Çavuş
23 Mayıs 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 103 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Arkadaşlar merhaba,

Konuyu açmamın sebebi bugün bana sunulan ve internette göremediğim kampanya hakkında sizlere bilgi vermek olacaktır.

Mevcut olarak kullandığım paket: Evde Işık Hızında 2 Kat Fiber İnternet/24 Mbps Limitsiz 150 GB AKK (AKK yok tabi ki  )

Aralık 2018'de sözleşme yaptığım için ilk sene 70, ikinci sene 75 TL ödüyordum.

Superonline bölge müdürlükleri, bayileri vs durmadan arıyor tabi son 2 aydır sürekli ve bana 15 Mbps 89 TL paket sunuyorlardı. Bende bu sıralar hangi pakete geçsem diye düşünürken bugün 0532 532 00 00 numaralı telefonu açtım ve sunulan teklife şaşırdım. "Mevcut pakete devam etmek isterseniz 75 TL, 35 Mbps isterseniz 80 TL/1 Yıl + 1 aylık turbo indir hediye" hemen kabul ettim :)

Daha sonra sisteme işlendiğini ve ay sonunda faturam ne kadar gelecek kısımlarını da kontrol ettim sorun yok. Devam diye geçen bu paketi de şahsen internette bulamadım.

Kısacası henüz taahhüt yenilemeyen arkadaşlar varsa müşteri hizmetlerine bu paketi sormalarını tavsiye ederim. Firmaların bazen gizli paketleri oluyor, sanırım bu da öyle bir şey ama tabi ki mevcut müşteriler içindir bu kampanya.

Konuyla ilgili herhangi bir çıkarım kesinlikle yok, tamamen denk geldiği için sizlerle paylaşmak istedim.

Herkese iyi forumlar dilerim arkadaşlar.

Merhaba arkadaşlar,

Şirkette Office 365 kullanıyoruz ve bazı kullanıcılar Outlook'ta adres defterini açıp, kişileri seçip alt tarafa ekliyor ardından tamam deyince kimseyi eklemiyor. İsim yazıp adları denetle yapınca sorun yok tabi. Eski profildeki Appdata/Local/Microsoft/Outlook klasörü de kopyalandı test için ama olmadı. Kaldırıp yükledim olmadı. Aşağıdaki konu benim olayımla aynı.
https://answers.microsoft.com/tr-tr/msoffice/forum/all/outlook-adres-defterinden-ki%C5%9Fi-ekleme-sorunu/45d15b64-64b6-44f1-b16d-20770059e73e

Yardımlarınızı beklemekteyim. Herkese kolay gelsin.
Merhaba arkadaşlar,

Yaklaşık 5 senesi dolan ekran kartım geçen ay oyun oynarken zzttt diye ses yapıp anlık takılmalar yapıyordu, en son ekranda çizgiler çıkınca yeni ekran kartı aldım. Chipsetinde bir problem var diye biliyorum ben. Tamir etmek/ettirmek isteyen varsa isteyene ücretsiz verebilirim. Buca/İzmir'de ikamet ediyorum.

Saygılarımla.

Düzenleme: Çekiliş sonucu aşağıdaki gibidir. Kazanan arkadaş özelden adres bilgilerini atabilir. Cumartesi günü kargolayacağım.

ÜCRETSİZ ARIZALI SAPPHIRE HD 7850 2 GB 256 BİT EKRAN KARTI (SONUÇLANDI)
Merhaba sayın arkadaşlar,

Ben Buca'da ikamet ediyorum. 8+4 ram kullanıyordum. 8 Gb ram sipariş etmiştim, dün geldi ve 4'ü çıkartıp 8'i taktım. 4 zaten birisinden hediye gelmişti öylesine takmıştım. Haliyle bende birisi faydalansın dedim. İhtiyacı olan varsa verebilirim ama lütfen suistimal edecek olan varsa yazmasın, rica ediyorum.

