Şimdi Ara

NEWEGG - RX VEGA 64 ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
1.381
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    https://www.newegg.com/global/tr-en/Product/Product.aspx?Item=N82E16814202326&Description=vega%2064&cm_re=vega_64-_-14-202-326-_-Product

Linkte bulunan kartı almayı düşünüyorum. Daha önce Newegg'den alışveriş yapmadım ama bayağı bir araştırma sonucunda gerçekten olumlu buldum. Geçen seneye göre gümrükte yaşanan sorunlar kalkmış gibi gözüküyor alanların yorumlarına göre. Kartın fiyatı KDV + Nakliye[2-3 iş günü(10 lira fark ediyor)] eklenince 2621 lira yapıyor. Bu kartı kullanan var mı ? Tavsiyede bulunursanız çok memnun olurum. Newegg sitesi hakkında deneyimlerinizi de bilmek isterim. Bu kartın yanı sıra işlemci olarak FX-9590 eklemeyi düşünüyorum ayrıca. Şu anda işlemci ve ekran kartından gayet memnunum ama ilerleyen oyun teknolojisinden dolayı yenilemek gerekiyor. Şu ana kadar her oyunu full çözünürlük oynuyorum, amacım tamamen yenilemek. Ki yenilersem piyasa fiyatının altına işlemci ve ekran kartını da forumda satışa çıkartırım.

Şu anki sistemim;

Asus Crosshair V Formula-Z
    AMD FX-8350 (Cooler Master Seidon 240M Sıvı Soğutma)
    12 GB DDR3 RAM(8+4 Single)
    Sapphire HD 7850 2 GB 256 bit
    1 TB 7200rpm HDD
    Xilence 800W 80+ Bronze

Şimdiden herkese çok teşekkür ederim.

• R5 2600 + msi b450 tomahawk + 2x8gb 3000mhz ddr4 ram + rx580

İşlemciyi rami 2. El al kolay bozulan parçalar değiller anakartı sıfır al ekran kartını ben olsam temiz 2. El alırım sana kalmış bu sistem hem güncel olur hem 8350+rtx2060 ile aynı veya daha fazla fps alırsın. Ramlerin mutlaka 2 tane 8gb ve en az 3000mhz olsun.

Veya şuanlık rx580 i al idare ettiği kadar kullan yazın ryzen 3000 serisi ile yola devam et o işlemci+anakart+ram e yatırım yapma
    evet 9590 220w TDP çok ısınır çok elektrik çeker zaten 9590 dediğin de iyi çiplerden seçilen 8350ler yani bi farkı yok ki ha fabrikasyon oc ha sen yapmışsın.ben 2013'ten beri 8320'yi ocli kullanıyorum ikinci sistemimde.bişi olmuyor yani.en azından bi dene nasıl oluyor o anakarta hakkaten yazık oc yapmayacaksan.
  • 2300 tl ye rtx 2060 alabilirsin tr fiyatı da 2.500-2600 tl civarı.hem vega dan daha az guc ceker hem kafa kafaya kart hemde yeni teknolojiler barındırıyor rtx,dlss gibi

https://www.youtube.com/watch?v=HmNgOkPp4aY

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gmyo31 -- 30 Ocak 2019; 9:58:30 >
  • İşlemcini değiştir önce o soket yatirim parayı sokaga atmak gibi

İşlemci anakart ramlarini sat ekran kartı paranı ekle , AMD ryzen 2600 işlemci anakart ve ram almaya bak üzerine koyabilirsen RX 570 yada GTX 1060 6gb üzmez 1080p de

AMD FX serisi i5 2500k oc işlemciden bile daha kotu bir islemci yani GTX 1070 besleyemez bırak Vega 64 kartı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Brother ToLGa -- 30 Ocak 2019; 15:1:44 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gmyo31

2300 tl ye rtx 2060 alabilirsin tr fiyatı da 2.500-2600 tl civarı.hem vega dan daha az guc ceker hem kafa kafaya kart hemde yeni teknolojiler barındırıyor rtx,dlss gibi

https://www.youtube.com/watch?v=HmNgOkPp4aY
    Gerçekten güzel bir tavsiye oldu. İkisi arasında gidip gelmeye başladım. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ScorcheR

Gerçekten güzel bir tavsiye oldu. İkisi arasında gidip gelmeye başladım. :)

Alıntıları Göster
    rtx alacaksan ve yurtdışından alacaksan yorumlara bak en sorunsuz olanı al. bazı modellerle ilgili çok fazla kötü yorum var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Brother ToLGa

