opsiyon olarak alınıyor
    türkiyede tekna olarak satılanlar ingilterede acenta versiyonuna denk geliyor
    türkiyede tekna exe olarak satılanlar ise orjinal teknanın biraz sulandırılmışı
    tekna da olupta tekna exe de olmayan donanımlar
    1- xenon far faryıkama otomatikfar yükseklik (bunu kit olarak serviste garantili olarak takıyorlar)
    2- cam tavan
    bu ikişey dışında herşey aynı dediğim gibi sat nav opsiyonel burda istesende yok
    öte yandan
    ingilterde esp 1.6 motor seçeneğinde opsiyonel ama burada standarda dahil
    isteyen olursa orjinal broşür kitapçığı için link verebilirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EXTREMETE -- 8 Ocak 2008; 10:12:07 >
  • Merhabalar

Arkadaşlar ben de Nissan kullanıcısıyım. Aynı zamanda bir de yeni Hyundai Santafee var bende. Nissan Sunny 2005 modeli satmak onun yerine başka bir araç almak için baya bir süredir araştırmadayım. Santafee pek hoşuma gitti ama birçok insan bana diyor ki 2 yıllık bir hyundayla aynı yaşta nissan'ı karşılaştır çok fark bulacaksın. Ben de dolandım geldim QASHQAI buldum. Gerçi Nissanın aksesuarları çok pahalı ama Japon arabası ve Nissan'ın bir motor üreticisi olmasını gözönüne alırsak Hyundai döver. 2 senedir Nissan Sunny Ex saloon kullanıyorum birkere bile olsun beni yolda bırakmadı. Yalnız Nissan QASHQAI almak isteyen arkadaşlar şehir dışına çıkacaksanız kesinlikle 2.0 motoru tercih ediniz. Unutmadan Nissan'ın süspansiyon sistemi biraz sert ama hızı sevenler için çok iyidir. QASHQAI konusunda ben de sıradayım Bakü'de. Bugün sipariş etsen Mayıs'ta elinde olur.. Bu araba konusunda bilgisi olanlar lütfen bilginizi esirgemeyin.

Saygılar...

• QQ Gelecek yıl 7 koltuklusunu çıkartacakmış. Ayrıca İngilterede satılan Qashqailer benzinlisi 6 vites türkiyedeki 5 vites niçin bilmiyorum
  • 12 Aralık 2007 den beri kullanıyorum,çok menunum,fazla bir araba..Resmi buraya koymaya çalıştım olmadı :((

http://rapidshare.com/files/137878103/004.jpg bu linke yükledim.. benimki tekna.. 46ya almıştım..deri koltuk yaptırdım..
    resimde göreceğiniz üzere kapı kolları ve yan çıtaları da sonradan taktırdım.. ve de rüzgarlık.... 150 liraya da arka camlara film..
  • http://www.4shared.com/file/59322947/2f064baf/004.html

resmi rapide yüklemiştim *** olarak çıktı.. buraya da yükledim bakalım ne olcak :P
  • hmm.. kullanana hayırlı olsun ancak bizim bütçeyi biraz aşıyor
  • Bu araç almayı düşündüğüm iki araç dan biri.2009 modeli en ucuz versiyonu 43.990YTL.
    Bayiler pazarlıkla ortalama ne kadar indirim yapıyorlar?
    1-2 hafta önce alan varsa ne kadar aldını yazabilirse sevinirim.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.