Fotoğraflarını da ekledim. 4 GB 1600 Mhz DDR3 Ram.

İZMİR'DE YAŞAYAN VARSA ÜCRETSİZ 4 GB 1600 MHZ DDR3 RAM (WOLWES İLE ANLAŞTIK)İZMİR'DE YAŞAYAN VARSA ÜCRETSİZ 4 GB 1600 MHZ DDR3 RAM (WOLWES İLE ANLAŞTIK)

Edit: Wolwes ile anlaştık. :) Bilginize.
Merhaba dostlar.

Bir arkadaşım için notebook bakıyorum, maksimum bütçesi 3750 TL ve piyasada bu fiyata haliyle öyle aman aman notebook yok. Bu bilgisayarda Football Manager serisi, Civilization vb. oyunlar oynanacak. Ben bir tane buldum ama 4 gb ram bulunmakta. +4 daha upgrade yapılır fakat garanti olayını da bozmak olmaz diye düşünüyorum.

Bilgisayar:https://www.hepsiburada.com/lenovo-v330-15ikb-intel-core-i5-8250u-4gb-1tb-128gb-ssd-radeon-530-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-81ax00qatx-p-HBV00000HXYM5?magaza=Turuncu%20Bilgisayar&wt_gl=cpc.tum.universal-genel.pla&gclid=EAIaIQobChMIg53dyd7v4gIVBud3Ch0grQ4uEAQYASABEgIP4vD_BwE

Bilgisayara ram eklemek için malum arka kapağı komple söküyoruz.

8 GB ram versiyonları var fakat onlarda da sadece hdd var.

Bu bilgisayarı kullananlar varsa oyun performansını; kullanmayan arkadaşlar da bilgi verebilirse sevinirim.

Bütçeye göre notebook tavsiyeleriniz varsa çok memnun olurum.
Merhaba arkadaşlar,

Spor kanallarını izlemek için BlueStacks'e Redbox TV'yi indirdim. Tüm kanallar sorunsuz HD gösterirken sadece 1 kanal resimdeki gibi yemyeşil gözüküyor. Bazen yakınlaşınca yarısı düzeliyor sonra tekrar yeşil. Video oynatıcıyı da değiştirdim ama fark etmedi. Bilen veya çözüm önerisi olan varsa şimdiden teşekkür ederim arkadaşlar. RedBox TV Yeşil Ekran Sorunu
Merhaba,
https://www.newegg.com/global/tr-en/Product/Product.aspx?Item=N82E16814202326&Description=vega%2064&cm_re=vega_64-_-14-202-326-_-Product

Linkte bulunan kartı almayı düşünüyorum. Daha önce Newegg'den alışveriş yapmadım ama bayağı bir araştırma sonucunda gerçekten olumlu buldum. Geçen seneye göre gümrükte yaşanan sorunlar kalkmış gibi gözüküyor alanların yorumlarına göre. Kartın fiyatı KDV + Nakliye[2-3 iş günü(10 lira fark ediyor)] eklenince 2621 lira yapıyor. Bu kartı kullanan var mı ? Tavsiyede bulunursanız çok memnun olurum. Newegg sitesi hakkında deneyimlerinizi de bilmek isterim. Bu kartın yanı sıra işlemci olarak FX-9590 eklemeyi düşünüyorum ayrıca. Şu anda işlemci ve ekran kartından gayet memnunum ama ilerleyen oyun teknolojisinden dolayı yenilemek gerekiyor. Şu ana kadar her oyunu full çözünürlük oynuyorum, amacım tamamen yenilemek. Ki yenilersem piyasa fiyatının altına işlemci ve ekran kartını da forumda satışa çıkartırım.