İşlemcini değiştir önce o soket yatirim parayı sokaga atmak gibi

İşlemci anakart ramlarini sat ekran kartı paranı ekle , AMD ryzen 2600 işlemci anakart ve ram almaya bak üzerine koyabilirsen RX 570 yada GTX 1060 6gb üzmez 1080p de

AMD FX serisi i5 2500k oc işlemciden bile daha kotu bir islemci yani GTX 1070 besleyemez bırak Vega 64 kartı
    Hocam 4.5 sene önce yatırım amaçlı aldım bu anakartı. Güzel seviyorum ama işte DDR3 ve AM3+ soket. Anakart değiştirmek istemediğim için 9590 düşündüm. Gerçi RX570 şu anki işlemcimle güzel uyum sağlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oceanx35

rtx alacaksan ve yurtdışından alacaksan yorumlara bak en sorunsuz olanı al. bazı modellerle ilgili çok fazla kötü yorum var.

Alıntıları Göster
    RTX modellerini pek araştırmamıştım açıkçası. Bunu söylediğiniz iyi oldu, daha dikkatli araştırmaya özen gösteririm :)
  • piyasanın en iyi 990fx anakartına sahipsiniz ama 8350'yi 4.7 4.8 oc basmak varken ki o anakart oc basmak için ama gidip 9590 sobasını alacam diyorsunuz.8350'ye oc de yapsanız 9590 sobasını da alsanız 2060 vega64 bu kartlara yetmeyecektir.deli para eder o anakart bence satın ram işlemci anakart ve ryzen 2600x alın oc de yapmazsınız her türlü de yeter düşündüğünüz kartlara.
  • Newegg gümrükte ekstra masraf çıkarıyor diyorlar. Özellikle bu siteden alışveriş yapan varsa ben de merak ediyorum. Blower fanlı model alacaksanız 2.elde mining kartları var. 1500 liraya falan onlardan alın. Bu kart zaten aşırı gürültülü çalışıyor. Coil whine olursa da duyamazsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi powerring -- 30 Ocak 2019; 11:3:27 >
  • İşlemcini güncellemen gerek, düşündüğün işlemci zaten oc'li hali mevcut olanın ve belli bir sıcaklıktan sonra da o frekanslarda tutunamıyor. Yani paranı boşuna çöpe atma öyle işlemci alarak.

Ekran kartı da tam performans sergileyemez o işlemciyle.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jake Lockley

piyasanın en iyi 990fx anakartına sahipsiniz ama 8350'yi 4.7 4.8 oc basmak varken ki o anakart oc basmak için ama gidip 9590 sobasını alacam diyorsunuz.8350'ye oc de yapsanız 9590 sobasını da alsanız 2060 vega64 bu kartlara yetmeyecektir.deli para eder o anakart bence satın ram işlemci anakart ve ryzen 2600x alın oc de yapmazsınız her türlü de yeter düşündüğünüz kartlara.
    Evet hocam o zaman aldığımda üst modeli yoktu, şu an hala piyasada ve ben aldığımda 500-550 liraydı şu anda neredeyse 3.5 katı fiyatına satılıyor. Evet ama sürekli OC yapmayı ben sağlıklı bulmuyorum. Şu anki sıvı soğutma ile 8350'de bir kere olsun ısınma problemi yaşamadım ama 9590 için bilgim yok çok mu fazla ısınıyor ? Aslında ekran kartı olarak yola çıkmıştım işlemci belkiydi kafamda. Anladım hocam.

• quote:

Orijinalden alıntı: powerring

Newegg gümrükte ekstra masraf çıkarıyor diyorlar. Özellikle bu siteden alışveriş yapan varsa ben de merak ediyorum. Blower fanlı model alacaksanız 2.elde mining kartları var. 1500 liraya falan onlardan alın. Bu kart zaten aşırı gürültülü çalışıyor. Coil whine olursa da duyamazsınız.
    Son 2-3 ay önce yapılan alışverişler sorunsuz gelmiş ama tabi hep öyle mi bende bilemiyorum. Açıkçası mining yapılmış bir karta 1500 lira vermek bence tamamen bir kumar gibi geliyor. Yani sıfır RX580 almak daha mantıklıymış gibi geldi bana. Anladım hocam o gürültü olayı için ayrı bir sıvı soğutma düşündürüyor kasada bir tane mevcut zaten Cooler Master HAF 932 kasa kullanıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: HiqhWoltage

İşlemcini güncellemen gerek, düşündüğün işlemci zaten oc'li hali mevcut olanın ve belli bir sıcaklıktan sonra da o frekanslarda tutunamıyor. Yani paranı boşuna çöpe atma öyle işlemci alarak.