Şu anki sistemim;

Asus Crosshair V Formula-Z
AMD FX-8350 (Cooler Master Seidon 240M Sıvı Soğutma)
12 GB DDR3 RAM(8+4 Single)
Sapphire HD 7850 2 GB 256 bit
1 TB 7200rpm HDD
Xilence 800W 80+ Bronze

Şimdiden herkese çok teşekkür ederim.
Merhaba arkadaşlar,

Öncelikle olmasa da olur, çok sallamıyorum ama yine de çözülürse güzel olur havasındayım. :)

Toshiba L50-C bir bilgisayarım var ve aldıktan 1 sene sonra falan ancak kulaklık takmışımdır. Bir kez format attım o da 8.1 sevmiyorum diye 10 yüklemiştim. Neyse kulaklığı taktım bir taraftan gelmiyor ses. Kulaklık patladı sandım ama telefonda veya başka bilgisayarda akıyor resmen hiç sorun yok. Sürücüler, ses dengesi vs vs yok düzelmiyor. Kulaklık ayırıcı aldım bir tane dandik bir şey bilgisayara taktım kulaklığı da taktım iki taraftan da ses geliyor sorunsuz. Çok araştırdım ettim ama donanımsal mı netleştiremedim açıkçası kablo ayırıcıdan dolayı. Önerilerinizi bekliyorum :)
Merhaba arkadaşlar.

Daha önceden de konu açmıştım bugün tamamen ilişkimi kesip ceza bedelini ödedim.

Önceki konu: "https://forum.donanimhaber.com/vodafone-net-cozulmeyen-wifi-sorunu--135474448#135474687 "

Bugün sizlere yaşadığım mağduriyet ve ilgisizliği anlatacağım ve satış esnasında size söylenmeyen birkaç gerçeği de belirtmek istiyorum.

Öncelikle 5-6 sene Superonline fiber internet kullanıyordum ve kablolu/kablosuz hiçbir sorun yaşamadım(İzmir/Buca/Atatürk Mahallesi) ve inanın bu 5-6 senede 5 kez aramamışımdır müşteri hizmetlerini. Vodafone'yi yazmıyorum bile. Fakat VodafoneNet saha satış temsilcisi bana fiyat sunduğunda fiyat ve hızın çok makul olduğunu düşündüm ama müşterinin arkasında durup durmadıklarını samimi şekilde sorup tereddütlerimi anlattım ve hiçbir sorun yaşanmayacak. (Standart saha satış elemanı cevabı) Ama tereddütlerimi arka plana atan şey "Kardeşim beğenmezsen zaten 3 ay içinde iptal ettirebiliyorsun ve 1 kuruş cayma bedeli ödemiyorsun." 1 ay var Superonline ile sözleşmemin bitmesine ona da "Kardeşim sen faturayı bize yolla biz karşılıyoruz" Buraya kadar her şey normal. Kafamda nasıl olsa iptal ettiririm var. Neyse 100 Mbps fiber sözleşme tamam. Güvendik ettik(Bu arada VEKRON firması. Hiçbirisine hakkımı helal etmiyorum.) İlk günden itibaren sorun yaşadım kopmalar, wifi'de yavaşlık(1.5, 5, 8, 11 suları) Modemler değişiyor sorun devam ediyor çevresel deyip kapatıyorlar çağrıyı. Sms geliyor sorununuz çözülmüştür diye halbuki değiştiren eleman hız testi yapıyor yine aynı. İnsanı aptal yerine koyuyorlar. En son dayanamadım 1-2-3 hep aynı bağırma çağırma en son geldiler bizzat kutudan test yaptılar yine aynı. Sonra Vekron'a gittim müdürüyle konuştum sana bizim bilgi işlemden modem verelim çözülürse kal dediler, tamam dedim yeter ki sorun olmasın. Ses seda yok tabi söyledim hani ne oldu diye. Sonra iptal ettirmek istedim bir baktım cayma bedeli çıkartıyorlar 400 TL. Gittim Vekron'a bu neyin nesi dedim. Sana yanlış tanım yapmış arkadaş bu pakette 3 ay cayma hakkın yok. Ayrıca olsa bile sen Superonline cayma bedelini Vodafone'ye yollamışsın bundan dolayı öyle hakkın kalmıyor dedi.

Arkadaşlar bakın caymayı karşılıyoruz 3 ay cayma bedeli yok diyorlarsa dikkat edin. Sadece ikisinden birini kullanma hakkınız var. Bunu söylemiyorlar.

Neyse müdür cayma bedelsiz iptal gerçekleşecek dilekçeyi yaz dedi. İnternet hızı problemlerinden dolayı cayma bedeli ödemeyeceğimi dilekçeye yazıp faksladım. Sonrasında sadece ne için iptal ettirmek istiyorsunuz diye arayan ikna ekibi dışında arama gerçekleşmedi ve iptal edildi. Sonra faturada çıktı. Aradım şikayette bulundum kaydınızı aldım 2 güne sonuçlanır dediler. 6 gün geçti ben aradım dediler ki biz sizi aradık ama ulaşamamışız. Çok eminim telefonum çekiyordu ve o gün kesinlikle aranmadım. Şikayetime cevap olarak yetkili firma aransın yazmışlar. Orası neresi dediğimde Superonline'yi arayacaksınız dediler. Onu da aradım ve biz sadece alt yapıda sorun varsa ilgileniriz diğer türlü kesinlikle çok yanlış yönlendirmişler dedi müşteri temsilcisi. Emeği geçen kim varsa hiçbirisine hakkımı helal etmiyorum. Tüketici mahkemesine gidecek, uğraşacak vaktim yok. Ben bu kadar ilgisiz, sorumsuz bir firma görmedim.

Kısacası Vodafone Net fiber bağlatacak kişilerin soruları varsa cevaplandırabilirim ve bağlatmadan önce bir kez daha düşünmelerini tavsiye ederim.
Merhaba arkadaşlar.

Bundan 1 hafta önce Superonline'den VodafoneNet'e geçiş yaptım.
Superonline 25 Mbps;
- Kablolu 25-27 / Ping 3-7
- Kablosuz 23-25 / Ping 7-11

VodafoneNet 100 Mbps;
- Kablolu 85-97 / Ping 18-24
- Kablosuz 10-17 / Ping 25-31VODAFONE NET ÇÖZÜLMEYEN WİFİ SORUNU

Adamlar modemi değiştirdi, sonuç aynı. Kutudan portu değiştirdi sonuç aynı. Müşteri hizmetleri her defasında modeme reset atın işlem yapayım, güncelleme atayım diyor. Bugün ekip göndermişler ve modem yer değişikliği için geldik diyorlar. Tekrar arıyorum müşteri hizmetlerini, en son delirdim atmıyorum reset, işimi görün değişen olmuyor bunaldım artık dedim. Çevresel etken diyor bana. Kardeşim 5 senedir Superonline'de aynı hızı alırken burada nasıl çevresel etken oluyor.

Alt yapı 100 Mbps destekliyor. Müşteri hizmetleri Wifi'de 50-90 Mbps alabileceğiniz gözüküyor diyor. Ben bu olayı çözemedim arkadaşlar.VODAFONE NET ÇÖZÜLMEYEN WİFİ SORUNU
Hakkında
Meslek: IT
İlgi Alanları: PC
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
AMD
Otomobil
Renault
Mobil cihaz
iPhone 6 32 GB
Operatör
Türk Telekom
ISS
Superonline
Oyun Platformu
PC
Takım
Trabzonspor
TV
LG
Ses Sistemi
Creative
Notebook
Toshiba
Dünyadan Futbol
Real Madrid CF
Basketbol
Anadolu Efes
İşlemci
AMD
Anakart
Asus
Sabit Disk
Western Digital
Ekran Kartı
MSI
Milli Takımlar
Turkiye
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 3 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 102
İkinci El Bölümü Mesajları: 10
Konularının görüntülenme sayısı: 49 (Bu ay: 173)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 12 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.