Ekran kartı da tam performans sergileyemez o işlemciyle.
    AM3+ üzerinden yürümek istedim ondan dolayı 9590 düşündüm veya 9370 ikisinden birisi. 8350 için çok fazla ısınma problemi vs görmüştüm ama bir kez olsun yaşamadım fakat 9590 veya 9370 kullanmadım, çevremde kullanan görmedim o yüzden bilemiyorum.
  • Arkadaşların dediği gibi yapman mantıklı olabilir. İşlemci+anakart+ram değiştirebilirsin. Ekran akrtını zaten değiştirmeyi düşünüyosun. Ssd yoksa mutlaka ssd alabilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: exclbr

Arkadaşların dediği gibi yapman mantıklı olabilir. İşlemci+anakart+ram değiştirebilirsin. Ekran akrtını zaten değiştirmeyi düşünüyosun. Ssd yoksa mutlaka ssd alabilirsin.
    Kasa, psu ve monitör hariç her şey SSD kesinlikle aklımda var ne zamandır ama şu anlık hep 2. plana attım. Elimdeki anakartla yola devam etmek istiyorum açıkçası. İlk aldığımda anakart en iyisi olsun, işlemcide sınıfının en iyisi olsun dedim. 1 ay sonra FX-9xxx serisi çıktı Neyse ekran kartına odaklanalım hocam. Yoksa komple sistemi dağıtacağım

• R5 2600 + msi b450 tomahawk + 2x8gb 3000mhz ddr4 ram + rx580

İşlemciyi rami 2. El al kolay bozulan parçalar değiller anakartı sıfır al ekran kartını ben olsam temiz 2. El alırım sana kalmış bu sistem hem güncel olur hem 8350+rtx2060 ile aynı veya daha fazla fps alırsın. Ramlerin mutlaka 2 tane 8gb ve en az 3000mhz olsun.

Veya şuanlık rx580 i al idare ettiği kadar kullan yazın ryzen 3000 serisi ile yola devam et o işlemci+anakart+ram e yatırım yapma

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi a7v8x -- 30 Ocak 2019; 13:10:31 >
  • Rtx 2060 veya Vega56 almak yaninda oyunlari ile daha mantikli hemde garantili.

https://fiyatseyir.com/index.php?sayfa=arama&islem=aramayap&p=1&ara=Rtx+2060

https://fiyatseyir.com/index.php?ara=Vega+56&p=1&t=&sayfa=arama&islem=aramayap

• quote:

Orijinalden alıntı: ScorcheR

Evet hocam o zaman aldığımda üst modeli yoktu, şu an hala piyasada ve ben aldığımda 500-550 liraydı şu anda neredeyse 3.5 katı fiyatına satılıyor. Evet ama sürekli OC yapmayı ben sağlıklı bulmuyorum. Şu anki sıvı soğutma ile 8350'de bir kere olsun ısınma problemi yaşamadım ama 9590 için bilgim yok çok mu fazla ısınıyor ? Aslında ekran kartı olarak yola çıkmıştım işlemci belkiydi kafamda. Anladım hocam.

Alıntıları Göster
    evet 9590 220w TDP çok ısınır çok elektrik çeker zaten 9590 dediğin de iyi çiplerden seçilen 8350ler yani bi farkı yok ki ha fabrikasyon oc ha sen yapmışsın.ben 2013'ten beri 8320'yi ocli kullanıyorum ikinci sistemimde.bişi olmuyor yani.en azından bi dene nasıl oluyor o anakarta hakkaten yazık oc yapmayacaksan.

• quote:

Orijinalden alıntı: a7v8x

R5 2600 + msi b450 tomahawk + 2x8gb 3000mhz ddr4 ram + rx580

Hocam sistem önerini kesinlikle not edeceğim. Bunun için gerçekten teşekkür ederim. 2. el elektronik malzemeler evet denk geldiği zaman çok karlı ama nedense içime sinmiyor ama tabi bir yerden başlamak gerek. Şu an için baştan bir sistem değişikliği düşünmüyorum. Çünkü şu anki sistemim zaten güncel oyunları full çözünürlük oynatıyor. Yani sadece ekran kartının şu anki konumunu günümüz oyunların sistem gereksinimlerine göre sınır noktada olarak görüyorum. Bir sonraki serilerde çözünürlük düşürmek istemiyorum sadece. Şu anlık sadece ekran kartı yükseltsem yeterli. Sonuçta bir nevi evrensel aygıt sayılır. Ram, işlemci öyle değil malesef. Soketi, slotu vs.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.